Διαφήμιση

Xiaomi yeelight

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το πρόβλημα σου σίγουρα δεν είναι ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις το GA από το Play store. Αυτό που βλέπεις στο play store δεν είναι τίποτα άλλο από ένα shortcut για τον launcher. Το GA είναι μέσα στην εφαρμογή της Google.
      Από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι γίνεται με τα κινητά της xiaomi για να βοηθήσω. Αν έχεις το μενού του κινητού στα αγγλικά και τη γλώσσα στην εφαρμογή της Google επίσης στα αγγλικά, δοκίμασε να καθαρίσεις το cache της εφαρμογής και να κάνεις Force close, και στη συνέχεια προσπάθησε πάλι να ενεργοποιήσεις το GA
    • Παραθέτω μια λύση που βρήκα μήπως και σου δουλέψει.

      • Google Assistant not working on Xiaomi smartphones – A recent update from Xiaomi has seemingly broken Google Assistant on a majority of Xiaomi smartphones. Some users have found that disabling the lockscreen password seems to help but the issues seem to return after a few days.
    • Τις δύο τελευταίες μέρες δε μου συνδέεται η λάμπα (τελευταία YLDP06YL) και βλέπω είναι γενικό πρόβλημα..
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Τι εννοείς δεν συνδέεται η λάμπα... Δεν σου ανοίγει από το κινητό ?? Εμένα μέχρι χτες πάντως μια χαρά μου συνδεόταν !! ^^ ^^
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Δεν την εβλεπε η εφαρμογη, ουτε και εκανε reset. Mπηκα στο φορουμ και ολοι το ιδιο λεγανε, εβγαλε update χθες και εφτιαξε οκ.
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Ωραία αφού σου έφτιαξε μια χαρά γιατί είναι πολύ καλή λάμπα..
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Χαιρετω ολους τους κολλημενους με xiaomi. Εχω παρει κι εγω μια λαμπα xiaomi και εχει εδω και μια βδομαδα που μου την δειχνει offline και δεν υπαρχει αλλος τροπος να την χειριστω περα απο τον διακοπτη. Διαβαζα σχολια για το yeelight στο playstore κι επεσα πανω σε μια απαντηση των υπευθυνων πως εχουν θεμα με forthnet και wind στην Ελλαδα. Εγω εχω wind, την πρωτη βδομαδα που δουλευε μια χαρα και τωρα εχω κανει ποσα reset και λεει συνεχεια offline. Βοηθηστε καπως ρε παιδια, εσκασα 30 ευρω ειναι ντροπη να την χρησιμοποιω τετοια λαμπα σαν κανονικη. ;( ;( ;(
    • Διαφήμιση
    • Ενημερωση

      Δοκιμασα να κανω χοτσποτ τα δεδομενα απο το κινητο μου και συνδεεται κανονικα οποτε δεν εχει προβλημα η λαμπα. Ειναι ειτε το ρουτερ ειτε η wind. Το αστειο ειναι οτι με το που συνδεθηκε στο χοτσποτ, μπορουσα να την χειριστω και με το αλλο το κινητο που ηταν συνδεδεμενο στη wind :huh: Απο την μια χαρηκα που δεν εχει προβλημα η λαμπα, απο την αλλη δεν γινεται να πρεπει να κανω χοτσποτ καθε φορα για να την λειτουργησω. Λιγη βοηθεια οποιος μπορει :/
    • Σορυ που σας ζαλιζω με τις ενημερωσεις, απλα τα γραφω γιατι ολο και καποιος αλλος μπορει να εχει το ιδιο προβλημα να ξερει τι να κανει. Ενω ειναι συνδεδεμενη στο χοτσποτ και λειτουργουσε κανονικα, εκανα reset απο τον διακοπτη μεχρι να αναβοσβησουν τα φωτα, πατησα + εκει που λεει Device και εκανα προσθηκη της λαμπας απο την αρχη και μου την δεχτηκε κανονικα και λειτουργει οπως πρωτα. Δεν ξερω τι κολλημα εφαγε, θα ειχε ενδιαφερον καποιος που ξερει να μας εξηγησει γτ ελεγα να επαιρνα κι αλλα τετοια γκατζετακια απο xiaomi αλλα τωρα φοβαμαι λιγο..
    • Καλημέρα. Εγώ που έχω forthnet δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Μήπως έγινε κάποια στιγμή διακοπή ρεύματος κ αποσυντονίστηκε;
    • Προφανως κατι τετοιο θα εγινε. Απλα αν δεν εκανα την πατεντα που ειπα πιο πανω, δεν πιστευω να συγχρονιζε αλλιως, παρολο που εκανα reset την λαμπα αλλα και το ρουτερ.
    • Διαφήμιση
    • καλησπερα παιδια..

      Κατοχος τριων yeelight σε ενα πολυφωτο στο σπιτι.. Συνδεδεμενες σε group και ολα κυλουσαν ομορφα. Ξαφνικα η μια σταματησε να αναβει. Απο το app της yeelight την δειχνει offline. Εψαξα στα δικτυα να δω μηπως και καπου εχασε την συνδεση της αλλα τιποτα... δοκιμασα να της κανω reset, τιποτα! Παει για πεταμα? και τις τρεις τις αγορασα μαζι απο γνωστο κινεζομαγαζο. Εχω στειλει αιτημα για αλλαγη εντος εγγυησης και περιμενω απαντηση.Η ερωτησεις μου ειναι δυο:

      1) Μηπως καπως σωζεται η λαμπα? Γιορτες ερχονται και ειναι κριμα να μην εχω την ομορφια που προσφερουν στον χωρο..

      2) Παιζει οι κινεζοι να μου κανουν τους κινεζους και να μην μου την αλλαξουν? Στους 3 μηνες πανω νεκρωσε. Πρεπει να υποστηριξω καπως οτι δεν ηταν δικο μου σφαλμα το οτι δεν δουλευει η λαμπα?


      Ευχαριστω για τον χρονο σας και καλες γιορτες σε ολους!