Διαφήμιση

Γενική κουβέντα για το mi4c - lIbra

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H chrisosfp έγραψε:

      γιατί ήμαστε ακόμα σε 5.1?
      Επειδή εδώ και ένα μήνα προσπαθούν να μας πάρουν σε nougat
      Άρα υπομονή και προσευχές να τα καταφέρουν :lol:
    • Καθάρισες καθόλου cache&dalvik από twrp?

      Για δοκίμασε και πες μας (δεν θα χαθεί κάτι) και μετά εννοείται reboot to system
    • Διαφήμιση
    • όχι δεν ηξερα οτι χρειάζεται καθάρισμα. καμω το καθαρισμα που μου βγαζει μια φορα τη βδομαδα το λογισμικό και καθαρίζει καπου 1.5 gb καθε φορα. μολις εκανα αυτο που ειπες και θα δω

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Κοίτα, είσαι με μία ρομ εδώ και 3 μήνες από ότι είδα

      Χρειάζεται λίγο "φρεσκάρισμα" το εργαλείο να ξαναζωντανέψει

      Εντομεταξύ ήρθαν και τα android 7 που λέγαμε
      Άσχετο αν έχουν μικροπροβληματάκια
    • Όχι ακριβώς σαν xiaomi

      Είσαι στην ουσία με custom rom και custom recovery

      Μερικά πράγματα μαζί με τα καλά που μας δίνονται θέλουν και λίγο χέρι :lol:
    • Διαφήμιση
    • Πάντως...εάν το Redmi Note 3 pro με ενθουσίασε μία φορά...το Mi4c με ενθουσίασε 10.
      Είναι η συσκευή για την οποία πραγματικά βγάζω το καπέλο στην Xiaomi (χωρίς να έχω ποτέ σειρά Mi5).
      Εκπληκτική οθόνη, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξιόλογη κάμερα (ΚΑΙ στην λήψη video), ταχύτατο...μία εξωφρενικά καλή τιμή για το 2/16 και μία τίμια για το 3/32.
      Και η Nougat το κερασάκι στην τούρτα. :shock:
      "Μελανό" σημείο η μπαταρία του η οποία βγάζει άνετα την μέρα αλλά δεν πάει παραπάνω. Το "μελανό" σε εισαγωγικά γιατί οι περισσότερες συσκευές με τις διαστάσεις του παλεύουν να πιάσουν τα SOT του Mi4c. Επειδή κακομάθαμε με τα θηριώδη σε απόδοση μπαταρίας Redmi δεν σημαίνει ότι το 3-4-5ωρο SOT (ανάλογα με την πίεση) είναι κακό νούμερο.

      Εάν φτάσετε κοντά στα 200ευρώ και η μπαταρία δεν είναι το βασικό σας μέλημα, βάλτε το ΣΟΒΑΡΑ στην λίστα σας...μιλάμε για τρομερή συσκευή κατά πολύ ανώτερη από ότι Redmi έχω δει μέχρι τώρα.
      Εκτός εάν σας καλύπτει το 2/16 που εκεί η συσκευή παίζει μπάλα μόνη της!!!!!

      Δεν έχει fingerprint reader βέβαια...αλλά όκ...και τα redmi δεν έχουν κάμερα... :thumbsup:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • 3 ελαττώματα έχει

      Μπαταρία
      Fingerprint
      Ράδιο

      Στα υπόλοιπα σκίζει
    • Μιχάλη, χωρίς να διαφωνώ σε αυτά που λες, δεν θα τα αποκαλούσα ελαττώματα.

      Η μπαταρία όταν με δύο κάρτες βγάζει μέρα, δεν την λες αδύναμη. Δεν είναι και για πανηγυρισμούς, αλλά λάβε υπόψη σου και τις διαστάσεις του κινητού και το πόσο delicaτο είναι ε...συν οτι επαναφορτίζει σε dt.
      Ο fingerprint reader, ακόμα χρησιμοποιείται (κατά 90%) για να ξεκλειδώνει τηλέφωνα από standby. Νομίζω ότι ο μέσος χρήστης (το 90% δηλαδή) μπορεί να ζήσει και ξεκλειδώνοντας την συσκευή του με μοτίβο ή κωδικό, να κάνει γαργάρα το αποτύπωμα δηλαδή για να πάρει άλλα καλούδια.
      Το ραδιο...οκ...αυτό ή το θές ή όχι..εμένα δεν με απασχολεί και δεν το έχω σαν κριτήριο. Βασικά, δεν ακούω ποτέ ράδιο. Το βάζει κόσμος σαν standard για να αγοράσει κινητό; Δεν ξέρω.

      Πάντως είναι πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ το τί συσκευή μπορείς να αποκτήσεις (οθόνη-κάμερα-MIUI-κλπ-κλπ) με 110 ευρώπουλα!!!!
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Έβαλα στο mic4 την 7.2.16. Μέσω updater χωρίς FR. Γενικά πήγε καλά εκτος κάποιων μικροπροβλημάτων στη κάμερα. Διαπίστωσα 'ομως ενώ είναι εγκαταστημένη η εφαρμογή supersu οτι δεν έχω root. Usb debugging είναι ενεργοποιημένο.Επανεγκατέστησα το supersu μέσω TWRP και πάλι τίποτα. Κάποια βοήθεια ?? ?(
    • Διαφήμιση