Διαφήμιση

Όλη η αλήθεια για τις κάρτες SD

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Όλοι εσείς που σας "έχει χαλάσει sd" πόσες φορές στο ίδιο διάστημα χάλασε το κινητό σας? Συμβουλή: αγοράζετε sd επώνυμες με lifetime εγγύηση

      Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    • Ο/H Noths έγραψε:

      Κακώς αρπάχτηκες, αναφερόμουν στο άρθρο: " Δεν υπάρχει πραγματικά χειρότερο πράγμα απτό να γεμίσεις μία κάρτα SD με μοναδικές φωτογραφίες και αυτή να πάψει να λειτουργεί, προτού προλάβεις να περάσεις τις φωτογραφίες στον υπολογιστή." Και ναι, μόνο ειρωνεία σηκώνει, γιατί είναι ύβρις όταν οι επαγγελματίες και δη πολεμικοί ανταποκριτές βασίζονται στην τεχνολογία αυτή για φωτογραφίες που τραβούν εν μέσω σφαιρών και βομβών.
      Κατά τα άλλα, πριν ένα μήνα με άφησε μια 32gb Micro SD, αλλά με αφήνει επίσης το Hongmi μου λόγω εσωτερικής μνήμης, μέχρι να έρθει το Redmi Note 2 που θα το αντικαταστήσει, κάθε 2-3 μέρες κάνω restore μέσω twrp τα data για να έχω τηλέφωνο.
      Πριν αντεπιτεθείς σιγουρέψου πως δέχτηκες επίθεση.



      Οκ, μάλλον βιάστηκα να απαντήσω πιστεύοντας ότι πήγαινε προς αυτό που έγραψα εγώ.


      Ο/H linuxovios έγραψε:

      Όλοι εσείς που σας "έχει χαλάσει sd" πόσες φορές στο ίδιο διάστημα χάλασε το κινητό σας? Συμβουλή: αγοράζετε sd επώνυμες με lifetime εγγύηση

      Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk



      Δεν μου "έχει χαλάσει sd", αλλά μου έχει χαλάσει sd 2 φορές, όπως αναλυτικά έγραψα παραπάνω. Κάτοχος smartphone από το 2009, θα σε απογοητεύσω αλλά κινητό δεν μου χάλασε ποτέ... Εννοείται ότι αγοράζω μόνο επώνυμες κάρτες μνήμης.

      From the middle of nowhere to the center of everywhere...
    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:


      Δεν μου "έχει χαλάσει sd", αλλά μου έχει χαλάσει sd 2 φορές, όπως αναλυτικά έγραψα παραπάνω. Κάτοχος smartphone από το 2009, θα σε απογοητεύσω αλλά κινητό δεν μου χάλασε ποτέ... Εννοείται ότι αγοράζω μόνο επώνυμες κάρτες μνήμης.
      όλα χαλάνε , δε θα μετρήσουμε ποιος είναι πιο γκαντέμης

      αλλά πιο εύκολο είναι να μου χαλάσει το κινητό επειδή έπεσε νερό (και άρα να μη μπορώ να πάρω τίποτα από δεδομένα) παρά να μου χαλάσει (γνώμη μου) η καλή sd (και η nand φυσικά)

      δεν έχει νόημα ύπαρξης η "διαμάχη"
      είναι σαν το fmradio
      την είδαμε όλοι large με τα πολλά GB δεδομένων μας (αν τα έχετε να τα χαίρεστε αλλά δε τα έχουν όλοι τι να κάνουμε)
      και με το full 4G σήμα μας παντού (εγώ θεσσαλονίκη παίδες ούτε 3G δεν βάζω γιατί είχα βαρεθεί να φεύγει η μπαταρία με τις εναλλαγές)

      ότι υπάρχει εξτρά καλό είναι (ας αφήσουμε και τις βλακείες περί δεν χωράει και τέτοια , δεν θέλουν να τα βάλουν δεν προσπαθούν να βρουν χώρο)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      ότι υπάρχει εξτρά καλό είναι (ας αφήσουμε και τις βλακείες περί δεν χωράει και τέτοια , δεν θέλουν να τα βάλουν δεν προσπαθούν να βρουν χώρο)
      το ότι δε χωράει σε 5,5+ ενώ χώραγε στα 3,5άρια είναι άλλο 1 ανέκδοτο
    • Χαζη Ερωτηση............υπαρχει περιπτωση να εχουμε μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας με μια αργη sd ???????

      " Γεωπόνος”



    • Είμαι τις άποψης ότι ή μεγάλη μνήμη χρειάζεται όταν πας ένα ταξίδι.Στην καθημερινότητα μας και χωρίς κάρτα είμαστε υπερκαλημενοι .Τώρα το τι έναι καλύτερο γνώμη μου είναι ότι χρειάζεται μια επιπλέον καρτουλα γιατί πολύ απλά δεν σε περιοριζει.Αν ή κάρτα καθυστερη δεν νομίζω να έχει και τόσο μεγάλη διάφορα.
    • Ο/H Giannisagal έγραψε:

      Χαζη Ερωτηση............υπαρχει περιπτωση να εχουμε μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας με μια αργη sd ???????
      ρε πέτα την λέμε , βάλτην κάπου αλλού , δε θα βάζεις ο.τι να ναι στο κινητό :)
      όπως δεν θα βάλεις την ζελατίνα του μισού ευρώ ελπίζοντας ότι θα προστατεύσει κάτι έτσι δε θα βάζεις μεκαψες κάρτες στα κινητά :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H John Baron έγραψε:

      Παιδιά εγώ ένα έχω να πω. Χωρίς SD ή σκοπιά δε βγαίνει! :P


      καλός πολίτης φίλε
      και έχε πάντα ακουστικά στη σκοπιά μην έρθει καμπάνα ουρανοκατέβατη

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • λοιπον εγώ πάντως έβαλα class 10 από 4. Που είχα και τι παρατήρησα;;;
      Ούτε ζοριζεται και κατανάλωση μπαταρίας καλυτερεύσε..........τυχαίο θα πουν κάποιοι, εγώ???είμαι άπειρος ότι βλέπω λέω απλά!!!!!!!

      " Γεωπόνος”



    • Ο/H Giannisagal έγραψε:

      λοιπον εγώ πάντως έβαλα class 10 από 4. Που είχα και τι παρατήρησα;;;
      Ούτε ζοριζεται και κατανάλωση μπαταρίας καλυτερεύσε..........τυχαίο θα πουν κάποιοι, εγώ???είμαι άπειρος ότι βλέπω λέω απλά!!!!!!!
      η 4αρα όταν την είχες βάλει την είχες βάλει καινούρια ή όχι; (ήταν π.χ. πριν σε άλλη συσκευή) επίσης θυμάσαι μάρκα ;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      Ο/H Giannisagal έγραψε:

      λοιπον εγώ πάντως έβαλα class 10 από 4. Που είχα και τι παρατήρησα;;;
      Ούτε ζοριζεται και κατανάλωση μπαταρίας καλυτερεύσε..........τυχαίο θα πουν κάποιοι, εγώ???είμαι άπειρος ότι βλέπω λέω απλά!!!!!!!
      η 4αρα όταν την είχες βάλει την είχες βάλει καινούρια ή όχι; (ήταν π.χ. πριν σε άλλη συσκευή) επίσης θυμάσαι μάρκα ;
      ητανε σε ενα iphone πριν μεταχειρισμενη!!!!!!!

      " Γεωπόνος”