Διαφήμιση

Xiaomi box 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Τουλάχιστον για μενα έχει διορθωθεί το "wake up with remote" και οι αποσυνδέσεις του wifi. Μπορεί να είναι και ιδέα μου δεν ξέρω αλλά πιστεύω πως η κίνηση στα μενού είναι ποιο ομαλή "smooth". Όσο για την ταχύτητα του wifi δεν έχω δει κάποια βελτίωση όπως δηλ στην προ Oreo εποχή.
      Για μισό χρόνο άνοιγα το box με χρήση έξυπνης πρίζας .... ντροπή Xiaomi.
      Xiaomi Mi4, Gateway, Smart WiFi Socket ZigBee, 3 USB Mini Power Strip, Yeelight RGBW E27 Bulb, Smart Human Body Sensor, Yeelight Smart Light Strip, Aqara Smart Light Switch Wireless, Smart Temperature and Humidity Sensor, Smart Door and Windows Sensor, Universal IR Remote Controller, Mijia Bedside Lamp Bluetooth Control WiFi, Miband 2, Aqara 2B Wall Switch ZigBee Version Controller, Mi Magic Controller, Yeelight Smart LED Ceiling Light, Smart Home Aqara Human Motion Sensor
    • Έχει κάποια μικροπροβλήματα αυτή η έκδοση , πχ δεν μπορείς να κάνεις boot σε recovery mode απο το remote control, μόνο μέσω adb reboot recovery. Επίσης στην προβολή εικόνας είναι συνέχεια σε 720p πρέπει να το ρυθμίσεις χειροκίνητα.

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γεια σας εδω και καιρο αντμετωπιζω ενα προβλημα και δεν μπορω να το λυσωΕχω ενα mi box και αντιμετωπιζω προβλημα με το netflix.Σχεδον σε ολες τις σειρες και ταινιες οταν παω να τοις ανοιξω με βγαζει μηνυμα Αυτήν τη στιγμή, αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την προβολή του συγκεκριμένου τίτλου.tvq-pm-100 (5.2.5) Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επιλέξτε διαφορετικό τίτλο. Λιγο που το εψαξα εκανα clear cache εφαρμογης αλλαξα και hdmi αλλα τιποτα.Ξερει κανεις καμια λυση?Μ αρεσει που πηρα το mi box για το netflix ολο θεματα εχει
    • Διαφήμιση
    • NasDriver να σε πω την αληθεια αλλαξα μονο μια θυρα δεν δοκιμασα τις αλλες δυο που εχει η ηλεοραση.Αλλα θυμαμαι παλια σαν να δοκιμασα ξανα και δεν εγινε τιποτα.Διαβασα αυτο που λες οπως και σε αλλα site πολλοι αναφερονται σε ελλατωματικες συσκευες.Θα το δω αυριο και θα γραψω
    • Δυστυχώς δεν την έχω σαν συσκευή, μακάρι να είναι απλό το θέμα και να διορθωθεί με αλλαγή θύρας και όχι ελάττωμα κατασκευαστικό :)
    • Είχα το ίδιο πρόβλημα με την προεγκατεστημένη εφαρμογή netflix κατέβασα ένα apk με άλλη έκδοση netflix και παίζει χωρίς πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • Τον τελευταίο μήνα περίπου το Netflix δείχνει σαν να εχει πρόβλημα μπάφερ (μην μου γράφετε για την ταχύτητα μου δεν έχω τετοιο πρόβλημα)... τα πρώτα λεπτά είναι όλο πίξελ και μετά στρώνει... το εχει παρατηρήσει / έχει και άλλος το πρόβλημα αυτό? Στις άλλες μου συσκευές με Netflix δεν μου το κάνει αυτο, αλλά μόνο με το mibox!
    • Ο/H vasma έγραψε:

      Τον τελευταίο μήνα περίπου το Netflix δείχνει σαν να εχει πρόβλημα μπάφερ (μην μου γράφετε για την ταχύτητα μου δεν έχω τετοιο πρόβλημα)... τα πρώτα λεπτά είναι όλο πίξελ και μετά στρώνει... το εχει παρατηρήσει / έχει και άλλος το πρόβλημα αυτό? Στις άλλες μου συσκευές με Netflix δεν μου το κάνει αυτο, αλλά μόνο με το mibox!
      Καθάρισε την προσωρινή μνήμη.

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πλέον το MiBox3 τρέχει Android 9 με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το λες και λίγο για μια συσκευή που έκλεισε 4 χρόνια στην αγορά.

      Όσον αφορά το update, το έκανα σε 2 συσκευές, στη μία με factory reset πριν και μετά το update και στην άλλη μόνο μετά (αν και δούλευε άψογα και χωρίς reset). Το μόνο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι ότι το Xiaomi Bluetooth Receiver που έχω πλέον δεν συνδέεται αυτόματα στο MiBox και θέλει κάθε φορά να κάνω την ίδια διαδικασία προσθήκης. Επίσης το λαμπάκι του Receiver αναβοσβήνει συνεχώς όπως όταν περιμένει να συνδεθεί, παρότι έχει συνδεθεί. Το παραπάνω δεν ισχύει στα άλλα Bluetooth ακουστικά που έχω, τα οποία συνδέονται αυτόματα κάθε φορά.

      Από τις εφαρμογές που είχα πριν το reset/update και ξαναέβαλα μόνο το IPTV Core δεν κατάφερα να περάσω από το store και δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα γιατί δεν το χρησιμοποιώ, όλες οι υπόλοιπες μπήκαν κανονικά, είτε από το Google Store, είτε από το Aptoide
    • Διαφήμιση
    • Ο/H WebDevGr έγραψε:

      Πλέον το MiBox3 τρέχει Android 9 με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το λες και λίγο για μια συσκευή που έκλεισε 4 χρόνια στην αγορά.

      Όσον αφορά το update, το έκανα σε 2 συσκευές, στη μία με factory reset πριν και μετά το update και στην άλλη μόνο μετά (αν και δούλευε άψογα και χωρίς reset). Το μόνο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι ότι το Xiaomi Bluetooth Receiver που έχω πλέον δεν συνδέεται αυτόματα στο MiBox και θέλει κάθε φορά να κάνω την ίδια διαδικασία προσθήκης. Επίσης το λαμπάκι του Receiver αναβοσβήνει συνεχώς όπως όταν περιμένει να συνδεθεί, παρότι έχει συνδεθεί. Το παραπάνω δεν ισχύει στα άλλα Bluetooth ακουστικά που έχω, τα οποία συνδέονται αυτόματα κάθε φορά.

      Από τις εφαρμογές που είχα πριν το reset/update και ξαναέβαλα μόνο το IPTV Core δεν κατάφερα να περάσω από το store και δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα γιατί δεν το χρησιμοποιώ, όλες οι υπόλοιπες μπήκαν κανονικά, είτε από το Google Store, είτε από το Aptoide
      Εγώ έκανα update σε 2 συσκευές που έχω, χωρίς reset και λειτουργούν άψογα. Έχω την αίσθηση ότι τρέχουν πολύ πιο άνετα, χωρίς προβλήματα. Βελτιώθηκε η λειτουργία της σύνδεσης δικτύου και η ασύρματη και ειδικά του ethernet.
      Όλες οι υπόλοιπες συνδέσεις & εφαρμογές που είχα, λειτουργούν πολύ καλύτερα θά'λεγα.
      Αυτή η αναβάθμιση σε Android 9, έγινε λόγω του ότι θα χρειαστεί να αλλάξει στους επόμενους μήνες από Android TV το σύστημα σε Google TV (που παρουσιάστηκε πρόσφατα με την παρουσίαση του νέου Google Chromecast) και αυτό γίνεται σε συσκευές που τρέχουν Android 9 και πάνω.
      Πολύ καλή η έκπληξη από την Xiaomi πάντως!

      Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk