Διαφήμιση

Γενική κουβέντα για το mi4c - lIbra

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Tang έγραψε:

      ο updater κάνει δουλειά σε αυτήν την περίπτωση?
      Στην eu έκδοση δουλεύει ο Updater έστω και με καθυστέρηση ημερών.
      Όταν όμως θα αρχίζεις να κατεβάζεις με 25/Kpbs και θα θέλεις 3 ώρες να λάβεις μία ROM με ανοιχτό WiFi, θα τρέξεις να βρεις link και πάλι για απευθείας Dowload.
      Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, και κάποια φορά αν είσαι τυχερός (κυρίως απογευματινές ώρες), θα δεις και μερικά 1,5MBps. :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • ευχαριστώ για την απάντηση...manually it is..:) :P

      θέμα έχουμε και με τις ειδοποιήσεις του whatsapp...τα μηνύματα σκάνε στην συσκευή μόνο όταν μπεις στην εφαρμογή... :/ :(

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην Tang ().

    • Ο/H Tang έγραψε:

      ευχαριστώ για την απάντηση...manually it is..:) :P

      θέμα έχουμε και με τις ειδοποιήσεις του whatsapp...τα μηνύματα σκάνε στην συσκευή μόνο όταν μπεις στην εφαρμογή... :/ :(
      Τις εφαρμογές που θέλεις ή χρειάζεσαι να έχεις Online ενημέρωση, πρόσθεσέ τες στην "αυτόματη έναρξη"...
      Κέντρο ασφαλείας-->Δικαιώματα-->Αυτόματη Έναρξη (άνοιξε τα διακοπτάκια σε όποια εφαρμογή θέλεις να τρέχει στο background και να σε ενημερώνει "ζωντανά")
    • Διαφήμιση
    • εννοείται ότι είναι στην αυτόματη έναρξη! υπάρχει θέμα όμως και το έχουν αρκετοί! Πρίν λίγο το ίδιο έκανε και στο facebook messenger...πιο σπάνια στο viber...όλα ανοιχτά στο auto start
    • Ο/H Tang έγραψε:

      εννοείται ότι είναι στην αυτόματη έναρξη! υπάρχει θέμα όμως και το έχουν αρκετοί! Πρίν λίγο το ίδιο έκανε και στο facebook messenger...πιο σπάνια στο viber...όλα ανοιχτά στο auto start
      Τότε, εάν όλες οι ρυθμίσεις είναι οκαυ (Γραμμή Κατάστασης-->Διαχείριση ειδοποιήσεων κ.λ.π.) όπως και οι ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μέσα στις εφαρμογές, δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να σκεφτώ, από το να περιμένεις το επόμενο update... μήπως και...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Tang έγραψε:

      ευχαριστώ για την απάντηση...manually it is..:) :P

      θέμα έχουμε και με τις ειδοποιήσεις του whatsapp...τα μηνύματα σκάνε στην συσκευή μόνο όταν μπεις στην εφαρμογή... :/ :(
      Τις εφαρμογές που θέλεις ή χρειάζεσαι να έχεις Online ενημέρωση, πρόσθεσέ τες στην "αυτόματη έναρξη"...Κέντρο ασφαλείας-->Δικαιώματα-->Αυτόματη Έναρξη (άνοιξε τα διακοπτάκια σε όποια εφαρμογή θέλεις να τρέχει στο background και να σε ενημερώνει "ζωντανά")

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Tang έγραψε:

      εννοείται ότι είναι στην αυτόματη έναρξη! υπάρχει θέμα όμως και το έχουν αρκετοί! Πρίν λίγο το ίδιο έκανε και στο facebook messenger...πιο σπάνια στο viber...όλα ανοιχτά στο auto start
      Τότε, εάν όλες οι ρυθμίσεις είναι οκαυ (Γραμμή Κατάστασης-->Διαχείριση ειδοποιήσεων κ.λ.π.) όπως και οι ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μέσα στις εφαρμογές, δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να σκεφτώ, από το να περιμένεις το επόμενο update... μήπως και...
      Όλες οι ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις (autostart,allow floating notifications στο app notofications, perimissions -> display pop-up window, security-> restrick data usage και τέλος lock την εφαρμογή στη μνήμη με drag down) μήπως θα έπρεπε να γίνει ένα Pinned post? Κάθε μέρα παίζει αυτή η ερώτηση!
      Βασίλης
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Stinger έγραψε:

      Όλες οι ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις (autostart,allow floating notifications στο app notofications, perimissions -> display pop-up window, security-> restrick data usage και τέλος lock την εφαρμογή στη μνήμη με drag down) μήπως θα έπρεπε να γίνει ένα Pinned post? Κάθε μέρα παίζει αυτή η ερώτηση!
      Εμείς δεν έχουμε pinned posts εδώ... αλλά το φαινόμενο δεν είναι γενικό... Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι θέμα ρυθμίσεων (ειδοποιήσεων, auto start κ.λ.π.) από το χρήστη. Ίσως να συμβαίνει σε συνδυασμό με κάποιο bug...Δεν ξέρω. Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα, εάν είναι έτσι. Αν ήταν θέμα ρομ, το φαινόμενο θα ήταν καθολικό, όπως καταλαβαίνεις... Αν παίζει κάθε μέρα αυτό το θέμα στο en σίγουρα θα ασχοληθούν μαζί του και χωρίς pinned post...
    • Επιβεβαιωνω και εγω το θεμα με τα push notifications σε viber,whatsapp.Εχοντας κανει ολες τις ρυθμισεις απο παντου,αν δεν ξεκλειδωσουμε την οθονη η δεν μπουμε στην εφαρμογη,δεν ερχονται τα μηνυματα.
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Stinger έγραψε:

      Όλες οι ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις (autostart,allow floating notifications στο app notofications, perimissions -> display pop-up window, security-> restrick data usage και τέλος lock την εφαρμογή στη μνήμη με drag down) μήπως θα έπρεπε να γίνει ένα Pinned post? Κάθε μέρα παίζει αυτή η ερώτηση!
      Εμείς δεν έχουμε pinned posts εδώ... αλλά το φαινόμενο δεν είναι γενικό... Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι θέμα ρυθμίσεων (ειδοποιήσεων, auto start κ.λ.π.) από το χρήστη. Ίσως να συμβαίνει σε συνδυασμό με κάποιο bug...Δεν ξέρω. Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα, εάν είναι έτσι. Αν ήταν θέμα ρομ, το φαινόμενο θα ήταν καθολικό, όπως καταλαβαίνεις... Αν παίζει κάθε μέρα αυτό το θέμα στο en σίγουρα θα ασχοληθούν μαζί του και χωρίς pinned post...
      Καλημέρα Βαγγέλη,

      ίσως δεν έγινα κατανοητός, δεν είπα πως είναι γενικό φαινόμενο, ούτε ότι φταίει η ρομ! Αυτό που είπα πως επειδή οι ρυθμίσεις είναι πολλές για να παίξουν τα push, να μαζευτούν κάπου κεντρικά όλες μαζί για να τις βρίσκουν εύκολα οι χρήστες (του φόρουμ μας)!

      Σχεδόν κάθε μέρα παίζει ερώτηση εδώ, όχι στο en!
      Βασίλης
    • Ο/H Stinger έγραψε:

      ίσως δεν έγινα κατανοητός, δεν είπα πως είναι γενικό φαινόμενο, ούτε ότι φταίει η ρομ! Αυτό που είπα πως επειδή οι ρυθμίσεις είναι πολλές για να παίξουν τα push, να μαζευτούν κάπου κεντρικά όλες μαζί για να τις βρίσκουν εύκολα οι χρήστες (του φόρουμ μας)!

      Σχεδόν κάθε μέρα παίζει ερώτηση εδώ, όχι στο en!

      Χαχαχα! Ναι, αγορίνα μου, δεν είπα ότι είπες κ.λ.π.... Φλυαρούσα γενικότερα...
      Όταν διάβασα για Pinned posts, νόμιζα ότι έλεγες σαν κάτι "χαρτάκια" που τα βάζει η γυναίκα μου πάνω στο ψυγείο και λένε, "Αγάπη μου, πάρε ψωμί και γάλα, πλύνε τα πιάτα, σφουγγάρισε, κάνε το μπάνιο, στρώσε το κρεβάτι, σιδέρωσέ μου το κόκκινο φόρεμα, καθάρισε τα φασολάκια, εγώ θα αργήσω..." Χαχαχα! :D

      Στο en έχουν κάτι τέτοια "χαρτάκια", σαν αυτά από κάτω και νόμιζα ότι έλεγες τέτοια:


    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Stinger έγραψε:

      ίσως δεν έγινα κατανοητός, δεν είπα πως είναι γενικό φαινόμενο, ούτε ότι φταίει η ρομ! Αυτό που είπα πως επειδή οι ρυθμίσεις είναι πολλές για να παίξουν τα push, να μαζευτούν κάπου κεντρικά όλες μαζί για να τις βρίσκουν εύκολα οι χρήστες (του φόρουμ μας)!

      Σχεδόν κάθε μέρα παίζει ερώτηση εδώ, όχι στο en!
      Χαχαχα! Ναι, αγορίνα μου, δεν είπα ότι είπες κ.λ.π.... Φλυαρούσα γενικότερα...
      Όταν διάβασα για Pinned posts, νόμιζα ότι έλεγες σαν κάτι "χαρτάκια" που τα βάζει η γυναίκα μου πάνω στο ψυγείο και λένε, "Αγάπη μου, πάρε ψωμί και γάλα, πλύνε τα πιάτα, σφουγγάρισε, κάνε το μπάνιο, στρώσε το κρεβάτι, σιδέρωσέ μου το κόκκινο φόρεμα, καθάρισε τα φασολάκια, εγώ θα αργήσω..." Χαχαχα! :D

      Στο en έχουν κάτι τέτοια "χαρτάκια", σαν αυτά από κάτω και νόμιζα ότι έλεγες τέτοια:



      Ααααααααααα μάλιστα! χαχαχ

      Έχουμε και εδώ pinned πάντως, είναι τα θέματα που έχουν μια καρφίτσα στην αρχή τους και είναι πάντα "καρφιτσωμένα" στην αρχή του κάθε thread :)
      Βασίλης