Διαφήμιση

Βαθμολογίες On Line Καταστημάτων

    • Μη εφικτό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H caeser έγραψε:

      δηλαδή τα όποια αποτελέσματα, συνειρμικά (αν όχι και "δεικτικά") θα ηχούν σαν να είναι "πρόταση του Xiaomi-miui.gr" (της "κοινότητά μας"), πράγμα με το οποίο εγώ προσωπικά ΔΙΑΦΩΝΩ!
      @caeser Εννοείται πως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να "μπλέξουμε" την κοινότητα! Στο excell που φτιάχνω ήδη άλλαξα τον τίτλο σε Βαθμολογίες On Line Καταστημάτων από Χρήστες. Όχι μόνο μπορεί κάποιοι άπειροι να ρίξουν υπευθυνότητα στην κοινότητα αλλά και να χαλάσει μελλοντικές συνεργασίες, οι οποίες είναι πολύ σημαντικές για την συνέχιση λειτουργίας της! Αν έχεις κάποια άλλη παρατήρηση είμαι όλος αυτιά

      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Για να βαθμολογήσεις ένα κατάστημα στο σύνολο ή επιμέρους (τιμές, συσκευές, περιφερειακά, αναλώσιμα, εξυπηρέτηση, υποστήριξη, κλπ) και αφού ξεκινάμε από το μηδέν (0) η βαθμολόγηση θα πρέπει να είναι σταθερά σε:

      1. μηνιαία με αντίστοιχη τάση (θετική ή αρνητική ή σταθερή)
      2. τρίμηνη με αντίστοιχη τάση (θετική ή αρνητική ή σταθερή)
      3. εξάμηνη με αντίστοιχη τάση (θετική ή αρνητική ή σταθερή)
      4. ετήσια με αντίστοιχη τάση (θετική ή αρνητική ή σταθερή)
      Λήφθηκε υπόψιν και έχω κάνει μερικές αλλαγές. Όποτε θες επικοινώνησε μαζί μου να μας δώσεις και εσυ τα φώτα σου
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H Graydath έγραψε:

      Λήφθηκε υπόψιν και έχω κάνει μερικές αλλαγές. Όποτε θες επικοινώνησε μαζί μου να μας δώσεις και εσυ τα φώτα σου
      Κανονίστηκαν όλα :D ...τέτοια τύχη ούτε το JOKER να είχαμε πιάσει :lol: ...(μωρέ μπας και να πάμε να παίξουμε 8-) )
    • Έχουμε μία πρώτη έκδοση του excel για την βαθμολογία των online shops από τους χρήστες-αγοραστές.
      Το ιδανικό θα ήταν να μεταφερθεί σε κανονική data base, θα ήταν και ποιο εύκολο να διαχειριστή τα data στην πορεία.

      Πριν προχωρήσουμε στα στατιστικά περιμένουμε τα σχόλιά σας για τις στήλες, αν κάποια είναι περιττή ή αν χρειάζεται κάποια ακόμα.

      Online Shops.zip

      Ευχαριστώ τους Sakoumidis και Graydath για την συνεργασία και την υπομονή τους :)
    • Διαφήμιση
    • Εξαιρετική δουλειά παιδιά και μπράβο σας.

      Εμένα η απορία μου, μέσα από τις σημειώσεις μας θα βγαίνει ποσοστό? Δηλαδή θα υπάρχει τρόπος πχ να πατάω πάνω σε μία εταιρία και να μου λέει από τους 13 που έγραψαν τι έγραψαν ο μέσος όρος ικανοποίησης τους βγαίνει τόσα?
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Εξαιρετική δουλειά παιδιά και μπράβο σας.

      Εμένα η απορία μου, μέσα από τις σημειώσεις μας θα βγαίνει ποσοστό? Δηλαδή θα υπάρχει τρόπος πχ να πατάω πάνω σε μία εταιρία και να μου λέει από τους 13 που έγραψαν τι έγραψαν ο μέσος όρος ικανοποίησης τους βγαίνει τόσα?
      αυτο ακριβώς θα κάνει στο επόμενο στάδιο.
      Προς το παρών χρειαζόμαστε τις στήλες που είναι απαραίτητες κατά την άποψη σας.
      Αφού κατασταλαξουμε θα προχωρήσουμε στα στατιστικά.
    • Να σας το κάνω ακόμα πιο δύσκολο αλλά δικαιότερο. (Για να δούμε οι πληροφορικάριοι πώς θα το κάνετε) lol
      Η βαθμολογία να κρατάει την ημερομηνία που την έβαλε κάποιος οπότε το διάγραμμα θα δείχνει βαθμολογίες των καταστημάτων ανά μήνα του κάθε έτους. Έτσι αν σημειωθεί κακή εξυπηρέτηση κάποια περίοδο αυτό θα φαίνεται στην αντίστοιχη βαθμολογία του μήνα και δεν θα υπάρχει η αδικία των παλιών καλών ή κακών βαθμολογιών. ;)
      Επίσης πάνω στην μπάρα θα γράφετε ο αριθμός των ψήφων συνολικά που έχει πάρει γι το μήνα το κάθε μαγαζί. Γιατί άλλο μια μπάρα μεγάλη μεγάλη στον ψευδή μέσο όρο του 10 επιδεί αγόρασε μόνο ένας και έβαλε 10 και άλλο η μπάρα του μέσου όρου 8 σε καποιο μαγαζί που έχει 30 ψήφους και όπως είναι φυσικό θα έχει και πολλά 10άρια αλλά και κάποια 9άρια, 8άρια και 7άρια.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • εχουμε 3 ημερομηνίες...

      1. πληρωμης παραγγελίας (από εκεί αρχίζει το κατάστημα να "τρέχει"),
      2. αποστολης tracking number (από εκεί αρχίζει θεωρητικά να "τρέχει" προς εμάς)...
      3. εμφάνισης του tracking number οπότε σίγουρα η παραγγελια έχει πάρει το δρόμο της προς τον παραλήπτη και πλέον έχουν ευθύνη τα ταχυδρομεία.

      Πιστεύω ότι η ποιο σωστή ημερομηνία είναι η ημερομηνία πληρωμής...αλλα μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιαδήποτε από τις άλλες 2 για μηνιαία...τριμήνου...εξαμήνου...ετήσια στατιστικά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      εχουμε 3 ημερομηνίες...

      1. πληρωμης παραγγελίας (από εκεί αρχίζει το κατάστημα να "τρέχει"),
      2. αποστολης tracking number (από εκεί αρχίζει θεωρητικά να "τρέχει" προς εμάς)...
      3. εμφάνισης του tracking number οπότε σίγουρα η παραγγελια έχει πάρει το δρόμο της προς τον παραλήπτη και πλέον έχουν ευθύνη τα ταχυδρομεία.

      Πιστεύω ότι η ποιο σωστή ημερομηνία είναι η ημερομηνία πληρωμής...αλλα μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιαδήποτε από τις άλλες 2 για μηνιαία...τριμήνου...εξαμήνου...ετήσια στατιστικά.
      Τα μηνιαία αρκούν. Δεν με νοιάζει εμένα τι έκανε στο 6μηνο αλλά τώρα που θέλω να αγοράσω.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Τα μηνιαία αρκούν. Δεν με νοιάζει εμένα τι έκανε στο 6μηνο αλλά τώρα που θέλω να αγοράσω
      μην το λες...αν δεις μια βαθμολογία 5 στο σύνολο αλλά 7 στον μήνα μπορεί και να μην τι πάρεις :whistling:
    • Επειδή οι χρήστες που θα κάνουν τις βαθμολογίες δεν είναι παρα πολλοί(τουλάχιστον προς το παρον) 1 μήνας θεωρώ οτι είναι λίγο... Δηλαδή εαν σε κάποιο μαγαζί μέσα σε ενα μήνα έχουν αγοράσει 3 χρήστες και ο ένας δεν έχει μείνει ικανοποιημένος και βάλει πολύ χαμηλή βαθμολογία, ο μέσος όρος του καταστήματος θα πέσει κατα 33%, ενω θα μπορούσε να είναι μεμονομένο περιστατικό. Ενω μέσα στο 3μηνο( ας πούμε) που μπορεί να έχουν αγοράσει περίπου 10 χρήστες εαν τελικά είναι όντως 1 μεμονομένο περιστατικό θα υπάρχει πτώση βαθμολογίας περίπου 10% κάτι το οποίο δεν είναι τόσο σημαντικό. Το 3μηνο, 6μηνο και έτος τα έχουμε προβλέψει :)
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H Graydath έγραψε:

      Επειδή οι χρήστες που θα κάνουν τις βαθμολογίες δεν είναι παρα πολλοί(τουλάχιστον προς το παρον) 1 μήνας θεωρώ οτι είναι λίγο... Δηλαδή εαν σε κάποιο μαγαζί μέσα σε ενα μήνα έχουν αγοράσει 3 χρήστες και ο ένας δεν έχει μείνει ικανοποιημένος και βάλει πολύ χαμηλή βαθμολογία, ο μέσος όρος του καταστήματος θα πέσει κατα 33%, ενω θα μπορούσε να είναι μεμονομένο περιστατικό. Ενω μέσα στο 3μηνο( ας πούμε) που μπορεί να έχουν αγοράσει περίπου 10 χρήστες εαν τελικά είναι όντως 1 μεμονομένο περιστατικό θα υπάρχει πτώση βαθμολογίας περίπου 10% κάτι το οποίο δεν είναι τόσο σημαντικό. Το 3μηνο, 6μηνο και έτος τα έχουμε προβλέψει :)

      Φυσικά υπάρχει δυνατότητα να βλέπεις και από πόσα άτομα προέρχεται η βαθμολογία...δηλαδή
      7.8 από 5 άτομα
      7.8 από 20 άτομα
      κλπ
    • Διαφήμιση
    • Μήπως είναι ώρα να κάνουμε πράξη την ιδέα μας... Μην πάει τσάμπα ο κόπος...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.