Διαφήμιση

Xiaomi Redmi Note 3 PRO - Νέα βελτιωμένη έκδοση

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Redmi Note 3 PRO - Νέα βελτιωμένη έκδοση



      Η Xiaomi παρουσιάζει μια βελτιωμένη έκδοση του Redmi Note 3, το μεταλλικό phablet που κέρδισε το ενδιαφέρον του κοινού χάριν στα εντυπωσιακά τεχνικά χαρακτηριστικά και την ιδιαίτερα προσιτή τιμή του.
      Η νέα έκδοση έρχεται με το Qualcomm Snapdragon 650 SoC (αντί του MediaTek Helio X10) που περιλαμβάνει επεξεργαστή 64bit hexa-core 1.8GHz, επεξεργαστή γραφικών Adreno 510, X8 LTE Cat 7 modem για ταχύτητες έως 300Mbps και υποστήριξη VoLTE, ενώ η πίσω κάμερα διαθέτει πλέον αισθητήρα 16MP (αντί 13MP) με φακό f/2.0 και τεχνολογία PDAF για αυτόματη εστίαση σε 0.1sec. Τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά παραμένουν ως έχουν.
      Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      • Οθόνη 5.5” Full HD (1920 x 1080, 401ppi)
      • Επεξεργαστής 64bit hexa-core Qualcomm Snapdragon 650 1.8GHz
      • Επεξεργαστής γραφικών Adreno 510 GPU
      • Μνήμη RAM 2GB/3GB
      • Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB
      • Κάμερα 16MP f/2.0 με PDAF (αυτόματη εστίαση σε 0.1sec)
      • Εμπρόσθια κάμερα 5MP
      • Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων (ξεκλειδωμα σε 0.3sec)
      • dualSIM
      • WiFi 802.11ac, Bluetooth, GPS, 4G LTE
      • Λειτουργικό σύστημα Android 5.1 Lollipop με MIUI 7
      • Μπαταρία 4000mAh
      • Διαστάσεις 150 x 76 x 8.65mm
      • Βάρος 164gr
      • Μεταλλική κατασκευή
      Η έκδοση 2GB RAM/16GB ROM κοστίζει στην Κίνα 999 yuan (περίπου €140). Η τιμή της έκδοσης 3GB RAM / 32GB ROM δεν έχει ανακοινωθεί μέχρι στιγμής.

      Πηγή : Xiaomi Redmi Note 3 Pro: Νέα έκδοση με hexa-core Snapdragon 650 και κάμερα 16MP
    • Περιμενω να δω τιμη και εαν δεν ειναι υπερβολικα τσιμπημενη θα δωσω το 3αρι ,να το παρω(το οποιο 3αρι ακομα δε μου εχει ερθει :lol: )
    • Θεωρώ ότι, όσο συνεχίζουν να καταργούν την extra κάρτα μνήμης, τόσο θα χάνουν αγοραστικό κοινό...!
      Τα 16 και 32 GB, μπορεί να φαίνονται αρκετά, αλλά για κάποιους χρήστες και ανάλογα φυσικά με τη χρήση που κάνουν σε αυτά τα τηλέφωνα, δεν είναι καθόλου αρκετά...!!
    • Διαφήμιση
    • καλησπερα φιλε μ nikos_v ,εν μερη θα διαφωνησω μαζι σου.Η καρτα μνημης καθυστερει το κινητο στην αναγνωση των δεδομενων και στην καταναλωση μπαταριας κανοντας αναγνωση απο εξωτερικο δισκο αποθηκευσης .Προσωπικα συμφωνω μ αυτη την κινηση.(να μην υπαρχει καρτα μνημης).Θα ηθελα να εχουν αρχικη χωριτηκοτητα τα κινητα απο 32gb κ πανω ..και να καταργηθουν τα 16GB.Το ειχε πει και ο CEO της Xiaomi αυτο που σ αναφερω.Επισης καλο ειναι να κανεις καποιο restore/backup τα δεδομενα του κινητου σε περιπτωση απωλειας της συσκευης και αλλα πολλα....Φιλικα παντοτε...!!!!
    • Και τι να τις κάνει κανείς τις super ταχύτητες και την αξιοπιστία της εσωτερικής EMMC αν απλά θέλει χωρητικότητα για να αποθηκεύει στατικά δεδομένα όπως οι φωτογραφίες, τα MP3, τα video κτλ.;

      Και με ένα Redmi των 8Gb είναι υπεραρκετά για την εγκατάσταση των εφαρμογών εσωτερικά.
      Ακόμη και το mortal kombat X να βάλεις και άλλα 2~3 απαιτητικά παιχνίδια με τεράστια obb που είναι μόνο για ανάγνωση, μπορούν μεταφερθούν στην SD με το foldermount.

      Εξάλλου το θέμα της αξιοπιστίας (όντως κάποια στιγμή μέσα σε μια 10ετία η SD θα χαλάσει! ) καλύπτεται από το micloud που σου κάνει αυτόματα backup τις φωτογραφίες.
      Όταν ήμουν μαθητής άκουγα τη δασκάλα μου να λέει:
      "Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα, μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη."
      Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε...
    • Ο/H alexbitos έγραψε:

      καλησπερα φιλε μ nikos_v ,εν μερη θα διαφωνησω μαζι σου.Η καρτα μνημης καθυστερει το κινητο στην αναγνωση των δεδομενων και στην καταναλωση μπαταριας κανοντας αναγνωση απο εξωτερικο δισκο αποθηκευσης .Προσωπικα συμφωνω μ αυτη την κινηση.(να μην υπαρχει καρτα μνημης).Θα ηθελα να εχουν αρχικη χωριτηκοτητα τα κινητα απο 32gb κ πανω ..και να καταργηθουν τα 16GB.Το ειχε πει και ο CEO της Xiaomi αυτο που σ αναφερω.Επισης καλο ειναι να κανεις καποιο restore/backup τα δεδομενα του κινητου σε περιπτωση απωλειας της συσκευης και αλλα πολλα....Φιλικα παντοτε...!!!!
      αν παρεις τη καρτα μνημης με 10 ευρω απτο γερμανο εννοειται θα σου αργει
      αλλα αμα κανεις ερευνα αγορας και βρεις μια καλη τοτε δεν θα εχεις καθολου προβλημα,
      για τη μπαταρια λολ :P τα προγραμματα τρωνε μπαταρια η sd απειροελαχιστο.
    • Βλέποντας τα specs του lenovo k4 note, του νέου ανταγωνιστή δλδ, κάτι μου λέει πως η Xiaomi θα βγάλει σύντομα κι άλλο μοντέλο με sd slot, οπως θα χει και το K4. Πιθανόν το dual sim να γίνει και single sim + sd reader. Είναι αρκετά σοβαρός λόγος να προτιμήσει ο χρήστης αυτό έναντι του note3.
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Redmi Note 3 PRO - Νέα βελτιωμένη έκδοση

      Alexbitos, Gousgounis συμφωνώ με όσα λέτε, αλλά είναι κάποιες στιγμές που λες "Κάτσε να βάλω την SD Card που έχω στο mp3, να ακούσω κανένα τραγούδι της προκοπής ή τότε που θα πάω καμία βόλτα (ας πούμε κάπου που δεν υπάρχει Wifi και δεν έχω data στο κινητό για YouTube κλπ) και θα θέλω να περάσω 2-3 βιντεάκια (παιδικά) για τον μικρό και δε θα υπάρχει χώρος στο κινητό....
      Θα έπρεπε οπωσδήποτε νομίζω να βγάλουν και έκδοση με 64 GB και πάνω.
      Ας μην το κατακρίνουμε ομως, ακόμα δεν το είδαμε...


      Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    • Γειά σας παιδιά ! Καλώς σας βρήκα!!!
      Ήθελα να το παραγγείλω αλλά συνέχεια κάποιο πρόβλημα που διάβαζα στο φόρουμ με κρατούσε πίσω.
      Μέχρι που μίλησα με κάποιον από την κοινότητα ο οποίος μου είπε "μην στεναχωριέσαι...όλοι μαζί λύνουμε τα πάντα".
      Και να σου τo redmi note 3 με snapdragon.
      Τι λέτε....μετά από ανακοίνωση πόσο καιρό κάνει περίπου να βγει στην αγορά ;
    • Διαφήμιση