Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 (Για πρώτη φορά)

    • Οδηγός
    • Ενημερώθηκε
    • RedMi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H tsine έγραψε:

      Ρε παιδιά αυτή η ROM είναι πειραγμένει η όχι ?
      και γω ετσι ακριβως ειμαι! τι κανουμε δηλαδη για αλλη rom? μου εχει ερθει η αδεια κανονικα αλλα στο miunlock μου το σταματαει
      στο 50%
    • Ο/H burningzc έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ρε παιδιά αυτή η ROM είναι πειραγμένει η όχι ?
      και γω ετσι ακριβως ειμαι! τι κανουμε δηλαδη για αλλη rom? μου εχει ερθει η αδεια κανονικα αλλα στο miunlock μου το σταματαειστο 50%
      Φίλε απο ότι διάβασα εδώ και έμαθα πρέπει να περάσεις την China developer rom ...
      Αυτό γίνεται με το flashtool
      [MIUI DEVICE TEAM] Flash Fastboot Rom With SP Flash Tool On Redmi Note 3 (MTK) - Redmi Note 3 - Xiaomi MIUI Official Forum

      Μετά αφότου περάσεις την china dev rom ...κάνεις Log in στο κινητό στην εφαρμογή του MIUI Με τα στοιχεία σου(αυτά που έβαλες και όταν έκανες δήλωση για Unlock username password) ....μετά Κάνεις restart και απο fastboot κάνεις unlock

      Φυσικά αυτό είναι το δικό μου συμπέρασμα μετά από πολύ διάβασμα στο forum και στο Internet ..ΜΠΟΡΕΊ ΑΥΤΆ ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΩΣΤΑ
    • Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω update από παλιότερη Ελληνική εκδοσή σε νεότερη? Έχω πάρει τον "κωδικό" απο την xiaomi και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο. (με τον συγκεκριμένο οδηγό της 1ης σελίδας ^^ )
      Σας ευχαριστω πολυ!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω update από παλιότερη Ελληνική εκδοσή σε νεότερη? Έχω πάρει τον "κωδικό" απο την xiaomi και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο. (με τον συγκεκριμένο οδηγό της 1ης σελίδας ^^ )
      Σας ευχαριστω πολυ!!
      Δεν έχεις TWRP ? από εκεί δεν την βάζεις την περνάς σε ένα usb μέσω OTG βρίσκεις την ROM πατώντας Install from zip στο TWRP Και απλά κάνεις Install ...η ΌΧΙ ?
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω update από παλιότερη Ελληνική εκδοσή σε νεότερη? Έχω πάρει τον "κωδικό" απο την xiaomi και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο. (με τον συγκεκριμένο οδηγό της 1ης σελίδας ^^ )
      Σας ευχαριστω πολυ!!
      Δεν έχεις TWRP ? από εκεί δεν την βάζεις την περνάς σε ένα usb μέσω OTG βρίσκεις την ROM πατώντας Install from zip στο TWRP Και απλά κάνεις Install ...η ΌΧΙ ?
      χαχα κατι σε πιο άπλα Ελληνικά? ^^ δεν το χω ακομα με τις ορολογίες :) TWRP , OTG? το κινητο το πηρα τον Ιανουαριο, του βαλα την ρομ απο κινα, μετα πέρασα την Ελληνική και έκανα αίτηση για να μου το ξεκλειδωσουν. μου ρθε το μνμ, το ξεκλείδωσα (με το προγραμμα) και απλα θελω να κανω αναβαθμηση ^^ (btw σ ευχαριστω για το ενδιαφερον)
    • Θα κατεβάσεις την αντίστιχη ρομ που έχεις (Αν έχεις ελληνική dev θα κατεβάσεις την τελευταία ελληνική dev, αν έχεις stable τότε την τελευταία stable) και θα την ρίξεις χύμα στο κινητό σου.

      Θα πας Αναβάθμιση, πάνω δεξιά έχεις 3 τελείες, τις πατάς και επιλέγεις το Επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης. Εκεί θα επιλέξεις το ζιπ που έριξες χύμα στο κινητό σου και τελείωσες
    • Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω update από παλιότερη Ελληνική εκδοσή σε νεότερη? Έχω πάρει τον "κωδικό" απο την xiaomi και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο. (με τον συγκεκριμένο οδηγό της 1ης σελίδας ^^ )
      Σας ευχαριστω πολυ!!
      Δεν έχεις TWRP ? από εκεί δεν την βάζεις την περνάς σε ένα usb μέσω OTG βρίσκεις την ROM πατώντας Install from zip στο TWRP Και απλά κάνεις Install ...η ΌΧΙ ?
      χαχα κατι σε πιο άπλα Ελληνικά? ^^ δεν το χω ακομα με τις ορολογίες :) TWRP , OTG? το κινητο το πηρα τον Ιανουαριο, του βαλα την ρομ απο κινα, μετα πέρασα την Ελληνική και έκανα αίτηση για να μου το ξεκλειδωσουν. μου ρθε το μνμ, το ξεκλείδωσα (με το προγραμμα) και απλα θελω να κανω αναβαθμηση ^^ (btw σ ευχαριστω για το ενδιαφερον)
      Πως πέρασες την ελληνική χωρίς αυτά που ανέφερα ? Δεν ξέρω ίσως κάποιος πιο ψαγμένος σε βοηθήσει ...ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΉ ΠΩς ΤΗΝ ΠΈΡΑΣΕΣ ΠΑΛΙΆ ?

      Μπορούμε να περάσουμε την ελληνική χωρίς Unlocked bootloader και χωρίς TWRP ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H Jason Dracul έγραψε:

      Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω update από παλιότερη Ελληνική εκδοσή σε νεότερη? Έχω πάρει τον "κωδικό" απο την xiaomi και ξεκλείδωσα το τηλέφωνο. (με τον συγκεκριμένο οδηγό της 1ης σελίδας ^^ )
      Σας ευχαριστω πολυ!!
      Δεν έχεις TWRP ? από εκεί δεν την βάζεις την περνάς σε ένα usb μέσω OTG βρίσκεις την ROM πατώντας Install from zip στο TWRP Και απλά κάνεις Install ...η ΌΧΙ ?
      χαχα κατι σε πιο άπλα Ελληνικά? ^^ δεν το χω ακομα με τις ορολογίες :) TWRP , OTG? το κινητο το πηρα τον Ιανουαριο, του βαλα την ρομ απο κινα, μετα πέρασα την Ελληνική και έκανα αίτηση για να μου το ξεκλειδωσουν. μου ρθε το μνμ, το ξεκλείδωσα (με το προγραμμα) και απλα θελω να κανω αναβαθμηση ^^ (btw σ ευχαριστω για το ενδιαφερον)
      Πως πέρασες την ελληνική χωρίς αυτά που ανέφερα ? Δεν ξέρω ίσως κάποιος πιο ψαγμένος σε βοηθήσει ...ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΉ ΠΩς ΤΗΝ ΠΈΡΑΣΕΣ ΠΑΛΙΆ ?
      Μπορούμε να περάσουμε την ελληνική χωρίς Unlocked bootloader και χωρίς TWRP ?
      Απλα ακολούθησα οτι λεει η 1η σελίδα στο συγκεκριμένο ποστ, μάλλον τα εκανα αυτα που λες, απλα δεν ξερω πως λέγονται χαχα :)

      Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Θα κατεβάσεις την αντίστιχη ρομ που έχεις (Αν έχεις ελληνική dev θα κατεβάσεις την τελευταία ελληνική dev, αν έχεις stable τότε την τελευταία stable) και θα την ρίξεις χύμα στο κινητό σου.

      Θα πας Αναβάθμιση, πάνω δεξιά έχεις 3 τελείες, τις πατάς και επιλέγεις το Επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης. Εκεί θα επιλέξεις το ζιπ που έριξες χύμα στο κινητό σου και τελείωσες
      πιθανότατα εχω βαλει την developer γιατι οταν το κανω αυτο (ενω εχω περασει στο κινητο μου το Stable.zip) μου λεει οτι δεν μπορει να επαληθεύσει κτλ κτλ. μηπως θελει συγκεκριμένη ονομασια το ζιπ και συγκεκριμένη τοποθέτηση σε φακελο?
    • Πήγαινε Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο και βγάλε μας στιγμιότυπο και βάλε μας το εδώ

      Στιγμιότυπο για να βγάλεις τραβάς από πάνω προς τα κάτω και εκεί που εμφανίζεται η καρτέλα με το bt, wifi, κτλ έχει και κουμπάκι για στιμιότυπο
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Πήγαινε Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο και βγάλε μας στιγμιότυπο και βάλε μας το εδώ

      Στιγμιότυπο για να βγάλεις τραβάς από πάνω προς τα κάτω και εκεί που εμφανίζεται η καρτέλα με το bt, wifi, κτλ έχει και κουμπάκι για στιμιότυπο
      κάνει και με VOLUME DOWN+POWER πατημένα ταυτόχρονα ή η ελληνική rom δεν το υποστηρίζει αυτό
    • Ο/H tsine έγραψε:

      κάνει και με VOLUME DOWN+POWER πατημένα ταυτόχρονα ή η ελληνική rom δεν το υποστηρίζει αυτό
      Ναι υπάρχουν 3 μεθόδοι. Αυτό που είπα, αυτό που είπες και το volume down + το κουμπί με τις 3 γραμμές κάτω αριστερά
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Πήγαινε Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο και βγάλε μας στιγμιότυπο και βάλε μας το εδώ

      Στιγμιότυπο για να βγάλεις τραβάς από πάνω προς τα κάτω και εκεί που εμφανίζεται η καρτέλα με το bt, wifi, κτλ έχει και κουμπάκι για στιμιότυπο
      και επισης κατεβασα αυτο xiaomi-miui-hellas-5.0_hennessy_Stable-V7.2.3.0.zip και το μετονόμασα σε Update.zip
      Images
      • Screenshot_2016-03-21-15-48-28_com.android.updater.png

        56,94 kB, 450×800, viewed 99 times
      • Screenshot_2016-03-21-15-48-56_com.android.settings.png

        227,9 kB, 450×800, viewed 97 times