Διαφήμιση

[GTV-5.12.10/16] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Βγήκε Rom και για το Mi-3? γιατί γράφτηκε ότι αυτή την εβδομάδα δεν θα είχαμε έως την άλλη μετάβαση σε android 6.0 .
      Βγήκε διορθωμένη (4.4.4) για το πρόβλημα με τα reboot που είχε το mi3 και το mi4.
    • Καλησπέρα Οθόνη κλειδώματος και daily screen δεν δουλεύουν τη κάνουμε???

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Δες πάνω δεξιά την ταχύτητα, κανένα πρόβλημα με την ρομ, clean install, data format,

      Ο/H ParisDalas έγραψε:

      Ο/H tsimitsangaz έγραψε:

      η έκδοση αυτή λύνει το πρόβλημα με το speed limit apo play store kai chrome, notifications delay και καλύτερο hardware Support στο Mi4c μου πολύ καλό update. (EU rom)
      Μολις την περασα και γω....Για το speed limit εισαι σιγουρος φιλε?? εγω παντως που εκανα ρεστορε καποιες εφαρμογες απο play store μεχρι 530 εφτασε αλλα τι να πω ισως εχω θεμα με το ιντερνετ προσωρινα..Για τα notifications περιμενω να δω :)
      Κατι αλλο που προσεξα..Επειδη εκανα clean install χρειαστηκε ξανα να περασω λογαριασμο google και miCloud και στο cloud ο οδηγος εκλεινε και η διαδικασια γυρνουσε ξανα πισω ... τελικα αλλαξα την γλωσσα σε αγγλικα και προχωρησε υστερα και απο 2ο clean install...
      δουλεύω αγγλική γλώσσα και δεν το παράτησα, σου έκανα attach screen shot για το speed limit
    • Ο/H tsimitsangaz έγραψε:



      δουλεύω αγγλική γλώσσα και δεν το παράτησα, σου έκανα attach screen shot για το speed limit
      Ναι το τσεκαρα και γω πριν λιγο απο σπιτι...Επιτελους νορμαλ download speed! γενικα φαινεται καλο update..εγω ειχα και μεγαλο wifi battery standby leak με τα προηγουμενα builds..προς το παρων φαινεται να παει κι αυτο καλα..θα δουμε!
    • Την πέρασα πριν καμιά ώρα σε καινούριο XRN2 prime (πάνω στην 5.10.29 - την είχα βάλει χθες με καθαρή εγκατάσταση με την αμέριστη βοήθεια/συμπαράσταση του caeser), οπότε δεν έχω κάποιες ξεκάθαρες εντυπώσεις.

      Να αναφέρω όμως το εξής:
      Επειδή είναι καινούριο & σκάλιζα τις ρυθμίσεις του, στην αρχή δεν μου άνοιγε την επιλογή να βάλω κωδικό σύνδεσης σε δίκτυο Wi-Fi.
      Πατούσα το λουκετάκι & δεν έκανε τίποτα (χθες δεν το παρουσίασε στην 5.10.29).
      Μετά όμως από 2-3 άνοιξε-κλείσε του Wi-Fi άνοιξε το tab του κωδικού, τον έβαλα & συνδέθηκε κανονικά.

      Με την ευκαιρία αυτού του post μου, να πω κι εγώ ως newbie ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σ' όλους όσους προσφέρουν με τις γνώσεις & την καλή διάθεση τους στην κοινότητα! :)
      ...lost in translation...
    • Εγώ πάλι ειμαι ο τυπος που οταν βλεπω μια καλή τη κρατάω 3-4 εβδομάες η και παραπανω και μολις
      περασουν 2-3 developers και αρχιζω να ζηλευω τα new features πεφτω παλι στο τρυπακι της αλλαγής.

      Ειχα τη 5.10.29 1 μήνα και τώρα είμαι με τη 5.11.26 η οποια ειναι πιο σφαιρα και απο τη 5.10.29....
      οποτε με ξανα κοβω τέλη Δεκεμβριου να υποκυπτω ξανα :D
    • Διαφήμιση
    • Ο/H evankouros έγραψε:

      Πατούσα το λουκετάκι & δεν έκανε τίποτα (χθες δεν το παρουσίασε στην 5.10.29).
      Μετά όμως από 2-3 άνοιξε-κλείσε του Wi-Fi άνοιξε το tab του κωδικού, τον έβαλα & συνδέθηκε κανονικά.
      Έχω την αίσθηση ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό... Πατώντας το λουκετάκι είσαι πολύ κοντά στα όρια του να αστοχήσει το tap που κάνεις (αν πατήσεις ελάχιστα πιό δεξιά πιάνει το tap επάνω στο σύμβολο με το σήμα του wifi και δεν ανοίγει τίποτα!). Για να είσαι σίγουρος ότι κάνεις σωστό tap, κάνε tap επάνω στο όνομα του wifi, που είναι μεγάλο σε μέγεθος και αποκλείεται να "αστοχήσεις"... Έχει το ίδιο αποτέλεσμα... Ανοίγει το tab για να πληκτρολογήσεις το κωδικό... :P
    • @ K4rMa:
      Σωστός. :)
      Είναι το 2ο XRN2 που έχω. Μόλις χθες-προχθές το πήρα (για τον γιο).
      Στο 1ο έχω αφήσει την 5.11.1 ή 5, γιατί η κόρη μου δεν μου έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα.

      @ caeser:
      Το έκανα. Πάτησα στο όνομα του δικτύου, αλλά δεν άνοιγε το πεδίο για να βάλω τον κωδικό. Νομίζω άνοιγαν κάποιες πληροφορίες για το δίκτυο.
      Το ξαναδοκίμασα τώρα που το έγραψες & πράγματι άνοιξε το πεδίο του κωδικού.
      Το ξαναδοκιμάζω πάλι τώρα δεν ανοίγει τίποτα. Όσες φορές & να δοκιμάζω πατώντας στο όνομα του δικτύου, δεν ανοίγει το πεδίο του κωδικού. Ούτε πατώντας το λουκετάκι.
      Μήπως είναι κάποιο bug της έκδοσης; Το παρατηρεί κανένας άλλος; Για κάντε καμιά δοκιμή.

      edit:
      Του έκανα μια επανεκκίνηση κι έστρωσε. Εμφανίζει κανονικά το πεδίο εισαγωγής κωδικού όταν πατάω στο όνομα του δικτύου.
      Όλα αυτά τα διαβολομηχανήματα θέλουν που & που λουκουμάκι ή σεχ για να στρώσουν. :lol:
      ...lost in translation...
    • Ο/H evankouros έγραψε:

      @ caeser:
      Το έκανα. Πάτησα στο όνομα του δικτύου, αλλά δεν άνοιγε το πεδίο για να βάλω τον κωδικό. Νομίζω άνοιγαν κάποιες πληροφορίες για το δίκτυο.
      Το ξαναδοκίμασα τώρα που το έγραψες & πράγματι άνοιξε το πεδίο του κωδικού.
      Το ξαναδοκιμάζω πάλι τώρα δεν ανοίγει τίποτα. Όσες φορές & να δοκιμάζω πατώντας στο όνομα του δικτύου, δεν ανοίγει το πεδίο του κωδικού. Ούτε πατώντας το λουκετάκι.
      Μήπως είναι κάποιο bug της έκδοσης; Το παρατηρεί κανένας άλλος; Για κάντε καμιά δοκιμή.

      edit:
      Του έκανα μια επανεκκίνηση κι έστρωσε. Εμφανίζει κανονικά το πεδίο εισαγωγής κωδικού όταν πατάω στο όνομα του δικτύου.
      Όλα αυτά τα διαβολομηχανήματα θέλουν που & που λουκουμάκι ή σεχ για να στρώσουν.

      Σου έκανα ένα βιντεάκι στη προσπάθειά μου να αναπαράγω το πρόβλημα... όπου φαίνεται ότι τουλάχιστον σε μένα δεν υφίσταται τέτοιο θέμα (και στο ορκίζομαι: Ούτε λουκουμάκι του έδωσα, ούτε σεξ του έκανα ...σήμερα!) :D

    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H evankouros έγραψε:

      Πατούσα το λουκετάκι & δεν έκανε τίποτα (χθες δεν το παρουσίασε στην 5.10.29).
      Μετά όμως από 2-3 άνοιξε-κλείσε του Wi-Fi άνοιξε το tab του κωδικού, τον έβαλα & συνδέθηκε κανονικά.
      Έχω την αίσθηση ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό... Πατώντας το λουκετάκι είσαι πολύ κοντά στα όρια του να αστοχήσει το tap που κάνεις (αν πατήσεις ελάχιστα πιό δεξιά πιάνει το tap επάνω στο σύμβολο με το σήμα του wifi και δεν ανοίγει τίποτα!). Για να είσαι σίγουρος ότι κάνεις σωστό tap, κάνε tap επάνω στο όνομα του wifi, που είναι μεγάλο σε μέγεθος και αποκλείεται να "αστοχήσεις"... Έχει το ίδιο αποτέλεσμα... Ανοίγει το tab για να πληκτρολογήσεις το κωδικό... :P
      επιβεβαιωνω........προσπαθώ να προσθέσω νέο wifi δίκτυο αλλά δεν μου ανοίγει ούτε εμένα....ούτε πατώντας το λουκετακι ή το βελάκι τιποτα,πόσες φορές το έχω κάνει.
      Ερώτηση.....γίνεται να συνδεθεί και με άλλο δυκτιο όταν είναι ήδη συνδεδεμένο με ένα;;;

      " Γεωπόνος”



    • Διαφήμιση
    • Ο/H Giannisagal έγραψε:

      επιβεβαιωνω........προσπαθώ να προσθέσω νέο wifi δίκτυο αλλά δεν μου ανοίγει ούτε εμένα....ούτε πατώντας το λουκετακι ή το βελάκι τιποτα,πόσες φορές το έχω κάνει.
      Ερώτηση.....γίνεται να συνδεθεί και με άλλο δυκτιο όταν είναι ήδη συνδεδεμένο με ένα;;;
      1. Το πρόβλημα δεν υφίσταται... Κάνε ένα reboot και ξαναπροσπάθησε.
      2. ΕΝΑ δίκτυο τη φορά... Δεν δυνατόν να είναι συνδεδεμένο σε περισσότερα απο ένα δίκτυα τη φορά! :D