Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 (Για πρώτη φορά)

    • Οδηγός
    • Ενημερώθηκε
    • RedMi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H arist1976 έγραψε:

      Oσοι το έχουμε ήδη εγκατεστημένο;
      Με το Flash της νέας ROM θα γίνει έτσι και αλλιώς Format στο System, και θα σου μείνει μόνο και ορφανό το SuperUser.apk...


      Ο/H steliosperamos έγραψε:

      Δεν μου λέει για κάποια εφαρμογή απλώς λέω ότι στα προνόμια root μου λέει ότι δεν έχω.....
      Θα το δούμε στην επόμενη Version. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το fix δεν διορθωνει την κατάσταση, δεν εμφανίζονται οι εφαρμογές που ζητήθηκε root access στα δικαιώματα/επίτρεψε την πρόσβαση root.
    • καλημέρα στην παρέα . κάτι άσχετο θέλω να
      ρωτήσω . θέλω να δώσω το κινητό σε ένα φίλο .
      έχω την ρομ αυτή που μου έστειλε το vickmall .
      εαν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων
      θα γυρίσει το τηλέφωνο στην εργοστασιακή μορφή
      προκειμένου να περαστεί άλλο μαιλ στο playstore ?
      έχω κατεβάσει όλα τα google apps οπότε εάν σβηστούν
      να τα περάσω . για ενημερώστε με σας παρακαλώ
    • Διαφήμιση
    • MIUI ART , οταν λες.. στην επόμενη ελληνική Version μην ξαναβάλεις το Super User γιατί θα έχει γίνει Fix τοu Root και ίσως σου προκύψουν πολύ σοβαρά προβλήματα, τι θέλεις να πεις ; Το ροοτ θα είναι ενσωματωμένο και δεν θα πρέπει να βάλω το SU γιατι θα έχουμε θέμα με ασυμβατότητες κτλ ή Δεν θα παίρνει ροοτ οπότε κάθομαι στην έκδοση που είμαι τώρα? Ευχαριστω πολυ.
    • Επιβεβαιωνω κι εγω οτι τι fix δε διορθώνει κατι. Μακάρι να βρεθεί λύση στο επόμενο update. Παραυτα, για άλλη μια φορά, συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας!!!
    • Φίλε @gkionis ναι

      Απλά αν το ξεκλείδωσες είναι κρίμα να το κλειδώσεις ξανά....
    • έκανα την αίτηση για unlock.μου ήρθε το μηνυμα να προχωρήσω.Κατέβασα το
      miflshunlock.το τρέχω φτάνει στο 50% και μου βγάζει το εξής μήνυμα :
      Couldn't verufy your device.
      Current account is different from the account info on the devevice
      Οπότε ακολούθησα την διαδικασία όπως περιγράφει στο [MIUI DEVICE TEAM] Flash Fastboot Rom With SP Flash Tool On Redmi Note 3 (MTK) - Redmi Note 3 - Xiaomi MIUI Official Forum βαζοντας την China Developer (6.2.18) (με τη διαφορά ότι ξετσεκαρα το πρωτο κουτακι που λεει preloade, όπως μας συμβουλέυει ο φίλος injamoz στο thread "ξεκλίδωμα του bootloader)) και μετά έτρεξα το MiFlashUnlock και ξεκλίδωσα το bootloader.!!!!!
      Πάω στη συνέχεια και θέλω να βάλω την Ελληνική Rom.....
      Ακουλουθάω τα βήματα όπς περιγράφονται και κολλάω στο fastboot boot redminote3_twrp.img........ βγαζει :
      downloading 'boot.img'...
      OKAY [0.720s]
      booting...
      FAILED (remote : unkwown command)
      finished. total time 0.720s

      Ακουλουθάω συνεπώς τα εξής βήματα :
      • Πληκτρολογούμε fastboot flash recovery redminote3_twrp.img
      Με το που πληκτρολογώ fastboot flash recovery redminote3_twrp.img μου βγάζει :
      target reported max download size 134217728 bytes
      sending 'recovery' (16376 KB)...
      OKAY [ 0.720s]
      writing 'recovery' ...
      OKAY [ 0.328s]
      finished. total time : 1.030s.

      Τώρα το πρόβλημα μου είναι τα επόμενα βήματα
      • Μετά θα σβήσετε το κινητό χωρίς να το αφήσετε να κάνει reboot σε κανονική λειτουργία γιατί υπάρχει script που επαναφέρει το Mi Recovery.
      • Μετά θα το ανάψετε ξανά εσείς κατευθείαν σε recovery και θα είστε με twrp.
      • [i]Κάνουμε flash τώρα την ελληνική Rom.[/i]
      Δηλαδή.....έχω κάνει τα προηγούμενα που ανέφερα και έχω ακόμα το κινητο στη usb στο laptop και δείχνει την εικόνα του fastboot.....τι κάνω μετά για να δω το twrp????
      Το βγάζω πρώτα από τη usb και μετά πατάω παρατεταμένα το power για να κλείσει ??? και μετά πατάω ποιον συνδυασμό για να ανάψει κατευθείαν σε recovery?????
    • Διαφήμιση
    • Βγάζεις το USB πατάς να κλείσεις και μετά πατημένο το volume + το power και μπαίνει σε recovery και κάνεις ινσταλ την ελληνικηυ
    • Και από μένα, για τα ποσοστά και μόνο, το Fix για το Root δεν δούλεψε. :( Ευχαριστώ για την προσπάθεια. :thumbup:
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Εν τέλει το κατάφερα....έβαλα την ελληνική rom και τώρα έχω την GTV 5.12.31/Developer.
      Πάντως όταν την έκανα εγκατάσταση το κινητό δεν δούλευε σωστά.....όλο κάτι μηνύματα λάθους μου εβγαζε σχετικά με το mi cloud....Την ξαναέκανα λοιπόν εγκατάσταση κάνω πρώτα wipe και μετά Install....και πάλι το ίδιο πρόβλημα.....
      Ως δια μαγείας....μου ήρθε μια ιδέα να μην χρησιμοποιήσω τα ελληνικά στο αρχικό μενού με το που πρωτοξεκίνησε το κινητο την ελληνική rom αλλά τα αγγλικά....και λύθηκε το πρόβλημα....τώρα τι τρελό bug ήταν αυτό....τι να πω...Από εδώ και πέρα...για να βάλουμε την επόμενη έκδοση της ελληνικής rom.....τι κάνουμε??
      αντιγράφουμε την ελληνική rom (πχ την GTV 6.12.28 ) στο κινητό και κάνουμε install? πρέπει να ξανακάνουμε την διαδικασία ολόκληρη όπως αναφέρεται στην αρχή αυτύ του thread???
    • Διαφήμιση
    • τελικα πιστευω οτι η απορριψη του αιτηματος ηρθε επειδη στειλαμε ολοι την ιδια μεταφρασμενη αιτιολογια. εκανα δευτερο λογαριασμο και μου ηρθε σε 10 μερες και λογικα θα ερθει και απο τον πρωτο αυριο