Διαφήμιση

[GTV-5.11.19/20] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πολυ καλή και γρήγορη πλέον αυτή ηωρομ στο Note Pro
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • Ο/H ntinako33 έγραψε:

    Καλημερα σας ενώ έχω κατεβάσει την νέα Ρομ πάω στην αναβάθμιση για να επιλεξω και δεν μπορώ να επιλεξω..βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση ..redmi 2 td
    Υποπτεύομαι ότι τσεκάρεις για OTA και σου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Σε εκείνο το μενού που σου λέει έτσι, εάν πατήσεις πάνω δεξιά, ένα κουμπάκι με τρεις τελίτσες, βγαίνει ένα μενού και απο εκεί επιλέγεις "Επιλέξτε πακέτο αναβάθμισης" και απο εκεί επιλέγεις τη ρομ που έχεις κατεβάσει...
  • Ο/H Yervasios Katsotis έγραψε:

    καλησπερα στο φορουμ...έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα με τις γραμματοσειρές στο redmi note 4G/LTE; Δεν υπάρχουν πουθενά στις ρυθμίσεις... Κάνω αναζήτηση την λέξη "γραμματοσειρες" και μ βρίσκει τις γραμματοσειρές...όταν ανοίγω και παταω εφαρμογή σε μια από αυτές π έχω κολλάει η εφαρμογή της γραμματοσειράς και πρέπει να την κλείσω από το app manager...τι παίζει;το update είναι σαν να τις κατήργησε...
    εγω εχω το ιδιο θεμα με την γραμματοσειρα, δεν υπαρχει πουθενα στο redmi 2 TD 2gb ...
  • Διαφήμιση
  • Ο/H caeser έγραψε:

    Ο/H ntinako33 έγραψε:

    Καλημερα σας ενώ έχω κατεβάσει την νέα Ρομ πάω στην αναβάθμιση για να επιλεξω και δεν μπορώ να επιλεξω..βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση ..redmi 2 td
    Υποπτεύομαι ότι τσεκάρεις για OTA και σου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Σε εκείνο το μενού που σου λέει έτσι, εάν πατήσεις πάνω δεξιά, ένα κουμπάκι με τρεις τελίτσες, βγαίνει ένα μενού και απο εκεί επιλέγεις "Επιλέξτε πακέτο αναβάθμισης" και απο εκεί επιλέγεις τη ρομ που έχεις κατεβάσει...
    το βρηκα τι εφταιγε... ηταν το θεμα που ειχα επιλεξει δεν μ αφηνε να μπω στην αναβαθμιση.
  • Ο/H spideman3 έγραψε:

    Ο/H apo.stam έγραψε:

    εχω την εντυπωσηοτι στο mi3 παλι δεν κραταει το wifi
    Φίλε μου παρακολουθώ το θέμα σου και σε προηγούμενες rom και νομίζω ότι το πρόβλημα σου είναι στην συσκευή σου. Δες για κάποια εφαρμογή μήπως κάνει την ζημιά, αλλιώς κάνε καθαρή εγκατάσταση. Γιατί εγώ συνέχεια πειραματίζομαι με costum rom και beta rom android 6.0 και τέτοιο θέμα δεν έχω.
    Το θεμα με το wifi το εχω σ'αυτην κ στην προηγουμενη ρομ μόνο. Η μοναδικη εφαρμογή που εχω βαλει ειναι: banggood. Πως να τσεκαρω τις εφαρμογες; Οταν λες καθαρη εγκατασταση, τι εννοεις; Υπαρχει τροπος να κανω καθαρισμο δεδομένων στο wifi;
  • Νομίζω πως η τελευταία ROM σέρνεται όπως και η προηγούμενη της....με καθαρό Install όλα αυτά...το Xposed μπορεί να μπει στις καινούριες ROM σαν mode?(αν λέω τον σωστό όρο) αν και το κάνω χειροκίνητα πλέων....κάτι ακόμα στις τελευταίες ROM από όταν συνδυάσατε το Source από xiaomi.eu και en.miui.com υπάρχουν πολλές άχρηστες γλώσσες μέσα στο κινητό ενώ με το en.miui.com ήταν Αγγλικά Κινεζικά Ελληνικά (και έχω την εντύπωση ότι ήταν πιο γρήγορο το κινητό με miui.en πάρα με .eu σε θεμα ανταπόκρισης αν και για αυτό πιθανόν να φταίνε άπλα τα κινεζακια-ROM τους)...όλα αυτά τα λέω με σκοπό να γίνουν καλύτερες οι ROM με βάση την δίκη μου άποψη(ίσως να είμαι και λάθος δεν λέω)....επίσης εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά στο Foroum και πραγματικά σας ευχαριστούμε πολύ
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Antonis95gr έγραψε:

    Νομίζω πως η τελευταία ROM σέρνεται όπως και η προηγούμενη της....με καθαρό Install όλα αυτά...το Xposed μπορεί να μπει στις καινούριες ROM σαν mode?(αν λέω τον σωστό όρο) αν και το κάνω χειροκίνητα πλέων....κάτι ακόμα στις τελευταίες ROM από όταν συνδυάσατε το Source από xiaomi.eu και en.miui.com υπάρχουν πολλές άχρηστες γλώσσες μέσα στο κινητό ενώ με το en.miui.com ήταν Αγγλικά Κινεζικά Ελληνικά (και έχω την εντύπωση ότι ήταν πιο γρήγορο το κινητό με miui.en πάρα με .eu σε θεμα ανταπόκρισης αν και για αυτό πιθανόν να φταίνε άπλα τα κινεζακια-ROM τους)...όλα αυτά τα λέω με σκοπό να γίνουν καλύτερες οι ROM με βάση την δίκη μου άποψη(ίσως να είμαι και λάθος δεν λέω)....επίσης εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά στο Foroum και πραγματικά σας ευχαριστούμε πολύ
    Εμενα πάντα είχε όλες τις γλώσσες για κάποιο λόγο. Και μετά από καθαρή εγκατάσταση πάλι όλες τις είχε.. Παρόλο που έπρεπε να έχει μόνο αυτές που ανέφερες..
  • Ο/H kostakislarisa έγραψε:

    Ο/H Antonis95gr έγραψε:

    Νομίζω πως η τελευταία ROM σέρνεται όπως και η προηγούμενη της....με καθαρό Install όλα αυτά...το Xposed μπορεί να μπει στις καινούριες ROM σαν mode?(αν λέω τον σωστό όρο) αν και το κάνω χειροκίνητα πλέων....κάτι ακόμα στις τελευταίες ROM από όταν συνδυάσατε το Source από xiaomi.eu και en.miui.com υπάρχουν πολλές άχρηστες γλώσσες μέσα στο κινητό ενώ με το en.miui.com ήταν Αγγλικά Κινεζικά Ελληνικά (και έχω την εντύπωση ότι ήταν πιο γρήγορο το κινητό με miui.en πάρα με .eu σε θεμα ανταπόκρισης αν και για αυτό πιθανόν να φταίνε άπλα τα κινεζακια-ROM τους)...όλα αυτά τα λέω με σκοπό να γίνουν καλύτερες οι ROM με βάση την δίκη μου άποψη(ίσως να είμαι και λάθος δεν λέω)....επίσης εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά στο Foroum και πραγματικά σας ευχαριστούμε πολύ
    Εμενα πάντα είχε όλες τις γλώσσες για κάποιο λόγο. Και μετά από καθαρή εγκατάσταση πάλι όλες τις είχε.. Παρόλο που έπρεπε να έχει μόνο αυτές που ανέφερες..


    Σε 400mb rom τα αρχεία των μεταφράσεων δε νομίζω να πιάνουν πολύ χώρο 8-)

    Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Δε το λέω για το χωρο, απλά στο ποστ λέει ότι θα υπάρχουν 3 γλώσσες. Εκτός αν είναι εικονικές σαν επιλογές και δεν λειτουργουν παρά μόνο οι 3.
  • Ο/H Antonis95gr έγραψε:

    Νομίζω πως η τελευταία ROM σέρνεται όπως και η προηγούμενη της....με καθαρό Install όλα αυτά...το Xposed μπορεί να μπει στις καινούριες ROM σαν mode?(αν λέω τον σωστό όρο) αν και το κάνω χειροκίνητα πλέων....κάτι ακόμα στις τελευταίες ROM από όταν συνδυάσατε το Source από xiaomi.eu και en.miui.com υπάρχουν πολλές άχρηστες γλώσσες μέσα στο κινητό ενώ με το en.miui.com ήταν Αγγλικά Κινεζικά Ελληνικά (και έχω την εντύπωση ότι ήταν πιο γρήγορο το κινητό με miui.en πάρα με .eu σε θεμα ανταπόκρισης αν και για αυτό πιθανόν να φταίνε άπλα τα κινεζακια-ROM τους)...όλα αυτά τα λέω με σκοπό να γίνουν καλύτερες οι ROM με βάση την δίκη μου άποψη(ίσως να είμαι και λάθος δεν λέω)....επίσης εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά στο Foroum και πραγματικά σας ευχαριστούμε πολύ
    το xposed δεν δουλευει πλέον...
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • Διαφήμιση
  • [GTV-5.11.19/20] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη.



    Τελικά η μπαταρία δεν κρατάει όπως η προηγούμενη rom στο redmi note 3g

    Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk