Διαφήμιση

[GTV-5.11.26] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H chrisvel έγραψε:

      wipe cashe kai factory reset ειχα κανει. αν θυμαμαι καλα ακολουθησα τον οδηγω ν2 με miflash tool
      Αν είχες ακολουθήσει τη μέθοδο με το MiFlash θα το θυμόσουν καλά... Είναι "αξέχαστη" εμπειρία! Χαχαχαχα!
      Το factory reset είναι αρκετό και σωστό να περάσουμε απο την μια φάση στην άλλη, αρκεί όμως να έχει γίνει σωστά. Και το σωστά περιλαμβάνει τουλάχιστον ΤΡΙΑ wipes:
      1. Clear CACHE
      2. Clear DALVIK CACHE
      3. Clear DATA
      Εάν δεν γίνει έτσι, τότε "ελέγχεται" η κατάσταση σαν μη σωστή ή μη επαρκής...
      Τέλος πάντων, συνέχισε να το παρακολουθείς και εάν βγάλει περισσότερα προβλήματα το ξανασκέφτεσαι πως θα το χειριστείς...
    • παιζει να μην το ειχα κανει σωστα γιατι ηταν και η πρωτες εμπειριες με το note 2 λιγο ''αγχωδες' μην το brickαρο.
      θα ασχοληθω ξανα και θα ζητησω βοηθεια αν δεν αλλαξει η κατασταση. ευχαριστω caeser
    • Καλησπερα στην παρεα,εχω 7 μηνες το mi4 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα μεχρι τωρα,εβαζα τις νεες ρομ που ανεβαζετε και ολα καλα! σημερα που περασα την καινουρια πρωτη φορα οταν παω να επιλεξω ταπετσαρια οθονης παταω και απλα αναβοσνηνει καπως η οθονη και δεν την επιλεγει ουτε την χρησημοποιει..αν βαλω μια φωτογραφια απο το αλμπουμ την βαζει κανονικα οχι ομως και στην οθονη κλειδωματος..ξερετε τι μπορει να ειναι? (τωρα να μου πεις τι χαζο προβλημα εχεις κ εσυ και καθεσαι και ασχολησε :P )
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H tpapo έγραψε:

      Προσπαθωντας να κατεβασω για το Redmi 2 μου βγαζει ,υπάρχει προβλημα μαλλον με το Link ..
      Έχει αποσυρθεί για έλεγχο η ROM, και θα την ανεβάσουμε εκ νέου.
      ¨Αντε ρε παιδιά και ανυπομονούμαι!!!!
    • Ο/H Jinthegod έγραψε:

      Καλησπερα στην παρεα,εχω 7 μηνες το mi4 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα μεχρι τωρα,εβαζα τις νεες ρομ που ανεβαζετε και ολα καλα! σημερα που περασα την καινουρια πρωτη φορα οταν παω να επιλεξω ταπετσαρια οθονης παταω και απλα αναβοσνηνει καπως η οθονη και δεν την επιλεγει ουτε την χρησημοποιει..αν βαλω μια φωτογραφια απο το αλμπουμ την βαζει κανονικα οχι ομως και στην οθονη κλειδωματος..ξερετε τι μπορει να ειναι? (τωρα να μου πεις τι χαζο προβλημα εχεις κ εσυ και καθεσαι και ασχολησε :P )
      Καλώς τον! Έχεις κάνει κανά καθαρισμό της cache όλους αυτούς τους μήνες? Εάν όχι... σκέψου το, να κάνεις...
      Προς το παρόν, μπορείς να δοκιμάσεις το εξής και να δεις εάν λύνεται το πρόβλημα:
      Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Θέματα--> πατάς το κουμπί "καθαρισμός δεδομένων"... (μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να χάσεις τίποτα!)
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Jinthegod έγραψε:

      Καλησπερα στην παρεα,εχω 7 μηνες το mi4 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα μεχρι τωρα,εβαζα τις νεες ρομ που ανεβαζετε και ολα καλα! σημερα που περασα την καινουρια πρωτη φορα οταν παω να επιλεξω ταπετσαρια οθονης παταω και απλα αναβοσνηνει καπως η οθονη και δεν την επιλεγει ουτε την χρησημοποιει..αν βαλω μια φωτογραφια απο το αλμπουμ την βαζει κανονικα οχι ομως και στην οθονη κλειδωματος..ξερετε τι μπορει να ειναι? (τωρα να μου πεις τι χαζο προβλημα εχεις κ εσυ και καθεσαι και ασχολησε :P )
      Καλώς τον! Έχεις κάνει κανά καθαρισμό της cache όλους αυτούς τους μήνες? Εάν όχι... σκέψου το, να κάνεις...Προς το παρόν, μπορείς να δοκιμάσεις το εξής και να δεις εάν λύνεται το πρόβλημα:
      Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Θέματα--> πατάς το κουμπί "καθαρισμός δεδομένων"... (μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να χάσεις τίποτα!)
      Οταν εννοεις καθαρισμο cache?Καθε φορα που περνουσα ROM εκανα τα βηματα που εχετε στα λινκ.Οποτε νομιζω πως ναι πρεπει να εκανα..Το δοκιμασα αυτο που μου ειπες και παλι τα ιδια κανει.Καλα δεν πειραζει δεν ειναι κανα τρελο πραγμα για να σκαλωσω εκει,κατεβασα μια εικονα και την εβαλα απλα δεν την οριζει και στην οθονη κλειδωματος.(εχω nova launcher εδω και καιρο δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο,αν ηταν αυτο πιστευω θα μου το εκανε και παλιοτερα)
    • Ο/H Jinthegod έγραψε:

      Οταν εννοεις καθαρισμο cache?Καθε φορα που περνουσα ROM εκανα τα βηματα που εχετε στα λινκ.Οποτε νομιζω πως ναι πρεπει να εκανα..Το δοκιμασα αυτο που μου ειπες και παλι τα ιδια κανει.Καλα δεν πειραζει δεν ειναι κανα τρελο πραγμα για να σκαλωσω εκει,κατεβασα μια εικονα και την εβαλα απλα δεν την οριζει και στην οθονη κλειδωματος.(εχω nova launcher εδω και καιρο δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο,αν ηταν αυτο πιστευω θα μου το εκανε και παλιοτερα)
      Δεν ξέρω αν φταίει ο nova, αλλά αφου δεν σε πειράζει το πρόβλημα ...οκ! :)
    • Διαφήμιση
    • Διαβαζω συχνα πολλους εδω και σε αλλο ενα φορουμ για τις συσκευες xiaomi.
      Ενα κουσουρι που εχουν καποιοι ειναι να αναγαγουν την προσωπικη τους εμπειρια σε bug.
      Καλο θα ειναι να λενε τις εμπειριες τους χωρις να κρινουν τοσο ευκολα τις rom.
      Η δικη μου εμπειρια ειναι θετικη και σε αυτη τη rom, οπως και σε ολες τις προηγουμενες εδω και ενα μηνα περιπου που δοκιμαζω αποκλειστικα απο εδω μεσα ολες τις καινουριες ελληνικες dev rom.
      Redmi note 2, ολα λειτουργουν αριστα.
    • Επειδη δενμπορω χωρις ηχους επαφων,(οπως ελεγα στην αλλη ενοτητα)θυμιστε μου καποιος σας παρακαλω πως θα παω απο stable σε developer για redmi note 2.
    • Ο/H geo221 έγραψε:

      Ο/H spideman3 έγραψε:

      Ή εφαρμογή Ο Καιρός όταν βάζω χειροκίνητα την πόλη στην οποία κατοικώ βγάζει χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα εκκαθάριση εφαρμογής χωρίς αποτέλεσμα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε από την προηγούμενη rom και παραμένει. Το έχει κανένας άλλος?

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Όχι, σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο , βέβαια δεν δοκίμασα χειροκίνητα να βάλω την περιοχή μου ή σε άλλη περιοχή όταν είμαι , την βρίσκει αυτόματα εκείνη τη στιγμή μέσω Internet.
      Εφαγα όλο το απόγευμα κάνοντας καθαρές εγκαταστάσεις rom (factory reset, wipes, μέσω ADB και τέλος πέρασα την rom μέσω flashboot και μετά την ελληνική ξανά έκανα factory reset κτλ) χωρίς επιτυχία.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tiraki44 έγραψε:

      Διαβαζω συχνα πολλους εδω και σε αλλο ενα φορουμ για τις συσκευες xiaomi.
      Ενα κουσουρι που εχουν καποιοι ειναι να αναγαγουν την προσωπικη τους εμπειρια σε bug.
      Καλο θα ειναι να λενε τις εμπειριες τους χωρις να κρινουν τοσο ευκολα τις rom.
      Η δικη μου εμπειρια ειναι θετικη και σε αυτη τη rom, οπως και σε ολες τις προηγουμενες εδω και ενα μηνα περιπου που δοκιμαζω αποκλειστικα απο εδω μεσα ολες τις καινουριες ελληνικες dev rom.
      Redmi note 2, ολα λειτουργουν αριστα.
      Δεν ειναι κουσουρι φιλε μου και ουτε κακοπροεραιτο..απλως απο την στιγμη που κατι δουλευε σωστα και μετα την αναβαθμιση δεν δουλευει οπως παλια,το γραφουμε εδω μηπως οι ειδικοι της κοινοτητας μπορουν να βοηθησουν μιας και ξερουν 100 πραγματα παραπανω απο εμας τους απλους χρηστες. :)