Διαφήμιση

mi-4c αγορασμενο απο Κινα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • mi-4c αγορασμενο απο Κινα

      Καλημερα σε ολους και Χρονια Πολλα.θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως τυχαινει προσφατα να αγορασα το 4c στην Κινα με Κινεζικο software και ολες τις εφαρμογες της Google της περασε ενας φιλος με το Goole installer.δεν ειμαι και πολυ γνωστης της διαδικασιας αλλαγης σε ελληνικη rom αλλα με λιγη σωστη καθοδηγηση πιστευω να τα καταφερω.
      Αλλαζοντας τη rom θα μπορεσω να "πεταξω" ολες τις preinstalled κινεζικες εφαρμογες απο μεσα?
      Και επισης το κινητο καθε μερα τουλαχιστον δυο φορες μου κανει reboot και εχω αναγκαστει να βγαλω το pin απο τη sim για να παραμενει ανοιχτο.

      Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
    • Ναι φίλε βάζωντας την ελληνική θα έχεις μία συσκευή χωρίς κινεζιές και με πολύ πιο ελαφριά ρομ και σχεδόν χωρίς προβλήματα (το απόλυτο δεν υπάρχει). Ενώ θα υπάρχει μέσα και το google playstore για να εγκαταστήσεις ότι θες.

      Οδηγός για το κινητό σου είναι αυτός.
      (Υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Όχι πιο εύκολοι αλλά υπάρχουν και άλλοι μεθόδοι)

      Ότιδήποτε χρειαστείς είμαστε εδώ
    • Διαφήμιση
    • Απλά δώσε το χρόνο του σε κάθε οδηγία που θέλει να ολοκληρώσει κάτι, όπως το να βρει τους drivers

      Και σε καμία περίπτωση μην κάνεις κάτι που δεν λέει. Άστο εκεί αν βρεθείς σε αδιέξοδο και κόπιασε εδώ να ρωτήσεις
    • mixaliscy δυο ερωτησουλες στα γρηγορα.στην περιγραφη λεει "Τοποθετούμε την Ελληνική ROM που καταβάσαμε μέσα στην συσκευή μας." δηλαδη περναω στην συσκευη το αρχειο zip οπως ειναι η το κανω extract?
      και δευτερο στο Command Window δεν μου εμφανιζει τη συσκευη οταν δινω adb devices.καμια συμβουλη η να βρω καποιον ειδικο για να μην τα κανω σαλατα?ευχαριστω
    • Στο πρώτο ναι ρίχνουμε χύμα χωρίς να κάνουμε extract το zip μας

      Στο 2ο κομμάτι σημαίνει πως δεν βλέπει τους drivers. Εμένα μου έτυχε όταν δεν άφησα αρκετή ώρα το MiPcSuite ώστε να γεμίσει η μπάρα κάτω δεξιά πρώτα και μετά να προχωρήσω
    • Διαφήμιση
    • κατι καταφερα...περαστηκαν τα ελληνικα αλλα δεν εφυγαν οι κινεζιες οποτε νομιζω οτι καπου στην πορεια κατι δεν πηγε καλα.το κινητο παντως δουλευει αλλα δε μου ενεργοποιει τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας.μηπως να το γυρισω σε factory setttings και να το ξανακανω απο την αρχη???
    • Οι κινεζιες δεν έφυγαν για άλλο λόγο και δεν παίζει και ρόλο. Ότι έμεινε απλά παρτο κι ρίξε τον στον κάδο και χάρου το κινητό σου φίλε. Εβαλες επιτυχημένα την ελληνική Ρομ. Απλα για να ξέρεις τι έκανες, πέρασες την ελληνική κανονικά απλά δεν καθαρισες πρώτα το κινητό από τις κινεζιες. Όπως και να έχει τώρα με το google playstore θα γίνει η ζωή σου εύκολη. Ποια Ρομ έχεις τώρα? Ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο (τέρμα κάτω) και miui





      :thumbsup:
    • Διαφήμιση
    • επισης επίσης και ρίξε και μια ψήφο για το φόρουμ αν μπορείς