Διαφήμιση

Mi-4c: "Ο snap-ΔΡΑΚΟΣ του Πεκίνου!"

• Review

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 22/10/2021) !!! <<

Γίνεται η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.10.20 για 25 συσκευές (Ολοκληρώθηκε)

Από τις 15 Σεπτεμβρίου έχει σταματήσει η εβδομαδιαία διανομή των ROM για τα Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Redmi K40 Pro/+/Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S και POCO F3/Redmi K40 λόγω των δοκιμών στο Android 12.

Από τις 27 Νοεμβρίου σταματά η διανομή των εβδομαδιαίων Beta ROM για τις ακόλουθες συσκευές : Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ο/H perpetas έγραψε:

Εξάλλου η μετάβαση μου από το Redmi 1S είναι σίγουρο ότι θα με καταπλήξει.
      Υγ. Προτείνετε να περιμένω κι άλλο το Mi 5 ή να πάρω το Mi4c ; ( φαντάζομαι το Mi5 θα ξεπερνάει τα 400€, οπότε και σαν τιμή είναι και αυτό ένα θετικό )
      Υγ2. Quick Poll: Mi 5, Mi4c + Mi Pad 2 ή Mi Note ;
      Υγ3. Ενδιαφέρομαι για EU Warehouse να έρθει σύντομα. Μόνο από Honorbuy να κοι
      -Η μετάβαση απο το 1s στο Mi4c σίγουρα θα είναι εντυπωσιακή σε όλους τους τομείς! Μιλάμε όμως για άλλη κατηγορία! Θα εκπλαγείς ευχάριστα!
      -Επίσης μιλάμε για τα διπλάσια χρήματα σε αξία...It's up to you!
      -Δεν υφίσταται κανένα poll εδώ! Συκρίνεις ένα κινητό, 5,2'', ένα άλλο σαφώς μικρότερης κατηγορίας 5,00'', ένα tablet 8.9'' και ένα phablet 5,7''... Οπότε τι να συγκρίνεις? Είναι ανόμοια πράγματα... Το μόνο που μπορεί κάποιος να πει εδώ είναι ότι αγοράζοντας το phablet, συνδυάζεις όλα τα άλλα σε μια συσκευή...
      -Και στη γωνία του οικοδομικού τετραγώνου που μένω, να είχε κατάστημα το Honorbuy δεν θα ψώνιζα απο αυτούς! Ποτέ πάλι τα λεφτά μου σε ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ! (καθαρά προσωπική μου άποψε, αλλά αφού ρωτάς δημόσια, απαντάω και γω δημόσια...)
    • Ο/H perpetas έγραψε:

Φοβερό Review.

Ήταν μάλλον ό,τι χρειαζόμουν για να αποφασίσω σε ποια συσκευή να στραφώ.

Κουράστηκα να περιμένω το Mi 5 και από όσα διαβάζω το Mi4c είναι αξιοπρεπέστατο!

Εξάλλου η μετάβαση μου από το Redmi 1S είναι σίγουρο ότι θα με καταπλήξει.

Υγ. Προτείνετε να περιμένω κι άλλο το Mi 5 ή να πάρω το Mi4c ; ( φαντάζομαι το Mi5 θα ξεπερνάει τα 400€, οπότε και σαν τιμή είναι και αυτό ένα θετικό )

Υγ2. Quick Poll: Mi 5, Mi4c + Mi Pad 2 ή Mi Note ; :D

Υγ3. Ενδιαφέρομαι για EU Warehouse να έρθει σύντομα. Μόνο από Honorbuy να κοιτάξω;
      Υπόψιν το Honorbuy έκανε νερά σε διαχειριστή του φόρουμ, οπότε κοίτα και αλλού...vickmall, coolicool,yeso521, όπου το βρεις. Τώρα το Mi5, ακούγονται ακόμα πολλά, περίμενε τουλάχιστον να ανακοινωθεί επίσημα πρώτα.
    • Επειδή εμπιστεύομαι την κοινότητα 100%, ξεχνάω το honorbuy και θα ψαχτώ για αλλού.

Η αλήθεια είναι ότι δεν προτιμάω κάτι σε οθόνη πάνω από 5,2 ίντσες γι αυτό και έβαλα την εναλλακτική να πάρω το Mi4c και το Mi Pad 2 μόνο για τη δουλειά.

Ο γλυκούλης επειδή δεν έχει EU Warehouse δεν ξέρω αν μπορώ να περιμένω 1 μήνα ξανά.

Ευπρόσδεκτη κάθε πρόταση!
      Won't Back Down
    • Διαφήμιση
    • Ο/H perpetas έγραψε:

Επειδή εμπιστεύομαι την κοινότητα 100%, ξεχνάω το honorbuy και θα ψαχτώ για αλλού.
      Η αλήθεια είναι ότι δεν προτιμάω κάτι σε οθόνη πάνω από 5,2 ίντσες γι αυτό και έβαλα την εναλλακτική να πάρω το Mi4c και το Mi Pad 2 μόνο για τη δουλειά.
      Ο γλυκούλης επειδή δεν έχει EU Warehouse δεν ξέρω αν μπορώ να περιμένω 1 μήνα ξανά.
      Ευπρόσδεκτη κάθε πρόταση!
      Κάτι έλεγε για Ισπανία... για διάβασε ΕΔΩ και ρίξε και μια ερώτηση αν βρεις καλή τιμή
    • Απλά να πω στον φίλο που το σκέφτεται πως η τιμή του φίλτατου παππού- caeser ήταν πριν 2 μήνες.

Εγώ το πήρα 230κάτι και παίζει να έπεσε κι άλλο από τον προηγούμενο μήνα μέχρι τώρα.

Όπως και να έχει είναι ένα πολύ αξιόπιστο κινητό. Εγώ όμως αν ήξερα πως ΣΙΓΟΥΡΑ 1000% θα βγει το Mi5 Ιανουάριο και κρατούσα ήδη κάποιο χρήμα θα άρχιζα τις οικονομίες !!!! Δική σου η απόφαση όμως φίλε
    • Σου είπα κοίτα παντού (εκτός honorbuy, everbuy, gearbest) και πες μας που το βρήκες για να σου πούμε τι αξίζει ή μπορείς να δεις κριτικές και στο αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ με τις αξιολογήσεις των καταστημάτων
    • 280€ το βρήκα σε Ibuygou και geekbying (μιλάμε για EU Warehouse)

Από κει και πέρα κοίταξα σε minideal, yeso, coolicool, vickmall και το πιο φθηνό από κίνα είναι στα 230€.

Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και θήκη, tempered glass προστατευτικό κλπ. τα οποία δεν υπάρχουν από EU.

Είμαι σε ..τρίλημμα :P

Να πάω από Κίνα, από Ευρώπη ή να περιμένω Mi5.. ||
      Won't Back Down
    • Διαφήμιση
    • Είχα μια πρώτη συνομιλία με τον γλυκούλη και μου είπε ότι δεν είναι διαθέσιμο ακόμα το EU Warehouse από Ισπανία, ούτε μου έδωσε κάποιο χρονικό όριο.

Οπότε ή θα περιμένω για το Mi5 ή αν βρω κάποια καλή προσφορά από αλλού θα πάω προς το Mi4c.
      Won't Back Down
    • Ο/H perpetas έγραψε:

Είχα μια πρώτη συνομιλία με τον γλυκούλη και μου είπε ότι δεν είναι διαθέσιμο ακόμα το EU Warehouse από Ισπανία, ούτε μου έδωσε κάποιο χρονικό όριο.

Οπότε ή θα περιμένω για το Mi5 ή αν βρω κάποια καλή προσφορά από αλλού θα πάω προς το Mi4c.
      Θα σου πρότεινα να πας για Mi4c μεριά μιας και το Mi5 σαν νέα συσκευή θα ήταν καλό να περιμένουμε τι παιδικές ασθένειες θα βγάλει για να ξεπεραστούν και ταυτόχρονα να πέσει και η τιμή του!

Εάν ανακοινωθεί Τέλη Γενάρη όπως λένε, το Πάσχα θα είναι μια καλή περίοδος για αγορά :) Τουλάχιστον τότε υπολογίζω εγώ να το χτυπήσω! :minigun:
      Βασίλης
    • Μια ερώτηση παιδιά.. Led ειδοποιησεων έχει το εν λόγο κινητό;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
      1. Ενα bug που έχω εδώ και αρκετό καιρό (και ξεχνάω να το αναφέρω) θα το πω τώρα και να το επαληθεύσει κάποιος με Mi4c ή άλλος που έχει HDR Ζωντανό στη φωτογραφική του (το Redmi 2 δεν έχει).Όταν πας στο HDR Ζωντανό και βγάλεις φωτογραφία και μετά μπεις στο άλμπουμ να τη δεις (από το εικονίδιο αριστερά στη φωτογραφική) και μετά πατήσεις back για να ξαναεπιστρέψεις στη φωτογραφική η οθόνη θολώνει σε ολόλευκη και δεν μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες. Αλλάζεις mode και ξαναπάς πίσω και όλα οκ. Τυγχαίνει αρκετά συχνά στο HDR ζωντανό.
      2. Εκείνο που μου έκανε σήμερα το πρωί (και δεν το κάναν οι άλλες) όταν ξύπνησα ήταν ανοιχτό ένα εικονίδιο του viper από η ώρα 11 τη νύχτα και δεν είχε χαμηλώσει (γίνει minimize), προκαλώντας την ώρα να μείνει στις 11 η νύχτα ενώ ήταν 5 το πρωί. Δεν ξέρω αν δεν το έβλεπα το πρωί και να το έκλεινα (που έγινε κατά τύχης) αν θα μου προκαλούσε πρόβλημα στο ξυπνητήρι (αφού επηρέασε την ώρα). Πρέπει να το ψάξουμε λίγο αυτό γιατί είναι σοβαρό. Αυτό με την τελευταία Ρομ (6.1.7 Dev)