Διαφήμιση

Αγορα xiaomi redmi note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορα xiaomi redmi note 3

      Καλημερα σε ολοι την κοινοτητα!!!!
      Μολις χθες εκανα την εγγραφη μου οποτε ειναι και η πρωτη φορα που γραφω.Αφορμη ειναι η σκεψη μου για το redmi note 3,επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις.
      1.)Ειναι αξιοπιστη μαρκα η xiaomi;
      2.)τι παιζει με την εγγυηση του;
      3.)επειδη θα ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω απο το εξωτερικο η πληρωμες γινονται μονο με pay pal;
      4.)ξερω οτι η συσκευη εχει κλεδωμενο bootloader παρολα αυτα γινεται root θα εχω προβλημα με το google paly αν το κανω μονος μου εγκατασταση;
      Ευχαριστω :)
    • Ο/H spek έγραψε:

      Καλημερα σε ολοι την κοινοτητα!!!!
      Μολις χθες εκανα την εγγραφη μου οποτε ειναι και η πρωτη φορα που γραφω.Αφορμη ειναι η σκεψη μου για το redmi note 3,επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις.
      1.)Ειναι αξιοπιστη μαρκα η xiaomi;
      2.)τι παιζει με την εγγυηση του;
      3.)επειδη θα ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω απο το εξωτερικο η πληρωμες γινονται μονο με pay pal;
      4.)ξερω οτι η συσκευη εχει κλεδωμενο bootloader παρολα αυτα γινεται root θα εχω προβλημα με το google paly αν το κανω μονος μου εγκατασταση;
      Ευχαριστω :)
      Καλώς ήρθες στο φόρουμ!
      1. Εμείς, εδώ, ως fans της Xiaomi θεωρούμε τα τηλέφωνά της ιδιαιτέρως αξιόπιστα!
      2. Συνήθως έχεις 1 χρόνο εργοστασιακή εγγύηση, αν το πάρεις καινούριο απο αξιόπιστο κατάστημα
      3. Ο πιο αξιόπιστος και ασφαλής τρόπος για τέτοιου είδους αγορές θεωρείται το PayPal, αλλά ανάλογα το κατάστημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλους τρόπους πληρωμής.
      4. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα που αφορά το λογισμικό του τηλεφώνου... Συνήθως αυτά τα θέματα με το λογισμικό (μεταξύ των οποίων και το root) τα αναλαμβάνει να τα λύσει η Ελληνική ρομ και φαντάζομαι το ίδιο θα γίνει και με το Note 3. Ο χρήστης συνήθως, το μόνο που έχει να κάνει, είναι μια εγκατάσταση της Ελληνικής ρομ και όλα γίνονται "αυτόματα" μαζί με την εγκατάσταση...
    • Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!!
      Θελω να το αγορασω απο αυτην τη σελιδα ( Wholesale XIAOMI Redmi Note 3 Touch ID SmartPhone 3GB 32GB 5.5 Inch MTK6795 Octa Core 2.0GHZ 4000mAh Silver free shipping )θα ηθενα να μου πειτε αν ειναι αξιοπηστη παρεμπιπτοντως η σελιδα.Επισης το κινητο απο που θα το παραλαβω;(γιατι καπου διαβασα τελωνειο).Οσον αναφορα το 4ο ερωτημα μου διαβαζω στα comments (μπορειτε να τα δειτε στο λινκ που εχω βαλει λιγο πιο πανω) και ζητανε να γινει root επειδη δεν εχει εγκατεστημενο το google play (γνωριζω οτι εχει ενα αντιστοιχο xiaomi market) αλλη εγκατασταση των ελληνικων και αλλα τετοια θα ηθελα να με "διαφωτισετε" στο συγκεκριμενο.
      Ευχαριστω και παλι. :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spek έγραψε:

      Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!!
      Θελω να το αγορασω απο αυτην τη σελιδα ( Wholesale XIAOMI Redmi Note 3 Touch ID SmartPhone 3GB 32GB 5.5 Inch MTK6795 Octa Core 2.0GHZ 4000mAh Silver free shipping )θα ηθενα να μου πειτε αν ειναι αξιοπηστη παρεμπιπτοντως η σελιδα.Επισης το κινητο απο που θα το παραλαβω;(γιατι καπου διαβασα τελωνειο).Οσον αναφορα το 4ο ερωτημα μου διαβαζω στα comments (μπορειτε να τα δειτε στο λινκ που εχω βαλει λιγο πιο πανω) και ζητανε να γινει root επειδη δεν εχει εγκατεστημενο το google play (γνωριζω οτι εχει ενα αντιστοιχο xiaomi market) αλλη εγκατασταση των ελληνικων και αλλα τετοια θα ηθελα να με "διαφωτισετε" στο συγκεκριμενο.
      Ευχαριστω και παλι. :)

      Κοίτα... και εγώ όταν ήμουν "νέος" (πελάτης των κινεζομάγαζων) ζήταγα απο τους Κινέζους να μου κάνουν "αυτό" και το "άλλο" και περίμενα με αγωνία, λες και δεν υπήρχε "αύριο"... Όταν ξεψάρωσα τους έλεγα, "...τα ξερά σας ΚΑΤΩ! Στείλτε έτσι όπως είναι... Δεν θέλω να κάνετε τίποτα στο τηλέφωνο" (αλλά αυτοί ΠΑΝΤΑ έκαναν ..."κάτι"). Τελικά, τώρα πλέον, απλά παραγγέλνω και αδιαφορώ για το πως θα έρθει το κινητό... Απλά διαβάζω στο ελληνικό φόρουμ τις οδηγίες για τη συσκευή που παρήγγειλα και σε μισή ώρα έχω μεταμορφώσει τη "μπαχαδέλα" που μου έστειλαν οι Κινέζοι σε ΠΥΡΑΥΛΟ! Τόσο απλά! Τώρα εσύ κάνε ότι θέλεις... εγώ τη δική μου εμπειρία σου λέω...
      Όσο για τη σελίδα που ρωτάς... κάποτε ψώνιζα απο αυτούς, αλλά όχι πλέον... αποδείχθηκαν αναξιόπιστοι για μένα! (αλλά αυτό είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου εκτίμηση! Υπάρχουν άλλα παιδιά που ψωνίζουν ακόμα απο εκεί...). Μπορείς όμως να ρίξεις μια ματιά στις τελευταίες (πιό πρόσφατες χρονολογικά) σελίδες ΑΥΤΟΥ του thread και να σχηματίσεις μια άποψη...
    • Σημερα μαλλον θα σας ταραξω στης ερωτησεις.
      Στο λινκ που σας εδωσα ποιο πανω αναφερουν (στα comments) οτι θελουν την συσκευη root αμα ερθει εξαρχης με root δεν χανετε αυτοματα η εγγυηση.
      Επισης τη γινεται με τη παραλαβη;τελωνειο;
    • Ο/H spek έγραψε:

      Στο λινκ που σας εδωσα ποιο πανω αναφερουν (στα comments) οτι θελουν την συσκευη root αμα ερθει εξαρχης με root δεν χανετε αυτοματα η εγγυηση
      Στα xiaomi και την ελληνικη να βάλεις εγγύηση δεν χάνεις. Για το root μην ανησυχείς, οι developer είναι rooted.


      Ο/H spek έγραψε:

      Επισης τη γινεται με τη παραλαβη;τελωνειο;
      To τελωνείο είναι ενας κίνδυνος που υπάρχει πάντα, αλλά αν επιλέξεις απλή αποστολή (όχι DHL, όχι EMS κλπ) ο κίνδυνος αυτός ελαχιστοποιείται
    • θα ηθελα να να σου κανω μερικες ερωτησεις .
      οταν λες "Στα xiaomi και την ελληνικη να βάλεις εγγύηση δεν χάνεις" εννοεις την ρομ; η ελληνικες ρομ ειναι developer;
      επισης για το τελωνειο μπορεις να μου πεις τους κυνδινους;και περιπου ποσο καιρο κανουν για να στο φερουν;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spek έγραψε:

      οταν λες "Στα xiaomi και την ελληνικη να βάλεις εγγύηση δεν χάνεις" εννοεις την ρομ; η ελληνικες ρομ ειναι developer;
      Ναι την rom εννοώ. Η ελληνική rom έρχεται σε δύο versions, developer και stable.

      Ο/H spek έγραψε:

      επισης για το τελωνειο μπορεις να μου πεις τους κυνδινους;και περιπου ποσο καιρο κανουν για να στο φερουν;
      Ο κίνδυνος με το τελωνείο είναι ένας!! Να πληρώσεις!! Οι χρόνοι παίζουν πολύ αλλά ένα σύνηθες είναι της τάξης των 20-25 ημερών. Σε περιόδους εορτών ή εκτακτων συμβάντων αυτός ο χρόνος μπορεί να αυξηθεί πολύ.
    • Ο/H spek έγραψε:

      και για τη ποσο μιλαμε;
      Εξαρτάται από τα πόσα θα κοστολογηθεί η παραγγελία σου.

      Υπάρχει τόπικ φίλε και για το Τελωνείο, ονομάζεται μάλιστα τελωνείο και υπάρχει και τόπικ για το από που αγοράζει ο καθένας μας προιόντα και βαθμολογία και σχόλεια για το συνάντησε σε αυτούς...

      Ρίξε λίγη μελέτη πριν ξοδέψεις το χρήμα σου
    • Για να σου δωσω να καταλαβεις ποσο επικινδυνο ειναι το τελωνειο
      παραγγελνω κοντα στα 5 χρονια απο εξωτερικο και τα περισσοτερα απο κινα
      με ταχυδρομεια απλά οπως : Signapore Post, Netherlands Post, China Post

      Και δε εχω πληρωσει ποτε τελωνειο....

      Αλλα οπως αναφεραν και πιο πανω αν παρεις με express delivery DHL, EMS
      παλι δε ειναι σιγουρο οτι θα πληρωσεις γιατι το κινητο ειναι χαμηλου βαρους
      και συνηθως οι κινεζοι τα μαρκαρουν ως δώρα στο κουτι.. αλλα ενταξει
      αυξανονται ισως οι πιθανοτητες να κοστολογηθει στο τελωνειο.

      Παντως αυτο ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να ανησυχεις!
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες σας.
      Διαβαζω παντως οτι με απλο ταχυδρομειο δηλαδη free shipping φενεται να την γλιτωνουν,θελω να μου πειτε την αποψη σας για το airmail,
      και κατι ακομη δηλαδη αμα το παρω με free shipping θα ερθει σπιτι,στο ταχυδρομειο η τελωνειο και ο θεος βοηθος;