Διαφήμιση

[GTV-5.11.26] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H giannisag έγραψε:

      καλημεριζω!!!!!!
      ερωτηση.........πατωντας το volume up+power γιατι η φωτεινοτητα της οθονης πηγε στο φουλ και μπαταρια μεσα σε 5 δευτερα επεσε 5% ??
      τι ηθελε να πει ο ποιητης????? μηπως ειναι κατι για την γρηγορη αποστραγγηση της μπαταριας???
      επισης σε εισερχομενη κληση παλι η οθονη μενει ανοιχτη στην τσεπη μου μετα απο factory reset και εγκατασταση της νεας ρομ!!!!
      @maddoctor @MIUI_ART @caeser ???????
      Κλήσεις-->Ρυθμίσεις κλήσεων -->Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων-->Αισθητήρας εγγύτητας ΟΝ (άνοιξέ τον)

      Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H giannisag έγραψε:

      καλημεριζω!!!!!!
      ερωτηση.........πατωντας το volume up+power γιατι η φωτεινοτητα της οθονης πηγε στο φουλ και μπαταρια μεσα σε 5 δευτερα επεσε 5% ??
      τι ηθελε να πει ο ποιητης????? μηπως ειναι κατι για την γρηγορη αποστραγγηση της μπαταριας???
      επισης σε εισερχομενη κληση παλι η οθονη μενει ανοιχτη στην τσεπη μου μετα απο factory reset και εγκατασταση της νεας ρομ!!!!
      @maddoctor @MIUI_ART @caeser ???????
      Κλήσεις-->Ρυθμίσεις κλήσεων -->Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων-->Αισθητήρας εγγύτητας ΟΝ (άνοιξέ τον)
      Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...
      το εχω στο ΟΝ και το εβαλα και αντιστροφα αλλα τιποτα.
      τι εννοεις Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...?????????

      " Γεωπόνος”



    • Ο/H giannisag έγραψε:

      το εχω στο ΟΝ και το εβαλα και αντιστροφα αλλα τιποτα.
      τι εννοεις Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...?????????
      Σιγουρέψου ότι ο αισθητήρας εγγύτητας δουλεύει σωστά (αν έχεις κανά tempered glass δες ότι δεν εμποδίζει, καμιά θήκη) και καθάρισε τον αισθητήρα λίγο το "χνούδι" που πιάνει απο τις τσέπες μας...

      Εννοώ ότι στις δικές μου συσκευές δεν έχω τέτοια φαινόμενα "battery drain" και δεν μπορώ να "δω" το πρόβλημα που περιγράφεις (δεν γίνεται δηλαδή "αναπαραγωγή" (επανάληψη) του προβλήματος... )
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H giannisag έγραψε:

      το εχω στο ΟΝ και το εβαλα και αντιστροφα αλλα τιποτα.
      τι εννοεις Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...?????????
      Σιγουρέψου ότι ο αισθητήρας εγγύτητας δουλεύει σωστά (αν έχεις κανά tempered glass δες ότι δεν εμποδίζει, καμιά θήκη) και καθάρισε τον αισθητήρα λίγο το "χνούδι" που πιάνει απο τις τσέπες μας...
      Εννοώ ότι στις δικές μου συσκευές δεν έχω τέτοια φαινόμενα "battery drain" και δεν μπορώ να "δω" το πρόβλημα που περιγράφεις (δεν γίνεται δηλαδή "αναπαραγωγή" (επανάληψη) του προβλήματος... )
      σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον φιλε!!!!
      εχω temrered αλλα δεν νομιζω ναναι απο αυτο γιατι οταν απαντω στην κληση και το ακουμπω πανω μου η οθονη σβηνει και αναβει οταν το απομακρυνω!!!!τι να πω........
      battery drain ηταν μαλλον το αλλο θεμα γιατι τωρα η καταναλωση ειναι οκ μετα απο επαννεκινηση!!!!

      " Γεωπόνος”



    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H giannisag έγραψε:

      το εχω στο ΟΝ και το εβαλα και αντιστροφα αλλα τιποτα.
      τι εννοεις Υ.Γ Τα προβλήματα περί μπαταρίας σε μένα δεν αναπαραγάγονται...?????????
      Σιγουρέψου ότι ο αισθητήρας εγγύτητας δουλεύει σωστά (αν έχεις κανά tempered glass δες ότι δεν εμποδίζει, καμιά θήκη) και καθάρισε τον αισθητήρα λίγο το "χνούδι" που πιάνει απο τις τσέπες μας...
      Εννοώ ότι στις δικές μου συσκευές δεν έχω τέτοια φαινόμενα "battery drain" και δεν μπορώ να "δω" το πρόβλημα που περιγράφεις (δεν γίνεται δηλαδή "αναπαραγωγή" (επανάληψη) του προβλήματος... )
      παντως τωρα που το ανεφερες ναι μαλλον το θεματακι αρχισε αφου εβαλα το temrered εχω την εντυπωση οποτε αρκετα το κουρασα το θεμα δεν εξηγειται αλλιως!!!
      σε ευχαριστω παρα πολυ που με ξυπνησες!!!!! :lol:

      " Γεωπόνος”



    • [GTV-5.11.26] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.

      Ή εφαρμογή Ο Καιρός όταν βάζω χειροκίνητα την πόλη στην οποία κατοικώ βγάζει χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα εκκαθάριση εφαρμογής χωρίς αποτέλεσμα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε από την προηγούμενη rom και παραμένει. Το έχει κανένας άλλος?

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ερώτηση: το mi4c που μου ήρθε από Κίνα, ήταν έτοιμο σε έκδοση gtv Ελληνική με twrp και έκτοτε κάνει κάθε εβδομάδα update στο version το εκάστοτε. Όμως νομίζω πως δεν έχει root και επίσης δε γνωρίζω αν πρέπει να κάνω manually όλα αυτά που περιγράφει ο οδηγός σας σε περίπτωση που έχω κάτι"λάθος"...
    • Ο/H prekasg έγραψε:

      αυτο που λεει σχετικα με το τηλεφωνο , "Ενημ.κωδ.ασφαλειας Android¨ τι ειναι ;
      Αναφέρει ποια είναι η τελευταία ημερομηνία αναβάθμισης ασφαλείας (Android incremental Security patch build) που έχει ενσωματωθεί στο λειτουργικό της συσκευής.
      Σίγουρα υπάρχουν και άλλα patch για το 2015, αλλά είναι καλό που αναφέρεται πλέον και πιστεύω ότι είναι ένα σημάδι ότι η Xiaomi το έχει πάρει στα σοβαρά και ότι θα συνεχίζουν να αναβαθμίζουν την ασφάλεια στις συσκευές μας. Υπόψη ότι υπάρχουν άλλοι "επώνυμοι" κατασκευαστές που δεν ασχολούνται και τόσο έως σχεδόν καθόλου με την ενσωμάτωση αναβαθμίσεων ασφαλείας πόσο μάλλον σε KitKat :)



      Ο/H GS1985 έγραψε:

      Ερώτηση: το mi4c που μου ήρθε από Κίνα, ήταν έτοιμο σε έκδοση gtv Ελληνική με twrp και έκτοτε κάνει κάθε εβδομάδα update στο version το εκάστοτε. Όμως νομίζω πως δεν έχει root και επίσης δε γνωρίζω αν πρέπει να κάνω manually όλα αυτά που περιγράφει ο οδηγός σας σε περίπτωση που έχω κάτι"λάθος"...

      Δεν έχει την δική μας GTV, αλλά την Ευρωπαϊκή ROM (by xiaomi.eu)...
      Εφόσον σου λέει Developer ( ή Beta στην Αγγλική γλώσσα) και όχι stable, έχεις κανονικά root. Για να ενεργοποιήσεις το root σε κάποια εφαρμογή, τρέξε πρώτα την εφαρμογή που έχει δυνατότητα να δουλέψει με προνόμια root και είτε θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν έχει πρόσβαση root είτε θα κρασάρει. Μετά πήγαινε στο Security>Permissions>Allow root access (Κέντρο ασφαλείας>Δικαιώματα>Επέτρεψε την πρόσβαση root και θα την δεις εκεί για να της δώσεις πρόσβαση. Από εκεί και πέρα θα δουλεύει κανονικά ως root ;)
    • Ο/H GS1985 έγραψε:

      Ερώτηση: το mi4c που μου ήρθε από Κίνα, ήταν έτοιμο σε έκδοση gtv Ελληνική με twrp και έκτοτε κάνει κάθε εβδομάδα update στο version το εκάστοτε. Όμως νομίζω πως δεν έχει root και επίσης δε γνωρίζω αν πρέπει να κάνω manually όλα αυτά που περιγράφει ο οδηγός σας σε περίπτωση που έχω κάτι"λάθος"...
      Και συμπληρωματικά σε αυτά που σου είπε ο @dnomikos παραπάνω, να σου πω ότι η ρομ που φοράς δεν είναι η Ελληνκή GTV, όπως νομίζεις, αλλά η multilanguage η "Ευρωπαϊκή". Δεν έχει κάνει κάτι λάθος όμως και δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις τον οδηγό. Αν ποτέ θελήσεις να βάλεις την Ελληνική GTV, μπορείς με ένα απλό update να αναβαθμιστείς (manually).
    • Διαφήμιση
    • παιδια πολυ σοβαρο θεμα με την μπαταρια.....!!!!! το πρωι στης 7 ηταν 100% και με πολυ ελαχιστη χρηση τωρα εφτασε στο 30% . με της προηγουμενες ρομ με περρισοτερη χρηση διαρκουσε 24 ωρες πριν φτασει 30%. παντως υπαρχη αισθηση οτι το κινητο δουλευει πολυ γρηγοροτερα σε ολα. α και υπαρχη bug με τον καιρο, δε δειχνει αποτελεσματα!