Διαφήμιση

Πρώτη εγκατάσταση την Marshmallow (Android 6.0.1) στο Mi-3W & Mi-4W​

    • Οδηγός
    • Ενημερώθηκε
    • Mi-3 & Mi-4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @rocketking85 Ο οδηγός της 1ης σελίδας είναι κατατοπιστικότατος καθώς και πολύ αναλυτικός.
      Εάν ακολουθηθούν πιστά και κατα γράμμα οι οδηγίες σε χρόνο d/t θα είσαι ώς πρέπει.


      Μπράβο Team πολύ καλή δουλειά, όλα πήγαν θαυμάσια! (Σε 4 συσκευές, βρίσκομαι στην 5η κ τελευταία!)
    • καλησπερα παιδια
      εκανα προχθες την αναβαθμιση συμφωνα με τον οδηγο και ολα καλα .σημερα προσπαθω να κανω κλησεις και δεν τις κανει προσπαθει και μετα απο ενα δευτερολεπτο την ακυρωνει μονο του.Το περιεργο ειναι οτι δεχομαι κανονικα και μπορω να κανω κληση προσ cosmote 1213καμια ιδεα κανεις?
    • παιδιά έκανα factory reset Και έχω περασμένη την ΜΜ...είναι λογικό?

      και πάλι το κινητο μου ενώ στο πισί μου το αναγνωρίζει , δεν με αφήνει να περάσω κανένα αρχειο με copy - paste
      garfield for president
    • Διαφήμιση
    • μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
      θέλω απο ένα back up που έχω κάνει να φορτώσω στο κινητό μου τις επαφές/
      ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω?
      garfield for president
    • ρε παιδιά πραγματικά έχω δοκιμάσει όλους τους τροπους γαι import των επαφών μου και δεν πιάνει κανένας. τι να κάνω?
      έχω κάνει backup τις επαφές και το cloud δεν τις αναγνωρίζει γιατί είναι αρχείο .bak
      garfield for president
    • Ο/H pkatsaras έγραψε:

      Καλησπέρα! Έχω CM13 στο MI4. Αν θέλω να δοκιμάσω την MIUI με MM, πρέπει να ακολουθήσω τον οδηγό; Έχω extended partition.

      Πίστη εφαρμογή των οδηγιών σελίδα 1. Διάβασε το καλά.

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Αισιως και το δικο μου Mi4 σε 6.01, απροβληματιστα και χωρις εκπληξεις ακολουθωντας επ'ακριβως τα της πρωτης σελιδας.
      Η ολη διαδικασια κρατησε περιπου 20 λεπτα.

      Επιβεβαιωνω κι εγω στο δικο μου την αδυναμια εγκαταστασης των HERE Maps.

      Ευχαριστω πολυ για ολη την δουλεια που κανατε.
    • Έχει κανείς διαπιστώσει, ότι εκτός από την χειρότερη διαχείριση μπαταρίας, την εμφάνιση συχνοτερων αποσυνδέσεων απο το WiFi όταν το σήμα δεν είναι τόσο καλό;

      Sent from my MI PAD using Tapatalk
    • Εμενα παιδιά συνεχιζει να μην δουλεύει το φλας του κινητού από τότε που έβαλα την Ρομ. Όλα τα αλλά λειτουργούν άψογα ή μπαταρία μπορώ να πω καλύτερα απλά διαπιστωσα ότι όταν έχω μια αναπάντητη μου την βγάζει στα αγγλικά σαν χαμένη κλήση. Επίσης ήθελα να ρωτησω αν ήταν φυσιολογικό που έπρεπε να βάλω τι ήχο κλήσης θα έχω το πως θα χτυπάει το κιν σε μήνυμα και στο ξυπνητήρι.. Πρώτη φορά μου τι έκανε...
    • Διαφήμιση
    • Θετική απάντηση
      Πρόβλημα με -505 error όσοι έχετε στις πλείστες των περιπτώσεων είναι από το ROM-update,
      τα ίδια έχουμε περάσει όσοι έχουμε/είχαμε Nexus και κάναμε τοτε την πρώτη αναβάθμιση σε lollipop.
      To πρόβλημα είναι καθαρά της google που αφήνει πίσω σκουπίδια(!) και όχι της ρομ.. (good job team)
      Όσοι γνωρίζετε με adb κάνετε uninstall χρησιμοποιόντας το app.canonical.name και ξανακάνετε εγκατάσταση.
      Όσοι δε μπορείτε πιθανώς ένα Factory reset από Recovery και πέρασμα ξανά της τελευταίας ρομ να στρώσει το πρόβλημά σας.

      Οπότε με όποια εφαρμογή έχετε θέμα (-505) η λύση είναι δύο!
      1. adb uninstall με το app.canonical.name
      2. factory reset και πέρασμα της ρομ πάλι

      Πιο κάτω σας παραθέτω ένα παράδειγμα με το Here Maps (με το app.canonical.name) που ενώ από Google Play έβγαζε -505 και το ίδιο με adb Install
      με τη παραπάνω μέθοδο κάνοντας uninstall τα σκουπίδια με το app.canonical.name, όχι απλά πέρασε το κατάπιε αμάσητο ;)


      Πέρα από τα παραπάνω
      με το Wifi δεν έχω θέμα, η κάμερα αν είναι άψογη (πιο κάτω θα κάνω attach 2 φωτό που τράβηξα με manual control χωρίς flash), απο μπαταρία τα πάμε καλά,
      χαμένες κλήσεις δεν αντιμετώπισα ενώ ό,τι κλήση και να έχω κάνει και με τα 2 Mi4 που έχω ήταν άψογες χωρίς αποσυνδέσεις η άλλα προβλήματα,
      τα θέματα λειτουργούν άψογα ιδιαίτερα κάτι windows 10 θέματα με active περεχόμενο στην lock screen.
      αυτά για τώρα..

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην MIUI_ART ()
      Αιτία: Χρήσιμες συμβουλές...