Διαφήμιση

Sony bluetooth +xiaomi =0

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Sony bluetooth +xiaomi =0

      Λοιπόν είχα την φαεινή ιδέα να συνδέσω την χρήση του κινητού ειδικά στην δουλεια μου που είναι πολύ οδήγηση με ένα μπλε δοντι καθώς είναι πολύ χρηστικό.
      Επειδή είχα πολυ θετική εμπειρία με συσκευή της sony και ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος ε την εν λόγω εταιρεία σε όλες τις εφαρμογές με ήχο αποφάσισα να ξαναπάρω μια συσκευή από την εν λογω εταιρεία.
      Έτσι κι επειδη είμαι και κομματάκι περίεργος σκέφτηκα να ξανα πάω σε συσκευή με ακουστικα με καλωδιάκι,αποφάσισα λοιπόν και πήρα αυτό το οποίο διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του νομίζεις ότι πρόκειται για φεράρι και ότι εκτός από αυτά που κάνει θα σερβίρει και καφέ.
      Όλος χαρά λοιπόν το παίρνω το δοκιμάζω χάλια ο ήχος...το δίνω σε ένα φίλο με lg συσκευή τα ίδια,αλλά ο τύπος είχε κάτι ακουστικά σονυ για mp3 player και τακούμπωσε στην συσκευή και μου λέει απίστευτη συσκευή...
      οπότε λέω θα είναι προβληματικά τα ακουστικά θα βρω κανένα διαιρούμενο hands free κάποτε η τότε sonyericsson έβγαζε τέτοια και θα το δοκιμάσω.Βρίσκω λοιπόν σήμερα ένα μαγαζί από το οποίο έχω εξυπηρετηθεί πολλές φορές απο handsfree και του εξηγώ το πρόβλημα μου,μου λέει "γνωστο το πρόβλημα έχω δώσει κι εγώ τέτοια συσκευή σε πελάτες μου και όλοι αλλάζουν handsfree και βάζουν ένα της sony ericsson hpm7κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς" ¨Λέω από μέσα μου αυτός ξέρει τι λέει και αποδεδειγμενα με έχει πραγματικά εηυπηρετίσει οπότε τρίβω τα χερια μου,του λέω να το δοκιμάσω;μου λέει φυσικά,το δοκιμάζω παίρνω τηλέφωνο τον φίλο με το lg και μου λέει ότι με ακούει καλά!!!!!!!!!!!!!! όλος ευτυχία εγώ βάζω τη συσκευή μέσα στο κράνος και οδηγαω και μου λέει ότι ακούγεται θαυμάσια να του πάρω και αυτουνού ένα που καταφέρνει και στην μηχανή ακούγεται τόσο καλά εν κινήσει......

      και κάπου εκεί κατεβαίνω από το μηχανάκι όλος χαμόγελα,βγάζω το κράνος του ξαναμιλάω έχω μπει στο μεταξύ στα public (έχω σόνυ μπλε δόντι δεν μασάω από βαβουρα) και τον ξανα παίρνω τηλεφωνο,μου λέει που είσαι;του λεω στα public μου λέει που; δεν σε άκουσα; κοιτάζω την συσκυή βλέπω ότι έχει κλείσει η εφαρμογή της σόνυ (ξέχασα να αναφέρω ότι για να λειτουργίσει το bt χρειάζεται να εγκαταστήσεις στο κινητό μια εφαρμογή για να διαβάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο,μια εφαρμογή για να διαβάζεις τα μυνήματα και τις ειδοποιήσεις στην οθόνη του bt μια εφαρμογή για hd voice και κανα 2 άλλες που πραγματικά λες bt αγόρασα όχι δεύτερο κινητό!!)την ξανα ανοίγω τον ξανα παίρνω τηλέφωνο,μου ξανα λέει δεν μ'ακούει καλά...
      λέω θα πάω σπίτι είμαι από της 4+ τα χαράματα στους δρόμους θα στανιάρω και θα την βρω την άκρη!!!Δεν μασάω sony bt έχω...

      Αμ δε,φαίνεται πως η συσκευή με xiaomi δεν ταιριάζει και μάλλον ταιριάζει μονο με κινητά της σονυ(τουλάχιστον αυτό φαίνεται στις αξιολογίσεις των εφαρμογών της ...

      Οπότε για πούλημα αν βρω και θα ψαχτώ με άλλο (έχει ένα παραπλήσιο η samsung αλλά δεν θα το αγοράσω έτσι καθώς ο φίλος με το lg το έχει και θα το δοκιμάσω!!)
    • Μήπως βιάζεσαι λίγο? Εχω ένα VH310 και παιζει μια χαρά αν και είναι παλιό!! Μήπως να το κρατήσεις λίγο παραπάνω και να δεις την συμπεριφορα του?
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      Μήπως βιάζεσαι λίγο? Εχω ένα VH310 και παιζει μια χαρά αν και είναι παλιό!! Μήπως να το κρατήσεις λίγο παραπάνω και να δεις την συμπεριφορα του?
      εγώ να το κρατήσω αλλά άκρη δεν βρίσκω,του έχω βγάλει τις εφαρμογές όλες,τα ίδια ακούγομαι πολύ καλά ...μέσα στο σπίτι αλλά εκτός σπιτιού κάτω του μετρίου!!
    • Διαφήμιση
    • Ρυθμισε στην συσκευη σου την καταστολη θορυβου, ή αν έχει η εφαρμογή της Sony "παίξε" λίγο με αυτην την ρύθμιση. Δεν μπορει, στο σπίτι που έχει "ησυχία" να παίζει καλά το bt και εκτός όχι.
      Κάτι άλλο φταίει
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      Ρυθμισε στην συσκευη σου την καταστολη θορυβου
      που είναι αυτή η ρύθμιση στην συσκευή;
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      Δεν ειναι μέσα στο Ρυθμίσεις/Ηχος/Ρυθμίσεις Ηχου?
      εκεί είναι αλλά δεν μου το δίνει σαν δικαίωμα να επιλέξω κάτι!!Μόνο όταν συνδέω ενσύρματα ακουστικά αλλάζω ρυθμίσεις!!
    • Διαφήμιση
    • ναι το επεξεργάστηκα το προηγούμενο μήνυμα μάλλον δεν το πρόλαβες μόνο όταν συνδέω ενσύρματο ακουστικό μπορώ να αλλάξω κατι από τις ρυθμίσεις,στην εφαρμογή του sony είχε επιλογή που την είχα ενεργοποιημένη αλλά και απενεργοποιημένη δεν άλλαξε κάτι
    • ¨Εχω και εγώ το ίδιο Sony bluetooth SBH-52 . Όταν την δοκίμασα μέσα στο σπίτι ( δυστυχώς μόνο μια φορά , όταν μου το κάναν δώρο ).
      Έπαιζε άψογα , χωρίς το ακουστικό το δοκίμασα.
      Δεν υπάρχει άλλο παρόμοιο προϊόν στην αγορά, που να κάνει σχεδόν τα πάντα, όπως το Sony bluetooth SBH-52. !!!!!!

      Το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι ότι συνοδεύεται (περιέχονται) από κακής ποιότητας ακουστικά Sony.!!!!!!!
      Ένα πλεονέκτημα του είναι ότι χρησιμοποιείς το bluetooth χωρίς ακουστικά, αυτό σημαίνει ότι μπορείς να μιλάς από αυτό και μόνο , ενώ το κινητό σου θα βρίσκεται στην τσάντα σου.
      Θα αρχίσω να το δουλεύω τις επόμενες μέρες με τα ακουστικά της xiaomi , για να βγάλω έμπρακτα συμπεράσματα για τις λειτουργίες του.


      Images
      • SONY SBH-52.png

        87,44 kB, 403×467, viewed 196 times
    • Λοιπόν,σήμερα το σύνδεσα το bt με ένα Samsung trend plus gt-s7580.Η ομιλία του ήταν απίστευτη!!Λες και ο συνομιλητής μου ήταν μέσα στο τηλέφωνο και μου μιλούσε.ούτε εφαρμογές είχα στο Samsung Ούτε τίποτα,αφο΄ύ λέω αν με πάρει γραμμή η sony από μια γωνιά θα με μηνύσει για:Δυσφήμιση,απαξίωση προϊόντος και διαφυγόντα κέρδη τόσο Θάψιμο που της έχω ρίξει!!
      Και ρωτάω τα xiaomi δεν τα πάνε καλά με το συγκεκριμένο προϊον η το δικό μου xiaomi μαζί με το πρόβλημα με το φλασάρισμα που έχω..
      Είναι θέμα rom miui η της δικής μου miui;;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geo221 έγραψε:

      Το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι ότι συνοδεύεται (περιέχονται) από κακής ποιότητας ακουστικά Sony.!!!!!!!
      Δοκίμσασε να αλλάξεις ακουστικά,εγώ όπως είπα και στο αρχικό ποστ βρήκα τα sonyericsson hpm7κάτι 70 νομίζω που είναι διαιρούμενα και έβαλα μόνο το πάνω μέρος ώστε να μην είναι τεράστιο σε μέγεθος...