Διαφήμιση

TWRP: Όλων των ειδών τα Wipes (video)

    • Οδηγός
    • Video

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ο caeser πολύ κατατοπιστικότατος! πάρα πολύ καλό το video!
      επίσης να τον ευχαριστήσω και για την πολύτιμη βοήθειά μου έδωσε και στο p.m.!

    • Μια απορία μόνο....
      Εγώ π.χ. έχω το Mi4c που δεν παίρνει sd card. Εαν θέλω να κάνω "καθαρή εγκατάσταση" και επιλέξω στο μενού wipe και το "internal storage" θα μου σβήσει και το αρχείο της ROM που θα έχω αντιγράψει νωρίτερα στο κινητό μου, άρα πως θα πάω μετά το wipe πίσω για να κάνω install την rom ?
    • Διαφήμιση
    • Καποιος είχε αναφέρει μια καθαρή με usb. Εγώ απλά δεν έκανα το συγκεκριμένο wipe
    • Ο/H Modechristos Chris έγραψε:

      Μια απορία μόνο....
      Εγώ π.χ. έχω το Mi4c που δεν παίρνει sd card. Εαν θέλω να κάνω "καθαρή εγκατάσταση" και επιλέξω στο μενού wipe και το "internal storage" θα μου σβήσει και το αρχείο της ROM που θα έχω αντιγράψει νωρίτερα στο κινητό μου, άρα πως θα πάω μετά το wipe πίσω για να κάνω install την rom ?
      Για δες μια ΑΥΤΟ φίλε μου...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      Ο/H Modechristos Chris έγραψε:

      Μια απορία μόνο....
      Εγώ π.χ. έχω το Mi4c που δεν παίρνει sd card. Εαν θέλω να κάνω "καθαρή εγκατάσταση" και επιλέξω στο μενού wipe και το "internal storage" θα μου σβήσει και το αρχείο της ROM που θα έχω αντιγράψει νωρίτερα στο κινητό μου, άρα πως θα πάω μετά το wipe πίσω για να κάνω install την rom ?
      Για δες μια ΑΥΤΟ φίλε μου...

      Φίλε @Modechristos Chris η απάντηση στο ερώτημά σου, σαν λογική και τρόπος είναι αυτός που σου δείχνει ο φίλος @Sakoumidis, ωστόσο πρέπει να προσέξεις, επειδή το Mi4c διαβάζει USB με καλώδιο ή αντάπτορα C-type και το ανταπτοράκι που δίνει η Xiaomi είναι μόνο για φόρτιση και όχι για μεταφορά δεδομένων. Με άλλα λόγια, πρέπει να αγοράσεις το κατάλληλο C-type καλώδιο ή USB αντάπτορα και να το δοκιμάσεις ότι το διαβάζει η συσκευή σου ΠΡΙΝ προβείς σε οποιοδήποτε wipe...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Φίλε @Modechristos Chris η απάντηση στο ερώτημά σου, σαν λογική και τρόπος είναι αυτός που σου δείχνει ο φίλος @Sakoumidis, ωστόσο πρέπει να προσέξεις, επειδή το Mi4c διαβάζει USB με καλώδιο ή αντάπτορα C-type και το ανταπτοράκι που δίνει η Xiaomi είναι μόνο για φόρτιση και όχι για μεταφορά δεδομένων. Με άλλα λόγια, πρέπει να αγοράσεις το κατάλληλο C-type καλώδιο ή USB αντάπτορα και να το δοκιμάσεις ότι το διαβάζει η συσκευή σου ΠΡΙΝ προβείς σε οποιοδήποτε wipe...
      Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω και εσάς προσωπικά κ. caeser και το φίλο Sakoumidis για το ενδιαφέρον σας. Αν και λίγες μέρες στην οικογένεια εδώ, αισθάνομαι ήδη αρκετά βολικά :)
      Όσο για την παραπάνω απορία που έχω, θα ήθελα να τονίσω ότι το τηλέφωνό μου το βλέπει ο H/Y και έχω περάσει ήδη τις τελευταίες 3 rom που έχουμε εδώ (5.12.17, 5.12.24 & 5.12.31). Συνοδευόταν με ένα καλώδιο usb από την μια και type-c από την άλλη. Κατάφερα και πέρασα TWRP την πρώτη φορά με ένα οδηγό που βρήκα εδώ στο φόρουμ εδώ (με παίδεψε όμως πολύ) και από τότε απλά ότι Rom καινούργια βγαίνει την κάνω install μέσω του TWRP αφού πρώτα κάνω wipe μόνο την cache. Ίσως να μην είναι και ο πιο σωστός τρόπος και για αυτό ζητάω την βοήθειά σας μιας και γνωρίζω λίγα για αυτά (μαθαίνω όμως γρήγορα :P). Επίσης να σημειώσω ότι έκανα το antutu test με την κινέζικη rom έτσι όπως το είχα στήσει αυτοί που μου το στείλαν (77.κάτι ήταν η version εαν θυμάμαι) και μου έβγαλε 65000 περίπου, ενώ τώρα έχει πέσει στις 62000...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Modechristos Chris έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Φίλε @Modechristos Chris η απάντηση στο ερώτημά σου, σαν λογική και τρόπος είναι αυτός που σου δείχνει ο φίλος @Sakoumidis, ωστόσο πρέπει να προσέξεις, επειδή το Mi4c διαβάζει USB με καλώδιο ή αντάπτορα C-type και το ανταπτοράκι που δίνει η Xiaomi είναι μόνο για φόρτιση και όχι για μεταφορά δεδομένων. Με άλλα λόγια, πρέπει να αγοράσεις το κατάλληλο C-type καλώδιο ή USB αντάπτορα και να το δοκιμάσεις ότι το διαβάζει η συσκευή σου ΠΡΙΝ προβείς σε οποιοδήποτε wipe...
      Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω και εσάς προσωπικά κ. caeser και το φίλο Sakoumidis για το ενδιαφέρον σας. Αν και λίγες μέρες στην οικογένεια εδώ, αισθάνομαι ήδη αρκετά βολικά :) Όσο για την παραπάνω απορία που έχω, θα ήθελα να τονίσω ότι το τηλέφωνό μου το βλέπει ο H/Y και έχω περάσει ήδη τις τελευταίες 3 rom που έχουμε εδώ (5.12.17, 5.12.24 & 5.12.31). Συνοδευόταν με ένα καλώδιο usb από την μια και type-c από την άλλη. Κατάφερα και πέρασα TWRP την πρώτη φορά με ένα οδηγό που βρήκα εδώ στο φόρουμ εδώ (με παίδεψε όμως πολύ) και από τότε απλά ότι Rom καινούργια βγαίνει την κάνω install μέσω του TWRP αφού πρώτα κάνω wipe μόνο την cache. Ίσως να μην είναι και ο πιο σωστός τρόπος και για αυτό ζητάω την βοήθειά σας μιας και γνωρίζω λίγα για αυτά (μαθαίνω όμως γρήγορα :P). Επίσης να σημειώσω ότι έκανα το antutu test με την κινέζικη rom έτσι όπως το είχα στήσει αυτοί που μου το στείλαν (77.κάτι ήταν η version εαν θυμάμαι) και μου έβγαλε 65000 περίπου, ενώ τώρα έχει πέσει στις 62000...
      Κατά την ταπεινή μου γνώμη τα πήγες μια χαρά... Το μονο + που θα έκανα στην θέση σου είναι σε κάθε νέα ρομ θα έκανα wipe και την dalvik. Επίσης εγώ μια στο τόσο κάνω και μια καθαρή εγκατάσταση για να φρεσκαριστεί το κινητό.
      Τέλος, αν και δε με ενδιαφέρουν τα νούμερα, (για να πάρω το μετάλλιο το έκανα, χιχι) όταν έκανα το antutu test ακολούθησα ΑΥΤΕΣ τις οδηγίες.

      Ααααα, και κάτι offtopic: Φοβερή ταινία ο Κομης του Modechristo...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      Τέλος, αν και δε με ενδιαφέρουν τα νούμερα, (για να πάρω το μετάλλιο το έκανα, χιχι) όταν έκανα το antutu test ακολούθησα ΑΥΤΕΣ τις οδηγίες.Κατά την ταπεινή μου γνώμη τα πήγες μια χαρά... Το μονο + που θα έκανα στην θέση σου είναι σε κάθε νέα ρομ θα έκανα wipe και την dalvik. Επίσης εγώ μια στο τόσο κάνω και μια καθαρή εγκατάσταση για να φρεσκαριστεί το κινητό.

      Ααααα, και κάτι offtopic: Φοβερή ταινία ο Κομης του Modechristo...
      Έχεις δίκιο, ανέβηκε αρκετά. 69164 χτύπησε, καλά είναι ? ?(
    • Ο/H Modechristos Chris έγραψε:

      Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      Τέλος, αν και δε με ενδιαφέρουν τα νούμερα, (για να πάρω το μετάλλιο το έκανα, χιχι) όταν έκανα το antutu test ακολούθησα ΑΥΤΕΣ τις οδηγίες.Κατά την ταπεινή μου γνώμη τα πήγες μια χαρά... Το μονο + που θα έκανα στην θέση σου είναι σε κάθε νέα ρομ θα έκανα wipe και την dalvik. Επίσης εγώ μια στο τόσο κάνω και μια καθαρή εγκατάσταση για να φρεσκαριστεί το κινητό.


      Ααααα, και κάτι offtopic: Φοβερή ταινία ο Κομης του Modechristo...
      Έχεις δίκιο, ανέβηκε αρκετά. 69164 χτύπησε, καλά είναι ? ?(
      Καλησπέρα Χρήστο.
      Μια χαρά μου φαίνεται, αλλά για να είσαι σίγουρος, πήγαινε ΕΔΩ, δες άλλες μετρήσεις από συσκευές σαν την δική σου και μετά κάνε και ένα print screen και ανέβασε το εκεί για να πάρεις και ένα μεταλλιάκι.
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Modechristos Chris έγραψε:

      69164 χτύπησε, καλά είναι ?
      Αν δεν κάνω λάθος, είναι ότι πιο ψηλό έχουμε δει...


      Δεν θυμάμαι κανείς να κτύπησε το 70 000...
      Εγώ στο 68 μισό πάω και χαίρομαι σαν παιδάκι