Διαφήμιση

ορίστε... ιδού... βουαλά...! Mi Powerstrip!

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      Αυτή την περίοδο είμαι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο ιωαννίνων λόγω επαγγελματικής αιτίας. Θα κατέβω για 4-5 μέρες μετά τις 21 και πριν τα Χριστούγεννα. Προέκυψε τελευταία στιγμή η δυνατότητα και έπρεπε να την αξιοποιήσω. Αν γίνει κάτι σ'αυτό το διάστημα, θα έρθω για καφέ :)
      Display Spoiler

      Αν έχεις χρόνο και είσαι με την οικογένεια σου εκεί μην ξεχάσεις να επισκευτείς τα:
      - "Motley" - βρίσκεται κάθετα στην 28η Οκτωμβρίου (ρωτησε αν θέλεις) - Για να φάτε πολύ ωραία γλυκά
      - "Φρόντζου Πολιτεία" - Για να πιείτε πολύ ωραία ροφήματα με θέα όλα τα Ιωάννινα
      - "Παραλίμνιο Ψυχαγωγικό Πάρκο" - Για μεγάλους και μικρούς έχει πολλά πράγματα να κάνετε (cinema, φαγητό,παιδότοπος, καφέ)
      Αν σε ενδιαφέρει κάτι άλλο ή χρειάζεσαι κάποια πληροφορία πες μου :D Με χαρά θα σε βοηθήσω!!


      Αχ αυτά τα powerstrip μας έχουνε τρελάνει όλους χαχα
      Μιας που μιλάμε για power δείτε και ΑΥΤΟ.. Φαίνεται χρήσιμο για κάποιους!
    • Ο/H iAmLiakos έγραψε:

      Μιας που μιλάμε για power δείτε και ΑΥΤΟ.. Φαίνεται χρήσιμο για κάποιους!Αχ αυτά τα powerstrip μας έχουνε τρελάνει όλους χαχα

      καλά τέτοια υπάρχουν και εδώ και πιο χρήσιμα κιόλας (δεν χρειάζονται αντάπτορες) :)
    • Ναι σωστά! Εγώ την "ιδέα" έδειξα, δεν έψαξα τι υπάρχει. :D
      Απο 9/11 έχει το πολύμπριζο στο banggood στα 12 δολλάρια!
      Δείτε DEALS Banggood
    • Διαφήμιση
    • Για εμάς εδώ στην Κύπρο, όπου.... περάσαμε Αγγλοκρατία και μας έμειναν οι μπρίζες αγγλικού τύπου, υπάρχει κανένα πολύπριζο από xiaomi ή λίγο δύσκολο???
    • Παιδιά θέλω να πάρω και εγω 2! Να ρωτήσω μόνο κάποια πράγματα ως άσχετος που είμαι (και στα ηλεκτρικά!)

      -Γιατί δεν μπορεί να πάρει υπολογιστή(για laptop με νοιάζει κυρίως)
      -Πως ξέρετε οτι δεν έχει γείωση. Και βασικά τι είναι η γείωση και που χρειάζεται(γιατί googlaροντας δεν το πολυκατάλαβα)
      -Επίσης είμαι κέντρο Αθήνα οπότε αν θέλετε για ομαδική είμαι μέσα!
      -Τέλος έχω κάρτα εξωτερικού οπότε μπορώ να αγοράσω απο ali αν χρειάζεται και αυτο

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • -Γιατί υποδέχεται μόνο τα λεπτά φις που αντιστοιχούν συνήθως σε πιο "αδύναμες" συσκευές. Δηλαδή μετασχηματιστές, μικρά φωτιστικά, φορτιστές κλπ. Για λόγους ασφαλείας δε μπαίνουν χοντρά φις, δλδ υπολογιστών, ισχυρών οικιακών συσκευών γενικά (σκούπα, πλυντήρια, ατμοσίδερο).
      -Δεν έχει γείωση για τον παραπάνω λόγο: Από Ευρωπαϊκά φις, δέχεται μόνο τα λεπτά.
      -Η γείωση χρησιμεύει στο να διοχετεύει το "περιττό" ρεύμα σε περίπτωση βραχυκυκλώματος στο έδαφος, αντί να το διοχετεύει στη συσκευή και / ή πάνω σου.

      Όλα αυτά βέβαια λύνονται αν πάρεις 4 τέτοιους αντάπτορες. Έναν για να βάλεις το φις του πολύπριζου στην ευρωπαϊκή πρίζα, και άλλους τρεις που να μετατρέπουν το ευρωπαϊκό σε αυστραλιανό - κινέζικο- δεν ξερωπωςτολεν. Τότε θα έχεις όμως μία τεράστια κουμούτσα που θα σου κοστίσει και κατά τι παραπάνω, οπότε απλώς αν θες πολύπριζο για υπολογιστή, πάρε ένα κανονικό από την ντόπια αγορά, να κάνεις τη δουλειά σου.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mikhailbakurin έγραψε:

      -Γιατί υποδέχεται μόνο τα λεπτά φις που αντιστοιχούν συνήθως σε πιο "αδύναμες" συσκευές. Δηλαδή μετασχηματιστές, μικρά φωτιστικά, φορτιστές κλπ. Για λόγους ασφαλείας δε μπαίνουν χοντρά φις, δλδ υπολογιστών, ισχυρών οικιακών συσκευών γενικά (σκούπα, πλυντήρια, ατμοσίδερο).
      -Δεν έχει γείωση για τον παραπάνω λόγο: Από Ευρωπαϊκά φις, δέχεται μόνο τα λεπτά.
      -Η γείωση χρησιμεύει στο να διοχετεύει το "περιττό" ρεύμα σε περίπτωση βραχυκυκλώματος στο έδαφος, αντί να το διοχετεύει στη συσκευή και / ή πάνω σου.

      Όλα αυτά βέβαια λύνονται αν πάρεις 4 τέτοιους αντάπτορες. Έναν για να βάλεις το φις του πολύπριζου στην ευρωπαϊκή πρίζα, και άλλους τρεις που να μετατρέπουν το ευρωπαϊκό σε αυστραλιανό - κινέζικο- δεν ξερωπωςτολεν. Τότε θα έχεις όμως μία τεράστια κουμούτσα που θα σου κοστίσει και κατά τι παραπάνω, οπότε απλώς αν θες πολύπριζο για υπολογιστή, πάρε ένα κανονικό από την ντόπια αγορά, να κάνεις τη δουλειά σου.
      Τέλεια κατάλαβα! Οπότε πιστολάκι και σίδερο θα τα βάζω αλλού

      Ένα θα χρειαστώ τελικά παιδιά lol αν είναι για ομαδική!
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H mikhailbakurin έγραψε:

      Δεν έχει γείωση για τον παραπάνω λόγο: Από Ευρωπαϊκά φις, δέχεται μόνο τα λεπτά.
      Αυτο τώρα απο που προκύπτει? Με τον κατάλληλο αντάπτορα και βεβαια ΕΧΕΙ ΓΕΙΩΣΗ..
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      Ο/H mikhailbakurin έγραψε:

      Δεν έχει γείωση για τον παραπάνω λόγο: Από Ευρωπαϊκά φις, δέχεται μόνο τα λεπτά.
      Αυτο τώρα απο που προκύπτει? Με τον κατάλληλο αντάπτορα και βεβαια ΕΧΕΙ ΓΕΙΩΣΗ..

      Αυτό λέω κι εγώ στο τέλος του ποστ. Χωρίς αγορά ανταπτόρων, γείωση για ευρωπαϊκό φις, δεν προσφέρεται.
    • Παιδιά για αυτο εδώ τι λέτε? Το βρήκα λίγο πιο παλιά που έψαχνα τα κινεζομάγαζα, το μαγαζί δεν το ξέρω αλλά θυμάμαι οτι την προηγούμενη φορά που το κοίταζα κάπου έλεγε οτι έχει σχέση με το miniinthebox(γνωστό κινεζομαγαζοφαρμακείο :P ).Ίσως για αυτο είναι και ακριβός σχετικά... Υποπτεύομαι οτι το φτιάξαν μόνοι τους αλλά αυτο που μου βάζει υποψίες για κακό είναι οτι σε καμία φωτο δεν φαίνεται ολόκληρο το strip...
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Graydath έγραψε:

      Παιδιά για αυτο εδώ τι λέτε? Το βρήκα λίγο πιο παλιά που έψαχνα τα κινεζομάγαζα, το μαγαζί δεν το ξέρω αλλά θυμάμαι οτι την προηγούμενη φορά που το κοίταζα κάπου έλεγε οτι έχει σχέση με το miniinthebox(γνωστό κινεζομαγαζοφαρμακείο :P ).Ίσως για αυτο είναι και ακριβός σχετικά... Υποπτεύομαι οτι το φτιάξαν μόνοι τους αλλά αυτο που μου βάζει υποψίες για κακό είναι οτι σε καμία φωτο δεν φαίνεται ολόκληρο το strip...
      To προϊόν κυκλοφορεί αισθητά φθηνότερο σε αρκετά γνωστά μαγαζιά. Μην ρισκάρεις με αγνώστους, αν και δεν μου φαίνεται μούφα στη φωτογραφία. Μια χαρά φαίνεται...