Διαφήμιση

Xiaomi yeelight

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H wrydgj έγραψε:

      Τι γίνεται ρε παιδιά? Έχω 3 λάμπες, που μετά από διακοπή ρεύματος, κόλλησαν οι 2, και είπα να κάνω reset σε όλες. Πλέον, δε μπορώ να συνδεθώ με τίποτα, ούτε mihome, ούτε yeelight, όλο "connection time out", μου βγάζει. Μπήκα στο forum του yeelight, και το πρόβλημα λέει είναι γενικό, λόγω του τελευταίου firmware. Έχει κανείς, καμία ιδέα? Υπάρχει άλλη εφαρμογή, να τις ελέγχω, που να παρακάμπτει τη σύνδεση με τους servers της xiaomi?

      Sent from my Mi A1 using Tapatalk
      Όταν της κάνεις reset αναβοσβήνουν κανονικά ?? Τώρα που το λες έχω καιρό να την ανάψω όταν θα πάω σπίτι θα κάνω μια δοκιμή και εγώ !! :thumbup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Ο/H wrydgj έγραψε:

      Τι γίνεται ρε παιδιά? Έχω 3 λάμπες, που μετά από διακοπή ρεύματος, κόλλησαν οι 2, και είπα να κάνω reset σε όλες. Πλέον, δε μπορώ να συνδεθώ με τίποτα, ούτε mihome, ούτε yeelight, όλο "connection time out", μου βγάζει. Μπήκα στο forum του yeelight, και το πρόβλημα λέει είναι γενικό, λόγω του τελευταίου firmware. Έχει κανείς, καμία ιδέα? Υπάρχει άλλη εφαρμογή, να τις ελέγχω, που να παρακάμπτει τη σύνδεση με τους servers της xiaomi?

      Sent from my Mi A1 using Tapatalk
      Όταν της κάνεις reset αναβοσβήνουν κανονικά ?? Τώρα που το λες έχω καιρό να την ανάψω όταν θα πάω σπίτι θα κάνω μια δοκιμή και εγώ !! :thumbup:
      Ναι, το reset γίνεται κανονικά, στις πάνω από 10+ φορές που το έκανα.
      Άλλαξα DNS, κωδικούς wifi, αλλά και πάλι τπτ.

      Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    • Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

      Φανατικός Xiaomαμακιας και εγώ (Κινητά, Ακουστικά, Mi Band) είπα να δοκιμάσω και την λάμπα της Xiaomi (Yeelight With & Colour). Την πήρα για χρήση στο δωμάτιο.

      Κάπου διάβασα ότι αν ανοιγοκλείσεις 5 φορές τον διακόπτη κάνει reset ισχύει? Οπότε ουσιαστικά δεν μπορείς να την λειτουργείς από τον διακόπτη παρά μόνο από το κινητό?

      Επίσης θα ήθελα να βάλω έναν προγραμματισμό. Να δουλεύει από τις 9 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ και μετά ουσιαστικά να μην λειτουργεί.

      Από τις 9 το πρωί μέχρι τις δέκα να έχει έναν φωτισμό και από τις δέκα ως τις δώδεκα να έχει άλλον. Όμως το αναβόσβημα της λάμπας να γίνεται από τον διακόπτη.

      Έπαιξα λίγο 2 μέρες τώρα με το Mi Home αλλά δεν έχω βρεί άκρη.

      Μπορεί να γίνουν αυτά που θέλω??

      Ευχαριστώ πολύ,
      Χρήστος.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H cgkionis87 έγραψε:

      Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

      Φανατικός Xiaomαμακιας και εγώ (Κινητά, Ακουστικά, Mi Band) είπα να δοκιμάσω και την λάμπα της Xiaomi (Yeelight With & Colour). Την πήρα για χρήση στο δωμάτιο.

      Κάπου διάβασα ότι αν ανοιγοκλείσεις 5 φορές τον διακόπτη κάνει reset ισχύει? Οπότε ουσιαστικά δεν μπορείς να την λειτουργείς από τον διακόπτη παρά μόνο από το κινητό?

      Επίσης θα ήθελα να βάλω έναν προγραμματισμό. Να δουλεύει από τις 9 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ και μετά ουσιαστικά να μην λειτουργεί.

      Από τις 9 το πρωί μέχρι τις δέκα να έχει έναν φωτισμό και από τις δέκα ως τις δώδεκα να έχει άλλον. Όμως το αναβόσβημα της λάμπας να γίνεται από τον διακόπτη.

      Έπαιξα λίγο 2 μέρες τώρα με το Mi Home αλλά δεν έχω βρεί άκρη.

      Μπορεί να γίνουν αυτά που θέλω??

      Ευχαριστώ πολύ,
      Χρήστος.
      Από την στιγμή που κλείνεις τον διακόπτη, παύει να ισχύει κάθε προγραμματισμός, γιατί δεν έχει από κάπου να πάρει ρεύμα.
      5 φορές θέλει ανοιγοκλείσιμο για να είναι έτοιμη προς σύνδεση με το wifi κ την εφαρμογή.
      Προγραμματισμούς μπορείς να κάνεις ότι θες, αρκεί να μην χρησιμοποιείς τον διακόπτη.
    • Ο/H apo.stam έγραψε:

      Ο/H cgkionis87 έγραψε:

      Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

      Φανατικός Xiaomαμακιας και εγώ (Κινητά, Ακουστικά, Mi Band) είπα να δοκιμάσω και την λάμπα της Xiaomi (Yeelight With & Colour). Την πήρα για χρήση στο δωμάτιο.

      Κάπου διάβασα ότι αν ανοιγοκλείσεις 5 φορές τον διακόπτη κάνει reset ισχύει? Οπότε ουσιαστικά δεν μπορείς να την λειτουργείς από τον διακόπτη παρά μόνο από το κινητό?

      Επίσης θα ήθελα να βάλω έναν προγραμματισμό. Να δουλεύει από τις 9 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ και μετά ουσιαστικά να μην λειτουργεί.

      Από τις 9 το πρωί μέχρι τις δέκα να έχει έναν φωτισμό και από τις δέκα ως τις δώδεκα να έχει άλλον. Όμως το αναβόσβημα της λάμπας να γίνεται από τον διακόπτη.

      Έπαιξα λίγο 2 μέρες τώρα με το Mi Home αλλά δεν έχω βρεί άκρη.

      Μπορεί να γίνουν αυτά που θέλω??

      Ευχαριστώ πολύ,
      Χρήστος.
      Από την στιγμή που κλείνεις τον διακόπτη, παύει να ισχύει κάθε προγραμματισμός, γιατί δεν έχει από κάπου να πάρει ρεύμα.5 φορές θέλει ανοιγοκλείσιμο για να είναι έτοιμη προς σύνδεση με το wifi κ την εφαρμογή.
      Προγραμματισμούς μπορείς να κάνεις ότι θες, αρκεί να μην χρησιμοποιείς τον διακόπτη.
      Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
      Άρα αυτό που θέλω στην πραγματικότητα δεν γίνεται, γιατί η λάμπα θα πρέπει να αναβοσβήνει από την εφαρμογή και όχι από τον διακόπτη.
      Κυρίως γιατί θα πρέπει να εκπαιδεύσω την σύζυγο που είναι στο σπίτι τα πρωινά να την χειρίζεται από την εφαρμογή.

      Θα δώ πως θα τα βολέψω.
      Ευχαριστώ πολύ,
      Χρήστος.
    • Δεν κάνει reset στις 5 φορές που ανοίγεις κλείνεις τον διακόπτη. Κάνει reset όταν ανοιγοκλείσεις τον διακόπτη συνεχόμενα 5 φορές με ενδιάμεσο διάστημα 2 δευτερολέπτων.

      Άρα αν δεν παίζει η γυναίκα σου με τον διακόπτη συνεχόμενα δεν έχεις πρόβλημα.
    • Ο/H vanni έγραψε:

      Δεν κάνει reset στις 5 φορές που ανοίγεις κλείνεις τον διακόπτη. Κάνει reset όταν ανοιγοκλείσεις τον διακόπτη συνεχόμενα 5 φορές με ενδιάμεσο διάστημα 2 δευτερολέπτων.

      Άρα αν δεν παίζει η γυναίκα σου με τον διακόπτη συνεχόμενα δεν έχεις πρόβλημα.
      Άρα ουσιαστικά μπορώ να το έχω από 10 πρωί εώς 10 βράδυ με ένα φώς και τις άλλες ώρες με άλλο και να το ανοιγοκλείνω από τον διακόπτη... Σωστά vanni??
    • Διαφήμιση
    • όχι δυστυχώς δεν μπορείς να ορίσεις χρόνο όταν επιλέξεις να γίνονται πράγματα manually αλλά μόνο ένα πράγμα το οποίο θα ισχύει κάθε φορά
    • Μάγκες καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.
      Έχει κάποιος συνδέσει λάμπες yeelight σε HomeKit της Apple. Εγώ προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να επιλέξω το εικονίδιο του Homekit στην εφαρμογή Mihome (είναι αχνό). Παίζει να πρέπει να πάω σε διαφορετικό server για να γίνει αυτό?