Διαφήμιση

Πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στο Messenger

    • Πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στο Messenger

      Ρε παιδιά στο messenger, μόνο άμα ξεκλειδώσω το κινητό μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
    • Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ρε παιδιά στο messenger, μόνο άμα ξεκλειδώσω το κινητό μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ρε παιδιά στο messenger, μόνο άμα ξεκλειδώσω το κινητό μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
      Δεν εχει να κανει με τις ρυμθισεις...Το προβλημα υπαρχει μονο στο wifi και εχω το ιδιο με τον gkourou και στο viber..Αν ηταν θεμα ρυθμισεων θα ειχαμε θεμα και στα data με τα οποια ερχονται μια χαρα οι ειδοποιησεις και με κλειδωμενη οθονη..Το προβλημα το εχω απο την 1η μερα που εχω παρει το κιν(mi4c) και το εχω αναφερει και εδω καποια στιγμη και στο ευρωπαικο forum...Εχω δοκιμασει πολλες πιθανες "λυσεις" που εχουν προτεινει καποιοι αλλα δεν εχει γινει τπτ..Αν καποιος ξερει κατι ας μας πει
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ParisDalas έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ρε παιδιά στο messenger, μόνο άμα ξεκλειδώσω το κινητό μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
      Δεν εχει να κανει με τις ρυμθισεις...Το προβλημα υπαρχει μονο στο wifi και εχω το ιδιο με τον gkourou και στο viber..Αν ηταν θεμα ρυθμισεων θα ειχαμε θεμα και στα data με τα οποια ερχονται μια χαρα οι ειδοποιησεις και με κλειδωμενη οθονη..Το προβλημα το εχω απο την 1η μερα που εχω παρει το κιν(mi4c) και το εχω αναφερει και εδω καποια στιγμη και στο ευροπαικο forum...Εχω δοκιμασει πολλες πιθανες "λυσεις" που εχουν προτεινει καποιοι αλλα δεν εχει γινει τπτ..Αν καποιος ξερει κατι ας μας πει
      Αυτο το πρόβλημα το έχει και ένας φίλος μου με το mi4c αλλά δε του το κάνει πάντα.. Τυχαίνει να δουλεύει και με το wifi και να έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ρε παιδιά στο messenger, μόνο άμα ξεκλειδώσω το κινητό μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
      για βοηθησέ με λίγο με αυτό, αν και τα έχω κάνει νομίζω
    • Ο/H ParisDalas έγραψε:

      Δεν εχει να κανει με τις ρυμθισεις...Το προβλημα υπαρχει μονο στο wifi και εχω το ιδιο με τον gkourou και στο viber..Αν ηταν θεμα ρυθμισεων θα ειχαμε θεμα και στα data με τα οποια ερχονται μια χαρα οι ειδοποιησεις και με κλειδωμενη οθονη..Το προβλημα το εχω απο την 1η μερα που εχω παρει το κιν(mi4c) και το εχω αναφερει και εδω καποια στιγμη και στο ευροπαικο forum...Εχω δοκιμασει πολλες πιθανες "λυσεις" που εχουν προτεινει καποιοι αλλα δεν εχει γινει τπτ..Αν καποιος ξερει κατι ας μας πει

      Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Βλέπω είναι το πρώτο σου μήνυμα εδώ... άρα κάπου αλλού θα το είχες αναφέρει το πρόβλημα και όχι εδώ.
      Σε κάθε περίπτωση, πρώτα τσεκάρουμε τις ρυθμίσεις και είμαστε σίγουροι ότι όλα είναι εντάξει εκεί και μετά ψαχνόμαστε για άλλες λύσεις. Στο δικό μου Mi4c και στο δικό μου WiFi, φορώντας την GTV-5.11.12, δεν διαπιστώνεται το πρόβλημα. Όλα δουλεύουν μια χαρά...
      Κάνει διακρίσεις άραγε αυτό το "bug" σε ποιό WiFi θα "χτυπήσει"...???
    • Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
      για βοηθησέ με λίγο με αυτό, αν και τα έχω κάνει νομίζω
      Ρυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Προβολή εικονιδίων ΟΝ
      Ρυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Ενεργοπ. οθόνης κλειδώματος ΟΝ
      Ρυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Διαχείριση ειδοποιήσεων-->Messenger-->Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος
    • Διαφήμιση
    • Προφανως εχεις δικαιο δεν ξερω που το εγραψα χαχα..Οπως και να χει εχω φτιαξει ολες τις ρυθμισεις οπως αναφερεις και συ..Δεν νομιζω οτι ειμαι ο πρωτος που ακους οτι εχει αυτο το προβλημα στο wifi και τις ειδοποιησεις ετσι? Οπως ειπα και πανω με data ερχονται κανονικα...Καποιοι λενε οτι φταιει το GCM και αλλοι λενε η ipv6..Εγω τα δοκιμασα ολα αλλα συνεχιζω να εχω προβλημα..Τωρα τι να πω ισως καποιοι εχουμε ελατοματικες συσκευες αφου δεν συμβαινει σε ολους
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Αφ'ενός να το βάλεις το messenger στην αυτόματη έναρξη και αφ'ετέτου να πας στις ειδοποιήσεις και να σετάρεις τη γραμμή κατάστασης και τη μπάρα ειδοποιήσεων να ανοίγουν όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.
      για βοηθησέ με λίγο με αυτό, αν και τα έχω κάνει νομίζω
      Ρυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Προβολή εικονιδίων ΟΝΡυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Ενεργοπ. οθόνης κλειδώματος ΟΝ
      Ρυθμίσεις-->Γραμμή Κατάστασης-->Διαχείριση ειδοποιήσεων-->Messenger-->Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος
      Έτσι τα έχω ακριβώς. Δεν ξέρω τι φταίει εν τέλει.. Τα παδιά που ασχολούνται με τις ρομ το έχουν εντοπίσει το πρόβλημα; Ξέρουμε τι φταίει;
    • Ο/H Gk0ur0u έγραψε:

      Έτσι τα έχω ακριβώς. Δεν ξέρω τι φταίει εν τέλει.. Τα παδιά που ασχολούνται με τις ρομ το έχουν εντοπίσει το πρόβλημα; Ξέρουμε τι φταίει;
      Εγώ ούτε το αναγνωρίσζω το πρόβλημα, ούτε το επιβεβαιώνω, επειδή στην δική μου συσκευή δεν μπορώ να το αναπαράγω... ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ το πρόβλημα δηλαδή...
      Τι να πω? Δεν ξέρω... ?(
    • Μπαταρία-> διαχείριση χρησης εφαρμογών για τις εφαρμογες που θέλεις. Βάλτε να δουλεύουν και με κλειστό το κινητό

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου
    • Διαφήμιση