Διαφήμιση

TWRP: Όλων των ειδών τα Wipes (video)

    • Οδηγός
    • Video

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Ακριβώς αυτό. Δεν μου διαβάζει απ΄ό,τι είδα την συγκεκριμένη sim σε κανένα slot.
      Όλα τα "κουλά" και τα περίεργα τέτοιες ώρες συμβαίνουν... ?( Ελπίζω αν ξαναβάλεις τη ρομ να δουλέψει... Τι να πω?
      Σχεδόν δεν υπάρχει μέρα που να μην κάνω σε μια τουλάχιστον συσκευή τέτοια wipes και ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα... Φαντάζομαι ήταν σύμπτωση...αλλά ΤΩΡΑ? Μετά τα wipes???? Πολύ περίεργο!
    • Πολύ όμορφο βίντεο (οδηγός), συγχαρητήρια ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Ακριβώς αυτό. Δεν μου διαβάζει απ΄ό,τι είδα την συγκεκριμένη sim σε κανένα slot.
      Όλα τα "κουλά" και τα περίεργα τέτοιες ώρες συμβαίνουν... ?( Ελπίζω αν ξαναβάλεις τη ρομ να δουλέψει... Τι να πω?Σχεδόν δεν υπάρχει μέρα που να μην κάνω σε μια τουλάχιστον συσκευή τέτοια wipes και ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα... Φαντάζομαι ήταν σύμπτωση...αλλά ΤΩΡΑ? Μετά τα wipes???? Πολύ περίεργο!
      Φίλε καλημέρα, φλάσαρα την 5.10.29 (είχα φαντάσου μέχρι χθες την 5.9.27 καθώς ήμουν ευχαριστημένος, γενικά δεν είμαι από αυτούς που ''σκαλίζουν'' το κινητό) αλλά τπτ πάλι. Έχω σοβαρό θέμα καθώς η sim που δεν μου διαβάζει έχει τον αριθμό τηλ. που χρησιμοποιώ κατά 95% καθημερινά, το πιο σοβαρό πρόβλημά μου όμως είναι ότι...δεν ξέρω ποιό είναι το πρόβλημα για να βρω τη λύση. Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή η sim οπότε να πάω cosmote για αντικατάσταση; Δεν ξέρω, αν σκεφτεί κανείς κάτι ας το προτείνει, καθώς όπως είπα πιο πριν οι γνώσεις μου σ'αυτά είναι πολύ λίγες.. :(
    • Διαφήμιση
    • Δοκίμασες σε άλλο κινητό την SIM..
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Φίλε καλημέρα, φλάσαρα την 5.10.29 (είχα φαντάσου μέχρι χθες την 5.9.27 καθώς ήμουν ευχαριστημένος, γενικά δεν είμαι από αυτούς που ''σκαλίζουν'' το κινητό) αλλά τπτ πάλι. Έχω σοβαρό θέμα καθώς η sim που δεν μου διαβάζει έχει τον αριθμό τηλ. που χρησιμοποιώ κατά 95% καθημερινά, το πιο σοβαρό πρόβλημά μου όμως είναι ότι...δεν ξέρω ποιό είναι το πρόβλημα για να βρω τη λύση. Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή η sim οπότε να πάω cosmote για αντικατάσταση; Δεν ξέρω, αν σκεφτεί κανείς κάτι ας το προτείνει, καθώς όπως είπα πιο πριν οι γνώσεις μου σ'αυτά είναι πολύ λίγες.. :(
      Βάλε τη κάρτα SIM της Cosmote στη slot 2 να δουλέψει και να δέχεσαι τα τηλέφωνα απο τη δουλειά... Αν δεν δουλεύει θα φταίει η κάρτα. Αν δουλεύει θα φταίει η Slot1...
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      Δοκίμασες σε άλλο κινητό την SIM..

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Φίλε καλημέρα, φλάσαρα την 5.10.29 (είχα φαντάσου μέχρι χθες την 5.9.27 καθώς ήμουν ευχαριστημένος, γενικά δεν είμαι από αυτούς που ''σκαλίζουν'' το κινητό) αλλά τπτ πάλι. Έχω σοβαρό θέμα καθώς η sim που δεν μου διαβάζει έχει τον αριθμό τηλ. που χρησιμοποιώ κατά 95% καθημερινά, το πιο σοβαρό πρόβλημά μου όμως είναι ότι...δεν ξέρω ποιό είναι το πρόβλημα για να βρω τη λύση. Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή η sim οπότε να πάω cosmote για αντικατάσταση; Δεν ξέρω, αν σκεφτεί κανείς κάτι ας το προτείνει, καθώς όπως είπα πιο πριν οι γνώσεις μου σ'αυτά είναι πολύ λίγες.. :(
      Βάλε τη κάρτα SIM της Cosmote στη slot 2 να δουλέψει και να δέχεσαι τα τηλέφωνα απο τη δουλειά... Αν δεν δουλεύει θα φταίει η κάρτα. Αν δουλεύει θα φταίει η Slot1...
      Λοιπόν, διαπίστωσα τα εξής: 1) Η επίμαχη κάρτα της cosmote δεν δουλεύει σε κανένα από τα δύο slots του redmi note 2 αλλά ούτε και σε άλλες δύο συσκευές που τη δοκίμασα. 2) Αντιθέτως, τόσο στα δύο slots του redmi note 2 όσο και στις άλλες δύο συσκευές δουλεύουν κανονικά άλλες δύο κάρτες sim που έχω (wind και vodafone για την ιστορία). Επομένως φταίει η κάρτα,οπότε πάω για αντικατάστασή της; Εάν ναι, πρέπει να πληρώσω για καινούρια ή τους ζητάω αντικατάσταση λόγω π.χ. βλάβης της;

      Υ.Γ. 1:Πάντως θα μου μείνει και η απορία γιατί όλα αυτά μετά τα wipes...σύμπτωση άραγε;
      Υ.Γ.2: Σας ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια, έχω που σας ζαλίζω από χθες.. :wacko:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Λοιπόν, διαπίστωσα τα εξής: 1) Η επίμαχη κάρτα της cosmote δεν δουλεύει σε κανένα από τα δύο slots του redmi note 2 αλλά ούτε και σε άλλες δύο συσκευές που τη δοκίμασα. 2) Αντιθέτως, τόσο στα δύο slots του redmi note 2 όσο και στις άλλες δύο συσκευές δουλεύουν κανονικά άλλες δύο κάρτες sim που έχω (wind και vodafone για την ιστορία). Επομένως φταίει η κάρτα,οπότε πάω για αντικατάστασή της; Εάν ναι, πρέπει να πληρώσω για καινούρια ή τους ζητάω αντικατάσταση λόγω π.χ. βλάβης της;

      Υ.Γ. 1:Πάντως θα μου μείνει και η απορία γιατί όλα αυτά μετά τα wipes...σύμπτωση άραγε;
      Υ.Γ.2: Σας ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια, έχω που σας ζαλίζω από χθες..

      Κόντεψα να "κουφαθώ" με αυτό το σύμπτωμα! Μα και να πεις ότι ΘΕΛΕΙΣ σκόπιμα να κάνεις "ζημιά" στη SIM, καθαρίζοντας τη cache, απλά... ΔΕΝ γίνεται! Ήταν σύμπτωση, αλλά πολύ περίεργη ομολογουμένως!
      Έτσι κι αλλιώς πρέπει να πληρώσεις τη SIM, χωρίς να έχει σημασία ο λόγος που χάλασε... Με ένα ταλιράκι καθάρισες...
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      5€ κάνει η αντικατάσταση, ανεξαρτήτου αιτίας.

      Ο/H Bodai έγραψε:

      Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Πάντως θα μου μείνει και η απορία γιατί όλα αυτά μετά τα wipes...σύμπτωση άραγε;
      Σύμπτωση 100%.

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H ASXETOSSS έγραψε:

      Λοιπόν, διαπίστωσα τα εξής: 1) Η επίμαχη κάρτα της cosmote δεν δουλεύει σε κανένα από τα δύο slots του redmi note 2 αλλά ούτε και σε άλλες δύο συσκευές που τη δοκίμασα. 2) Αντιθέτως, τόσο στα δύο slots του redmi note 2 όσο και στις άλλες δύο συσκευές δουλεύουν κανονικά άλλες δύο κάρτες sim που έχω (wind και vodafone για την ιστορία). Επομένως φταίει η κάρτα,οπότε πάω για αντικατάστασή της; Εάν ναι, πρέπει να πληρώσω για καινούρια ή τους ζητάω αντικατάσταση λόγω π.χ. βλάβης της;

      Υ.Γ. 1:Πάντως θα μου μείνει και η απορία γιατί όλα αυτά μετά τα wipes...σύμπτωση άραγε;
      Υ.Γ.2: Σας ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια, έχω που σας ζαλίζω από χθες..
      Κόντεψα να "κουφαθώ" με αυτό το σύμπτωμα! Μα και να πεις ότι ΘΕΛΕΙΣ σκόπιμα να κάνεις "ζημιά" στη SIM, καθαρίζοντας τη cache, απλά... ΔΕΝ γίνεται! Ήταν σύμπτωση, αλλά πολύ περίεργη ομολογουμένως!
      Έτσι κι αλλιώς πρέπει να πληρώσεις τη SIM, χωρίς να έχει σημασία ο λόγος που χάλασε... Με ένα ταλιράκι καθάρισες...
      Εύχομαι πάντως με μια αντικατάσταση να ξεμπερδέψω γιατί άν είναι τίποτε άλλο...τί να πώ, θα σας ξαναζαλίσω! Μάγκες σας ευχαριστώ και πάλι όλους, συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά σας :rolleyes:
    • Διαφήμιση