Διαφήμιση

προβλημα με redmi note 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H spyros12 έγραψε:

      δεν ειχε ζελατινα φιλε μου! το τηλεφωνο δουλευε κανονικα,μετα απο φλασαρισμα super su εφαγε το κολημα

      τελικα το εφτιαξα το προβλημα μαλλον ηταν στην εκδοση τοθ sp flash tool!

      το μονο θεμα που εχω τωρα ειναι το invalid IMEI!

      καμια ιδεα


      Λοιπόν για το imei μπορείς να κάνεις τα εξής

      Βήματα

      [1] άνοιξε το τηλέφωνο στις κλήσεις και πληκτρολόγησε το *#*#3646633#*#*.
      Θα σου εμφανίσει το μενού από το 'Engineer Mode'

      [2] Επιλέγεις το CDS Information
      [3] από εκεί το Radio Information
      [4] Επιλέγεις το Phone 1 ή (Phone 2 αντίστοιχα)
      [5] Μέτα το AT+ γράφεις Ε στα αγγλικά και το παράδειγμα που σου έχω. πχ AT+EGMR=1,7,"1234567890XXX15"
      Το Imei σου μπορείς να το βρεις από το κουτί του κινητού, είναι τυπωμένο μαζί με το barcode :
      [6] Όταν τελειώσεις πατάς το Send At Cοmmand

      προσοχή στο AT+EGMR=1,7,"" που θα σου εμφανίσει εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις ανάμεσα στα θαυμαστικά " "
      Την ίδια διαδικασία θα ακολουθήσεις και στο Phone 2 και βέβαια να μην ξεχνάς το Send At Cοmmand
      Τέλος για να λειτουργήσει θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση του κινητού σου
      Σου επισυνάπτω και τις ανάλογες φώτο.
      Images
      • 1.png

        50,39 kB, 450×800, viewed 86 times
      • 2.png

        44,13 kB, 450×800, viewed 96 times
      • 3.png

        51,62 kB, 450×800, viewed 101 times
      • 4.png

        21,96 kB, 450×800, viewed 102 times
      • 5.png

        119,76 kB, 450×800, viewed 103 times
    • ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις το εφτιαξα τελικα το τηλεφωνο εβαλα και ελληνικη miui

      ενα πραγμα με εκνευριζει μονο,εχω πολλους ηχους τριξιματος απο το πλαστικο καπακι του κινητου.αντιμετωπιζει καποιος παρομοιο προβλημα? καμια πατεντα?
    • Ο/H spyros12 έγραψε:

      ενα πραγμα με εκνευριζει μονο,εχω πολλους ηχους τριξιματος απο το πλαστικο καπακι του κινητου.αντιμετωπιζει καποιος παρομοιο προβλημα? καμια πατεντα?
      Μπορείς να γίνεις ποιο συγκεκριμένος. Το ακούς όταν λειτουργεί η δόνηση ή όταν ακούς μουσική.
    • Διαφήμιση
    • αναφερομαι στο πλαστικο πισω καπακι φενεται δεν κανει καλη επαφη και ολο τριζει,αντιμετωπιζει καποιος κατι παρομοιο?
    • Παιδια καλησπέρα. Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το redmi note 2 και κάθε απάντηση ή λύση θα ήμουν υπόχρεος. Αγόρασαν το κινητό Σεπτέμβριο και ήρθε τον Νοέμβριο. Όλα καλά, όμως εδώ και έναν μήνα όταν μιλάω στο κινητό δε με ακούει ο άλλος. Όχι εντελώς αλλά δυσκολεύεται σαν να είμαι στο βάθος. Εγώ ακούω κανονικά τον άλλον όμως ο άλλος παραπονιέται συνεχώς ότι δε με ακούει καλά. Μου είπαν ήδη 10 διαφορετικά άτομα. Φταίει το μικρόφωνο; Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;
    • Ο/H Jack έγραψε:

      Παιδια καλησπέρα. Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το redmi note 2 και κάθε απάντηση ή λύση θα ήμουν υπόχρεος. Αγόρασαν το κινητό Σεπτέμβριο και ήρθε τον Νοέμβριο. Όλα καλά, όμως εδώ και έναν μήνα όταν μιλάω στο κινητό δε με ακούει ο άλλος. Όχι εντελώς αλλά δυσκολεύεται σαν να είμαι στο βάθος. Εγώ ακούω κανονικά τον άλλον όμως ο άλλος παραπονιέται συνεχώς ότι δε με ακούει καλά. Μου είπαν ήδη 10 διαφορετικά άτομα. Φταίει το μικρόφωνο; Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;
      Έκανες καμια αναβάθμιση ή αλλαγή σε rom και σου εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα ή ξεκίνησε έτσι τυχαία;

      1) Βεβαιώσου κατ αρχής ότι το πρόβλημα δεν στο δημιουργεί η θήκη (μπορεί να ψιλοκαλύπτει κάποιο από τα μικρόφωνα). Βγάλε την θήκη και κάνε δοκιμαστικά τηλέφωνα να δεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα.
      2) Φύσηξε λίγο τα μικρόφωνα μήπως έχει πάει σκόνη και αυτή σου δημιουργεί το πρόβλημα
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Jack έγραψε:

      Παιδια καλησπέρα. Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το redmi note 2 και κάθε απάντηση ή λύση θα ήμουν υπόχρεος. Αγόρασαν το κινητό Σεπτέμβριο και ήρθε τον Νοέμβριο. Όλα καλά, όμως εδώ και έναν μήνα όταν μιλάω στο κινητό δε με ακούει ο άλλος. Όχι εντελώς αλλά δυσκολεύεται σαν να είμαι στο βάθος. Εγώ ακούω κανονικά τον άλλον όμως ο άλλος παραπονιέται συνεχώς ότι δε με ακούει καλά. Μου είπαν ήδη 10 διαφορετικά άτομα. Φταίει το μικρόφωνο; Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;
      Δεν φταιει το μικροφωνο .Μπες στο recovery κανε wipe cache και θα στρωσει.
    • ναι έκανα αναβάθμιση και έβαλα τη stable rom από εδώ. Έχει καμία σημασία μήπως αυτό; Και που είναι το recovery για να κάνω wipe cache; Στα ελληνικά έχει άλλη ονομασία;
    • Ο/H Jack έγραψε:

      Και που είναι το recovery για να κάνω wipe cache;
      Αν πας tools -> Updater -> και πατήσεις τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά θα σου βγάλει ένα menu.

      Επέλεξε το reboot to recovery και είσαι οκ

      Εναλλακτικά πατάς συνεχώς το vol_down + power
      Δεν διεκδικώ το αλάθητο.
      Είναι καπαρωμένο από άλλους.
    • Διαφήμιση
    • δεν ξέρω βασικά τι φταίει αλλά έκανα έναν καθαρισμό στο κέντρο ασφαλείας και εσβησα-καθαρισα και τα cache, έκανα ένα reboot και τώρα είναι εντάξει. Οπότε αν το ξανακάνει θα με δείτε πάλι εδώ. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε recovery mode ακόμα.