Διαφήμιση

xiaomi mipad 2 rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H KiloMeater. έγραψε:

      Παρέλαβα αλλά βλέπω πολλά κολλήματα με google services
      Φοράω stable 7.0.10.0, περιμένω για την global 7.2 η υπάρχει κάτι καλύτερο ήδη;
      Ελληνικά δε με ενδιαφέρουν
      Όλες οι υπάρχον Rom έχουν και από κάτι κάνουμε υπομονή να δούμε άσπρη μέρα :) προσωπικά για την ώρα δουλεύω με αυτήν του Στέλιου από εδώ: http://en.miui.com/thread-202938-1-1.html
      Xiaomi 13
    • Εγω πάλι θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αν θέλεις και αυτή των Βιετναμέζων. Τη φοράω και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Εξάλλου γράφω και σε προηγούμενο ποστ. :)
    • Ο/H marlborough έγραψε:

      Εγω πάλι θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αν θέλεις και αυτή των Βιετναμέζων. Τη φοράω και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Εξάλλου γράφω και σε προηγούμενο ποστ. :)

      Έχεις δει πουθενά κανένα θέμα με google services? Δεν κατέχω και το φλασαρισμα, πάνε χρόνια που έκανα τέτοια σε κάποια πρώτα smartphones
    • Διαφήμιση
    • Θετική Απάντηση
      Κοιτα για να μην μπερδευεσαι υπάρχει βήμα προς βήμα οδηγία και είναι πολύ απλό. Αλλά θα κάνω μια προσπάθεια να βοηθήσω.

      Πρωτού συνδέσεις το ταμπλετ σου με τον υπολογιστή κάνεις τα εξείς:

      Καταρχήν θα κατεβάσεις το αρχείο από εδώ : ROM - Rom MC v1.0 - Xiaomi Mi Pad 2 MIUI 7 v5.12.24 Global Multi Language | MIUI Việt Nam


      1. Έναι βιετναμέζικο φόρουμ και στο πρώτο ποστ θα δεις δύο επιλογές για κατέβασμα. Επιλεγεις το link του Google. Το αρχείο είναι περί 880 mb.
      2. Όταν κατέβει το κάνεις extract στο δίσκο σου πχ C:\
      3. Πας στο φάκελο και τον ανοιγεις. Μέσα έχει τρία στοιχεία ( ένα φάκελο drive, ένα φάκελο με τις Ρομ και ένα πρόγραμμα flash.exe νομίζω)
      4. Ανοιγεις το φάκελο drive και κανείς install το αρχείο. Απαντας ναι σε όλα κατα τη διάρκεια της εγκατάστασης και περιμένεις μέχρι να εγκαταστήσει τους οδηγούς.
      5. Μετά και ενώ όλη αυτή την ώρα δεν έχουμε συνδέσει το ταμπλετ με τον υπολογιστή το φέρνουμε σε κατάσταση fast boot mode (During power off, holding Vol - and Power button together) μέχρι να δούμε την εικόνα όπου το ανθρωπάκι της miui επιδιορθώνει το android ( ψάξε για σχετική εικόνα στο ίντερνετ)
      6. ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!! Και πρέπει να βλέπεις αυτή την εικόνα!
      7. Τώρα και πριν ακόμα συνδέσεις το ταμπλετ σου πας στο φάκελο ξανά και βρίσκεις το αρχείο flash tools. exe . Το ανοιγεις με διπλό κλικ και βλέπεις στην οθόνη να σου ζητάει την συσκευή αν θυμάμαι καλά. Το αφήνεις ως έχει.
      8. Τώρα συνδεεις το ταμπλετ σου με τον υπολογιστή
      9. Πας ξανά στο παράθυρο που εχεις ηδη ανοιγμενο ( του flash tools. exe ). Αυτο βρισκει τη συσκευη και σου ζητα αν θέλεις να κανείς flash τη Ρομ. Λες ναι και περιμένεις υπομονετικά μέχρι να τελειώσει. Μην ανησυχίες και μην πειραξεις τίποτα! Στο τέλος θα κάνει reboot και θα σε βγάλει σε μια οθόνη της miui όπου θα επιλέξεις ότι θες.
      10. Όταν θα είσαι μέσα στο ταμπλετ κάνε update τα πάντα! Google play store κλπ και είσαι έτοιμος
      Images
      • tongyong-fastboot.jpg

        26,6 kB, 346×342, viewed 266 times

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην MIUI_ART ()
      Αιτία: Ολοκληρωμένη απάντηση !

    • Ο/H spirosmeg έγραψε:

      Ο/H KiloMeater. έγραψε:

      Παρέλαβα αλλά βλέπω πολλά κολλήματα με google services
      Φοράω stable 7.0.10.0, περιμένω για την global 7.2 η υπάρχει κάτι καλύτερο ήδη;
      Ελληνικά δε με ενδιαφέρουν
      Όλες οι υπάρχον Rom έχουν και από κάτι κάνουμε υπομονή να δούμε άσπρη μέρα :) προσωπικά για την ώρα δουλεύω με αυτήν του Στέλιου από εδώ: en.miui.com/thread-202938-1-1.html
      Είχες πει ότι με αυτήν είχες κάτι προβλήματα με την φωτεινότητα Σπύρο, τώρα όλα καλά;
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Είχες πει ότι με αυτήν είχες κάτι προβλήματα με την φωτεινότητα Σπύρο, τώρα όλα καλά;Ναι
      Ναι όλα καλά σε αυτήν έχω αράξει εδω και αρκετό καιρό αφού έχω πετάξει έξω οτι περιττό βέβαια και στα δυο mipad2 που έχω σετάρει δουλεύει καλά βλέπω... Απογοήτευση πάντως δεν το περίμενα αυτό από την Xiaomi με τίποτα λες και έχουμε πάρει noname τέλος πάντων υπομονή...
      Xiaomi 13
    • Ωραία λοιπόν υπομονή, ίσως είναι νωρίς ακόμη
      Μήπως Σπύρο θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε αυτό;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Ωραία λοιπόν υπομονή, ίσως είναι νωρίς ακόμη
      Μήπως Σπύρο θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε αυτό;
      Ήρθε η πολυπόθητη ημέρα μας έδωσαν τα παιδιά την πρώτη Rom GTV-6.3.17 μπράβο τους για άλλη μια φορά οτι να πούμε λίγο είναι...
      Αύριο θα την περάσω και θα αναφέρω τις εντυπώσεις...
      Xiaomi 13
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Ωραία λοιπόν υπομονή, ίσως είναι νωρίς ακόμη
      Μήπως Σπύρο θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε αυτό;
      Πολύ καλά νέα! Τελικά τα παιδιά εδώ δεν αφήνουν τίποτα στην τύχη του!
      Ένα μεγάλο μπράβο και πολλά ευχαριστώ... :beer:
      Σπύρο περιμένουμε εντυπώσεις για να προχωρήσουμε και εμείς άμεσα
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Σπύρο περιμένουμε εντυπώσεις για να προχωρήσουμε και εμείς άμεσα
      Για την ωρα δεν εχω βρει τον τρόπο να την περάσω μια έκδοση του TWRP recovery για Mipad2 που έχω έχει bug και δεν κάνει Mount το partition sd card που εχω βάλει την rom αλλά και ούτε το USB OTG:

      en.miui.com/thread-203226-1-1.html

      Οπότε φρίκη δεν μπορούμε να περάσουμε την GTV rom με το recovery της Xiaomi MONO αν μπορούν και την φτιάξουν τα παιδιά fastboot rom θα περάσει αλλιώς περιμένουμε update του ΤWRP
      Xiaomi 13
    • Ο/H spirosmeg έγραψε:

      Ο/H billphone έγραψε:

      Σπύρο περιμένουμε εντυπώσεις για να προχωρήσουμε και εμείς άμεσα
      Οπότε φρίκη δεν μπορούμε να περάσουμε την GTV rom με το recovery της Xiaomi MONO αν μπορούν και την φτιάξουν τα παιδιά fastboot rom θα περάσει αλλιώς περιμένουμε update του ΤWRP
      Εγώ που θα κάνω αναβάθμιση πρώτη φορά στο mipad2 δεν μπορώ να το κάνω με τον 1ο τρόπο, μέσω της ROM;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Εγώ που θα κάνω αναβάθμιση πρώτη φορά στο mipad2 δεν μπορώ να το κάνω με τον 1ο τρόπο, μέσω της ROM;
      Μπορείς να κατεβάσεις απο το Αγγλικό φόρουμ την τελευταία stable η την Developer από ΕΔΩ: en.miui.com/download-296.html
      θα την βάλεις μέσα στον αποθηκευτικό χωρο του tablet και μετά μέσω της εφαρμογής Update να εγκαταστήσεις την νεα rom και αυτό σου συνιστώ κιόλας ετσι θα έχεις οτι πιο πρόσφατο και θα είσαι στην αναμονή για μια λύση απο τα παιδιά του φόρουμ μας...
      Υπόψιν δεν έχουν Ελληνικά μέσα οι παραπάνω rom ούτε gaps κατέβασε τον installer από εδώ
      en.miui.com/thread-99703-1-1.html
      και πέρασε όποια απ αυτά θες...
      Xiaomi 13