Διαφήμιση

google voice search

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • google voice search

      Είμαι νέος σε xiaomi κινητά , οποτε να καλώς σας βρήκα και καλή χρονια σε όλους με υγεία :) ο βασικός λόγος που επέλεξα για νέο κινητό xiaomi είναι η ελληνική κοινότητα του όταν πείρα χαμπάρι τι παίζει :)

      Aκολούθησα τις οδηγίες πέρασα την τελευταία 5.12.31 dev έκδοση χωρίς ιδιαιτερα προβλήματα αλλα δεν παίζει το OK google ούτε η Google φωνητική αναζήτηση (Google voice search) .

      μετά από SwiftKey αλλα δοκίμασα και το GO keyboard μου πετάει μήνυμα να πάω να κατεβάσω το google search support και όταν πατάω download μου βγάζει μήνυμα "item not found"

      Το υποστηρίζει το miui καταρχήν? είναι bug ? κάτι πρέπει να κάνω εγώ ?

      ευχαριστώ εκ των προτερων για οποιον βοηθήσει :)
    • Το έφτιαξα το πρόβλημα αλλα πλέον μπορώ να χω voice search και OK google αλλα ..... όταν μιλάω αυτό γραφει κινεζικα !!!!

      Ο λόγος που το κάνει είναι γιατί η rom έχει περάσει την Iflytek speech

      yM4ggny.png

      όπου με λίγο ψάξιμο κατάλαβα γιατί μιλάω ελληνικά και το κινητό γραφει κινεζικα

      xj1WLGS.png

      Μπας και έχει κανεις ιδέα πως ακριβώς λέγεται στα κινεζικα γιατί σαν iflytek δε το βρίσκω για να το απεγκαταστισω? η τέλος πάντων κανέναν τρόπο μπας και το mi4c με την ελληνική rom σταματήσει να γραφει κινεζικα ενώ του μιλάω ελληνικά? :p

      ευχαριστώ εκ των προτερων για οποιον βοηθήσει
    • Για δοκίμασε αυτό
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      ια δοκίμασε αυτό
      Ο φίλος @RadyBoy θέλει να υπαγορεύει και αυτά που λέει να γράφονται .
      Αυτό γίνεται ως ακολούθως .
      Ανοίγουμε μιά εφαρμογή της προτίμησής μας που μπορούμε να γράψουμε και πατώντας επάνω της ανοίγει το πληκτρολόγιο (εικ. #1)
      Εγώ χρησιμοποιώ την ColorNote αλλά γίνεται σε οποιονδήποτε Text Editor



      Πατώντας το κουμπί με το μικροφωνάκι παρατεταμένα , αναδύεται η εικ. #2 , μιλάμε και λέμε εκείνο που θέλουμε να γραφτεί και........... voila εικ. #3