Διαφήμιση

Unpacking από τον yeso521

    • Video

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Unpacking από τον yeso521

      Πριν 20 περίπου μέρες έκανα μια παραγγελία στο γνωστό μας πλέον "γλυκούλη" (yeso521) με διάφορα πραγματάκια, μεταξύ των οποίων και ένα ζευγάρι ακουστικά Piston 3 και διάφορα άλλα ψιλολόγια.
      Το απόγευμα της ίδιας μέρας ένας φίλος μου ζήτησε να του αγοράσω ένα Redmi Note 2, μια δεύτερη μπαταρία και ένα ζευγάρι ακουστικά Piston 3, οπότε ξαναπήγα στο site το Yeso521 και έκανα και δεύτερη παραγγελία.
      Την επόμενη μέρα ο κινέζος μου έστειλε δυο tracking numbers και 2+2 = 4 φωτογραφίες απο τα δύο αποστελλόμενα πακέτα.
      Την Παρασκευή που μας πέρασε (20/11/15) έφτασε το ΕΝΑ πακέτο (αν και τα είχε στείλει μαζί στην ίδια αποστολή... Ζήτω τα ΕΛΤΑ!!). Ήταν το NOTE 2 του φίλου, η μπαταρία του... αλλά έλειπαν τα ακουστικά απο μέσα!!! :love: :cursing:

      Περιττό να σας πω ότι με πιάσανε τα "διαόλια" μου :evil: και μου κακοφάνηκε αρχικά, αλλά μετά σκέφτηκα, ότι κάποιο λάθος θα έκανε ο υπάλληλος που τα πακετάρισε και θα ξέχασε να τα βάλει μέσα στο πακέτο. Οπότε άρχισε μια αλληλογραφία με το Κινέζο, ο οποίος όπως πάντα άμεσος και ευγενέστατος, μου εξήγησε ότι επειδή δεν χώραγε το πακέτο με τα ακουστικά μέσα στη συσκευασία με το τηλέφωνο, τα είχε βάλει μέσα στο άλλο πακέτο (με τα ψιλολόγια). Φυσικά δεν με ενημέρωσε, αφου προφανώς και αυτός νόμιζε ότι θα παραλάβω συγχρόνως τα δύο πακέτα και θα τα δω.

      Του είπα ότι δεν έχω παραλάβει ακόμα το 2ο πακέτο, αλλά είμαι "οκαυ" με την εξήγηση και θα περιμένω να παραλάβω ΔΥΟ ακουστικά μέσα στο επόμενο πακέτο... Απάντησε ότι όντως έτσι είναι και με παρακάλεσε να κάνω ένα βίντεο με το άνοιγμα του πακέτου, σε περίπτωση που έλειπε κάτι για να το αναφέρει στη εταιρεία μεταφοράς, όπως μου είπε...!
      Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούσε ο "ποιητής", αλλά εδώ είναι όπως ακριβώς μου το έγραψε,
      "...And, if still miss something, would you please record a video when you open the package? We will report to transport company and check it. Please don't worry. Hope you everything goes well~~ Sincerely, yeso521..."

      Όντως σήμερα το πρωί, κατέφτασε και το δεύτερο πακέτο μετά απο 5 ημέρες έξτρα καθυστέρηση (πραγματικά ΑΠΟΡΩ, πως διάολο το κατάφεραν αυτό στα ΕΛΤΑ... επειδή μέχρι και να φτάσει στο ελληνικό ΚΑΤ, ταξιδεύανε μαζί τα πακέτα...Τα "έβλεπα" απο τα tracking mumbers τους)
      Όντως ο άνθρωπος είχε δίκιο... μέσα στο πακέτο ήταν και το δεύτερο Piston 3 και παρόλο τον "καημό" μου και την αγωνία μου όλα πήγαν καλά...

      Φυσικά έκανα το βίντεο με το unpacking, όπως μου ζητήθηκε, αλλά επειδή δεν θα χρησιμοποιηθεί για άλλο σκοπό, το ανέβασα να το δεί όποιος θέλει (η μουσική επένδυση με το τραγούδι "το παλικάρι έχει καημό" την ώρα του "ripping" δεν επιλέχτηκε τυχαία...) :D


    • Εισαι απαιχτως!!! Είσαι τεράστιος!!!!!!
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H makymro έγραψε:

      Την σκηνοθεσία μέ τους mitu μόνος σου την έκανες; :)
      Παντως εναι ωραιο βιντεο!
      Ναι, και την σκηνοθεσία και τον "αποκεφαλισμό" της ταχυδρόμου και τον δικό μου! :)
      Ο Mitu είναι πλέον το μασκώτ στις παρουσιάσεις μας! Είναι "must"! :D
    • OffTopic
      Καλά ο ταχυδρόμος πρέπει να ζητήσει μισθό και ένσημα :lol: :lol:
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      OffTopic
      Καλά ο ταχυδρόμος πρέπει να ζητήσει μισθό και ένσημα :lol: :lol:

      Πλάκα-πλάκα, με ρώταγε μια μέρα πως τα καταφέρνω και ψωνίζω με τα CC... Όταν πήγα να της εξηγήσω κατάλαβα ότι ...ΔΕΕΕΕΝ... οπότε, το άφησα...
      Είναι πολύ καλή όμως στη δουλειά της... πρέπει να της το αναγνωρίσω!
    • Διαφήμιση
    • Θα ήθελα να δω βίντεο (σκηνοθεσία, χορογραφία και μουσική επιμέλεια, δικά σου), σε περίπτωση που δεν έφταναν όλα. Δεν στο εύχομαι αλλά πραγματικά πιστεύω θα ήσουν απολαυστικός, Χιχιχιχι .... (Τι μουσική θα τους έβαζες άραγε; Συνεφιασμένη Κυριακή;)

      Χώρια την πλάκα είσαι καλλιτέχνης ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      (Τι μουσική θα τους έβαζες άραγε; Συνεφιασμένη Κυριακή;)

      "Ο διάβολος είναι από την Ελλάδα"
      (Νίκος Καρβέλας)

      θα ήταν η πρώτη φορά που θα μου άρεσε αυτό το τραγούδι! Χαχαχα! :D

    • Ο/H caeser έγραψε:

      "Ο διάβολος είναι από την Ελλάδα"
      (Νίκος Καρβέλας)

      θα ήταν η πρώτη φορά που θα μου άρεσε αυτό το τραγούδι! Χαχαχα!
      OffTopic
      Τι με έβαλες και πήγα και άκουσα !!!!!!! Πω, πω, πω, τελειωμένος ο τύπος, χαχαχαχαχα. (Σχολιασμός από κάτω χρήστη στο youtube, Ο Καρβέλας είδε το Zeitgeist, χαχαχαχα)
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Το βίντεο έπρεπε να έχει τίτλο : ο Βαγγέλας και η Xiaomi.
      Ο Κινέζος έπαθε την πλάκα του.
      Σε βλέπω να τον φιλοξενείς το καλοκαίρι. :-DWikipedia
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Το βίντεο έπρεπε να έχει τίτλο : ο Βαγγέλας και η Xiaomi.
      Ο Κινέζος έπαθε την πλάκα του.
      Σε βλέπω να τον φιλοξενείς το καλοκαίρι. :-DWikipedia
      (Στους Κινέζους) "Λέμε ΝΑΙ" (Λ. Κηλαϊδόνης")