Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 (Για πρώτη φορά)

    • Οδηγός
    • Ενημερώθηκε
    • RedMi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H arist1976 έγραψε:

      Ο/H Exploticon έγραψε:

      Ο/H arist1976 έγραψε:

      Ο/H Exploticon έγραψε:

      Ο/H arist1976 έγραψε:

      Πέρασα τη fastboot μεto flashtool και πριν λιγο τη developer, κυριολεκτικα με τη ψυχή στο στόμα γιατί διαβάζω για πολλα μπρικ και αγχώθηκα. Ευτυχώς ολα καλά ως τωρα.
      μπορεις να πεις πως το εκανες στα ελληνικα?
      Είναι αρκετα μεγάλη διαδικασία. Είσαι σίγουρος;
      το εκανα εχω εμπειρια σε αυτα απο παλια απλα δεν ηξερα οτι επρεπε να κρατησω πατημενο το volume down μεχρι να κιτρινιση μπορω να πω αρκετα πιο ευκολα απο αλλες ρομ σε αλλα κινητα!!
      Θα περάσεις και τη developer;
      ναι τωρα εχω θεμα με το unlock του botloader εχω κατεβασα το app κανω login στο mi account αλλα με πεταει στο site της miui να κανω και και καλα δηλωση για να παρω κωδικο!!
    • Ο/H Exploticon έγραψε:

      Ο/H arist1976 έγραψε:

      Ο/H Exploticon έγραψε:

      Ο/H arist1976 έγραψε:

      Ο/H Exploticon έγραψε:

      Ο/H arist1976 έγραψε:

      Πέρασα τη fastboot μεto flashtool και πριν λιγο τη developer, κυριολεκτικα με τη ψυχή στο στόμα γιατί διαβάζω για πολλα μπρικ και αγχώθηκα. Ευτυχώς ολα καλά ως τωρα.
      μπορεις να πεις πως το εκανες στα ελληνικα?
      Είναι αρκετα μεγάλη διαδικασία. Είσαι σίγουρος;
      το εκανα εχω εμπειρια σε αυτα απο παλια απλα δεν ηξερα οτι επρεπε να κρατησω πατημενο το volume down μεχρι να κιτρινιση μπορω να πω αρκετα πιο ευκολα απο αλλες ρομ σε αλλα κινητα!!
      Θα περάσεις και τη developer;
      ναι τωρα εχω θεμα με το unlock του botloader εχω κατεβασα το app κανω login στο mi account αλλα με πεταει στο site της miui να κανω και και καλα δηλωση για να παρω κωδικο!!
      το ιδιο και για εμενα παιδες, οσοι εχουμε του κινεζου δεν βρισκουμε ακρη μου φαινεται
    • Οταν ανοιγεις την εφαρμογή, βάζεις τα στοιχεία σου (εγω έβαλα το μειλ) και συνδέεσαι. Επειτα βαζεις το κινητο σε φαστμπουτ, το συνδεεις και πατάς το κουμπί να σε πάει στο σαιτ της xiaomi. Εκει πατάς το κουμπί και σου βγάζει οτι η αίτηση πέρασε και θα σου στείλουνε μήνυμα μεχρι 10 μέρες. Σε εμένα ετσι έγινε. Απλα οταν εκανα την αιτηση φορουσα τη stable. Και τωρα με τη developer μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H arist1976 έγραψε:

      Οταν ανοιγεις την εφαρμογή, βάζεις τα στοιχεία σου (εγω έβαλα το μειλ) και συνδέεσαι. Επειτα βαζεις το κινητο σε φαστμπουτ, το συνδεεις και πατάς το κουμπί να σε πάει στο σαιτ της xiaomi. Εκει πατάς το κουμπί και σου βγάζει οτι η αίτηση πέρασε και θα σου στείλουνε μήνυμα μεχρι 10 μέρες. Σε εμένα ετσι έγινε. Απλα οταν εκανα την αιτηση φορουσα τη stable. Και τωρα με τη developer μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.
      το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να εβγαζε στην αιτηση γιατι με την dev rom δεν χρειαζεται αιτηση
    • Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,γιατι δεν την φτιαχνετε να μπορουμε να την περασουμε μεσω flashtool που ειναι πανευκολη διαδικασια;Μεχρι να ξεκλειδωθει το κινητο;
    • Ο/H Vagelis Bonis έγραψε:

      Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,γιατι δεν την φτιαχνετε να μπορουμε να την περασουμε μεσω flashtool που ειναι πανευκολη διαδικασια;Μεχρι να ξεκλειδωθει το κινητο;
      H απάντηση είναι απλή...

      Η Xiaomi μας επιδοτεί με μία συσκευή τον χρόνο - άντε 2 καμμιά φορά (μην ξοδευτούνε κι όλας).
      Ότι συσκευές έχουμε παραπάνω είναι από το δικό μας βαλάντιο.

      Δεν έχουμε λοιπόν όλη την γκάμα των συσκευών για να μπορούμε με χειρουργική ακρίβεια και δοκιμές να σας δώσουμε μία FastBoot.
      Εφ'όσον λοιπόν δεν έχουμε την συσκευή στα χέρια μας είναι ρίσκο, που για κανέναν λόγο δε θα πάρουμε, να σας δώσουμε κάτι για το οποίο να είμαστε 100% σύγουροι πως θα δουλέψει.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • kalhmera και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ......
      εγω θα περιμενω τα παιδια να βγαλουν μια και κλη την δικια μας ROM . δεν νομιζω οτι θα αργησουν οι κινεζοι να δωσουν τα κλειδια . εξαλου και η rom του vickmall μια χαρα δουλευει οποτε δεν νομιζω οτι τωρα αξιζει τον κοπο να περναμε 2-3 rom ( fastboot , stable , dev ) με οποιο ρισκο υπαρχει για αυτην την διαδικασια οταν σε λιγες μερες θα πρεπει να ξανακανουμε την διαδικασια για να ξεκλειδωσουμε τον bootloader και να περασουμε τις ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ρομ ...
      Οταν βγαλουν τα παιδια οδηγο για ξεκλειδωμα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ τοτε και εγω θα προχωρησω . αλλιως δεν ....

      τωρα σκεφτομουν οτι για να περασω την Ελληνικη Ρομ θα πρεπει να κανω τα εξης:
      1) να περασω με flashtool την κινεζικη stable (ρισκο)
      2) μετα να περασω απο την κινεζικη μεσα απο το update την κινεζικη dev (ευκολο)
      3) να ξεκλειδωσω τον bootloader με τον τροπο που υπαρχε στο 1ο post (δυσκολο)
      4) να περασω το TWRP εστω και προσωρινα. ( δυσκολο)
      5) να περασω την Ελληνικη ROM (λογικα η συνηθισμενη διαδικασια , οποτε ευκολο)

      Ειναι αυτη η σωστη σειρα ??????

      αν τα κανω ολα σωστα σε 1-2 ωρες θα εχω Ελληνικη Ρομ . Οταν τωρα στειλουν τα κλειδια οι κινεζοι θα πρεπει να ξαναστηθει το τηλεφωνο απο την αρχη αφου θα γινει μονιμο το ξεκλειδωμα του bootloader οποτε και Factory reset ????????
      Συγνωμη για τις αποριες ΑΛΛΑ ετσι θα εχουμε εναν μπουσουλα και οποιος θελει τα κανει απο τωρα ή περιμενει τα μονιμα αποτελεσματα μια και καλη...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H TOLIS38 έγραψε:

      kalhmera και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ......
      εγω θα περιμενω τα παιδια να βγαλουν μια και κλη την δικια μας ROM . δεν νομιζω οτι θα αργησουν οι κινεζοι να δωσουν τα κλειδια . εξαλου και η rom του vickmall μια χαρα δουλευει οποτε δεν νομιζω οτι τωρα αξιζει τον κοπο να περναμε 2-3 rom ( fastboot , stable , dev ) με οποιο ρισκο υπαρχει για αυτην την διαδικασια οταν σε λιγες μερες θα πρεπει να ξανακανουμε την διαδικασια για να ξεκλειδωσουμε τον bootloader και να περασουμε τις ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ρομ ...
      Οταν βγαλουν τα παιδια οδηγο για ξεκλειδωμα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ τοτε και εγω θα προχωρησω . αλλιως δεν ....

      τωρα σκεφτομουν οτι για να περασω την Ελληνικη Ρομ θα πρεπει να κανω τα εξης:
      1) να περασω με flashtool την κινεζικη stable (ρισκο)
      2) μετα να περασω απο την κινεζικη μεσα απο το update την κινεζικη dev (ευκολο)
      3) να ξεκλειδωσω τον bootloader με τον τροπο που υπαρχε στο 1ο post (δυσκολο)
      4) να περασω το TWRP εστω και προσωρινα. ( δυσκολο)
      5) να περασω την Ελληνικη ROM (λογικα η συνηθισμενη διαδικασια , οποτε ευκολο)

      Ειναι αυτη η σωστη σειρα ??????

      αν τα κανω ολα σωστα σε 1-2 ωρες θα εχω Ελληνικη Ρομ . Οταν τωρα στειλουν τα κλειδια οι κινεζοι θα πρεπει να ξαναστηθει το τηλεφωνο απο την αρχη αφου θα γινει μονιμο το ξεκλειδωμα του bootloader οποτε και Factory reset ????????
      Συγνωμη για τις αποριες ΑΛΛΑ ετσι θα εχουμε εναν μπουσουλα και οποιος θελει τα κανει απο τωρα ή περιμενει τα μονιμα αποτελεσματα μια και καλη...
      τολη καλη χρονια ρε μαγκα, χρονια πολλα ! ως ανωθεν θα τα εκανα και εγω πλην ομως τουμπεκι ψιλοκομμενο μεχρι ο να παρει ο δημητρης τα κλειδια !
    • Ο/H panoskw έγραψε:

      τολη καλη χρονια ρε μαγκα, χρονια πολλα ! ως ανωθεν θα τα εκανα και εγω πλην ομως τουμπεκι ψιλοκομμενο μεχρι ο να παρει ο δημητρης τα κλειδια !
      ειχα μπει στον πειρασμο να τα κανω αλλα περα απο το ρισκο βαριεμαι και την οοοολη διαδικασια καθε φορα να στηνω το τηλεφωνο......
    • Ο/H TOLIS38 έγραψε:

      kalhmera και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ......
      εγω θα περιμενω τα παιδια να βγαλουν μια και κλη την δικια μας ROM . δεν νομιζω οτι θα αργησουν οι κινεζοι να δωσουν τα κλειδια . εξαλου και η rom του vickmall μια χαρα δουλευει οποτε δεν νομιζω οτι τωρα αξιζει τον κοπο να περναμε 2-3 rom ( fastboot , stable , dev ) με οποιο ρισκο υπαρχει για αυτην την διαδικασια οταν σε λιγες μερες θα πρεπει να ξανακανουμε την διαδικασια για να ξεκλειδωσουμε τον bootloader και να περασουμε τις ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ρομ ...
      Οταν βγαλουν τα παιδια οδηγο για ξεκλειδωμα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ τοτε και εγω θα προχωρησω . αλλιως δεν ....

      τωρα σκεφτομουν οτι για να περασω την Ελληνικη Ρομ θα πρεπει να κανω τα εξης:
      1) να περασω με flashtool την κινεζικη stable (ρισκο)
      2) μετα να περασω απο την κινεζικη μεσα απο το update την κινεζικη dev (ευκολο)
      3) να ξεκλειδωσω τον bootloader με τον τροπο που υπαρχε στο 1ο post (δυσκολο)
      4) να περασω το TWRP εστω και προσωρινα. ( δυσκολο)
      5) να περασω την Ελληνικη ROM (λογικα η συνηθισμενη διαδικασια , οποτε ευκολο)

      Ειναι αυτη η σωστη σειρα ??????

      αν τα κανω ολα σωστα σε 1-2 ωρες θα εχω Ελληνικη Ρομ . Οταν τωρα στειλουν τα κλειδια οι κινεζοι θα πρεπει να ξαναστηθει το τηλεφωνο απο την αρχη αφου θα γινει μονιμο το ξεκλειδωμα του bootloader οποτε και Factory reset ????????
      Συγνωμη για τις αποριες ΑΛΛΑ ετσι θα εχουμε εναν μπουσουλα και οποιος θελει τα κανει απο τωρα ή περιμενει τα μονιμα αποτελεσματα μια και καλη...
      Αυτή είναι η σειρά αλλα προσωπικά έχω κολλήσει στο 3 και τα παρατησα μέχρι νεωτέρας.
      Ασχετο αλλά ξερει κανεις κανενα service Ελλαδα που να πιάνει xiaomi;
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά,

      Απο Spinx μπορώ να παω κατευθείαν σε 5.12.31 η πρέπει να παω πίσω στην stable 7.19 πρώτα και μετά?