Διαφήμιση

Piston 3 Earphone Black

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H maddoctor έγραψε:

      Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
      Έχω την εντύπωση ότι όποιος έχει την υπομονή να τα τυλίγει σε αυτό το γκατζετάκι, θα έχει και την υπομονή να τα ξεμπερδεύει... Άλλωστε είπαμε... τα δικά μου "κατασχέθηκαν"...οπότε δεν με ενδιαφέρει...! Χαχαχα!Ως εναλλακτική έχω παραγγείλει από το GearBest αυτό ΕΔΩ από τις 12 Σεπτεμβρίου και ακόμα έρχεται... Να κάνω υπομονή μου λένε οι Κινέζοι...
      Αυτά τα bt που λες ότι παρήγγειλες παίζουν την μουσική που έχεις στο τηλ. σου, λειτουργούν σαν ακουστικά δηλαδή για τα mp3 σου?
    • Ο/H Trickle έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H maddoctor έγραψε:

      Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
      Έχω την εντύπωση ότι όποιος έχει την υπομονή να τα τυλίγει σε αυτό το γκατζετάκι, θα έχει και την υπομονή να τα ξεμπερδεύει... Άλλωστε είπαμε... τα δικά μου "κατασχέθηκαν"...οπότε δεν με ενδιαφέρει...! Χαχαχα!Ως εναλλακτική έχω παραγγείλει από το GearBest αυτό ΕΔΩ από τις 12 Σεπτεμβρίου και ακόμα έρχεται... Να κάνω υπομονή μου λένε οι Κινέζοι...
      Αυτά τα bt που λες ότι παρήγγειλες παίζουν την μουσική που έχεις στο τηλ. σου, λειτουργούν σαν ακουστικά δηλαδή για τα mp3 σου?
      Ναι, παίζουν και μουσική λογικά, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ έχω παραλάβει ακόμα... Είμαι σίγουρος πλέον, ότι δεν θα παραλάβω ποτέ από αυτούς, οπότε παρήγγειλα και πάλι από τον "γλυκούλη" αυτή τη φορά... ΕΔΩ
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Trickle έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H maddoctor έγραψε:

      Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
      Έχω την εντύπωση ότι όποιος έχει την υπομονή να τα τυλίγει σε αυτό το γκατζετάκι, θα έχει και την υπομονή να τα ξεμπερδεύει... Άλλωστε είπαμε... τα δικά μου "κατασχέθηκαν"...οπότε δεν με ενδιαφέρει...! Χαχαχα!Ως εναλλακτική έχω παραγγείλει από το GearBest αυτό ΕΔΩ από τις 12 Σεπτεμβρίου και ακόμα έρχεται... Να κάνω υπομονή μου λένε οι Κινέζοι...
      Αυτά τα bt που λες ότι παρήγγειλες παίζουν την μουσική που έχεις στο τηλ. σου, λειτουργούν σαν ακουστικά δηλαδή για τα mp3 σου?
      Ναι, παίζουν και μουσική λογικά, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ έχω παραλάβει ακόμα... Είμαι σίγουρος πλέον, ότι δεν θα παραλάβω ποτέ από αυτούς, οπότε παρήγγειλα και πάλι από τον "γλυκούλη" αυτή τη φορά... ΕΔΩ
      Εγώ παρέλαβα μετά από 65 μέρες από δαύτους... (πήρα και Refund με μορφή δωροεπιταγής για το Site τους βέβαια και αυτό γιατί άρχισα να τους κράζω σε φόρουμ που έκανε πολλές παραγγελίες από αυτούς..)

      Never again!
      Βασίλης
    • Διαφήμιση
    • Μια ερωτηση παιδια. Πως ξεχωριζουμε τα γνησια απο τα "κινεζικα".. οχι μονο για τα piston γενικα για τα προΪοντα Xiaomi.
      Xiaomi Redmi Note 8T
    • Ο/H ntel0s έγραψε:

      Μια ερωτηση παιδια. Πως ξεχωριζουμε τα γνησια απο τα "κινεζικα".. οχι μονο για τα piston γενικα για τα προΪοντα Xiaomi.
      Δεν υπάρχει ΜΙΑ απάντηση στο ερώτημά σου. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να δεις εάν ένα προϊόν είναι γνήσιο ή όχι. Κυρίως για τα κινητά τηλέφωνα, είναι ένα σύνολο "δειγμάτων" που βλέπεις εάν μια συσκευή είναι γνήσια ή όχι... και επειδή "Το ψάρι βρωμάει απ'το κεφάλι" που λέει η ελληνική παροιμία, το σωστό ξεκίνημα είναι πολύ βασικό: Προσέχεις από ΠΟΥ κάνεις την παραγγελία σου... (ή αν θέλεις, προσέχεις από που να ΜΗΝ την κάνεις...) ^^
    • Τα low cost προϊόντα είναι κάτι που δεν αντιγράφεται εύκολα.Ο λόγος είναι πολύ απλός, τα ακριβά προϊόντα έχουν ενσωματωμένα στην τιμή τους και την διαφήμιση που κάνουν όπου το κόστος παραγωγής τους είναι πιο φθηνό και αξίζει να "μπει" κάποιος στην διαδικασία να αντιγράψει κάτι για να το πουλήσει πιο φθηνά ή στην ίδια τιμή αλλά με μεγαλύτερο κέρδος. Οι low cost εταιρίες έχουν ήδη συμπηεσμένα κέρδη σε σχέση με την παραγωγή τους οπότε δεν αξίζει και κάποιος να αντιγράψει για να κερδίσει πενταροδεκάρες (όπως είπε και ο Φίλης). Επίσης οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν δεν μπαίνουν στη διαδικασία να δημιουργήσουν κάποιο τρόπο ώστε να το ελέγχουμε εμείς, ένας τέτοιος τρόπος θα ήταν η δημιουργία μοναδικών κωδικών για κάθε κομμάτι που παράγεται, όπου θα ελέγχονταν στη συνέχεια online. Η nillkin έχει κάνει κατι τέτοιο για τα προϊόντα της μόνο που... έχει τον ίδιο κωδικό για κάθε προϊόν(προσοχή όχι κομμάτι, προϊόν!). Κάτι τέτοιο όμως καταλαβαίνουμε οτι θα ήταν πολυέξοδο(κατασκευή online πλατφόρμας και διαδικασία παραγωγής) με αποτέλεσμα τα low cost προϊόντα να μην είναι και τόσο...low cost. Στα κινητά θεωρώ οτι μπορείς να το καταλάβεις διότι είτε θα έχει εμφανής διαφορές στην κατασκευή ή στο λειτουργικό. Επίσης στα υπόλοιπα προϊόντα θα το καταλάβεις διότι δεν θα έχει τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας. Γενικά δεν αξίζει να φτιάξει κάποιος μουφα προϊόντα με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας(για low cost μιλάμε πάντα)

      Συμπέρασμα, γενικά θεωρώ οτι είναι δύσκολο να πάρεις κάτι με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας και να είναι μούφα. Αλλά ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι να προσέχεις απο που ψωνίζεις όπως είπε και ο caeser.
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H Graydath έγραψε:

      Τα low cost προϊόντα είναι κάτι που δεν αντιγράφεται εύκολα.Ο λόγος είναι πολύ απλός, τα ακριβά προϊόντα έχουν ενσωματωμένα στην τιμή τους και την διαφήμιση που κάνουν όπου το κόστος παραγωγής τους είναι πιο φθηνό και αξίζει να "μπει" κάποιος στην διαδικασία να αντιγράψει κάτι για να το πουλήσει πιο φθηνά ή στην ίδια τιμή αλλά με μεγαλύτερο κέρδος. Οι low cost εταιρίες έχουν ήδη συμπηεσμένα κέρδη σε σχέση με την παραγωγή τους οπότε δεν αξίζει και κάποιος να αντιγράψει για να κερδίσει πενταροδεκάρες (όπως είπε και ο Φίλης). Επίσης οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν δεν μπαίνουν στη διαδικασία να δημιουργήσουν κάποιο τρόπο ώστε να το ελέγχουμε εμείς, ένας τέτοιος τρόπος θα ήταν η δημιουργία μοναδικών κωδικών για κάθε κομμάτι που παράγεται, όπου θα ελέγχονταν στη συνέχεια online. Η nillkin έχει κάνει κατι τέτοιο για τα προϊόντα της μόνο που... έχει τον ίδιο κωδικό για κάθε προϊόν(προσοχή όχι κομμάτι, προϊόν!). Κάτι τέτοιο όμως καταλαβαίνουμε οτι θα ήταν πολυέξοδο(κατασκευή online πλατφόρμας και διαδικασία παραγωγής) με αποτέλεσμα τα low cost προϊόντα να μην είναι και τόσο...low cost. Στα κινητά θεωρώ οτι μπορείς να το καταλάβεις διότι είτε θα έχει εμφανής διαφορές στην κατασκευή ή στο λειτουργικό. Επίσης στα υπόλοιπα προϊόντα θα το καταλάβεις διότι δεν θα έχει τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας. Γενικά δεν αξίζει να φτιάξει κάποιος μουφα προϊόντα με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας(για low cost μιλάμε πάντα)

      Συμπέρασμα, γενικά θεωρώ οτι είναι δύσκολο να πάρεις κάτι με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας και να είναι μούφα. Αλλά ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι να προσέχεις απο που ψωνίζεις όπως είπε και ο caeser.
      Xiaomi Product Authentication - mi.com :Maggie2:
      Βασίλης
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Stinger έγραψε:

      Ο/H Graydath έγραψε:

      Τα low cost προϊόντα είναι κάτι που δεν αντιγράφεται εύκολα.Ο λόγος είναι πολύ απλός, τα ακριβά προϊόντα έχουν ενσωματωμένα στην τιμή τους και την διαφήμιση που κάνουν όπου το κόστος παραγωγής τους είναι πιο φθηνό και αξίζει να "μπει" κάποιος στην διαδικασία να αντιγράψει κάτι για να το πουλήσει πιο φθηνά ή στην ίδια τιμή αλλά με μεγαλύτερο κέρδος. Οι low cost εταιρίες έχουν ήδη συμπηεσμένα κέρδη σε σχέση με την παραγωγή τους οπότε δεν αξίζει και κάποιος να αντιγράψει για να κερδίσει πενταροδεκάρες (όπως είπε και ο Φίλης). Επίσης οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν δεν μπαίνουν στη διαδικασία να δημιουργήσουν κάποιο τρόπο ώστε να το ελέγχουμε εμείς, ένας τέτοιος τρόπος θα ήταν η δημιουργία μοναδικών κωδικών για κάθε κομμάτι που παράγεται, όπου θα ελέγχονταν στη συνέχεια online. Η nillkin έχει κάνει κατι τέτοιο για τα προϊόντα της μόνο που... έχει τον ίδιο κωδικό για κάθε προϊόν(προσοχή όχι κομμάτι, προϊόν!). Κάτι τέτοιο όμως καταλαβαίνουμε οτι θα ήταν πολυέξοδο(κατασκευή online πλατφόρμας και διαδικασία παραγωγής) με αποτέλεσμα τα low cost προϊόντα να μην είναι και τόσο...low cost. Στα κινητά θεωρώ οτι μπορείς να το καταλάβεις διότι είτε θα έχει εμφανής διαφορές στην κατασκευή ή στο λειτουργικό. Επίσης στα υπόλοιπα προϊόντα θα το καταλάβεις διότι δεν θα έχει τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας. Γενικά δεν αξίζει να φτιάξει κάποιος μουφα προϊόντα με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας(για low cost μιλάμε πάντα)

      Συμπέρασμα, γενικά θεωρώ οτι είναι δύσκολο να πάρεις κάτι με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας και να είναι μούφα. Αλλά ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι να προσέχεις απο που ψωνίζεις όπως είπε και ο caeser.
      Xiaomi Product Authentication - mi.com :Maggie2:
      χαχαχα οκ ωραίος. Να ρωτήσω το έχει ψάξει κανείς είναι μοναδικός κωδικός για κάθε κομμάτι ή για κάθε προϊόν?
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H Graydath έγραψε:

      Ο/H Stinger έγραψε:

      Ο/H Graydath έγραψε:

      Τα low cost προϊόντα είναι κάτι που δεν αντιγράφεται εύκολα.Ο λόγος είναι πολύ απλός, τα ακριβά προϊόντα έχουν ενσωματωμένα στην τιμή τους και την διαφήμιση που κάνουν όπου το κόστος παραγωγής τους είναι πιο φθηνό και αξίζει να "μπει" κάποιος στην διαδικασία να αντιγράψει κάτι για να το πουλήσει πιο φθηνά ή στην ίδια τιμή αλλά με μεγαλύτερο κέρδος. Οι low cost εταιρίες έχουν ήδη συμπηεσμένα κέρδη σε σχέση με την παραγωγή τους οπότε δεν αξίζει και κάποιος να αντιγράψει για να κερδίσει πενταροδεκάρες (όπως είπε και ο Φίλης). Επίσης οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν δεν μπαίνουν στη διαδικασία να δημιουργήσουν κάποιο τρόπο ώστε να το ελέγχουμε εμείς, ένας τέτοιος τρόπος θα ήταν η δημιουργία μοναδικών κωδικών για κάθε κομμάτι που παράγεται, όπου θα ελέγχονταν στη συνέχεια online. Η nillkin έχει κάνει κατι τέτοιο για τα προϊόντα της μόνο που... έχει τον ίδιο κωδικό για κάθε προϊόν(προσοχή όχι κομμάτι, προϊόν!). Κάτι τέτοιο όμως καταλαβαίνουμε οτι θα ήταν πολυέξοδο(κατασκευή online πλατφόρμας και διαδικασία παραγωγής) με αποτέλεσμα τα low cost προϊόντα να μην είναι και τόσο...low cost. Στα κινητά θεωρώ οτι μπορείς να το καταλάβεις διότι είτε θα έχει εμφανής διαφορές στην κατασκευή ή στο λειτουργικό. Επίσης στα υπόλοιπα προϊόντα θα το καταλάβεις διότι δεν θα έχει τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας. Γενικά δεν αξίζει να φτιάξει κάποιος μουφα προϊόντα με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας(για low cost μιλάμε πάντα)

      Συμπέρασμα, γενικά θεωρώ οτι είναι δύσκολο να πάρεις κάτι με τα διακριτικά της εκάστοτε εταιρίας και να είναι μούφα. Αλλά ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι να προσέχεις απο που ψωνίζεις όπως είπε και ο caeser.
      Xiaomi Product Authentication - mi.com :Maggie2:
      χαχαχα οκ ωραίος. Να ρωτήσω το έχει ψάξει κανείς είναι μοναδικός κωδικός για κάθε κομμάτι ή για κάθε προϊόν?
      :lol:

      Ναι είναι μοναδικό το Serial number ανά τεμάχιο. Επίσης συνήθως το καταλαβαίνεις γιατί οι ταινίες αυτές είναι ανάγλυφες (και θερωριτικά δύσκολο να τις αντιγράψεις). Σίγουρα πάντος παίζουν αντιγραφή xiaomi οπότε θέλει προσοχή!! (Φίλος μου είπε πως πέτυχε σε πανηγίρι γύφτο να πουλάει xiaomi power bank "ΓΝΗΣΙΟ" ! χαχαχ)
      Βασίλης
    • Στο sound and vibration, audio settings, mi sound enchancer, δεν βλέπω μέσα τα piston-3! Μόνο μέχρι piston-2 βλέπω. Μου διαφεύγει κάτι? Οκ ξαναδιάβασα το OP:P
      OffTopic
      και μιας και πιάσαμε τον music player, δεν μου κατεβάζει artwork και δεν βρήκα κάποια ρύθμιση γι'αυτό! Any ideas?
      Βασίλης
    • Διαφήμιση