Διαφήμιση

Revolut και Ξεχάστε τo Capital Control

    • Οδηγός
    • Video

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Revolut και Ξεχάστε τo Capital Control


      Ένας πολύ καλός τρόπος και μέχρι τώρα ο πιο οικονομικός, για να παρακάμψουμε το Capital Control είναι η Revolut, μια υπηρεσία η οποία λειτουργεί σαν τράπεζα, όπου στέλνουμε χρήματα σε Αγγλική Τράπεζα και συγκεκριμένα στην Barclays Bank και αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν από την κάρτα που μας δίνει η εταιρία σε ψηφιακή αλλά και σε φυσική μορφή εφόσον το ζητήσουμε.

      Στα πλεονεκτήματα της συγκεκριμένης υπηρεσίας είναι
      1. Έχουμε χρεωστική κάρτα από την Αγγλία και έτσι δεν έχει τους περιορισμούς των Capital control
      2. Η προσθήκη χρημάτων γίνεται μέσο εμβάσματος και με χρέωση μόλις 1€ σε κάθε συναλλαγή (ισχύει για ποσά μέχρι 15.000€ και από τράπεζα Πειραιώς, Alpha, Εθνική και Eurobank όπου και δοκιμάστηκε η υπηρεσία). Προσοχή το 1€ ισχύει μόνο για εμβάσματα μέσω web banking, εφόσον ακολουθήσετε επακριβώς τις οδηγίες και μόνο από pc και όχι εφαρμογής web banking κινητού.
      3. Μπορείτε να βγάλετε χρήματα από οποιοδήποτε ATM του κόσμου και μάλιστα χωρίς να σας χρεώσει γι αυτό η REVOLUT. Αν υπάρξει χρέωση θα είναι της τοπικής τράπεζας, οπότε πηγαίνετε σε ATM άλλης τράπεζας που δεν χρεώνει. (Προσοχή δεν μπορείτε να βάλετε χρήματα από ΑΤΜ, μόνο μέσω Web Banking)
      4. Μπορείτε να ζητήσετε και να σας ταχυδρομηθεί αφού πρώτα πιστώσετε τον νέο σας λογαριασμό με 10€ και μια κάρτα σε φυσική μορφή. Θα χρεωθειτε για την κάρτα με 6€.
      5. Με την φυσική κάρτα μπορείτε να κάνετε απευθείας αγορές από οποιοδήποτε κατάστημα δέχεται Mastercards.
      6. Πολύ σημαντικό είναι, ότι η REVOLUT δεν κρατάει προμήθειες για μετατροπές συναλλάγματος μεταξύ διαφορετικών νομισμάτων. Έτσι γλιτώνουμε τις ασύμφορες προμήθειες μετατροπής συναλλάγματος που παρακρατούν οι ελληνικές τράπεζες και τις ακόμη μεγαλύτερες προμήθειες του PayPal.
      7. Μπορείτε με 2 κλικ να αποκτήσετε δικό σας τραπεζικό λογαριασμό Λιθουανίας.

      Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι ένα Smartphone, με Android ή iOS και να εγκαταστήσουμε την εφαρμογή. Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την υπηρεσία Revolut από υπολογιστή, παρά μόνο από το κινητό, μιας και τα πάντα γίνονται με την χρήση του προγράμματος στο κινητό μας.

      Μην ξεκινήσετε αν δεν έχετε εμπειρία χρήσης του WEB BANKING και των διατραπεζικών συναλλαγών.

      Ας δούμε λοιπόν πώς μπορούμε να αποκτήσουμε τα προνόμια μιας τέτοιας υπηρεσίας:

      1. Πρώτα από όλα κατεβάζουμε την εφαρμογή για το κινητό μας από ΕΔΩ

      2. Μόλις ανοίξουμε την εφαρμογή στο κινητό θα μας ζητήσει να κάνουμε εγγραφή (REGISTER) ή αν έχουμε ήδη λογαριασμό Revolut να συνδεθούμε (SIGN IN)

      3. Για να κάνουμε νέο λογαριασμό επιλέγουμε Εγγραφή (REGISTER) και αμέσως το πρόγραμμα μας ζητάει να γράψουμε τον αριθμό τηλεφώνου του κινητού μας (αυτό που έχουμε την εφαρμογή)

      4. Με το που εισάγουμε τον αριθμό τηλεφώνου μας, θα λάβουμε SMS με έναν κωδικό τον οποίο θα εισάγουμε στο πεδίο που θα εμφανιστεί στην εφαρμογή, για επαλήθευση. Μπορεί η εφαρμογή να αναγνωρίσει αυτόματα το sms και να προχωρήσει στο επόμενο βήμα αυτόματα χωρίς να χρειαστεί να βάλουμε τον κωδικό επαλήθευσης χειροκίνητα.

      5. Σε αυτό το βήμα θα μας ζητήσει η εφαρμογή να εισάγουμε έναν τετραψήφιο αριθμό ασφαλείας (passcode που θα χρησιμοποιούμε κάθε φορά για να ανοίξει η εφαρμογή ή όταν θέλουμε να στείλουμε χρήματα σε κάποιον άλλο χρήστη της εφαρμογής ή σε κάποια τράπεζα. Ο αριθμός αυτό δεν είναι το PIN που θα ορίσετε για να χρησιμοποιείτε την κάρτα σε ATM και σε συναλλαγές που απαιτούν PIN κάρτας. Μπορείτε όμως αν θέλετε να βάλετε τον ίδιο τετραψήφιο που θα χρησιμοποιείτε και σαν PIN κάρτας. Η εφαρμογή δέχεται να είναι ίδιοι και το Passcode και το PIN. Εσείς αποφασίζετε.

      6. Αμέσως μετά τον ορισμό του Passcode θα μας ζητηθεί να βάλουμε τα προσωπικά μας στοιχεία. Βάζουμε τα πραγματικά μας στοιχεία και μάλιστα όπως ακριβώς τα έχουμε και στον λογαριασμό μας στο PayPal εφόσον έχουμε, ώστε να μην αντιμετωπίσουμε προβλήματα όταν θα συνδέσουμε την κάρτα με το Paypal.

      7. Αφού συμπληρώσουμε τις προσωπικές πληροφορίες θα ανοίξει η αρχική οθόνη που θα βλέπουμε κάθε φορά που ανοίγουμε την εφαρμογή και εισάγουμε τον passcode. Σε αυτή θα φαίνεται το ποσό-ποσά που θα έχουμε φορτωμένα στην κάρτα σε τρία διαφορετικά νομίσματα (Ευρώ, δολάριο και Λίρα Αγγλίας).
      Στο μέσο της οθόνης έχουμε τρεις επιλογές:
      α. Top UP με την οποία φορτίζουμε με έμβασμα την κάρτα μας (Θα αναφερθούμε παρακάτω για το πώς)
      β. Exchange που παρακολουθούμε online τις τιμές συναλλάγματος μέσω του Interbank Exchange Rate και μπορούμε να ανταλλάξουμε το ποσό που έχουμε (πουλήσουμε ή αγοράσουμε) σε ότι νόμισμα θέλουμε και υποστηρίζει η εφαρμογή.
      Προσοχή στην περιοχή Exchange. Μέσα από εκεί βλέπουμε ζωντανά τις τρέχουσες αξίες συναλλάγματος (ισοτιμίες) και παίζουμε με αυτές. Αν δώσετε για παράδειγμα μετατροπή 35 ευρώ σε δολάρια και πατήσετε το τσεκ (ν) στο πάνω δεξιό μέρος της οθόνης, η μετατροπή θα γίνει στην πραγματικότητα και όχι μόνο στην οθόνη του κινητού σας. Έτσι θα δείτε ότι έχετε μείον 35€ τα οποία έγιναν 37,71$.
      Μην το πειράζετε αν δεν ξέρετε από αυτά. Είναι κάτι που δεν ήξερα ότι διαθέτει το REVOLUT και το κατάλαβα παίζοντας. Αυτό βέβαια είναι καλό για όσους από εμάς θέλουμε να παίξουμε με το χρηματιστήριο συναλλάγματος. Δηλαδή για παράδειγμα, αν έχω στην κάρτα 500€ και τα μετατρέψω(αγοράσω) σε δολάρια όταν το ευρώ έχει 1,07$ θα έχω 535$. Όταν το δολάριο ανέβει και μετατρέψω τα 535$ σε ευρώ, θα έχω περισσότερα από 500€ που είχα αρχικά.
      Έτσι με το Revolut μπορούμε από ότι κατάλαβα να παίζουμε και με τις ισοτιμίες ώστε να βγάζουμε κέρδος ή και να χάσουμε αν δεν γνωρίσουμε. Αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο.
      Γενικά μην πειράζεται αυτό το κομμάτι, γιατί αν κάνετε μια ανταλλαγή νομίσματος από ευρώ σε δολάριο και πάλι πίσω μέσα στην ίδια μέρα, δεν θα πάρετε πίσω τα ίδια ευρώ αλλά λιγότερα, γιατί θα κρατήσει το REVOLUT όπως κάθε ανταλλακτήριο γύρω στο 2%-3% την προμήθειά του. Άρα αν με σημερινές τιμές πάρετε με 500€ 535$ και θελήσετε να κάνετε τα 535$ σε ευρώ, θα πάρετε πίσω 486,85€
      γ. Bank με το οποίο μπορούμε να μεταφέρουμε χρήματα από την κάρτα Revolut σε όποιον τραπεζικό λογαριασμό θέλουμε (δικό μας ή άλλο).

      8. Στο κάτω μέρος και δεξιά στην αρχική οθόνη του Revolut υπάρχει και ένα πορτοκαλί κουμπί το οποίο ανοίγει το μενού της εφαρμογής, όπως στην εικόνα
      α. My Card: Εδώ βλέπουμε την εικονική μας κάρτα με όλα τα στοιχεία της και μέσα από εδώ μπορούμε να επιλέξουμε να μας αποσταλεί και σε φυσική μορφή, όπως είπαμε και παραπάνω εντελώς δωρεάν. Βλέπουμε τον αριθμό κάρτα καθώς και τον τριψήφιο αριθμό CVV. Επίσης μπορούμε και να την μπλοκάρουμε είτε προσωρινά είτε μόνιμα ώστε να την αντικαταστήσουμε-αλλάξουμε σε περίπτωση απώλειας της φυσικής κάρτας. Αυτό γίνεται άμεσα πατώντας το κουμπί Block.
      Πατώντας το Show PIN βλέπουμε το τετραψήφιο PIN της κάρτας μας το οποίο χρησιμοποιούμε με την φυσική κάρτα στα ATM ή στις αγορές μας.

      β. Support: Μπορούμε να επικοινωνήσουμε μέσω chat με την υποστήριξη της εταιρίας, από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες από 8:00-22:00 και Σαββάτο-Κυριακή από 12:00-18:00 ώρες Λονδίνου.

      γ. Profile: Εδώ ελέγχουμε και συμπληρώνουμε σωστά και με λατινικούς χαρακτήρες όλα τα στοιχεία μας και όπως αυτά τα έχουμε δηλωμένα στο paypal και στον τραπεζικό λογαριασμό που σκοπεύουμε να χρησιμοποιούμε για να φορτίζουμε την κάρτα.

      δ. Send: Με το send στέλνουμε χρήματα στις επαφές μας, που έχουνε ήδη λογαριασμό Revolut, αλλά και στις επαφές μας που δεν έχουν λογαριασμό.
      Οι μεν πρώτες θα λαμβάνουν άμεσα τα χρήματα οι δε δεύτερες θα λαμβάνουν ένα mail ή sms με ένα λινκ στο οποίο θα εισάγουν τον τραπεζικό λογαριασμό τους και θα λαμβάνουν τα χρήματα που τους στείλαμε μετά από 2-3 μέρες. Και στις δύο περιπτώσεις η μεταφορά θα είναι δωρεάν χωρίς προμήθεια. (disco)
      Πατώντας το Invite a friend μπορείτε να καλέσετε φίλους από Επαφές και να κάνετε ανάρτηση με το link πρόσκλησης σας στο FaceBook και στο Twitter. Αυτό μπορεί να έχει συνέπεια να σας επιστραφούν για τις πρώτες 5 εγγραφές φίλων σας από 5 λίρες μόλις αυτές φορτίσουν την κάρτα τους με 10 λίρες και πάνω. (Αυτό δεν το έχω εξακριβώσει ακόμα).


      9. Πως Φορτίζουμε την Κάρτα μας με το Top Up
      Από την αρχική οθόνη της εφαρμογής πατάμε το Top Up και ανοίγει η οθόνη για να επιλέξουμε τον τρόπο που θα φορτίσουμε την κάρτα μας.
      Έχουμε δύο επιλογές στο πάνω μέρος της οθόνης:
      α. Top up by Card που μπορούμε να φορτίσουμε την κάρτα μας μεταφέροντας λεφτά μέσω μιας άλλης τραπεζικής κάρτας που διαθέτουμε, αλλά αυτός ο τρόπος λόγο Capital Control δεν δουλεύει.
      β. Top up via Transfer που μπορούμε να φορτίσουμε την κάρτα μας μεταφέροντας χρήματα από έναν τραπεζικό λογαριασμό (δικό μας που να είμαστε δικαιούχοι ή έστω συνδικαιούχοι)
      Επιλέγουμε τον δεύτερο τρόπο και τραβάμε την οθόνη προς τα αριστερά ώστε να μεταβούμε στην οθόνη του ευρώ (Transfer EUR). Πάντα επιλέγουμε το νόμισμα που έχουμε στον τραπεζικό μας λογαριασμό. [υπάρχουν και οι επιλογές σε Δολάριο και σε τοπικό(λίρα αγγλίας)]. Εμείς επιλέγουμε πάντα το EURO. Σε αυτή την οθόνη φαίνονται όλα τα στοιχεία που χρειάζονται για να δώσουμε ώστε να εκτελεστεί το έμβασμα. (IBAN της Revolut στο Λονδίνο, SWIFT/BIC τράπεζας στο Λονδίνο, Reference number που θα γράψουμε για αιτιολογία, Διεύθυνση δικαιούχου και την Τράπεζα του δικαιούχου δηλαδή της Revolut.
      ΠΡΟΣΟΧΗ: επιλέγουμε το ευρώ και δίνουμε τα στοιχεία που φαίνονται στην οθόνη του ευρώ. Στα άλλα νομίσματα δίνονται άλλα στοιχεία



      10. Το έμβασμα το στέλνουμε με Web Banking ώστε να χρεωθούμε μόνο 1 ευρώ. (Για έμβασμα μέσα από το γκισέ της τράπεζας δεν ξέρω τι χρέωση έχει και μάλλον δεν είναι 1€. Αν πάει κάποιος στην τράπεζα και το δοκιμάσει, ας μας πει)
      ΠΡΟΣΟΣΧΗ: Η Revolut δέχεται εμβάσματα μόνο από λογαριασμούς που υπάρχει ως πρώτο, το δικό μας όνομα και όχι από λογαριασμούς άλλων.

      Παρακάτω βλέπουμε πως συμπληρώνουμε τα στοιχεία στο Web Banking της Alpha Bank (Αριστερό μέρος το web banking και δεξιά η οθόνη του κινητού μας με το Revolut)
      ΠΡΟΣΟΧΗ
      1. Στην εφαρμογή του κινητού επιλέγουμε Transfer EUR
      2. Στη σωστή εγγραφή του Reference number στο Web Banking
      3. Στην επιλογή μόνο του SHA για τον τρόπο χρέωσης των εξόδων
      4. Και πάντα επιλέγουμε σαν νόμισμα το ευρώ.



      Όπως βλέπετε η χρέωση είναι μόνο 1€ :)



      Και έμβασμα με το Web Banking της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Αριστερό μέρος το web banking και δεξιά η οθόνη του κινητού μας με το Revolut):
      ΠΡΟΣΟΧΗ στη σωστή εγγραφή του Reference number και στην επιλογή SHA για τον τρόπο χρέωσης των εξόδων και πάντα επιλέγουμε σαν νόμισμα το ευρώ.


      Κι εδώ τα έξοδα είναι μόνο 1€ :)




      11. Το έμβασμα που στείλαμε θα εμφανιστεί στο Revolut μετά από 3-5 εργάσιμες μέρες. Μόλις εμφανιστεί το έμβασμα μπορούμε να δηλώσουμε την κάρτα μας στο Paypal και να ξεκινήσουμε τις αγορές μας. Μόλις το Paypal κάνει τη δοκιμαστική χρέωση του 1€ περίπου θα το δούμε στην εφαρμογή μαζί με τον τετραψήφιο αριθμό επαλήθευσης που πρέπει να τον γράψουμε στο paypal για να γίνει η επαλήθευση της κάρτα μας.





      Για να μη σας χρεώνει το PayPal παραπάνω όταν κάνει μετατροπή συναλλάγματος δείτε και τον παρακάτω οδηγό.
      Σε συνδυασμό με την κάρτα Revolut θα πετυχαίνεται τις οικονομικότερες αγορές στο Internet

      Images
      • revolut_08.jpg

        12,29 kB, 283×504, viewed 1.419 times
      • revolut_09.jpg

        17,41 kB, 283×504, viewed 570 times
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Πολύ καλός οδηγός!

      Έμβασμα από γκισέ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!
      Οι χρεώσεις είναι τρελές!

      Αν χρειαστεί, μπορώ να εξηγήσω λεπτομερώς τη διαδικασία της επιβεβαίωσης (με τον κωδικό κτλ), της παραγράφου 11.
      Εγώ είχα κολλήσει και το κοιτούσα κανα-δυο μέρες σα χαζός....

      Επίσης, δεν πρέπει να ξεχνάμε πως εκτός από το ατομικό όριο αποστολής χρημάτων στο εξωτερικό του καθενός (500 Ε μηνιαία) αντίστοιχο όριο έχουν και οι τράπεζες και μάλιστα αυτό είναι και ημερήσιο, οπότε είναι πολύ πιθανό κάποια στιγμή να αποτύχουμε να στείλουμε το έμβασμα, απλά γιατί η ίδια η τράπεζα έχει ξεπεράσει το δικό της ημερήσιο όριο.
      Η καλύτερη στιγμή για να κάνουμε την αποστολή είναι μέσα στο Σαββατοκύριακο, που μεγάλοι πελάτες των τραπεζών (εταιρίες κτλ) δεν λειτουργούν,
      ή νωρίς μετά τα μεσάνυχτα, αφού αφενός έχει αλλάξει η ημερομηνία, αφετέρου τα φυσικά καταστήματα των τραπεζών είναι κλειστά.
    • Ωραίος & χρήσιμος οδηγός. :thumbup:

      Ενημερωτικά, έχω βγάλει Revolut εδώ & κάποιους μήνες & κάνω αγορές απ' έξω χωρίς πρόβλημα (έτσι πήρα το 2ο XRN2p).

      Να συμπληρώσω σχετικά με την επαλήθευση των στοιχείων μας ("Verify my identity") όπου απαιτείται καταχώρηση κι άλλων προσωπικών πληροφοριών (photo - ταυτότητα, πως είναι μια διαδικασία που δεν χρειάζεται να την κάνουμε αν δεν σκοπεύουμε να βάλουμε στη Revolut πάνω από 1000 GBP το χρόνο (~1320 € με σημερινή ισοτιμία).
      ...lost in translation...
    • Διαφήμιση
    • Εξαιρετικός οδηγός @GR_Macedon !!

      Χαρας το κουράγιο σου να τον κάνεις τόσο αναλυτικό!! Το σκεφτόμουν και εγω να φτιάξω ενα, αλλά δεν είχα το κουράγιο σου...:Ρ Επίσης δεν ξέρω αν θα κατάφερνα να τον κάνω τόσο αναλυτικό!

      Επειδή την χρησιμοποιώ και εγω καιρό την κάρτα να πω δυο-τρια πράγματα μόνο.

      1)Θεωρητικά οταν προσκαλείς φίλους σου μέσω του λινκ σου αν αυτοι κάνουν top-up τότε ναι, παίνρνεις μπονους 5λίρες. ΑΛΛΑ για να επιτευχθεί αυτο θα πρέπει ο φίλος σου να κάνει top-up εντος συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος(κάποιων ωρών αν θυμάμαι καλά ή μέρας) απο την στιγμή που έκανε την εγγραφή. Αυτο βέβαια σημαίνει οτι είναι αδύνατον να επιτευχθεί στην Ελλάδα μιας και ο μόνος τρόπος φόρτισης είναι μέσω εμβάσματος που θέλει κάποιες μέρες... Επίσης να πω οτι θα πρότεινα(εγω ετσι το κάνω με όλα τα εμβάσματα που στέλνω στο εξωτερικό και στέλνω μερικά λόγο δουλειάς) τα εμβάσματα να τα στέλνετε χρησιμοποιώντας το ebanking στα Αγγλικά και αυτο διότι αν τυχόν τύχει κατι(που δεν έχω ακούσει να τυχαίνει) τους στέλνεις το αποδεικτικό στην Αγγλική γλώσσα με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πουν οτι δεν καταλαβαίνουν κατι...

      2)Το πιο σημαντικό στο top-up είναι το Reference number όπως είπε και ο @GR_Macedon πολλές φορές!! Ο λόγος, αν έχω καταλάβει σωστά, είναι επειδή όλα γίνονται αυτόματα. Δηλαδή υπάρχει ενα αυτόματο σύστημα το οποίο αναγνωρίζει το Reference number και βάζει τα λεφτά στον λογαριασμό. Εαν αυτο δεν γίνει σωστά θα πρέπει να γίνει χειροκίνητα, κάτι που σημαίνει μέρες καθυστέρησης. Σε αυτο το σημείο πολλοί πίστεψαν οτι έχασαν τα λεφτά τους ενω καθυστέρησαν για τέτοιους λόγους...


      3)Το πιο σημαντικό!!! Παρακαλώ πρόσθεσέ το στον οδηγό σου @GR_Macedon . Κατα τη διάρκεια της εγγραφής 2ο ή 3ο βήμα αν θυμάμαι καλά. Σε ρωτάει αν έχεις κάποιο promotion code. Πλέον έχεις!! Ο κωδικός είναι MSE και μόλις κάνεις top-up απο 10 λίρες και πάνω σου δίνουν 5λίρες! Πριν μερικούς μήνες που το έκανα εγω δούλεψε(100 ευρώ έβαλα), εχω την αίσθηση οτι δουλεύει ακόμα! Βέβαια ισχύει μόνο για καινούριες εγγραφές απο όσο ξέρω...

      Τέλος να πω και πάλι μπράβο για τον οδηγό και οτι την προτείνω την κάρτα σαν κύρια χρήση ακόμα και αν αρθουν τα capita control. Μιας και λόγο διαφοράς ισοτιμίας συμφέρει καλύτερα απο τις τράπεζές μας.
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Μήπως έκανες κάποιο λάθος;
      Εμένα ποτέ δεν έχει καθυστερήσει πάνω από 2-4 εργάσιμες.
    • Ο/H Xstos έγραψε:

      Μήπως έκανες κάποιο λάθος;
      Εμένα ποτέ δεν έχει καθυστερήσει πάνω από 2-4 εργάσιμες.

      Τι να σου πω τα ξανακοιταξα τωρα και δεν ειδα καποιο λαθος
      ευτυχως εβαλα ενα 10αρικο και οχι παραπανω ετσι για δοκιμη
      τουλαχιστον αν χαθει να ειναι αυτο
    • Διαφήμιση
    • Ο/H prekasg έγραψε:

      Ο/H turbomiui έγραψε:

      Τους μίλησες στο support?
      Τί σου είπαν?
      Tους εχω στειλει και απλα περιμενω να μου απαντησουν
      Ξαναστείλε, κάποιο λάθος έχει γίνει σίγουρα.
      Εμένα στις 2-3 μέρες με πίστωναν πάντα.
    • Ο/H K.Papaefthymiou έγραψε:

      3)Το πιο σημαντικό!!!
      Να υποθέσω δεν διαβάζετε insomnia που υπήρχε οδηγός , πάνε τα referral και mse σε μας τους Ελληνες , μας πήραν χαμπάρι και τα κόψανε

      Ο/H prekasg έγραψε:

      Ειναι καπως αργοι ομως νομιζω ... 15/1 εχω στειλει λεφτα και ακομα 0 μου εμφανιζει
      λεφτά έστειλες από λογαριασμό που είχε το ίδιο ονοματεπώνυμο με αυτά που έβαλες στην revolut ;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      Ο/H K.Papaefthymiou έγραψε:

      3)Το πιο σημαντικό!!!
      Να υποθέσω δεν διαβάζετε insomnia που υπήρχε οδηγός , πάνε τα referral και mse σε μας τους Ελληνες , μας πήραν χαμπάρι και τα κόψανε
      Δεν ξέρω αν υπήρχε παλιά. Εγώ έγραψα οτι είδα κατα την εγκατάσταση. Το μόνο referral που είδα και έβαλα στα λινκς να δω τι θα γίνει, είναι όταν προσκαλεις φίλους από επαφές και fb μέσα από την εφαρμογή.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)