Διαφήμιση

ΤΕΛΩΝΕΙΟ: Πως να αντιμετωπίσετε το "ΤΕΡΑΣ"

• Οδηγός
    • Για κάποιες ώρες η μέρες στο banggood ειχε πρόβλημα στο σύστημά τους και άλλαζε από μόνο του ,τον τρόπο αποστολής από priority direct mail σε ασιατικά ταχυδρομεία , κάποιοι από την Ελλάδα την έπαθαν ,θα τους αποζημίωσει με το τελωνείο αλλά θα φάνε καθυστέρηση ,τώρα έχει διορθωθεί το πρόβλημα .
      Διαφήμιση
    • και σε μένα με ολλανδικό ταχυδρομείο μου το εστειλαν το mi8 global.
      Images
      • 1.jpg

75,29 kB, 936×466, viewed 26 times
    • Έχω ένα κινητό από το gearbest που δεν κουνιέται ρούπι από τις 21 Αυγούστου (με Belgian Post),όπως το βλέπω στο 17track. Ο demosthenes από το support του gearbest αφενός μου έστειλε screenshot που δείχνει πιο φρέσκια πληροφορία κατά μια εβδομάδα, αλλά με μήνυμα:

• 2018-08-29 18:00:00 Customs clearance processing complete.
      • 2018-08-29 09:00:00 Parcel is in clearance.
      • 2018-08-24 22:00:41 Parcel arrived at the airport.
      • 2018-08-21 20:00:37 Departed Hongkong Sorting Centre.
      • 2018-08-21 18:00:48 Arrived at Hongkong Sorting Centre.
      • 2018-08-21 16:00:00 Sent to HongKong Sorting Centre.
      Βγάζετε καμμιά άκρη; Στο 17track δείχνει μόνο την αναχώρηση στις 21, τίποτα άλλο... Να κόλλησε τελωνείο;

Ο/H 6adriano7 έγραψε:

παιδια να ρωτησω..εγω κανα δυο κινητα που πηρα τα πηρα απο vickmall.μουρθν χωρις τελωνειο στανταρ ενας μηνας αλλα ολα καλα.γιατι δεν μιλατε πλεον γι αυτο το μαγαζι?παιζει κατι πια? ρωταω γιατι βγηκε το mi max 3 και αρχισε να με γαργαλαει το χερι ..απο αυτα που ακουω θα παω για banggood οταν ερθει η ωρα.

Ο/H EvangeliaK έγραψε:

Λειτουργεί ???
      • Έχει ακόμα μήνυμα από την κινέζικη πρωτοχρονιά
      • Δεν έχει καμιά συσκευή που να κυκλοφόρησε το 2018

Η vickmall έχει χρεωκοπήσει εδώ και μερικούς μήνες, το site αν υπάρχει είναι φάντασμα του παρελθόντος.

Ο/H demakhs έγραψε:

Αν στο επόμενο βήμα, αφού την επιλέξεις, δείχνει priority eu line, είσαι οκ.. :thumbup:

Ο/H endlessterror έγραψε:

Αν και φοβάμαι ότι μάλλον έχει απαντηθεί, παράγγειλα ένα pocophone 128Gb από Gearbest με αποστολή με αυτό το "European Line". Με το Βελγικό post δεν είχα προβλήματα, αλλά αυτό δεν το ξέρω. Είναι ασφαλές ή να ακυρώσω την παραγγελία;
      Αν και ο @demakhs απάντησε ότι είναι ασφαλές το EU priority line, είπα να ενοχλήσω και γω να μου φύγει ο ιδρώτας <X
    • Ο/H demakhs έγραψε:

θα σε πρότεινα το banggood πάντως, ...το στέλνουν με την global με ξεκλείδωτο bootloader
      με ξεκλείδωτο bootloader;;

και τώρα αυτό είναι καλό; ?(
      Διαφήμιση
    • Νομιζα ότι ήταν... :(

Αν ειναι η global version, δεν υπάρχει πρόβλημα, αν όμως είναι η china, έχει μια διαδικασία .... επαναφοράς! :/
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!