Διαφήμιση

Android 4.3 για Mi2/2S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Android 4.3 για Mi2/2S

      Καλησπέρα!

      Πριν λίγο είδα πως ανέβηκε στο en.miui.com/thread-6929-1-1.html η είδηση πως κάποιος από τους developers της Xiaomi
      έκανε compile την 4.3 και την ανέβασε για όποιον ενδιαφέρεται να τη δοκιμάσει.
      Δεν δουλεύουν δυστυχώς τα πάντα (GPS, FM radio) αλλά είναι μια καλή αρχή...
      Να τονίσω πως δεν την έχω δοκιμάσει (και ούτε και σκοπεύω) μια και λατρεύω το MIUI... :love:
    • Από όσα διάβασα είναι αρκετά stable και με πολύ λίγα bugs (fm radio, gps) αλλά όσο καλή και να είναι προτιμώ miui :D
      "Let the future tell the truth and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs, the future, for which I really worked, is mine."

      Nikola Tesla
    • Σύντομη αναφορά στη cm10.2 (ανεπίσημη έκδοση android 4.3) για το ΜΙ2 (προσφέρεται για καθημερινή χρήση)

      Αγαπητοί φίλοι,


      εδώ και 2 μέρες έχω εγκαταστήσει στο ΜΙ2 την cm10.2 (unofficial android 4.3) από το link που
      παραθέτω αμέσως παρακάτω με τα εξής αποτελέσματα:

      pan.baidu.com/share/link?shareid=3131832634&uk=288670244

      - απόλυτη σταθερότητα, κανένα απολύτως θέμα με απότομο τερματισμό εφαρμογών-λειτουργιών
      -μέγιστη ταχύτητα και ανταπόκριση σε κάθε επιλογή
      -100% ικανοποιητική εμπειρία της stock android 4.3 (βλ. youtube για περισσότερες λεπτομέρειες σχ. με τη συγκεκριμένη έκδοση android) στο ΜΙ2, και μάλιστα νωρίτερα
      από πολλές άλλες συσκευές
      -Το ΜΟΝΟ αρνητικό για μένα είναι η έλλειψη δυνατότητας FM ραδιοφώνου (ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, συμπεριλαμβανομένου GPS, κάμερας, αναπαραγωγής
      ήχου και εικόνας κλπ λειτουργούν άψογα στη συγκεκριμένη έκδοση την οποία περιγράφω!). Ίσως να υστερεί και σε κατανάλωση ενέργειας, για το οποίο όμως δεν μπορώ να είμαι βέβαιος, καθώς εδώ και δύο μέρες που την έχω εγκαταστήσει, ασχολούμαι συνεχώς με το κινητό, γεγονός που οδηγεί σε μεγαλύτερη κατανάλωση
      μπαταρίας απ’ ό,τι είχα συνηθίσει (γενικά, δεν το πολυπασπατεύω στην καθημερινότητά μου, ούτε παίζω παιχνίδια και τέτοια).
      - Σε σύγκριση με τη MIUI (η τελευταία μου ROM πριν τη cm10.2 ήταν η JLB14) έχω να παρατηρήσω ότι η cm10.2 είναι πολύ πιο ελαφριά, γρήγορη και ευχάριστη στη χρήση ενώ η MIUI είναι μεν πιο βαριά αλλά πολύ πιο πλήρης σε stock εφαρμογές και γενικές λειτουργίες (με άλλα λόγια, είναι πιο δουλεμένη). Ωστόσο, ας σημειωθεί ότι η σύγκριση είναι σχετική, καθώς έχει να κάνει με τη χρήση που κάνει ο καθένας και τις απαιτήσεις του.
      - Θα πρέπει τέλος να προσθέσω ότι πρόκειται για μόλις την πρώτη σχεδόν απόλυτα λειτουργική android 4.3 ROM που κυκλοφόρησε για το ΜΙ2, ενώ ακολουθεί μία ολόκληρη σειρά
      από παρόμοιες ROM με διαρκή τάση βελτίωσης. Για περισσότερες πληροφορίες σχ. με την εξέλιξη σε αυτόν τον τομέα βλ. το παρακάτω site:

      miuiandroid.com/community/forums/xiaomi-mi2-s.101/

      - ΠΡΟΣΟΧΗ: προς αποφυγή πρόκλησης βλάβης στη
      συσκευή σας, ακολουθήστε πιστά τις οδηγίες εγκατάστασης που αναφέρονται στην εκάστοτε ROM! Και σε ό,τι μπορώνα βοηθήσω, εδώ είμαι.

      Edit: σε συνέχεια της παραπάνω αναφοράς μου στην εξέλιξη στο συγκεκριμένο τομέα, μόλις πριν λίγο κυκλοφόρησε κι άλλη μία έκδοση της android 4.3 για το ΜΙ2, αυτή τη φορά από το επίσημο site της xiaomi:

      en.miui.com/thread-6929-1-1.html

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην k1r8l ().

    • Διαφήμιση