Διαφήμιση

Βοήθεια για αγορά Redmi Note 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Βοήθεια για αγορά Redmi Note 2

      Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
      Είμαι κάτοχος ενός Huawei G7 και η χρήση που κάνω είναι κυρίως να παίζω Clash of Clans (ατέλειωτες ώρες λιωσίματος). Η συσκευή μου δούλευε κανονικά χωρίς προβλήματα μέχρι την ημέρα που αναβάθμισα μέσω ΟΤΑ το filmware που μας έβγαλε η Huawei (τρέχει την 4.4.4). Από εκείνη την στιγμή άρχισε ένα ενοχλητικό lag στο κινητό μου όταν παίζω παιχνίδια. Πιο συγκεκριμένα το Clash of Clans δεν είναι πλέον smooth. Όταν ζουμάρω στον χάρτη του παιχνιδιού το lag εξαφανίζεται, αλλά όταν ζουμάρω δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά. Αν γνωρίζεται τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί βοηθήστε με παρακαλώ. (έχω δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών)

      Αλλά επειδή δεν βλέπω να διορθώνεται αποφάσισα να πάω για καινούργια συσκευή. Είμαι ανάμεσα στο Redmi Note 2 και το Huawei P8 Lite. Τι μου προτείνεται και γιατί; και θέλω να σας ρωτήσω αν το Note2 έρχεται με την lollipop.

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    • Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

      βασικά θα σου προτείνω την Xiaomi επιλογή για έναν βασικό λόγο. Την ύπαρξη αυτής ακριβώς της κοινότητας. Τον καλύτερο συνδυασμό hardware να αγοράσεις, αν δεν υπάρχει support κλαφτα..
      ΕΛπίζω τώρα οι κάτοχοι της συσκευής να σου γράψουν και περισσότερους λόγους για να επιλέξεις Xiaomi..
    • Ο/H kostsokale έγραψε:

      Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
      Είμαι κάτοχος ενός Huawei G7 και η χρήση που κάνω είναι κυρίως να παίζω Clash of Clans (ατέλειωτες ώρες λιωσίματος). Η συσκευή μου δούλευε κανονικά χωρίς προβλήματα μέχρι την ημέρα που αναβάθμισα μέσω ΟΤΑ το filmware που μας έβγαλε η Huawei (τρέχει την 4.4.4). Από εκείνη την στιγμή άρχισε ένα ενοχλητικό lag στο κινητό μου όταν παίζω παιχνίδια. Πιο συγκεκριμένα το Clash of Clans δεν είναι πλέον smooth. Όταν ζουμάρω στον χάρτη του παιχνιδιού το lag εξαφανίζεται, αλλά όταν ζουμάρω δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά. Αν γνωρίζεται τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί βοηθήστε με παρακαλώ. (έχω δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών)

      Αλλά επειδή δεν βλέπω να διορθώνεται αποφάσισα να πάω για καινούργια συσκευή. Είμαι ανάμεσα στο Redmi Note 2 και το Huawei P8 Lite. Τι μου προτείνεται και γιατί; και θέλω να σας ρωτήσω αν το Note2 έρχεται με την lollipop.

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Καλησπερα Χρονια πολλα. Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το g7 ετσι μπορω να σου πω απο πρωτο χερι τι παιζει. Εχω τωρα το Xiaomi redmi note 2 prime. Απο ταχυτητα καμια σχεση παρα πολυ ποιο γρηγορο το xiaomi σφαιρα , η φωτογραφιες ποιο καλες στο μονο που δεν ειναι τοσο καλο ειναι η μπαταρια. Με το g7 εβγαζα χαλαρα 2 μερες ενω τωρα με το Xiaomi 1 μερα δευτερη με τιποτα. Το βασικοτερο βεβαια ειναι η ελληνικη υποστηριξη που υπαρχει εδω στο φορουμ κια για αυτο θα σου προτεινα να παρεις το Xiaomi χωρις δευτερη σκεψη ειναι πολυ καλη επιλογη.
    • Διαφήμιση
    • δεν ξέρω για το Huawei αλλά με το Redmi Note 2 είμαι πολύ ευχαριστημένος...όμως τα 2 κινητά έχουν τελείως διαφορετικές τιμές. Στα λεφτά του Huawei ίσως και λίγο παραπάνω υπάρχουν και άλλες επιλογές...ίσως θα έπρεπε να μας πεις μέχρι πόσα θέλεις να διαθέσεις, είναι σημαντικός παράγοντας.