Διαφήμιση

Πρόβλημα σε Mi4c - Δείχνει τη SIM απενεργοποιημενη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • 4G με cosmote παραδόξως πιάνω εγώ κάποιες φορές!

      Λοιπών δοκίμασα και αυτό με το about phone, χάρηκα στην αρχή γιατί είδα να λειτουργεί στις επιλογές TD-SCDMA and GSM & στο TD-SCDMA, GSM and LTE, αλλά μετά είδα ότι αλλάζει μόνο του... και πάλι τα ίδια.

      Το αποφάσισα... Τα παρατάω! Τζάμπα τα λεφτά ο κόπος και ο χρόνος που σπατάλησα...
      Πάω να πάρω άλλο...

      Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
    • Ο/H Ydraulikos έγραψε:

      Δεν εχω 2 sim αλλα στη θεση σου θα δοκιμαζα το εξης:
      About phone -> 5 κλικ στο internal memory -> Phone Information (1 η 2 αναλογα με την προβληματικη sim) και θα επαιζα με το preferred network type (αν φυσικα εχεις υπομονη). Οι αλλαγες χανονται στο reboot.

      btw εχει πιασει κανεις 4G με cosmote? Βρισκομαι χαλκιδα και εχω δει μεχρι H+

      Φαντάζομαι ότι έχεις πάρει τηλέφωνο να στο ενεργοποιησουν; Και εγώ ο Πόντιος μέχρι H+ έβλεπα μέχρι που διάβασα κάπου ότι πρέπει να τους τηλεφωνήσεις για να στο ενεργοποιησουν.

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H thod έγραψε:

      Ο/H Ydraulikos έγραψε:

      Δεν εχω 2 sim αλλα στη θεση σου θα δοκιμαζα το εξης:
      About phone -> 5 κλικ στο internal memory -> Phone Information (1 η 2 αναλογα με την προβληματικη sim) και θα επαιζα με το preferred network type (αν φυσικα εχεις υπομονη). Οι αλλαγες χανονται στο reboot.

      btw εχει πιασει κανεις 4G με cosmote? Βρισκομαι χαλκιδα και εχω δει μεχρι H+
      Φαντάζομαι ότι έχεις πάρει τηλέφωνο να στο ενεργοποιησουν; Και εγώ ο Πόντιος μέχρι H+ έβλεπα μέχρι που διάβασα κάπου ότι πρέπει να τους τηλεφωνήσεις για να στο ενεργοποιησουν.

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Έστειλα SMS 4G στο 1333 και μου είπε ότι ενεργοποιήθηκε. Βέβαια η SIM μου είναι πολύ παλιά και κομμένη οπότε μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα.