Διαφήμιση

Privacy και κρύψιμο αρχείων, μηνυμάτων, φωτογραφιών κ.λ.π.

  • Οδηγός

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H Graydath έγραψε:

    Καταπληκτικός οδηγός ceasar. Χίλια μπράβο!!! Ευχαριστούμε που μας μαθαίνεις τα "μυστικά" της MIUI, γιατί πραγματικά το λογισμικό έχει πολύύύύύ πράμα :)

    Επίσης ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε το μοτίβο? Συγκεκριμένα στον κρυφό φάκελο του αλμπουμ έχω διαφορετικό απο οτι στα υπόλοιπα(απο λάθος λόγο πειραματισμού :P ) και θα ήθελα να το αλλάξω...
    Ε, ναι, βέβαια μπορείς να το αλλάξεις!
    Μπες στο κρυφό άλμπουμ (δίνοντας το μοτίβο που έχεις τώρα)
    Όταν μπεις, πάνω δεξιά στην οθόνη υπάρχει ένα μικρό "κλειδάκι" (εικονίδιο). Πάτησέ το.
    Θα σου ζητήσει τον κωδικό που έχεις ΤΩΡΑ.
    Μετά θα σου βγάλει ένα νέο μοτίβο και θα περιμένει να του δώσεις νέο σχήμα (κωδικό) και θα πρέπει να το κάνεις δύο φορές... (τώρα θα δώσεις το κωδικό που έχεις και για τα άλλα... αυτό που θέλεις δηλαδή)
    Πατάς "επιβεβαίωση" και είσαι έτοιμος! (θα σε επιστρέψει και πάλι μέσα στο κρυφό άλμπουμ)
  • Τι γίνεται όταν δεν έχει το κλειδάκι;:-P

    Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Stay away from dx.com


    Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
  • Ο/H Graydath έγραψε:

    Τι γίνεται όταν δεν έχει το κλειδάκι;:-P

    Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Όταν μπαίνεις στο "κρυφό άλμπουμ" δεν είναι έτσι εσένα? (κοίτα τη φώτο από κάτω)

  • Διαφήμιση
  • Privacy και κρύψιμο αρχείων, μηνυμάτων, φωτογραφιών κ.λ.π.

    Όχι... Είμαι με την τελευταία Ελληνική

    Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Images
    • uploadfromtaptalk1445796535781.png

      196,1 kB, 1.080×1.920, viewed 128 times
    Stay away from dx.com


    Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
  • Τι να πω... Αν είναι εύκολο στείλε μου ένα screenshot αφού πατήσεις το κλειδάκι να δω τι σου δείχνει μήπως το βρω αλλού στις ρυθμίσεις
    Stay away from dx.com


    Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
  • Ο/H Graydath έγραψε:

    Τι να πω... Αν είναι εύκολο στείλε μου ένα screenshot αφού πατήσεις το κλειδάκι να δω τι σου δείχνει μήπως το βρω αλλού στις ρυθμίσεις

    Αφού πατήσω το κλειδάκι, μου βγάζει το μοτίβο και περιμένει να του δώσω το σχήμα-κωδικό για να προχωρήσει στο επόμενο μοτίβο όπου και θα καθορίσω τον νέο σχήμα-κωδικό.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H caeser έγραψε:

    Ωωωω! Γαμώτο! Πως γίνεται αυτό τώρα?
    Ίδιες συσκευές, ίδιες roms ...διαφορετικές επιλογές??? ?(
    και σε μενα με την 5.11.5 δε δειχνει .. και να ρωτησω αν θελουμε πχ να τις επαναφερουυμε στο κανονικο μας αλμπουμ τις επιλεγουμε και τι παταμε απο κατω αυτο με ο κλειδακι λεει επιλεξτε φακελο λεει και το αλλο εικονιδιο διαγραφη που τη διαγραφει γενικα ...
    :Chief Wiggum: POCO X3 PRO (8/128) :thumbup: :Homer3:
  • Διάβασα λίγο , πήγα να δοκίμασω κάτι και τώρα νομίζω έχασα ένα άλμπουμ. :P :/ :whistling:
    Από τις φωτογραφίες που λέει τοπικό, πάτησα παρατεταμένα ένα φάκελο και επέλεξα εκεί που λέει κρυφό άλμπουμ.
    Το άλμπουμ χάθηκε , αλλά όταν πάω στο cloud που έχει τα κρυφά μου εμφανίζει μόνο κάτι φωτογραφίες που είχα εκεί μέσα ήδη. Το άλμπουμ δεν το βλέπω.
    Είναι κάπου άλλου ή εγώ έκανα κάποια χαζομαρα.
    Ευχαριστώ πολύ.
  • Ο/H chalaido έγραψε:

    Διάβασα λίγο , πήγα να δοκίμασω κάτι και τώρα νομίζω έχασα ένα άλμπουμ. :P :/ :whistling:
    Από τις φωτογραφίες που λέει τοπικό, πάτησα παρατεταμένα ένα φάκελο και επέλεξα εκεί που λέει κρυφό άλμπουμ.
    Το άλμπουμ χάθηκε , αλλά όταν πάω στο cloud που έχει τα κρυφά μου εμφανίζει μόνο κάτι φωτογραφίες που είχα εκεί μέσα ήδη. Το άλμπουμ δεν το βλέπω.
    Είναι κάπου άλλου ή εγώ έκανα κάποια χαζομαρα.
    Ευχαριστώ πολύ.
    Αν το έκανες σωστά (και δεν το έσβησες καταλάθος)...εκεί είναι, αλλά επειδή είναι άλμπουμ (που σημαίνει ότι έχει κάμποσες φωτο μέσα) θέλει λίγο χρόνο να συγχρονιστεί με το Cloud και θα στο δείξει...
    Σιγουρέψου ότι είσαι στο σωστό λογαριασμό Mi-Cloud συνδεδεμένος (σε περίπτωση που μπαινοβγαίνεις σε περισσότερους από έναν λογαριασμούς) και κάνε λίγο υπομονή να συγχρονιστεί... και ξανατσεκάρισε...
  • Ο/H caeser έγραψε:

    Ο/H chalaido έγραψε:

    Διάβασα λίγο , πήγα να δοκίμασω κάτι και τώρα νομίζω έχασα ένα άλμπουμ. :P :/ :whistling:
    Από τις φωτογραφίες που λέει τοπικό, πάτησα παρατεταμένα ένα φάκελο και επέλεξα εκεί που λέει κρυφό άλμπουμ.
    Το άλμπουμ χάθηκε , αλλά όταν πάω στο cloud που έχει τα κρυφά μου εμφανίζει μόνο κάτι φωτογραφίες που είχα εκεί μέσα ήδη. Το άλμπουμ δεν το βλέπω.
    Είναι κάπου άλλου ή εγώ έκανα κάποια χαζομαρα.
    Ευχαριστώ πολύ.
    Αν το έκανες σωστά (και δεν το έσβησες καταλάθος)...εκεί είναι, αλλά επειδή είναι άλμπουμ (που σημαίνει ότι έχει κάμποσες φωτο μέσα) θέλει λίγο χρόνο να συγχρονιστεί με το Cloud και θα στο δείξει...Σιγουρέψου ότι είσαι στο σωστό λογαριασμό Mi-Cloud συνδεδεμένος (σε περίπτωση που μπαινοβγαίνεις σε περισσότερους από έναν λογαριασμούς) και κάνε λίγο υπομονή να συγχρονιστεί... και ξανατσεκάρισε...
    Το θέμα μου είναι το εξής.
    Ενώ το άλμπουμ χάθηκε και δεν εμφανίζεται ακόμα στο cloud ( έχει μέσα 6 φωτό) όταν πάω από την επιλογή αρχεία και κατέβαινε προς τα κάτω τις 6 αυτές φωτό τις βλέπω ενώ τις υπόλοιπες που ήταν κρυφές ήδη όχι.
  • Διαφήμιση