Διαφήμιση

flickering σε xiaomi mi4c

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες MIUI 11 XTRV-9.11.14 ROM για 15 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

H ROM για τα raphael, polaris, ursa, equuelus, pyxis, crux, cepheus θα παραδοθεί όταν έχουμε Source

Τα ΟΤΑ για τα απλά μέλη θα γίνει ενεργό στις επόμενες 12-24 ώρες.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• flickering σε xiaomi mi4c

καλησπερα παρελαβα το εν λογω κινητο στην 3/32 εκδοση προ ολιγων ημερων..διαπιστωσα flickering της οθονης κατα διαστηματα χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο η να εχω πολλες εφαρμογες ανοικτες...περασα την ελληνικη ρομ απο το σαιτ αλλα παλι μου εμφανισε το ιδιο προβλημα.εχει καποιος κατι αντιστοιχο? πρεπει να ξαναεπιστρεψω την συσκευη στην κινα?
    • Διαφήμιση
    • Μήπως φίλε μου έβαλες και Tempered Glass και σου δημιουργεί πρόβλημα ?
    • Δεν ξέρω εάν επηρεάζει στο κινητό σου, είχα ακούσει παρόμοια προβλήματα στο προηγούμενο κινητό μου το Asus Zenfone 2.
      Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου και να βγάλεις το Tempered Glass τσάμπα, ίσως κάποιος με περισσότερη εμπειρία σε Xiaomi μπορεί να βοηθήσει
    • Διαφήμιση
    • Ο/H menoetius έγραψε:

καλησπερα παρελαβα το εν λογω κινητο στην 3/32 εκδοση προ ολιγων ημερων..διαπιστωσα flickering της οθονης κατα διαστηματα χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο η να εχω πολλες εφαρμογες ανοικτες...περασα την ελληνικη ρομ απο το σαιτ αλλα παλι μου εμφανισε το ιδιο προβλημα.εχει καποιος κατι αντιστοιχο? πρεπει να ξαναεπιστρεψω την συσκευη στην κινα?
      Τι είναι η 3/32 έκδοση??? Δεν καταλαβαίνω...
      Τι ρομ φοράει και πως την έχεις περάσει?
      Όσο για τα υπόλοιπα σχόλια, δηλαδή εάν εγώ θέλω να μην το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα, αλλά και να φοράω και Tempered glass στο κινητό μου... ΔΕΝ μπορώ, αλλιώς θα "αναβοσβύνει" η οθόνη???? Τι είδους "συμβιβασμοί" είναι αυτοί???
      Δεν το δέχομαι αυτό και ούτε μου έχει ξανατύχει σε τόσες συσκευές Xiaomi που έχουν περάσει από τα χέρια μου!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

Ο/H menoetius έγραψε:

καλησπερα παρελαβα το εν λογω κινητο στην 3/32 εκδοση προ ολιγων ημερων..διαπιστωσα flickering της οθονης κατα διαστηματα χωριςΤι είναι η 3/32 έκδοση??? Δεν καταλαβαίνω...
      Τι ρομ φοράει και πως την έχεις περάσει?
      Όσο για τα υπόλοιπα σχόλια, δηλαδή εάν εγώ θέλω να μην το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα, αλλά και να φοράω και Tempered glass στο κινητό μου... ΔΕΝ μπορώ, αλλιώς θα "αναβοσβύνει" η οθόνη???? Τι είδους "συμβιβασμοί" είναι αυτοί???
      Δεν το δέχομαι αυτό και ούτε μου έχει ξανατύχει σε τόσες συσκευές Xiaomi που έχουν περάσει από τα χέρια μου!

Ο/H Bodai έγραψε:

Προσεχε αν το tempered (ή κάτι) άλλο μπερδεύει την λειτουργία του proximity sensor
      περασα την GTV_5.10.22 MIUI V7 ρομ συμφωνα με τις οδηγιες του φορουμ
      ειχα προβλημα και πριν την συγκεκριμενη ρομ οποτε δεν φταιει αυτη
      οταν γραφω 3/32 αναφερομαι σε ραμ και ρομ αντιστοιχα
      αυτο με την φωτεινοτητα της οθονης το προσεξα σε ενα σαιτ για nexus που το εγραφε..στην αναβροχια καλο και το χαλαζι(πιαστηκα απο οπου μπορουσα για τιπς και βοηθεια)
      συμβιβασμος υπαρχει αν η λυση για να διορθωθει κανει 3 μηνες και με τα πηγαινε ελα
      δοκιμασα αυτο με την φωτεινοτητα και η επομενη κινηση ειναι το tempered glass
      εχει σταλει ηδη μηνυμα στο μαγαζι αλλα θα προτιμουσα να μην χασω το κινητο για ενα τριμηνο..
    • Ο/H menoetius έγραψε:

περασα την GTV_5.10.22 MIUI V7 ρομ συμφωνα με τις οδηγιες του φορουμ
      ειχα προβλημα και πριν την συγκεκριμενη ρομ οποτε δεν φταιει αυτη
      οταν γραφω 3/32 αναφερομαι σε ραμ και ρομ αντιστοιχα
      αυτο με την φωτεινοτητα της οθονης το προσεξα σε ενα σαιτ για nexus που το εγραφε..στην αναβροχια καλο και το χαλαζι(πιαστηκα απο οπου μπορουσα για τιπς και βοηθεια)
      συμβιβασμος υπαρχει αν η λυση για να διορθωθει κανει 3 μηνες και με τα πηγαινε ελα
      δοκιμασα αυτο με την φωτεινοτητα και η επομενη κινηση ειναι το tempered glass
      εχει σταλει ηδη μηνυμα στο μαγαζι αλλα θα προτιμουσα να μην χασω το κινητο για ενα τριμηνο..

Ναι... καταλαβαίνω... Ήλπιζα να ήταν κάποιο πρόβλημα με καμιά περίεργη κινέζικη ρομ, αλλά απ'ότι λες δεν είναι αυτό και μάλλον φαίνεται να είναι κάποιο hardware πρόβλημα... Το αν πάρεις την απόφαση να το στείλεις πίσω ή όχι, εξαρτάται από σένα φυσικά και το πόσο ενοχλητικό είναι...
      Αν και δεν ακούγεται να φταίει το μαγαζί, αν θέλεις πες μας και από ποιο μαγαζί το πήρες...
    • απο vickmall...δεν λεω οτι φταιει το μαγαζι αλλα δυστυχως πρεπει να επεσα σε ελλατωματικο προιον...το θεμα ειναι να δεχτουν να το αλλαξουν και το τι θα επακολουθησει μετα..συν τον χρονο του πηγαινε ελα..
    • Διαφήμιση
    • Επικοινώνησε μαζί τους και εξήγησε τους το πρόβλημα. Αν μπορείς στείλε τους και ένα βίντεο που δείχνει τι ακριβώς κάνει το κινητό, και πες τους αν γίνεται να σου δεσμεύσουν το ποσό (π.χ στο Paypal) για να σου στείλουν καινούριο όσο θα πηγαίνει το ελαττωματικό πίσω. Δεν ξέρω αν θα το δεχτούν απλά είπα να το προτείνω σαν ιδέα.
      Graphic Designer & Web Developer: www.lonewulf.eu
    • υπαρχει μια πιθανοτητα να φταιει το εξυπνο κλεισιμο οταν εχεις flip case..απο το μαγαζι μου παν οτι προκειται 100% η ρομ...το παρατηρω εδω και μια μερα και με το που απενεργοποιησα αυτην την επιλογη σταματησε..βεβαια μπορει να ναι τυχαιο το γεγονος και αυριο να ξαναγινει...επισης παρατηρησα οτι στο messenger τα ποπ απ εικονιδια μου τα βγαζει ασπρα και οχι την φωτο προφιλ του καθενος..αυτο ειναι μπαγκ? συμβαινει και σε καποιον αλλον?