Διαφήμιση

MIUI Greek ROM 5.11.5 Notifications [Solved 5.11.12]

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Λοιπόν τελικά το πρόβλημα που είχα λύθηκε με την νέα έκδοση χωρίς φυσικά να παρέμβω σε κάποια άλλη ρύθμιση
    • Ο/H lampisd έγραψε:

      τελικα λυθηκε το προβλημα με την τελευταια εκδοση?
      η αληθεια ειναι φιλε μου πως τωρα θα το δοκιμασω εγω μιας και χθες δεν βρηκα χρονο να το κανω... Btw μου εβγαλε ΟΤΑ το κινητο για την 5.11.12 και την κατεβασε κιολα μονο του και μου λεει να κανω restart να την βαλει... ειναι αξιοπιστο να το αφησω να την εγκαταστασησει μονο του? ή να κανω παλι την διαδικασια με την custom recovery και flashαρισμα της 5.11.12 απο το αντιστοιχο zipακι?
    • Ο/H ribben έγραψε:

      Btw μου εβγαλε ΟΤΑ το κινητο για την 5.11.12 και την κατεβασε κιολα μονο του και μου λεει να κανω restart να την βαλει... ειναι αξιοπιστο να το αφησω να την εγκαταστασησει μονο του? ή να κανω παλι την διαδικασια με την custom recovery και flashαρισμα της 5.11.12 απο το αντιστοιχο zipακι?
      Σίγουρα το update αυτό δεν είναι της ελληνικής rom. Συνιστώ προσοχή με την αυτοματη εγκατάσταση..
    • Διαφήμιση
    • Θετική Απάντηση
      Μετά από πολύωρη ενασχόληση χθες για το θέμα των notification έχω καταλήξει στα εξής συμπεράσματα:

      Καταρχήν μιλάμε για την καθυστερημένη εμφάνιση των notifications από μισό λεπτό έως και 15 λεπτά και αυτό σε άσχετα χρονικά διαστήματα, αρκετές φορές έρχονται κανονικά. Εάν δεν παίρνετε καθόλου notifications μιλάμε για άλλη περίπτωση.

      1. Δεν είναι θέμα του Mi4c μόνο. Το έχουν κάτοχοι από όλη την γκάμα της xiaomi και εικάζω πως αυτοί που λένε ότι δεν το έχουν απλά δεν το έχουν δοκιμάσει ενδελεχώς.
      2. Δεν είναι hardware θέμα, είναι θέμα της Miui από αυτά που έχω αποκομίσει επηρεάζουν 2 πράγματα. Α. Το Ipv6 B. Το optimisation που έχει γίνει για να γλιτώσουν μπαταρία όσων αφορά τα wakelocks (alligned wake locks)
      3. Στο πρόβλημα ρόλο παίζει και ο governor. Αναλόγως τι έχει επιλεγμένο η κάθε έκδοση της miui που φοράμε μπορεί τα πράγματα να είναι καλύτερα η χειρότερα.
      4. Το πρόβλημα εμφανίζεται σε όλες τις εκδόσεις miui (GTV, xiaomi.eu, xiaomi.en, smui κτλ) και δεν έχει να κάνει με Stable ή Developer.
      5. Το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως μετά από deep sleep, δηλαδή να έχουμε κανένα 30λεπτο κλειστή οθόνη, μην το δοκιμάζετε αμέσως μόλις την σβήσετε.

      Αυτά τα ολίγα.

      Προσωπικά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, ας έρθει και 2 λεπτά αργότερα δεν χάθηκε ο κόσμος. Η αλήθεια είναι πάντως πως με την τελευταία GTV σήμερα όσες φορές δοκίμασα μέσα στην μέρα τα Notifications ήρθανε άμεσα.
      Βασίλης

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην MIUI_ART ()
      Αιτία: Ολοκληρωμένη απάντηση.

    • Έχω κι εγώ την εντύπωση πως έρχονται καλύτερα απ την προηγούμενη έκδοση οι ειδοποιήσεις τώρα... Νομίζω ότι και στο παιχνίδι που είχα θέμα πλέον δεν έχω. Δεν ξέρω αν έφτιαξε λόγω της ρομ ή επειδή του έδωσα άδεια για να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος, πάντως πρέπει να λύθηκε το θέμα

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση