Διαφήμιση

Πως θα βγάλετε μεγάλο Score στα μετροπρογράματα σαν το ANTUTU

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πως θα βγάλετε μεγάλο Score στα μετροπρογράματα σαν το ANTUTU

      Θα σας πω μία τεχνική να βγάλετε και εσείς μεγάλο σκορ, και θα μου απαντήσετε αν αξίζει τον κόπο να κάνετε κάτι τέτοιο.


      • Να έχετε φορτισμένη την μπαταρία τουλάχιστον στο 80%
      • Βάλτε την συσκευή σου σε Flight Mode.
      • Κλείστε GPS & Bluetooth
      • Βγάλτε και την SIM Card για να μην κάνει Paging ούτε για κλήση ανάγκης.
      • Βγάλτε την αργή SD Card ώστε να μετρήσει μόνο Throughput & I/O της εσωτερικής μνήμης
      • Βγάλτε όλες τις εφαρμογές από το Autostart.
      • Κλείστε την φωτεινότητα στο ελάχιστο (ίσα να φαίνονται τα γράμματα)
      • Κάντε Reboot να είναι έτοιμη.
      • Αφήστε την συσκευή σας για πολύ ώρα σε ένα όσο το δυνατόν ψυχρότερο μέρος.
      • Αφού παγώσει για τα καλά ώστε να την αισθάνεστε πολύ κρύα στα χέρια σας,
      • Βάλτε την σταθερή πάνω σε μία κρύα επιφάνεια
      • τρέξτε αμέσως το bench, και να την έχετε ακίνητη για να μην δουλεύουν ούτε τα γυροσκόπια.
      Καλά Scores......
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Αναρωτιέμαι γιατί δεν τους είπες το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ απ'όλα...?
      Ότι πρέπει να έχουν περάσει στην συσκευή τους την Ελληνική GTV...
      Τα ευκόλως ευνοούμενα παραλείπονται :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Επίσης βασικό εάν έχουν το κινητό σε κάποια θήκη, να την βγάζουν. Η θήκη κρατάει το κινητό ζεστό, έτσι όπως το "προστατεύει". Σε μένα βλέπω μεγάλη διαφορά στο note pro.
    • Ο/H nik.evia έγραψε:

      με την rom που μου εστειλαν απο vickmall ευρωπαικη antutu 57700 με το που εβαλα την ελληνικη delevoper 51000 τι παιζει????
      1ο μπορεί να έκανες τη δοκιμή ενώ τη μια φορά ήταν "ξεκούραστο" και την άλλη "κουρασμένο". Αυτό για πολλούς λόγους όπως μπαταρία, sd card, ανοικτά προγράμματα, πόση διαθέσημη ραμ, πόσο σκληρό είχες και πολλά άλλα που επηρεάζουν.

      Εκτός όμως από αυτά υπάρχουν και Ρομ που κάθονται καλύτερα σε ένα κινητό. Ακόμη και εμείς που κάνουμε αναβάθμιση κάθε βδομάδα το σκορ μπορεί να αλλάζει. Γι`αυτό και αν πας στο σχετικό τόπικ δίπλα από τη βαθμολογία των Users πολλοί αναγράφουν και τη συγκεκριμένη Ρομ που το πέτυχαν.

      Ελπίζω να σε κάλυψα
    • Διαφήμιση
    • Ποτέ μου δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το θέμα του score ενός smartphone/tablet. Ίσως έχει νόημα αν η σύγκριση γίνεται "εργοστασιακά", δηλ. υπό τις καλύτερες δυνατές συνθήκες (ή/& τις ίδιες "εργαστηριακές" συνθήκες για όλα τα κινητά). Έτσι μπορούμε να έχουμε μια ιδέα "τι απίδια βάνει ο σάκος του" πριν το πάρουμε. 8)
      Αφού το πάρουμε όμως & μετά, είναι τόσοι οι παράγοντες που επηρεάζουν το score, που δεν έχει νόημα να το ελέγχουμε κάθε λίγο. Αυτό που έχει νόημα είναι να βλέπουμε αν δουλεύει καλά σε καθημερινές συνθήκες. Τα XRN2 που πήρα πάνε σφαίρα, οπότε είναι φυσιολογικό να είμαι ευχαριστημένος, ειδικά αν σκεφτούμε ότι είναι κινητά της τάξης των 150€. Με τα ίδια χρήματα από Ελλάδα καμιά ψιλομπαχατέλα θα παίρναμε. :P
      ...lost in translation...
    • ακριβως φιλέ μου έχεις απόλυτο δίκιο απλά το εγραψα να δω μήπως έφταιγε τπτ κ επίσης για ένα κινητό 150 ευρώ 50000 σε benchmark όχι μόνο άσχημα δεν είναι ,ειμαι
      υπέρ ευχαριστημένος απλά και συγκεκριμένα το note2 πεταειιιι
    • Ο/H evankouros έγραψε:

      Ποτέ μου δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το θέμα του score ενός smartphone/tablet. Ίσως έχει νόημα αν η σύγκριση γίνεται "εργοστασιακά", δηλ. υπό τις καλύτερες δυνατές συνθήκες (ή/& τις ίδιες "εργαστηριακές" συνθήκες για όλα τα κινητά). Έτσι μπορούμε να έχουμε μια ιδέα "τι απίδια βάνει ο σάκος του" πριν το πάρουμε. 8)
      Αφού το πάρουμε όμως & μετά, είναι τόσοι οι παράγοντες που επηρεάζουν το score, που δεν έχει νόημα να το ελέγχουμε κάθε λίγο. Αυτό που έχει νόημα είναι να βλέπουμε αν δουλεύει καλά σε καθημερινές συνθήκες. Τα XRN2 που πήρα πάνε σφαίρα, οπότε είναι φυσιολογικό να είμαι ευχαριστημένος, ειδικά αν σκεφτούμε ότι είναι κινητά της τάξης των 150€. Με τα ίδια χρήματα από Ελλάδα καμιά ψιλομπαχατέλα θα παίρναμε. :P
      Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε
      Έτσι ακριβώς αν τρέχει καλά το κινητό το τι σκορ σου δείχνει νομίζω ότι δεν παίζει μεγάλο ρόλο
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Θα σας πω μία τεχνική να βγάλετε και εσείς μεγάλο σκορ, και θα μου απαντήσετε αν αξίζει τον κόπο να κάνετε κάτι τέτοιο.



      • Να έχετε φορτισμένη την μπαταρία τουλάχιστον στο 80% OK
      • Βάλτε την συσκευή σου σε Flight Mode. OK
      • Κλείστε GPS & Bluetooth OK
      • Βγάλτε και την SIM Card για να μην κάνει Paging ούτε για κλήση ανάγκης. OK
      • Βγάλτε την αργή SD Card ώστε να μετρήσει μόνο Throughput & I/O της εσωτερικής μνήμης OK
      • Βγάλτε όλες τις εφαρμογές από το Autostart. OXI
      • Κλείστε την φωτεινότητα στο ελάχιστο (ίσα να φαίνονται τα γράμματα) OK
      • Κάντε Reboot να είναι έτοιμη. OK
      • Αφήστε την συσκευή σας για πολύ ώρα σε ένα όσο το δυνατόν ψυχρότερο μέρος. OK
      • Αφού παγώσει για τα καλά ώστε να την αισθάνεστε πολύ κρύα στα χέρια σας, OK
      • Βάλτε την σταθερή πάνω σε μία κρύα επιφάνεια OK
      • τρέξτε αμέσως το bench, και να την έχετε ακίνητη για να μην δουλεύουν ούτε τα γυροσκόπια. OK
      Καλά Scores......
      Με ρεκόρ 53.700 και έχοντας τρέξει άλλες 3 φορές το bench με σκορ 50.000 - 53.000 η αλήθεια είναι ότι περίμενα ένα σκορ γύρω στις 56.000 κάνοντας τα παραπάνω. Μόνο το autostart δεν ήξερα που βρίσκεται για να αφαιρέσω τις εφαρμογές. Απογοητεύτηκα από το σκορ γιατί έπιασε 44.700 (9.000 λιγότερο από το ρεκορ μου χωρίς κάποιο κόλπο πριν του restart) και πατώντας αμέσως μετά το αποτέλεσμα "test again" χτύπησε 49.000+

      Πριν από 2-3 μέρες συνέβει το γεγονός και η αλήθεια είναι ότι δεν ξαναδοκίμασα για να δω τι αποτέλεμα θα μου έβγαζε αυτή τη φορά. Έκανα και μία εκκαθάριση εφαρμογών σήμερα στο κινητό και σούταρα το antutu :D
      MIUI Global 9.5.19.0
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GAIOKTHMONAS έγραψε:

      και σούταρα το antutu
      axaxaxaxaxaxa

      Την καλύτερη δουλειά έκανες... :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)