Διαφήμιση
Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο ΤΕΛΩΝΕΙΟ: Πως να αντιμετωπίσετε το "ΤΕΡΑΣ"

• Οδηγός

Διανομή των πρώτων MIUI 9 Stable ROM :

Έχουν παραδοθεί όλες οι νέες Miui 9 Stable ROM, και σας έχουμε στείλει και links σε VIP mail.
    Οι πρώτες Stable ROM σε MIUI 9 δεν έχουν ακόμη ενεργοποιημένα τα ΟΤΑ Updates για τους VIP, αλλά αυτό θα γίνει σύντομα μαζί με τις νέες ARΩMA Stable ROM που ετοιμάζονται.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Τριγωνική συναλλαγή σύμφωνα με την οδηγία της ευρωπαϊκής ένωσης-ελληνική νομολογία νοείται μόνο μεταξύ επαγγελματιών, όσο για τους δασμούς εάν η αποστολή είναι από τρίτη χώρα έχει εάν η α0οστολή έγινε με κούριερ !!!!!!!!!

Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος!!!!!!!!!!
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Και χειρότερη από την dhl είναι η ups! Για δέμα συνολικής αξίας 65€ μου ζήτησαν 130€ για έξοδα εκτελωνισμου!!! Εννοείται ότι το δέμα μου έμεινε στο Τελωνείο... Με αποστολή μέσω usps και ems, κοινά ταχυδρομεία δηλαδή, δεν είχα ποτέ πρόβλημα!
    • Θέλω να αγοράσω το Note 2 Prime. Το έχω βρει σε διάφορα site αλλά στο vickmall υπάρχει και στην αποθήκη στην Ευρώπη, αλλά κάνει περίπου 20 ευρώ παράπανω από Κίνα. Επειδή δεν με καίει να περιμένω έλεγα να το πάρω από Κίνα και να περιμένω με δωρεάν μεταφορικά, υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να πληρώσω τελωνείο ακόμη και αν γράφει ότι είναι δώρο; Αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα καλύτερα να το πάρω από Ευρώπη;
      Ευχαριστώ.
    • Ο/H iliasmw έγραψε:

Θέλω να αγοράσω το Note 2 Prime. Το έχω βρει σε διάφορα site αλλά στο vickmall υπάρχει και στην αποθήκη στην Ευρώπη, αλλά κάνει περίπου 20 ευρώ παράπανω από Κίνα. Επειδή δεν με καίει να περιμένω έλεγα να το πάρω από Κίνα και να περιμένω με δωρεάν μεταφορικά, υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να πληρώσω τελωνείο ακόμη και αν γράφει ότι είναι δώρο; Αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα καλύτερα να το πάρω από Ευρώπη;
      Ευχαριστώ.
      Ο καλύτερος τρόπος να φέρεις κινητό απο τη Κίνα και ουσιαστικά να μηδενίσεις (σχεδόν) την πιθανότητα να περάσει τελωνείο, είναι να το παραγγείλεις με FREE SHIPPING (Δωρεάν ταχυδρομείο), χωρίς να νοιάζεσαι εάν γράφει ή όχι "δώρο" επάνω... Και μην νομίζεις ότι τα "δώρα" δεν πληρώνουν τελωνείο, ούτε να νομίζεις ότι οι Τελωνειακοί δεν γνωρίζουν τι ακριβώς σημαίνει "δώρο"... Παρηγγειλέ το λοιπόν με "Free Shipping" και σε 15-20 μέρες περίπου θα σου έρθει στη πόρτα σου, χωρίς περαιτέρω προβλήματα... :)
      Διαφήμιση
    • Ένα έχω να πω..περιμένω ένα redmi note 3 που παρηγγειλα από everbuying και έχει γίνει shipping από 20/3 και ακόμη...απο Κινα προς Βελγιο κι απο κει Ελλαδα...το βλέπω να καταστράφηκε στην έκρηξη του αεροδρομίου... :-p
    • Ο/H caeser έγραψε:

Ο/H iliasmw έγραψε:

Θέλω να αγοράσω το Note 2 Prime. Το έχω βρει σε διάφορα site αλλά στο vickmall υπάρχει και στην αποθήκη στην Ευρώπη, αλλά κάνει περίπου 20 ευρώ παράπανω από Κίνα. Επειδή δεν με καίει να περιμένω έλεγα να το πάρω από Κίνα και να περιμένω με δωρεάν μεταφορικά, υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να πληρώσω τελωνείο ακόμη και αν γράφει ότι είναι δώρο; Αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα καλύτερα να το πάρω από Ευρώπη;
      Ευχαριστώ.
      Ο καλύτερος τρόπος να φέρεις κινητό απο τη Κίνα και ουσιαστικά να μηδενίσεις (σχεδόν) την πιθανότητα να περάσει τελωνείο, είναι να το παραγγείλεις με FREE SHIPPING (Δωρεάν ταχυδρομείο), χωρίς να νοιάζεσαι εάν γράφει ή όχι "δώρο" επάνω... Και μην νομίζεις ότι τα "δώρα" δεν πληρώνουν τελωνείο, ούτε να νομίζεις ότι οι Τελωνειακοί δεν γνωρίζουν τι ακριβώς σημαίνει "δώρο"... Παρηγγειλέ το λοιπόν με "Free Shipping" και σε 15-20 μέρες περίπου θα σου έρθει στη πόρτα σου, χωρίς περαιτέρω προβλήματα... :-

Ευχαριστώ πολύ μάλλον θα το παραγγείλω έτσι και θα περιμένω.
    • εγώ παρέλαβα ένα ράδιο αυτοκινήτου με οθόνη tablet android πλήρωσα και τελωνείο άλλα και ΦΠΑ 23%
      ζωντανή εικόνα απο την κλεισουρα Καστοριάς

xiaomimania :2 Mi Smart WiFi Socket| Xiaomi Mi WiFi Router 3,| 5 Mi Smart Temperature and Humidity Sensor,| Mi Smart WiFi Remote Control Multi-functional Gateway,| 5 mikey, |Xiaomi Mi Bluetooth 4.0 Speaker, | mi Band 2,| 2 Xiaomi Yeelight RGBW E27 Smart LED Bulb,| Xiaomi roidmi Dual USB Fast Charging Car Metal,| xiaomi smart Human Body sensor,| Portable Mosquito repeller,| Xiaomi TDS Portable Detsction Pen Digital Waer Meter,| Mini bendable 5v 2.5W USB LED Light Lamp,| Door window sensor,| Flexible Detachable Silence USB fan,| Xiaomi Noodle Shape 1.20cm colorful USB cable,| smart wireless switcher,|Genuine Xiaomi Rechargeable Selfie Gadgets Mobile Phone LED Lights Phones Artifact Beauty External FlashLights |
      Original XiaoMi 3 USB Charging Ports Mini Power Strip with 3, Xiaomi Piston 3.
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H alnikou έγραψε:

εγώ παρέλαβα ένα ράδιο αυτοκινήτου με οθόνη tablet android πλήρωσα και τελωνείο άλλα και ΦΠΑ 23%
      Τι εννοείς? Η αποστολή προς τα σένα είχε γίνει από την Κίνα, με δωρεάν και απλό ταχυδρομείο και πλήρωσες τελωνείο?
    • Ναι μετά απο έλεγχο με κάλεσαν και πλήρωσα 23% και φόρο 60€ ο σύστημα έκανε γύρω στα 250 €

xiaomimania :2 Mi Smart WiFi Socket| Xiaomi Mi WiFi Router 3,| 5 Mi Smart Temperature and Humidity Sensor,| Mi Smart WiFi Remote Control Multi-functional Gateway,| 5 mikey, |Xiaomi Mi Bluetooth 4.0 Speaker, | mi Band 2,| 2 Xiaomi Yeelight RGBW E27 Smart LED Bulb,| Xiaomi roidmi Dual USB Fast Charging Car Metal,| xiaomi smart Human Body sensor,| Portable Mosquito repeller,| Xiaomi TDS Portable Detsction Pen Digital Waer Meter,| Mini bendable 5v 2.5W USB LED Light Lamp,| Door window sensor,| Flexible Detachable Silence USB fan,| Xiaomi Noodle Shape 1.20cm colorful USB cable,| smart wireless switcher,|Genuine Xiaomi Rechargeable Selfie Gadgets Mobile Phone LED Lights Phones Artifact Beauty External FlashLights |
    • Ο/H alnikou έγραψε:

Ναι μετά απο έλεγχο με κάλεσαν και πλήρωσα 23% και φόρο 60€ ο σύστημα έκανε γύρω στα 250 €

Ήταν μεγάλο το πακέτο!? Από ποιο μαγαζί το πήρες!?

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ηταν ενα πακέτο κανονικό. Εναν συναγερμό που ήταν μεγαλύτερο πακέτο οπως και ενα drone δεν με καλεσαν! νομίζω περνάν απο ακτίνες και βλέπουν τι εχει μέσα και αναλόγως πρατουν. το αγóρασα απο chinavision.com

• Ο/H alnikou έγραψε:

Ηταν ενα πακέτο κανονικό. Εναν συναγερμό που ήταν μεγαλύτερο πακέτο οπως και ενα drone δεν με καλεσαν! νομίζω περνάν απο ακτίνες και βλέπουν τι εχει μέσα και αναλόγως πρατουν. το αγóρασα απο chinavision.com
      Είναι το πρώτο περιστατικό που ακούω για τελωνείο και φόρο, από αποστολή με απλό και δωρεάν ταχυδρομείο, τα τελευταία 2-3 χρόνια!
      Που σε κάλεσαν να τα πληρώσεις αυτά? Στο ταχυδρομείο ή στο αεροδρόμιο (τελωνείο)?
      Δεν μπορώ να ξέρω το λόγο που συνέβει αυτό (και ΤΙ τους τράβηξε την προσοχή στο πακέτο σου), αλλά σίγουρα δεν είναι τυπικό περιστατικό... Ήσουν πραγματικά άτυχος!