Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το XIAOMI REDMI 3/Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Παιδιά για να βάλουμε αργότερα την ελληνική rom όταν την βγαλουν, είναι προτιμότερο να το παραγγείλλουμε με .....μαμά rom???? Δλδ την κινεζοαγγλική?
      Ευχαριστώ
    • Ο/H Babis Galanidis έγραψε:

      Παιδιά για να βάλουμε αργότερα την ελληνική rom όταν την βγαλουν, είναι προτιμότερο να το παραγγείλλουμε με .....μαμά rom???? Δλδ την κινεζοαγγλική?
      Ευχαριστώ
      Δεν έχει σημασία. Όπως και να σου έρθει, θα μπορείς να βάλεις την ελληνική όταν βγει.
    • Καλησπέρα,

      θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος γνώστης …. Μας ενημέρωνε για το πότε περίπου, θα βγει η ελληνική rom για το redmi 3 ??

      Υπενθυμίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με gps, camera και Κινεζοαγγλικοελληνικά.
      :sniper: (computerrage)
    • Διαφήμιση
    • το πρόβλημα δεν είναι με το GPS αλλά με τις υπηρεσίες εντοπισμού θέσης,μπορείς να πάρεις back up, να κάνεις επαναφορά εργοστασιακες ρυθμίσεων όταν σε ρωτήσει να επιτρέπονται εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στη τοποθεσία να πεις ναι και μετά να επαναφέρεις το back up...απλά αν κάνεις επανεκκίνηση πάλι τα ίδια...
      με τη κάμερα τι θέμα υπάρχει??
    • Ο/H Aris1 έγραψε:

      θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος γνώστης …. Μας ενημέρωνε για το πότε περίπου, θα βγει η ελληνική rom για το redmi 3 ??
      Οταν βγει θα ενημερωθείς όπως και όλοι οι άλλοι που έχουν την συσκευη. Να σου θυμήσω ότι αυτη την στιγμή δεν υπάρχει κάν Global απο τα επίσημα κανάλια!!
    • Λογικά τώρα που γυρίζουν οι κινέζοι, μέσα στις επόμενες 1-2 εβδομάδες θα βγάλουν την global και μετά θα βγει και η ελληνική.
    • το παρελαβα και ειμαι υπερευχαριστημενος!!!απιστευτο για τα λεφτα του εβγαλα τις κινεζιες κανει φοβερη διαχειρηση της ραμ και γενικα σ αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερο ποιοτητα iphone
    • Διαφήμιση
    • παρελαβα και εγω χθες επιτελους και εχω αρχισει το σκαλισμα.
      εχω ενα-δυο θεματακια θα γραψω λεπτομεριες αργοτερα αν δεν βρω ακρη.
    • Ο/H naxioths1979 έγραψε:

      το παρελαβα και ειμαι υπερευχαριστημενος!!!απιστευτο για τα λεφτα του εβγαλα τις κινεζιες κανει φοβερη διαχειρηση της ραμ και γενικα σ αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερο ποιοτητα iphone
      Αν μιλάς για το redmi 3 συμπλήρωσε το στο προφίλ σου φίλε μου
    • μετα απο σχεδον 2 μερες χρησεις κ αφου πεταξα τις ψιλοκινεζικες εφαρμογες απο πανω μπορω να πω οτι ειναι value for money.
      και τα δυο ειχαν περασμενα to play store αλλα κ οτι χρειαζεται για να λειτουργησει πχ framework,play services Κλπ.
      τωρα στα θεματα που αντιμετωπισα:
      1.google contact sync
      ενω ειχα βαλει το λογαριασμο google δεν μου εμφανιζε τις επαφες και ουτε στο συγχρονισμο μεσα στις ρυθμισεις ειχε επιλογη για τις επαφες.
      αυτο συνεβαινε γιατι λειπει το google contact sync.apk το οποιο μπορειτε να το κατεβασετε απο το mi app store αλλα επειδη ειναι λιγο μανικι μεσα στα κινεζικα μου στελνει pm να του στειλω μεσω dropbox.
      2. Google play.
      εμενα προσωπικα ηρθε με το Play store εγκατεστημενο αλλα κ παλι πηγα και κατεβασα απο το mi app store την εφαρμογη google play γραφοντας στο Search google αλλα προσοχη μετα αναζητηση στο Baidu (ειναι το σημαδι με την μλπε πατουσα).
      αυτο με το που το τρεξεις περναει το play store και οτι ειναι απαραιτητο για να τρεξει.
      3. USB computer connection
      ειναι γνωστο Bug της miui νομιζω κ κατεβασα απο το play store to miui usb settings για να μπρω να ξαναδιαλεξω το mode (mtp πχ).
      4. το θεμα με το gps μου το κανει κ εμενα στο google maps αλλα στο here maps ειναι ακριβεστατο το στιγμα.

      προς το παρων αυτα.
      Πιστευω οτι μολις βγει και η global θα εχουμε νεα για την Ελλινικη εκδοση.
    • καλησπέρα παιδια εδω και μερικες μερες ειμαι και εγω κατοχος του Redmi_3
      επελεξα το συγκεκριμενο κινητο για μεγεθος-μπαταρια
      μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ειδικα με την μπαταρια
    • Διαφήμιση
    • Κι εδώ νέος κάτοχος. Με τις καλύτερες των καλύτερων εντυπώσεων μέχρι τώρα. Το κινητό πάει σφαίρα. Όσον αφορά την μπαταρία: έχω μείνει μ...ας. Με κανονική χρήση, όχι λιώσιμο, μου έβγαλε από το 100% σχεδόν 3 μέρες. Με σχετικά δυνατή χρήση δηλαδή θα μας πάει άνετα δύο μέρες. Και φορτίζει μια χαρά γρήγορα, δίωρο κάνει για full φόρτιση, (θα επανέλθω σε αυτό επειδή με πήρε ο ύπνος δεν είμαι 100% σίγουρος). Γενικά πολύ καλή χρήση RAM όντως, δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερο πεντάιντσο vfm, το αμέσως επόμενο είναι το Mi4c prime, αλλά ανεβαίνεις τουλάχιστον 70 ευρώ για να πας εκεί.

      Ταυτόχρονα είναι ΤΟΣΟ κομψό και όμορφο. Και για μένα μιλάω για το απόλυτο 10αρι σε εμφάνιση ΚΑΙ εξωτερικά ΚΑΙ όσον αφορά το MIUI. Το διάβαζα ότι είναι ωραίο, αλλά με εξέπληξε κι άλλο. Σκέφτομαι σε κάτι φίλους και γνωστούς, και ειδικά φίλες, να μην πω ότι είναι κινέζικο, αλλά να τους αφήσω απλά να το τσεκάρουν. Πιο πιθανό είναι να πιστέψει κανείς ότι είναι κάποια ξέρω γω premium συσκευή από τίποτα limited σουπερ ουάου κατασκευαστή, παρά κινέζικο. Και το notification light πολύ όμορφο και διακριτικό, γενικά ενώ δεν με ένοιαζε η εμφάνιση στο ελάχιστο, αυτό θέλω να το κοιτάζω όλη μέρα!

      Μόνο μειονέκτημα μέχρι στιγμής για μένα (πολύ μικρό) η κάμερα. Ίσως περίμενα κάτι καλύτερο. Είναι ΥΠΕΡαρκετή για απλή χρήση, για social media, για όλα αυτά τέλος πάντων, αλλά δεν σου δίνει το κάτι παραπάνω. Είναι όμως ταχύτατη, και το βίντεο πολύ άνω του μετρίου. Επίσης την νύχτα εμένα πολύ καλές μου βγάζει, με φλας πολύ δυνατό και accurate.

      Και να αναφέρω το πρώτο μου προβληματάκι , αν το έβγαλε και σε άλλους. Έχω την MIUI 7.1.1.0 (LHPCNCK), προφανώς την official αγγλοκινέζικη και σήμερα μου έβγαλε Update για την 7.1.2.0 (LHPCNK). Το πατάω να γίνει, το κατεβάζει, μου βγάζει reboot, το κάνω reboot, φορτώνει μετά το reboot το update, και μόλις ανοίγει μετά από λίγο, έχω πάλι την παλιά version. Και πάλι το update είναι διαθέσιμο, το ξαναπατάω, και πάλι το ίδιο. Το δοκίμασα και μέσω PC με την εφαρμογή τους, πάλι τζίφος. Καμιά ιδέα; :razz: