Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το XIAOMI REDMI 3/Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H konnak έγραψε:

      1. Ποια GTV ROM έχετε βάλει; Την stable ή την developer; Τι διαφορές έχουν; Αν θεωρήσουμε ότι θέλω να είναι πιο σταθερό το κινητό φαντάζομαι πρέπει να πάω με την stable.
      2. Τι known issues/περιορισμούς έχουν οι ελληνικές ROM; π.χ. κάπου νομίζω διάβασα ότι δεν δουλεύει το Mi Remote. Ισχύει κάτι τέτοιο; Κοίταξα στον bugtracker αλλά δεν είδα κάτι συγκεκριμένο για αυτές τις ROM νομίζω.
      3. Είναι ασφαλές να περάσω τη ROM; Είδα κάπου ότι ένας φίλος είχε πρόβλημα με το TWRP, αλλά απ'ό,τι κατάλαβα με άλλη έκδοση του δούλεψε μια χαρά. Έχετε δει άλλα προβλήματα;
      4. Αν κάτι πάει στραβά, θα μπορώ να περάσω την Αγγλοκινέζικη ROM πάλι; Έχω την ίδια έκδοση με αυτή που υπάρχει στο επίσημο site (en.miui.com), το κινητό έχει αγοραστεί από Κίνα.
      5. Κάτι άσχετο. Ακόμα και με την Αγγλοκινέζικη ROM το κινητό δεν "ξυπνά" αν είναι κλειστό και έχεις ορίσει ξυπνητήρι - ακόμα και αν έχεις ενεργή την εν λόγω ρύθμιση. Αυτό λύνεται με την GTV ή είναι πρόβλημα του κινητού;
      1. Διάβασε λίγο εδώ αλλά και εδώ τις διαφορές τους
      2. Δουλεύουν όλα κανονικά φίλε μου. Αν τώρα εμφανιστεί κάποιο bug, bug είναι και θα περάσει
      3. Αν ακολουθήσεις τα βήματα και δεν κάνεις δικά σου, δεν μπορεί να πάθει τίποτα το κινητό
      4. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να πας σε όποια Ρομ θέλεις. Η κάθε Ρομ με τον τρόπο της αλλά μπορείς να πας παντού
      5. Ναι αυτό με τη Gtv λύνεται...


      Ευχαριστώ mixaliscy. Θα το προσπαθήσω το ΣΚ μάλλον, γιατί φαντάζομαι θέλει full wipe το κινητό.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Αυτό που λες είναι άλλο

      Σου στέλνουν μήνυμα στο κινητό με ένα κωδικό για να μπορέσεις να τον βάλεις εκεί και να επαληθεύσεις ότι όντως ο λογαριασμός που έκανες γι`αυτό το νούμερο είναι αληθινός

      Δεν το έχω λάβει όμως, αργεί να έρθει ή συμβαίνει κάτι άλλο?


      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H jp7rgv έγραψε:

      Δεν το έχω λάβει όμως, αργεί να έρθει ή συμβαίνει κάτι άλλο?
      Τώρα τί να σου πω

      Μιλάς για το πρώτο μήνυμα που έκανα Νοέμβρη του 15 :D

      Νομίζω έκανε ώρες να έρθει, μπορεί και 15

      Τα άλλα όμως που στέλνουν όταν ξεχάσεις κωδικό κτλ έρχονται άμεσα αφού νομίζω ισχύουν μόνο για κάτι λεπτά
    • Διαφήμιση
    • XIAOMI REDMI 3

      Μάλλον θα τους ζητήσω να βάλουν ελληνικά μέχρι να βρω άκρη πως να το ξεκλειδωσω.
      Δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αυτό στην διαδικασία αργότερα σωστά?
      Και κάτι τελευταίο, ποιο οδηγό να ακολουθήσω άμα είμαι με πειραγμενη ρομ? Κάποιο λινκ?
      Ευχαριστώ και ειλικρινά συγνώμη αν σας κούρασε η άγνοια μου

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο οδηγός είναι αυτός εδώ για όλους

      Απλά εσύ θα πρέπει πρώτα να πας σε Official Developer
      Γι`αυτό σου είπαμε να το ζητήσεις και έτσι να τελειώνεις

      ΥΓ- Είναι και αυτός εδώ που δεν τον είχα προσέξει του φίλτατου
    • εκτος απο τις επαφες που εξαφανιζονται παρατηρησα οτι οι χαρακτήρες που χωρανε σε ενα μηνυμα ειναι λόγοι... πως γινεται να τους αυξησω;
    • Ο/H kostasdom έγραψε:

      εκτος απο τις επαφες που εξαφανιζονται παρατηρησα οτι οι χαρακτήρες που χωρανε σε ενα μηνυμα ειναι λόγοι... πως γινεται να τους αυξησω;
      Διάβασε εδώ
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο οδηγός είναι αυτός εδώ για όλους

      Απλά εσύ θα πρέπει πρώτα να πας σε Official Developer
      Γι`αυτό σου είπαμε να το ζητήσεις και έτσι να τελειώνεις

      ΥΓ- Είναι και αυτός εδώ που δεν τον είχα προσέξει του φίλτατου


      Καλά μου τα λες, αλλά όπως καταλαβαίνεις επειδή η γυναίκα έχει συνηθίσει με ελληνικό μενού στο κινητό αναγκαστικά θα το πάω έτσι.
      Να υποθέσω ότι για να πάω σε official dev υπάρχει κάποιος οδηγός ή θα μπλεξω?
      Υ. Γ. Ποιον οδηγό από τους δύο προτείνεις?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Αν ρωτάς εμένα τον πρώτο μόνο και μόνο επειδή δεν ξανάκανα τον 2ο αλλά σιγά...

      Όποιος σου χτυπάει πιο πολύ στο μάτι
      Μη φοβάσαι
    • Ο/H MetzeloS έγραψε:

      μαλιστα..οποτε τωρα που ειμαι σε multi απο το xiaomi.eu (την περασα με κλειδωμενο bootloader) να παω σε fastboot china stable (μεσω φλασ) -> fastboot china dev (μεσω updater) και μετα τη διαδικασια για unlock?
      Προσπάθησε να φλασάρεις απο τον Updater => China Dev να δουμε πόσο πειραγμένη είναι η rom που έχεις ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ δοκίμασε Fastboot Dev China
    • Ο/H kostasdom έγραψε:

      εκτος απο τις επαφες που εξαφανιζονται
      Δοκιμασε να πας στις επαφές και να μου πεις τι γράφει πάνω από Το προφίλ μου
    • Διαφήμιση
    • Εάν το κινητό έχει global dev υπάρχει τρόπος να γράφεις μηνύματα στα ελληνικά και επαφές?

      Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk