Διαφήμιση

Xiaomi Redmi Note 3 Review-Specs

    • Review
    • RedMi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Redmi Note 3 Review-Specs

      Ποιό Χρώμα προτιμάτε για το RedMi Note 3 ? 591
      1.  
        Ασημί (165) 28%
      2.  
        Σκούρο Γκρί (280) 47%
      3.  
        Χρυσό (146) 25%
















      Μετά απο 2 μόλις μήνες έχoντας στην κατοχή μου το Xiaomi Redmi Note 2 δεν μπόρεσα να κρατηθώ και παρήγγειλα το νέο ''καμάρι'' της xiaomi, το Redmi Note 3,παρακάτω θα κάνω ένα μίνι review του Redmi Note 3 καθώς όταν φτάσει θα κάνω το καθιερωμένο μου Deep Review καθώς και ένα τέτ-α-τέτ με το αδρεφάκι του(Redmi Note 2).




      Μόλις προχθές λοιπόν παρουσιάστηκε το πολυαναμενόμενο νέο phablet της xiaomi ένα smartphone με οθόνη 5.5 ίντσες ανάλυσης 1080Χ1920 πίξελ και με αριθμό ppi 403πίξελ ανα ίντσα.

      Φορώντας τον οκταπύρηνο Helio X10 της Mediatek στα σωθικά του, χρονισμένο στα 2.0Ghz και με 2GB Ram δείχνει να είναι αυτούσιο το εσωτερικό του προκατόχου του αντιθέτως εξωτερικά λίγα είναι αυτά που μοιάζουν με το Redmi Note 2.Η οπίσθια κάμερα είναι 13MP ενώ η εμπρόσθια 5MP ενώ η αρκετά μεγάλη μπαταρία της τάξεως των 4000mah το κάνει να είναι ένα βήμα εμπρός απο το ''αδερφάκι'' του.

      Εξωτερικά λοιπόν είναι εξολοκλήρου κατασκευασμένο απο αλουμίνιο με την προσθήκη ενός πρωτοποριακού αισθητήρα αφής για την Xiaomi στο πίσω μέρος ακριβώς κάτω απο την κάμερα.
      Αυτό όμως έχει και 2 αρνητικά , το πρώτο είναι οτι η μπαταρία δυστυχώς είναι ''σφραγισμένη'' και δεύτερο οτι δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα επέκτασης της μνήμης Rom με προσθήκη κάρτας Micro SD.

      Εξακολουθεί παρ'ολα αυτά να είναι δύκαρτο και να έχει όλους τους αισθητήρες όπως το Redmi Note 2 όπως Proximity sensor, Ambient light sensor, Accelerometer, και Gyroscope...

      Οι διαστάσεις του Redmi Note 3 είναι 15x76x8.65 (ύψος x πλάτος x πάχος) και με βάρος 164gr

      Κυκλοφορεί σε 3 χρώματα(ασημί,σκούρο γκρί,χρυσό) και σε 2 εκδόσεις των 16GB και 32GB.

      Η προ-παραγγελία μου έγινε απο το Gearbest (μην με κράξετε έχω εμπιστοσύνη σε αυτούς εγώ τι να κάνουμε ) λόγω προσφοράς στα 198 ευρώ.
      Έπεται συνέχεια μόλις παραλάβω με DEEP στα έγκατα Review... :phatgrin:

    • Ο/H caeser έγραψε:

      Τι χρώμα το παρήγγειλες?
      Άντε με το καλό να παραλάβεις και ελπίζω να είναι πριν το ...Πάσχα! lol
      Χαχαα πλάκα πλάκα κάπου εκεί το κόβω όταν παρουσιαστεί το Note 4... :lol:
      Ασημένιο το παρήγγειλα, αν και μπορεί να τους στείλω μνμ να το αλλάξω για χρυσό( είναι πολύ ''βεντέτα'' χρώμα :thumbup: )
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sam έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Τι χρώμα το παρήγγειλες?
      Άντε με το καλό να παραλάβεις και ελπίζω να είναι πριν το ...Πάσχα! lol
      Χαχαα πλάκα πλάκα κάπου εκεί το κόβω όταν παρουσιαστεί το Note 4... :lol: Ασημένιο το παρήγγειλα, αν και μπορεί να τους στείλω μνμ να το αλλάξω για χρυσό( είναι πολύ ''βεντέτα'' χρώμα :thumbup: )

      Η πρώτη μου "χρυσή" εμπειρία ήταν με το Mi Note Pro, όπου για να πω την αλήθεια το φοβόμουν πολύ... Αλλά τελικά το ΛΑΤΡΕΨΑ!!! Μου άρεσε πάρα πολύ... Ήταν εξαιρετικά κομψό και πολυτελές, χωρίς να "κραυγάζει". Τώρα όμως ... να και το σκέφτομαι και πάλι το χρυσό, έχω την αίσθηση ότι θα μου πέσει "too much"...
      Πάντως όταν με το καλό παραλάβεις (αν τελικά το αλλάξεις σε χρυσό) θα εμπιστευτώ την άποψη σου! :D
    • Ο/H caeser έγραψε:


      Η πρώτη μου "χρυσή" εμπειρία ήταν με το Mi Note Pro, όπου για να πω την αλήθεια το φοβόμουν πολύ... Αλλά τελικά το ΛΑΤΡΕΨΑ!!! Μου άρεσε πάρα πολύ... Ήταν εξαιρετικά κομψό και πολυτελές, χωρίς να "κραυγάζει". Τώρα όμως ... να και το σκέφτομαι και πάλι το χρυσό, έχω την αίσθηση ότι θα μου πέσει "too much"...
      Πάντως όταν με το καλό παραλάβεις (αν τελικά το αλλάξεις σε χρυσό) θα εμπιστευτώ την άποψη σου! :D
      Λίγο κολλάω στο χρυσό μπροστά μέρος(είναι λίγο-ΠΟΛΥ), μάλλον πρέπει να κάνουμε ψηφοφορία :chinese: :chinese: :rofl:
    • Φιλε μου το 32GB Πηρες..στα 198...ευρω ετσι?Με τα 3GB μνημη?Γιατι το εχει πιο φθηνα απο ολα τα αλλα μαγαζια?Μου φαινεται...περιεργο...Ολοι οι αλλοι το εχουν 239 $ και το Gearbest το εχει 209 $!!Για το 32GB μιλαω παντα!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dagelo έγραψε:

      φίλε μου με τα ελληνικά τι γίνετε ? ( Languages: English, French, Spanish, Russian, German, Italian, Portuguese)
      Τι εννοείς? Εάν θα έχει Ελληνικά? Αν εννοείς αυτό, η απάντηση είναι ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! :D
      Ωστόσο για το χρώμα δεν μας είπες... Γι'αυτό μιλάμε εδώ... Εσύ τι χρώμα ψηφίζεις? :P
    • Λατρεύω το grey! Εγώ εκεί δίνω την ψήφο μου! Πρέπει να είναι πολύ όμορφο εξωτερικά. Θέλω να το δώ απο κοντά βέβαια.
      Το χρυσό δεν ξέρω, ωραίο φαίνεται δε μπορώ να πω. Απλά ποτέ δεν ήμουν του χρυσού (μέχρι να το δω μπροστά μου ίσως;;; χεχε)

      Grey All the Way!
    • Διαφήμιση
    • και εγω το χρυσο θα επερνα, ετσι για αλλαγη... αλλα μου αρεσει και το ασημι. Ααααααχχχ αυτα ειναι προβλήματα... ;) :P