Διαφήμιση

Καλύτερη "GPS" εφαρμογή για το κινητό ... Ψηφίστε κόσμε ...

    • Ολοκληρώθηκε
    • Poll

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλύτερη "GPS" εφαρμογή για το κινητό ... Ψηφίστε κόσμε ...

      Ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη gps εφαρμογή για το κινητό μας; 250
      1.  
        Google Maps (δωρεάν) (73) 29%
      2.  
        Here Maps (δωρεάν) (57) 23%
      3.  
        Sygic (Επί χρήμασι) (38) 15%
      4.  
        Navigon (Επί χρήμασι) (33) 13%
      5.  
        iGo (Επί χρήμασι) (18) 7%
      6.  
        Mls Destinator (Επί χρήμασι) (5) 2%
      7.  
        TomTom (Επί χρήμασι) (4) 2%
      8.  
        CoPilot (Επί χρήμασι) (4) 2%
      9.  
        MAPS.ME (δωρεάν) (3) 1%
      10.  
        Κανένα από τα παραπάνω ... (3) 1%
      11.  
        Νavitel (Επί χρήμασι) (2) 1%
      12.  
        Navigation Be - On - Road (δωρεάν) (2) 1%
      13.  
        Route 66 (Επί χρήμασι) (2) 1%
      14.  
        MapFactor (δωρεάν) (2) 1%
      15.  
        Dont Panic (Επί χρήμασι) (2) 1%
      16.  
        NDrive (Επί χρήμασι) (1) 0%
      17.  
        Navmii (δωρεάν) (1) 0%
      18.  
        Offline maps & Navigation (δωρεάν) (0) 0%
      Σαν δημοκρατικός τύπος που είμαι και 'γώ λέω να ξεκινήσω το πρώτο μου δημοψήφισμα και λόγω του ότι σκέφτομαι συνέχεια ποια είναι η καλύτερη "gps" εφαρμογή για το κινητό μου, να τα μας!!!!


      Λοιπόν xiao-κοσμε θέλω την ψήφο σας για ένα τόσο σοβαρό θέμα (για να μην χανόμαστε) !!!!


      Ποια είναι η καλύτερη "gps" εφαρμογή ;;;




      (Στη λίστα θα βάλω όσες περισσότερες μπορώ, για να έχετε επιλογές και πιστέψτε με, το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που θα ψηφίσουν οι περισσότεροι όχι όπως κάποιοι - κάποιοι, που το όχι το κάνουν ναι !!!

      Η τοποθέτηση έγινε τυχαία και εάν δεν έχει μπει κάποια εφαρμογή μου το λέτε για να μπει... Επίσης προτιμήθηκαν περισσότερο οι δωρεάν εφαρμογές και αυτές που δεν θέλουν δεδομένα από το δίκτυο στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε...)


      Ξεκινάμε λοιπόν ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Οφείλω να παραδεχτώ ότι η λίστα είναι και σωστή και αντικειμενική γιατί δεν θα ήταν τίμιο να συμπεριλαμβάνει τα εκτός συναγωνισμού iGo και DontPanic .
    • Διαφήμιση
    • Χρησιμοποίω το here κάθε μέρα στην δουλειά και θεωρώ ότι είναι από τα πολύ καλά δωρεάν, το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις πάρα πάνω από έναν προορισμό στην ίδια διαδρομή.το CoPilot ομως έχει αυτήν την επιλογή αλλά είναι ποιο πολύπλοκο.
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Οφείλω να παραδεχτώ ότι η λίστα είναι και σωστή και αντικειμενική γιατί δεν θα ήταν τίμιο να συμπεριλαμβάνει τα εκτός συναγωνισμού iGo και DontPanic .



      Ο/H kalandre3 έγραψε:

      Προτείνω να μπει και το iGO.



      Ο/H kexas έγραψε:

      Χρησιμοποίω το here κάθε μέρα στην δουλειά και θεωρώ ότι είναι από τα πολύ καλά δωρεάν, το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις πάρα πάνω από έναν προορισμό στην ίδια διαδρομή.το CoPilot ομως έχει αυτήν την επιλογή αλλά είναι ποιο πολύπλοκο.
      Συγγνώμη παίδες για την παράλειψη! Προστέθηκαν οι iGo και Don 't Panic. Έχετε δικαίωμα αλλαγής ψήψου ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Ο/H kexas έγραψε:

      Χρησιμοποίω το here κάθε μέρα στην δουλειά και θεωρώ ότι είναι από τα πολύ καλά δωρεάν, το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις πάρα πάνω από έναν προορισμό στην ίδια διαδρομή.το CoPilot ομως έχει αυτήν την επιλογή αλλά είναι ποιο πολύπλοκο.
      Αντε λοιπόν , εγώ αυτό , εσύ εκείνο και να γεμίσουμε 1200 τόσες σελίδες σαν κάποιο φόρουμ με αντιπαραθέσεις , χωρίς λόγο και αιτία , αφού η επιλογή ποια εφαρμογή
      θα χρησιμοποιήσει ο καθένας είναι θέμα προσωπικό και κολλάει δογματικά σε αυτήν . Θεμιτό το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :D , ΑΛΛΑ εγώ ΝΟΜΙΖΑ πως ΕΔΩ είναι μια
      κοινότητα , που ασχολείται με τα Xiaomi κινητά και τα πιθανά προβλήματά τους , και κάποιοι καλοί φίλοι χάνουνε την ώρα τους για να βοηθήσουν εμάς τους άσχετους
      να έχουμε ένα trouble Free κινητό .

      Αν κάνω λάθος lol
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Αντε λοιπόν , εγώ αυτό , εσύ εκείνο και να γεμίσουμε 1200 τόσες σελίδες σαν κάποιο φόρουμ με αντιπαραθέσεις , χωρίς λόγο και αιτία , αφού η επιλογή ποια εφαρμογή
      θα χρησιμοποιήσει ο καθένας είναι θέμα προσωπικό και κολλάει δογματικά σε αυτήν . Θεμιτό το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα , ΑΛΛΑ εγώ ΝΟΜΙΖΑ πως ΕΔΩ είναι μια
      κοινότητα , που ασχολείται με τα Xiaomi κινητά και τα πιθανά προβλήματά τους , και κάποιοι καλοί φίλοι χάνουνε την ώρα τους για να βοηθήσουν εμάς τους άσχετους
      να έχουμε ένα trouble Free κινητό .

      Αν κάνω λάθος
      Κατ' αρχήν ηταν δικό μου λάθος που δεν είχα βάλει δύο τόσο καλές εφαρμογές όπως οι iGo και Don 't Panic.

      Όσον αφορά φίλε μου τις αντιπαραθέσεις είναι μία ομορφιά της Δημοκρατίας και στο κάτω - κάτω σιγά μην τσακωθούμε. (χαβαλές να γίνεται)

      Τέλος το δημοψήφισμα το έβαλα περισσότερο για λόγους βοήθειας όλων εμάς των άσχετων, ώστε να βοηθηθούμε στο τι να επιλέξουμε από όλες αυτές τις εφαρμογές gps που υπάρχουν και τελικώς πάρουμε ένα δείγμα το τι χρησιμοποιείται από τους περισσότερους.

      Ευχαριστώ και Ειρήνη Ημίν xiaomo-αδέρφια μου ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση
    • Χρησιμοποιώ εφαρμογή για gps navigation καθημερινά και για επαγγελματικούς σκοπούς,καθώς οδηγάω φορτηγο και κινούμαι επαρχια με πολλές ενδιάμεσες στάσεις.Όταν σκέφτηκα να βάλω σε κινητό εφαρμογή σκέφτηκα το navigon που είχα χρησιμοποιήσει ελάχιστα αφού δεν μου χρειάστηκε ποτέ.
      Την πρώτη μέρα κι ενώ ήμουν στην δουλειά σκέφτηκα πως θα προσθέσω ενδιάμεσες στάσεις(ξέχασα να αναφέρω οτι μου δόθηκε προσωρινά μια συσκευή gps της tomtom στην οποία δεν υπήρχε η δυνατότητα να έχεις ενδιάμεσες στασεις το έψαξα τρελλά)ψάχτηκα στο ίντερνετ και βρήκα στο insomnia κάποιον iphonista που έλεγε για το copilot Την δοκίμασα αλλά πριν ξεκινήσω είπα στον εαυτό μου ότι δεν έχω πρβλημα να πληρώσω για μια εφαρμογή αρκει να δοκιμάσω όλες και να πληρώσω για την καλύτερη.

      Έτσι ξεκίνησα με το Copilot και είδα:

      ότι μπορούσες να βάλεις ενδιάμεσες στασεις.
      Το δοκίμασα και εντυπωσιάστηκα ,και από την δυνατότητα για ενδιάμεσες στασεις,και απο την απόκριση του σε χρονο σε περίπτωση που δεν πάρεις την σωστή στροφή,και απο τα γραφικά (αν και αυτό για μένα είναι το τελευταίο κριτήριο),και από το πόσο γρήγορα αν δεν σου αρέσει η προτεινόμενη διαδρομή να την αλλάξεις,και η ευχρηστία του μενού ,και από την πληθώρα των επιλογών (εγώ επειδη έχω κάποια στανταρ δρομολόγια στην πληρωμένη έκδοση μπορεις να αποθηκεύσεις τα δρομολόγια σου με τις ενδιάμεσες στασεις και να τα χρησιμοποιείς προσθαφαιρώντας στάσεις που την μια ημέρα να μην τις χρειαστείς αλλά την επόμενη φιαρα αν τις χρειαστεις έχεις πάλι το αποθηκευμένο δρομολόγιο το αρχικό άρα και την σταση που την προηγούμενη φορά έσβησες,και οι φωνές που σε οδηγούν (όχι αν είναι γλυκές αλλά αν είναι από αλοδαπούς που μηλάνε με σπαστή προφορά η από Έλληνες,οι γυναικία η μια φωνή στο copilot είναι από Ελληνίδα η άλλη από αλοδαπή οι αντρικές από ξένους ή άχαρες).

      Επίσης μπορείς να μεταφέρεις τον λογαριασμό σου σε άλλη συσκευή (Tablet) και να αποθηκεύεις τα σημεία που σε ενδιαφέρουν όχι με την ονομασία της οδού αλλά με κάποιο όνομα (εγώ για παράδειγμα στην διασταυρωση του Χιλιόδεντρου καστοριας με την ταδε εθνική οδό έβαλα το όνομα του πελάτου μου οπότε όταν το χρειαστώ παω στα αγαπημένα και βρήσκω ας πουμε το Caeser ή GrMacedon ή geopas)και τέλος για όσους κάθε εβδομάδα φλασάρουμε τις dev. συνεχώς αποθηκέυουμε όλα τα δεδομένα στο cloud η μοναδική φορά που χρησιμοποίησα το σύννεφο είναι.

      Όταν έληξε η δοκιμαστική περίοδος δοκίμασα το ,Don't Panic,την εφαρμοη για android της TOmtom,και δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω το iGO,και φυσικα της Google maps(σαν χάρτες όχι καθοδήγηση.)Έχω να πω ότι:

      1.Η Tomtom σαν εφαρμογή έχει πανέμορφα γραφικά,ενημερωμένους πολύ καλούς χάρτες δεν σου δίνει την δυνατότητα για ενδιάμεσες στάσεις,δεν την δοκίμασα σε περίπτωση λάθους στροφής πόσο γρήγορα αποκρίθηκε να μου δώσει εναλλακτική(αν βρίσκεσαι σε κομώπολη η πόλη με ώρα αιχμης ή είσαι σε κυκλικό κόμβο το καίγεσαι να πάρεις την σωστή στροφή και να μην μλέξεις σε μονόδρομο ή οπου αλλού υπάρχει πρόβλημα)

      2.Η Navigon μακράν τα φτοχώτερα γραφικά ενημερωμένοι χάρτες (δεν το πολυ άντεξα για δοκιμές)δεν βρήκα δυνατότητα για ενδιάμεσες στάσεις.

      3.Don't panic Δυνατότητα για ενδιάμεσες στάσεις αλλά το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό επειδή το διάβασα και το έψαξα πάααααααααααααααρα πολύ για να το βρω γιατί αυτοί που γράφαν για αυτό το ἐλεγα σίγουροι,και για να το έψαξα τόσο πολύ(μου πήρε 3 μέρες να το βρω και μέχρι τότε σε δρομολόγιο 17-20 στάσεων έβαζα μια μια την επόμενη μου κατεύθηνση.)Άρα είναι δύσχρηστη εφαρμογή για εμένα που είχα μάθει τηνλειτουργία του copilot.Φωνή από Ελληνίδα μου φάνηκε ή παλλινοστούντα(δεν έχω ουδεν πρόβλημα ήμουν παντρεμένος με παλλινοστούντα γυναίκα)οπου ξεχωρίζει η βαριά προφορά.
      Αν έκανες το λάθος να χάσεις στροφή αργούσε και έχανες και την επόμενη(αν κινήσε στην Κατερίνη ας πούμε που μου έτυχε και δεν είσαι από εκεί και χάσεις την στροφή ωρα 12:30 Πέμπτης θα κλαις)και μου έτυχε να χάσω έτσι 5-6-7 σταυροδρόμια ως που βρήκα άκρη(με φορτηγό δεν δύνασαι να σταματίσεις οπουδήποτε)και περίμενα ,επίσης σου δίνει την δυνατότητα από τις ρυθμίσεις αν κινήσαι στην επαρχία να επιλέξεις αν σε πάει από τον ταχύτερο(άρα εκεί που μπορείς να αναπτύξεις και ταχύτητα)ή από τον κοντνότερο δρόμο(αν κινησαι επαρχία το τονίζω μην το επιλέξεις θα σε βάλει σε χωραφόδρομο το έπαθα πολλάκις :P )

      4.Την εφαρμογή IGo έλεγε ότι η εξελιγμένη έκδοση καλύπτeι μόνο indonesia,δεν βρήκα τρόπο για ANDROID γενικά αν για να την χρησιμοποιήσει κάποιος πρέπι να φαει μια μέρα να βρει ποια έκδοση να εγκαταστήσει ή ποια όχι με αποτρέπει,άρα δεν μπορω να εκφραστώ για αυτή.

      Tώρα χρησιμοποιώ την βασικά έκδοση του copilot μέχρι να βρω τρόπο να πληρώσω για να την αγοράσω.Όπου δεν έχει φωνητική καθοδήγηση και αποθήκευση δρομολογίου.

      Να τονίσω η δουλειά μου είναι οδηγός φορτηγού και οι απόψεις εκφράζουν εμένα που όπως τονίζω είχα πρώτα χρησιμοιποήσει για μια εβδομάδα το copilot και δεν μπορεσα εύκολα να προσαρμοστώ σε μια απο τΙς εφαρμογες που δοκίμασα. ^^

      Όλες τις δοκίμασα με το Redmi note 2 μου :D :D

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην kimnag ().

    • Πήγαινε μια βόλτα ΕΔΩ , να διαπιστώσεις αν έχει βγάλει κανείς συμπέρασμα τα τελευταία σχεδόν 6 χρόνια . Ατέρμονες συζητήσεις και ερωτοαπαντήσεις
      χωρίς κανένα νόημα . Εκείνο που δέχομαι είναι πως μέσα από αυτές τις άκαρπες εναλλαγές απόψεων , κάποιοι που ασχολούνται φανατικά (!) με το
      αντικείμενο , μπορεί να ποστάρουν κάποια είδηση ή νέο , που πιθανόν να είναι χρήσιμο στον ερασιτέχνη χρήστη . Πέραν τούτου ουδέν .

      Προσωπικές απόψεις......βέβαια :D
    • To Sygic 13.4.2 αλλά και το Igo Primo είναι τα κορυφαία για το Android τα δουλεύω και τα δυο σε 7" Car DVD GPS με 4.2 Android και είναι υπέροχα με τους τελευταίους χάρτες πάντα...
      Xiaomi 13
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Αντε λοιπόν , εγώ αυτό , εσύ εκείνο και να γεμίσουμε 1200 τόσες σελίδες σαν κάποιο φόρουμ με αντιπαραθέσεις , χωρίς λόγο και αιτία , αφού η επιλογή ποια εφαρμογή
      θα χρησιμοποιήσει ο καθένας είναι θέμα προσωπικό και κολλάει δογματικά σε αυτήν . Θεμιτό το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα , ΑΛΛΑ εγώ ΝΟΜΙΖΑ πως ΕΔΩ είναι μια
      κοινότητα , που ασχολείται με τα Xiaomi κινητά και τα πιθανά προβλήματά τους , και κάποιοι καλοί φίλοι χάνουνε την ώρα τους για να βοηθήσουν εμάς τους άσχετους
      να έχουμε ένα trouble Free κινητό .

      Αν κάνω λάθος
      Συνταματάρχη mitu η τρομοκρατία δεν θα περάσει .... (χαχαχαχαχα) Εμείς θα ψηφίσουμε ... (πλάκα κάνω με αφορμή το avatar σου)

      (Τί μου θύμησες με την κολοκυθόπιτα πιο πάνω .... )

      Ο/H geobas έγραψε:

      Πήγαινε μια βόλτα ΕΔΩ , να διαπιστώσεις αν έχει βγάλει κανείς συμπέρασμα τα τελευταία σχεδόν 6 χρόνια . Ατέρμονες συζητήσεις και ερωτοαπαντήσεις
      χωρίς κανένα νόημα . Εκείνο που δέχομαι είναι πως μέσα από αυτές τις άκαρπες εναλλαγές απόψεων , κάποιοι που ασχολούνται φανατικά (!) με το
      αντικείμενο , μπορεί να ποστάρουν κάποια είδηση ή νέο , που πιθανόν να είναι χρήσιμο στον ερασιτέχνη χρήστη . Πέραν τούτου ουδέν .

      Προσωπικές απόψεις......βέβαια
      Η διαφορά είναι ότι εμείς έχουμε ένα δημοψήφισμα και στο τέλος του θα υπάρχει μία κυρίαρχη εφαρμογή ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση