Διαφήμιση

[GTV-6.1.28/29/2.4] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 6/2 19:58)

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Μετά για αναβάθμιση Ρομ αν δεν θες από updater, τότε στο twrp κανείς install τη νέα Ρομ και μετά wipe cache και wipe dalvok cache. Εγώ τουλάχιστο έτσι το κάνω. Έτσι είναι και το προτιμότερο για να αποφευγεις τυχόν λάθη αλλά και για να έχεις το μέγιστο του κινητού σου κάθε βδομάδα.

      Πρωτα περνάς τη Ρομ και μετά καθαρίσεις την dalvik και την cache ?? ή το αντίθετο ?



      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      "Διάλεξε ένα επάγγελμα που σου αρέσει και δεν θα ξαναχρειαστεί να δουλέψεις στη ζωή σου."
    • Θεωρητικα μετά. Αφού ο σκοπός είναι να καθαρίσεις ώστε να μην κουβαλήσει κάτι. Άρα το κάνεις μετά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H axl21 έγραψε:

      μπραβο, και εγω ετσι το κανω μονο χ2, το wipe cache και wipe dalvik cache /data .πριν και μετα.πιστευω τωρα ειμαι κομπλε.
      Το wipe data δεν το κανείς για αλλαγή Ρομ. Εννοώ δεν είναι εβδομαδιαίο.
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      μήπως η ρομ δεν κατέβηκε σωστά και σου κολλάει ? έλεγξες το MD5 ?
      Πως κανουμε επαληθευση με το md5; Καμια βοήθεια;

      Oκ, ενημερώθηκα.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H Giannisagal έγραψε:

      Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ναι σε πιάνω. Γιατί όμως? Δοκιμασες να κανείς κάνα wipe? Μπας και φτιάξει?
      λοιπον κοίτα.........έχω κάνει format 1 φορα.....έχω κάνει wipe+dalvik+clean κάνα 2-3 φορές....έχω κάνει factory reset 2 φορες!!!!!Καταλάβες??????Χάλια όμως δεν ξερω....... Προσπάθησα να πάω στις 2 προηγούμενες Ρομ αλλά κρασαρανε τα πάντα....δεν με άφηνε ρε φίλε παράξενο πράγμα και αναγκάστηκα να μείνω εδώ!!!!!
      Μισο για να καταλάβω. Όλα αυτά τα είχες πρόβλημα από πριν?Επειδή δεν γίνεται ενώ έκανες όλα αυα το πρόβλημα να παραμένει.Εκτός αν
      τα έκανες παλιά και το πρόβλημα ήρθε τώρα. Εξήγησε μας λίγο ακριβώς το χρονικό και τι συμβαίνει
      λοιπόν κοίτα......είχα την 6.1.7 και βάζω την 6.1.28 και επειδή είδα μεγάλη κατανάλωση μπαταριας είπα να κάνω πίσω στην προηγούμενη.
      Γυρίζοντας πίσω λοιπόν κρασαρανε όλα δεν ήθελε να κάτσει στην 6.1.7....κάνω λοιπόν wipe+factory+clean όλα αυτά για την 6.1.7 αλλά τίποτα.
      Κάνω που λες μετά format και ξανά βάζω την 6.1.7 αλλά τίποτα ....κρασαρανε όλα πάλι.
      Κάνω που λες ξανά όλα τα wipe+ clean με factory reset και πάω στην 6.1.28 αλλά Κολαγε συνέχεια και τι κάνω μετά????? Κάνω format data-cache και στο καπάκι αμέσως κάνω factory reset+wipe+dalvik+clean του γαργαλησα την μάνα και πέρασα πάλι την 6.1.28 και έμεινα έτσι.........βλέπω λοιπόν όμως και κατανάλωση και κολλήματα full συνέχεια.
      Αυτή είναι η ιστορία μου και δεν χαμπαριαζω και πολύ τα κάνω όλα αν σπάσουν τα νεύρα μου αγαπητέ φίλε!!!!

      " Γεωπόνος”



    • Διαφήμιση
    • Μου παραπονιούνται όσοι με παίρνουν τηλέφωνο ότι κάνει γδαρσίματα ο ήχος όπως με ακούνε. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Προσπάθησα να αλλάξω την μείωση θορύβου και να το βάλω με 1 μικρόφωνο αντί για 2 αλλά ξαναγυρνάει στα 2 μάλλον είναι bug. Είμαι στην 6.2.4


      Edit: Μόλις άκουσα συνομιλητή από το κινητό μου. Ξεκίνησα να τον ακούω καλά αλλά μετά, κάθε κάποια δευτερόλεπτα ακούγεται ένα γδάρσιμο. Επίσης, σταμάτησε να ακούγεται καθαρά και ακουγόταν σαν μέσα από νερό... Καμία ιδέα;



      Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @ Opanos
      Tελικα ασ'το , το βρηκα το λαθος , ηταν στο κερνελ.
      Βρηκα και την ακρη να το φτιαξω
      Ανεβαινει ξανα το ρομ για το RedmiNote2 Hermes .... τωρα θ'ανοιξει.
    • Ο/H Giannisagal έγραψε:

      λοιπόν κοίτα......είχα την 6.1.7 και βάζω την 6.1.28 και επειδή είδα μεγάλη κατανάλωση μπαταριας είπα να κάνω πίσω στην προηγούμενη.
      Γυρίζοντας πίσω λοιπόν κρασαρανε όλα δεν ήθελε να κάτσει στην 6.1.7....κάνω λοιπόν wipe+factory+clean όλα αυτά για την 6.1.7 αλλά τίποτα.
      Κάνω που λες μετά format και ξανά βάζω την 6.1.7 αλλά τίποτα ....κρασαρανε όλα πάλι.
      Κάνω που λες ξανά όλα τα wipe+ clean με factory reset και πάω στην 6.1.28 αλλά Κολαγε συνέχεια και τι κάνω μετά????? Κάνω format data-cache και στο καπάκι αμέσως κάνω factory reset+wipe+dalvik+clean του γαργαλησα την μάνα και πέρασα πάλι την 6.1.28 και έμεινα έτσι.........βλέπω λοιπόν όμως και κατανάλωση και κολλήματα full συνέχεια.
      Αυτή είναι η ιστορία μου και δεν χαμπαριαζω και πολύ τα κάνω όλα αν σπάσουν τα νεύρα μου αγαπητέ φίλε!!!!
      Εγώ σου εισηγούμαι να ανοίξεις τόπικ, επειδή έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί ούτε με τη νέα Ρομ να φτιαχτεί.

      Να δούμε πως θα σε βοηθήσουμε Γιάννη. Μη μείνεις έτσι
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H Giannisagal έγραψε:

      λοιπόν κοίτα......είχα την 6.1.7 και βάζω την 6.1.28 και επειδή είδα μεγάλη κατανάλωση μπαταριας είπα να κάνω πίσω στην προηγούμενη.
      Γυρίζοντας πίσω λοιπόν κρασαρανε όλα δεν ήθελε να κάτσει στην 6.1.7....κάνω λοιπόν wipe+factory+clean όλα αυτά για την 6.1.7 αλλά τίποτα.
      Κάνω που λες μετά format και ξανά βάζω την 6.1.7 αλλά τίποτα ....κρασαρανε όλα πάλι.
      Κάνω που λες ξανά όλα τα wipe+ clean με factory reset και πάω στην 6.1.28 αλλά Κολαγε συνέχεια και τι κάνω μετά????? Κάνω format data-cache και στο καπάκι αμέσως κάνω factory reset+wipe+dalvik+clean του γαργαλησα την μάνα και πέρασα πάλι την 6.1.28 και έμεινα έτσι.........βλέπω λοιπόν όμως και κατανάλωση και κολλήματα full συνέχεια.
      Αυτή είναι η ιστορία μου και δεν χαμπαριαζω και πολύ τα κάνω όλα αν σπάσουν τα νεύρα μου αγαπητέ φίλε!!!!
      Εγώ σου εισηγούμαι να ανοίξεις τόπικ, επειδή έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί ούτε με τη νέα Ρομ να φτιαχτεί.
      Να δούμε πως θα σε βοηθήσουμε Γιάννη. Μη μείνεις έτσι
      καλημερα.
      κοιτα......νομιζω λογικο ειναι να φταει η ρομ γιατι ολες οι λειτουργιες του τηλεφωνου ειναι αυτη.
      κατσε να βαλω την νεα ρομ να δω ρε φιλε με μπριζωσες τωρα και ανοιπομονω περισσοτερο....θα το δαγκωσω στο τελος :lol: :lol: :lol:
      αλλα και παλι αυτα πρεπει να γραφονται στο link της καθε ρομ ωστε να το βλεπουν και οι αρμοδιοι να βοηθουν και τα υπολοιπα μελη για να λενε τις δικες τους εμπειριες ρε φιλε!!!!κατσε να δουμε............ευχαριστω παντως που ασχολησε με την φαγουρα την δικη μου :lol: :lol: :lol:
      αυτο που μου κανει εντυπωση ομως και μου την σπαει ειναι πως καλα απο την αρχη δεν εκατσε καλα παρολο που την 3πλο περασα ειναι που κολλανε ρε φιλε τα εικονιδια και οταν λεω οτι κολλανε εννοω εκει που πατας τις 3 γραμμες κατω αριστερα για καθαρισμο των εφαρμογων που τρεχουν ε αυτες οι εφαρμογες κανουν ενα μικρο κολλημα πριν καθαριστουν καταλαβες τι εννοω ε??? συν οτι και στο ιντερνετ που ειναι εδω στο φορουμ οταν γραφω κατι Η οταν αλλαζει σελιδα το βλεπεις ρε παιδι μου κανει το κολλημα του πριν ξεκινησει την διαδικασια αλλαγης σελιδας Η οταν γραφω κατι εδω μεσα Η οπουδηποτε αλλου.....αυτο το ζορισμα-ψιλοκολλημα ειναι και οχι τοσο η καταναλωση μπαταριας...αυτο το κολλημα με εκανε να ξεχασω την καταναλωση :lol: :oops: :oops: :lol:

      " Γεωπόνος”



    • Διαφήμιση
    • Ο/H Giannisagal έγραψε:

      Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H Giannisagal έγραψε:

      λοιπόν κοίτα......είχα την 6.1.7 και βάζω την 6.1.28 και επειδή είδα μεγάλη κατανάλωση μπαταριας είπα να κάνω πίσω στην προηγούμενη.
      Γυρίζοντας πίσω λοιπόν κρασαρανε όλα δεν ήθελε να κάτσει στην 6.1.7....κάνω λοιπόν wipe+factory+clean όλα αυτά για την 6.1.7 αλλά τίποτα.
      Κάνω που λες μετά format και ξανά βάζω την 6.1.7 αλλά τίποτα ....κρασαρανε όλα πάλι.
      Κάνω που λες ξανά όλα τα wipe+ clean με factory reset και πάω στην 6.1.28 αλλά Κολαγε συνέχεια και τι κάνω μετά????? Κάνω format data-cache και στο καπάκι αμέσως κάνω factory reset+wipe+dalvik+clean του γαργαλησα την μάνα και πέρασα πάλι την 6.1.28 και έμεινα έτσι.........βλέπω λοιπόν όμως και κατανάλωση και κολλήματα full συνέχεια.
      Αυτή είναι η ιστορία μου και δεν χαμπαριαζω και πολύ τα κάνω όλα αν σπάσουν τα νεύρα μου αγαπητέ φίλε!!!!
      Εγώ σου εισηγούμαι να ανοίξεις τόπικ, επειδή έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί ούτε με τη νέα Ρομ να φτιαχτεί.
      Να δούμε πως θα σε βοηθήσουμε Γιάννη. Μη μείνεις έτσι
      καλημερα.
      κοιτα......νομιζω λογικο ειναι να φταει η ρομ γιατι ολες οι λειτουργιες του τηλεφωνου ειναι αυτη.
      κατσε να βαλω την νεα ρομ να δω ρε φιλε με μπριζωσες τωρα και ανοιπομονω περισσοτερο....θα το δαγκωσω στο τελος :lol: :lol: :lol:
      αλλα και παλι αυτα πρεπει να γραφονται στο link της καθε ρομ ωστε να το βλεπουν και οι αρμοδιοι να βοηθουν και τα υπολοιπα μελη για να λενε τις δικες τους εμπειριες ρε φιλε!!!!κατσε να δουμε............ευχαριστω παντως που ασχολησε με την φαγουρα την δικη μου :lol: :lol: :lol:
      αυτο που μου κανει εντυπωση ομως και μου την σπαει ειναι πως καλα απο την αρχη δεν εκατσε καλα παρολο που την 3πλο περασα ειναι που κολλανε ρε φιλε τα εικονιδια και οταν λεω οτι κολλανε εννοω εκει που πατας τις 3 γραμμες κατω αριστερα για καθαρισμο των εφαρμογων που τρεχουν ε αυτες οι εφαρμογες κανουν ενα μικρο κολλημα πριν καθαριστουν καταλαβες τι εννοω ε??? συν οτι και στο ιντερνετ που ειναι εδω στο φορουμ οταν γραφω κατι Η οταν αλλαζει σελιδα το βλεπεις ρε παιδι μου κανει το κολλημα του πριν ξεκινησει την διαδικασια αλλαγης σελιδας Η οταν γραφω κατι εδω μεσα Η οπουδηποτε αλλου.....αυτο το ζορισμα-ψιλοκολλημα ειναι και οχι τοσο η καταναλωση μπαταριας...αυτο το κολλημα με εκανε να ξεχασω την καταναλωση :lol: :oops: :oops: :lol:
      Με fastboot δοκίμασες για να σβήσεις τα πάντα;