Διαφήμιση

Mi4c πρόβλημα με Sms

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi4c πρόβλημα με Sms

      Χαιρετω το φόρουμ !


      Προχθες το βράδυ περασα με επιτυχία την GTV 5.11.26 στο κινητό μου ! Μπορώ να πω σε γενικές γραμμές ότι στέκεται πολύ καλύτερα σε σχέση με τη πεταμενη κινέζια που φορούσε ! Όμως έχω διαπιστώσει πρόβλημα στην εφαρμογή των μηνυμάτων ,καθώς δε μπορώ να στείλω μήνυμα . βασικά δε παραδίδονται καν . Το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι να καθαρισω τα δεδομένα της εφαρμογής . έχει κανένας καμία ιδέα περι αυτού ;;
    • Ο/H Koulis21 έγραψε:

      Χαιρετω το φόρουμ !


      Προχθες το βράδυ περασα με επιτυχία την GTV 5.11.26 στο κινητό μου ! Μπορώ να πω σε γενικές γραμμές ότι στέκεται πολύ καλύτερα σε σχέση με τη πεταμενη κινέζια που φορούσε ! Όμως έχω διαπιστώσει πρόβλημα στην εφαρμογή των μηνυμάτων ,καθώς δε μπορώ να στείλω μήνυμα . βασικά δε παραδίδονται καν . Το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι να καθαρισω τα δεδομένα της εφαρμογής . έχει κανένας καμία ιδέα περι αυτού ;;
      Καλώς όρισες στο φόρουμ και μπράβο σου που τα κατάφερες με την GTV...!
      Το θέμα με τα sms δεν έχει αναφερθεί πάλι, τουλάχιστον σαν bug... Μήπως έχει να κάνει με την σύνδεσή σου? Μήπως για κάποιο λόγο δεν έχει η κάρτα σου το ανάλογο υπόλοιπο να στείλει sms? Για κοίτα το και θα το ξαναδούμε το θέμα...
    • Οχι αυτη είναι ή πλάκα ότι έχω κάρτα, κανονικά όλα και τηλέφωνα κάνω ! Και αυτό συνέβη από τη στιγμή που αλλαξα τη ρομ! Με επιβεβαιώνει και ένα σκρινσοτ από την εφαρμογή της what's up της cosmote , παρόλο που είναι όλα σωστά τοποθετημένα !
      Images
      • Screenshot_2015-12-02-14-21-04_gr.cosmote.whatsup.png

        128,48 kB, 450×800, viewed 105 times
    • Διαφήμιση
    • Μισό λεπτό, επειδή μπερδεύτηκα...

      Το screnshoot απο πάνω είναι από την εφαρμογή "What's up" της Cosmote, όπου σου λέει, ότι ΔΕΝ μπορεί να τρέξει (η εφαρμογή) έτσι ώστε να σε ενημερώνει για τα υπόλοιπά σου, επειδή πρέπει την κάρτα SIM του What's up να τη βάλεις στη SLOT1. Πάει αυτό... μέχρι εδώ σωστά?

      Τώρα πάμε στο πρόβλημά σου... Ότι δεν μπορείς να στείλεις sms...
      Λοιπόν για στείλε ΤΩΡΑ στον αριθμό 1313 το γράμμα "Υ" (απο τη sim2 που εχεις βάλει τη κάρτα σου What's up) να δούμε τι απάντηση θα λάβεις...
    • Τα έκανα όλα , και αλλαγές στις σιμ και μηνύματα προσπάθησα και όλα ! Τίποτα. Θα προσπαθήσω να περάσω απ την αρχή την ρομ ή έστω να βάλω την επόμενη dev που θα βγει
    • Ο/H Koulis21 έγραψε:

      Τα έκανα όλα , και αλλαγές στις σιμ και μηνύματα προσπάθησα και όλα ! Τίποτα. Θα προσπαθήσω να περάσω απ την αρχή την ρομ ή έστω να βάλω την επόμενη dev που θα βγει
      Ναι, αλλά δεν απάντησες σε τίποτα από αυτά που σου έγραψα από πάνω για να μπορέσουμε να παρακολουθήσουμε το πρόβλημά σου...
    • Αυτό που με παρότρυνες να κανω το έκανα ! Έβαλα τη σιμ στη σλοτ 2 και έστειλα το συγκεκριμένο μήνυμα , αλλά εξακολουθεί να βγάζει σφαλμα αποστολής , όπως και στα υπόλοιπα μηνύματα μου . Κατέβασα και αλλες εφαρμογές μηνυματων αλλά τίποτα . Περίεργα πραματα...
    • Διαφήμιση