Διαφήμιση

[Aνούσια μηνύματα] από το θέμα " [Προσοχή] Αλλαγές σε όλες τις Ελληνικές GTV ROM "

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Μόλις πέρασα την νέα ρομ και έφυγα από cm 12.. Μπας και έχει άλλαξει κάτι.. Μέγα λάθος αυτό . μεγάλο φάουλ από xiaomi μεγάλο φάουλ και από εσάς. Πίσω λοιπόν σε cyanogenmod.. Και ποτέ ξανά miui...
  • Ο/H mass22 έγραψε:

    Μέγα λάθος αυτό . μεγάλο φάουλ από xiaomi μεγάλο φάουλ και από εσάς.


    To δικό μας φάουλ ποιό είναι δεν κατάλαβα ... :lol:
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • ταπεινη μου γνωμη οτι θα επρεπε να υπαρχει καλυτερη εξυπηρετηση προς τα εμας και λιγοτερη ταλαιπωρια..(οχι οτι δεν σεβομαι την δουλεια σας και το χρονο σας).προσωπικη μου αποψη ειναι.
  • Διαφήμιση
  • Σεβόμαστε την προσωπική σου άποψη, αλλά αδικείς όλους αυτούς που τόσο καιρό προσπαθούν να βοηθήσουν τους πάντες, και μάλιστα χωρίς κανένα προσωπικό κέρδος.
    Το θέμα της εξυπηρέτησης ανάγεται σε παροχή υπηρεσιών η οποία και φυσικά είναι απλόχερη σε όλους.
    Πρόσεξε όμως,

    καταφέρεσαι προφανώς ενάντια σε μία πρακτική που τελευταία ακολουθεί η Xiaomi, και μας έχεις σύμαχους σε αυτό, γιατί μας έχει ταλαιπωρήσει και εμάς πολύ.
    Όμως δεν είναι σωστό να τα "χώνεις σε εμάς" που το μόνο που προσπαθούμε τόσο καιρό να κάνουμε, είναι να σας βοηθήσουμε όσο μπορούμε.

    Δεν προσπαθώ να σε πείσω πως έχεις λάθος σε ότι αφορά την Xiaomi, απλά προσπαθώ να σου πώ πως γίνεσαι άδικος απέναντί μας.
    Παρ'όλα αυτά σε ευχαριστούμε για την παρουσία σου εδώ τόσο καιρό, και σου εύχομαι ολόψυχα να βρεις καλύτερη εξυπηρέτηση σε άλλη κοινότητα.
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • Ο/H mass22 έγραψε:

    Μόλις πέρασα την νέα ρομ και έφυγα από cm 12.. Μπας και έχει άλλαξει κάτι.. Μέγα λάθος αυτό . μεγάλο φάουλ από xiaomi μεγάλο φάουλ και από εσάς. Πίσω λοιπόν σε cyanogenmod.. Και ποτέ ξανά miui...


    Ο/H mass22 έγραψε:

    ταπεινη μου γνωμη οτι θα επρεπε να υπαρχει καλυτερη εξυπηρετηση προς τα εμας και λιγοτερη ταλαιπωρια..(οχι οτι δεν σεβομαι την δουλεια σας και το χρονο σας).προσωπικη μου αποψη ειναι.


    Φίλε πραγματικά είσαι επιεικώς άδικος!!!
    Εξ αιτίας τέτοιων απόψεων και θέσεων πολλά παιδιά που προσέφεραν και βοηθούσαν τους πάντες εντελώς αφιλοκερδώς στο διαδίκτυο (σε διάφορους τομείς) κάποια στιγμή τα βροντήξανε...και με το δίκιο τους!!!
    Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
  • Μα ειπα δεν προσβαλω και σεβομαι την δουλεια των παιδιων..αν ειναι δυνατων...απλα και η xiaomi φταιει που τα εχει κανει ολα αντε μην πω....αλλα θα ειχα καλυτερα εδω να σταματουσαν τα updates παρα να υπαρχει τετοια ταλαιπωρια...και δεν ειπα οτι δεν θα μπαινω εδω κτλ...και οσο μπορω απο οσα εχω μαθει θα βοηθαω νεα μελη...απλα φευγω μια και καλη απο την ελληνικη ρομ και παω σε cm .... οταν διορθωθει με το καλο σε ολα τοτε εννοειται επιστροφη...ισως ειμαι λιγο αδικος ναι...αλλα θεωρω οτι θα μπορουσε να υπαρξει πχ συνεργασια με ξενες ρομ αγγλια πχ και φορουμ ουτως ωστε..να αλλαξουν και να πειραξουν τηνρομ για καλυτερα αποτελεσματα..με βασικο κορμο βεβαια την κινεζικη...γιατι δεν γινεται αλλιως..
  • Φίλε mass αυτα που γράφεις καλό είναι να τα προσέχεις λίγο περισσότερο. Η δική μου απάντηση αν ανήκα σε αυτούς που κάθονται και ξενυχτάνε για να ασχολούμαι εγώ ελάχιστα και να τρώω μασημένη τροφή θα ήταν πολύ πιο βαριά. Στο κάτω κάτω η περιγραφή για τις αλλαγές και την διαδικασία ήταν αναρτημένη πριν τις νέες rom. Άρα διάβασες τι γίνεται και μετά προχώρησες με δική σου ευθύνη.
    Επίσης αν είστε ευχαριστημένοι οι χρήστες με cm γιατί μπλέκετε με τέτοια "ταλαιπωρία";;;;;

    Εδώ δεν μιλάμε σε υπαλλήλους μιας εταιρείας που πουλάνε υπηρεσίες. Μιλάς σε γκ@υλωμενους τύπους που κάθονται και ασχολούνται με το ίδιο ερώτημα 45 διαφορετικών χρηστών που βαριούνται να διαβάσουν. Οπότε προσοχή. Τους οφειλουμε δεν μας οφείλουν.

    Αυτό γίνεται και σε όλα τα φόρουμ όταν φτάσουν σε ένα συγκεκριμένο πλήθος. Και σε όλες τις αλλαγές στις οποίες πρέπει να προσαρμοστούμε. Γκρίνια προς όλους και όλα.

    Όποιος δεν γουστάρει δεν αγοράζει xiaomi καθώς δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα.
    Όποιος δεν γουστάρει την "ταλαιπωρία" βάζει stable (ή περιμένει να βγει για τις νέες συσκευές) και δεν μπλέκει.
    Όποιος δεν γουστάρει βάζει την cm για την οποία ακούγονται καλά λόγια και περιμένει από εκεί υποστήριξη.

    ΥΓ: δεν είμαι δικηγόρος κανενός αλλά ο αλληλοσεβασμος είναι απαραίτητο συστατικό σε μια "κοινότητα". Σε οποιαδήποτε κοινότητα.
  • Διαφήμιση
  • Και συ να προσέχεις την γλώσσα σου λίγο έτσι; και να προσέχεις το τι γράφω... Είναι η άποψή μου είτε σαρεσει είτε όχι. Δεν μπορείς με τίποτα να υποβαλεις την δική σου γνώμη - άποψη επειδή βρέθηκε κάποιος να πει κάποια πράγματα με το όνομα τους. Και λέω τελευταία φορά για άτομα σαν εσένα και όσους προσπαθήσουν να πουν πάλι ότι το κάνουν τα παιδιά δωρεάν και βοηθάνε και... Και... Και... Δεν αντιλέγω ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ. ΥΠΆΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ. ΚΑΙ Η ΡΟΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ XIAOMI Η ΟΧΙ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΞΑΝΑ. ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ Η ΡΟΜ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ. ΑΠΛΑ. ΟΠΩΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΕΔΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ" ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ
  • Οι αντιπαραθέσεις καλό είναι να σταματήσουν κάπου εδώ..

    Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουν καθώς δεν οδηγούν πουθενά.
    Θα με αναγκάσετε να σβήσω μηνύματα, και πιστέψτε με, δεν είναι καθόλου στο στυλ μου να επεμβαίνω με αυτό τον τρόπο και να λογοκρίνω.

    Mass22 σε δικαιολογώ για τις απόψεις σου μόνο σε ένα σημείο.
    Δεν έχεις ασχοληθεί με την διαδικασία της μετάφρασης - του compile - και το Debug των Source ROM που έρχονται από Κίνα.
    Δεν έχεις καταλάβει τι αγώνας γίνεται κάθε μέρα και πόσες ώρες χρειάζεται από προσωπική εργασία κάποιων από τα μέλη μας για να έχετε στα χέρια σας μία ROM που θα την κάνετε Flash σε μερικά δευτερόλεπτα.
    Δεν έχεις καταλάβει τι ευθύνη έχεις στα χέρια σου να κάνεις ότι κάνεις χωρίς καν υποστήριξη από την Xiaomi έστω και σε επίπεδο συσκευών.
    Δεν έχεις καταλάβει τι θα πει να ετοιμάζεις ROM για συσκευές που ούτε καν έχεις στα χέρια σου, αφού αυτό που μας παρέχει η Xiaomi είναι μία συσκευή τον χρόνο.

    Είναι εύκολο να κάνεις κριτική και προτάσεις, αλλά είναι δύσκολο να καταλάβεις το Background της δουλειάς που απαιτείται κάθε εβδομάδα για τα απλά και μόνο.
    Και ποιόςσου είπε πως δεν συνεργαζόμαστε ήδη με την Ευρωπαϊκή κοινότητα ? (Xiaomi.eu)

    Δεν είναι απλά τα πράγματα φίλε μου.
    Θα μπορούσαν βέβαια να ήταν καλύτερα αν όλοι αυτοί οι Ελληνες Developer που είναι διάσπαρτοι σε φιλικά Sites και βγάζουν ROM για τις Xiaomi συσκευές, ερχόταν στο "σπίτι τους", και γίνονταν μέρος της ομάδας μας ώστε να βοηθήσουν να μοιραστεί ο όγκος δουλειάς.

    Είναι κάτι που θα προκύψει πιστεύω στο μέλον.
    Σιγά - σιγά και με την βοήθεια όλων σας θα βελτιωθούν τα πράγματα.

    Στο ξαναλέω πως δεν γνωρίζεις τι γίνεται από πίσω πριν φτάσεις στο σημείο να κάνεις Flash και δεν σε κατηγορώ γιατί δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις.
    Όμως "πυροβολείς" λάθος ανθρώπους, καθώς τα προβλήματα ξεκινούν από Κινα μεριά και είναι λογικό γιατί οι Developer ROM που περνάς κάθε εβδομάδα στην συσκευή σου, είναι ουσιαστικά BETA ROM που βρίσκονται σε ανάπτυξη, πριν καταλήξουν σε κάποια STABLE έκδοση.
    Άρα εφ'όσον το γνωρίζεις πως περνάς στην συσκευή σου μία τέτοια ROM, ουσιαστικά αποδέχεσαι και τις ατέλειές της.

    Τεσπά, ας μη συνεχίσουμε άλλο και χαλάμε τις διαθέσεις μας.
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • Ο/H mass22 έγραψε:

    Αυτό που λέω εντελώς άκυρο. Εμένα προσωπικά με καλύπτει .. Η εμφανιση είναι τέλεια.. Δεν έχει bugs.. Ότι έχει η miui έχει και η CYANOGEN.. ξεβρακωτη είναι πλέον η miui από χιλιάδες χρήστες.. Οχι από μένα μόνο. Ότι είχα έχω εκτός το κάψιμο του κινητού βέβαια. Τα bugs μια φορά φορτισμα την μέρα και όχι 4.. Χωρίς άχρηστες εφαρμογές με σπιτακια κτλ ;) δεν το συνεχίζω καθώς θα βγω αληθινός σε λίγο καιρό... Έχει πολλά κενά η μικρή miui.. Είτε ελληνική είτε κινεζική. Και γνωρίζω ότι γίνεται πόλεμος αυτή τη στιγμή προς το πρόσωπό μου. Άδικα βέβαια.. Αλλά νόμιζα υπήρχε δημοκρατία και μπορούμε να πούμε τις απόψεις μας ελεύθερα χωρίς επίθεση από παντού. Και δεν είναι μόνο απόψεις αλλά τις τεκμηριωνω κιόλας.. Οχι με φωτογραφίες με μηχανάκια κτλ.


    @mass22 αγόρι μου, αν είναι εκείνο το θέμα ταχύτητας και τα "σπιτάκια" (άκουσον-άκουσον!!!) που τόσο πολύ σε "ταλαιπωρήσαμε" με τις γεμάτες bugs roms που βγάζουμε, που χρειάζονται 4 φορές φόρτιση την ημέρα, ζητάμε ταπεινά συγνώμη και παρακαλώ πολύ να μου στείλεις ένα αριθμό λογαριασμού να σου κάνω πλήρες refund για όλα τα χρήματα που πλήρωσες, για να έχεις "καλύτερη εξυπηρέτηση και λιγότερη ταλαιπωρία" σε αυτό το παλιοφόρουμ!
    Τι "φάουλ"? Φάααααουλ???? Πέναλτυ ήταν αυτό που κάναμε και πρέπει να το παραδεχτούμε! Μα γιατί είσαι τόσο ήπιος απεναντί μας?.. Α...ξέχασα! "Σέβεσαι" είπες τη δουλειά μας... γι'αυτό ε? Η μεγαλοψυχία σε όλο της το μεγαλείο! Δεν θέλω καν να φανταστώ πως θα μίλαγες, εάν τυχόν και δεν "σεβόσουν" τη δουλειά μας! (ειδικά εκείνου του "ψυχασθενή" που φτιάχνει "σπιτάκια", ο ελεεινός(!) και τα βάζει μέσα στη ρομ!)

    Ζητάμε ταπεινά συγνώμη που έχουμε τόσο διαφορετική άποψη, γνώμη, κουλτούρα, αισθητική, ευγένεια, ποιότητα, τρόπο σκέψης, κατάρτιση, πολιτισμό, μόρφωση, παιδεία, από εσένα! Πραγματικά δεν αξίζει να βρίσκεσαι και να χαλάς το πολύτιμο χρόνο σου σε τόσο ποταπά και ελεεινά forums! Δεν μας αξίζει να χαιρόμαστε την παρουσία σου εδώ! Θα μας λείψεις, αλλά θα υποστούμε την τιμωρία να σε χάσουμε! Ας προσέχαμε!

    Υ.Γ. Και μην ξεχάσεις εκείνο το refund... Ειδικά τώρα που θίξαμε (με τα μηχανάκια) την αισθητική σου και την φαντασία σου, αλλά και την άψογη αίσθηση χιούμορ που έχεις, πρέπει να σε αποζημιώσουμε!
  • Το μήνυμα επεξεργάστηκε 2 φοράs, τελευταία από τον/ην caeser ().

  • Φίλε ούτε μόρφωση έχεις καλύτερη από μένα ούτε παιδεία ούτε πολιτισμό κτλ κτλ... Δεν με ξέρεις οπότε δεν θα μιλάς για τέτοια πράγματα. Εγώ είπα ας ήταν καλύτερη ή δουλειά και ας δίναμε και κάθε μήνα συνδρομή.. Όσο για το τι είναι το φόρουμ εσύ το πες όχι εγώ. Υγ *φαίνεται πως σε έχουν μεγαλώσει οι γονείς σου. Αφού συζήτηση εννοείται δεν μπορείς να κάνεις παρά μόνο να ειρωνευεσαι. Και όποιος τολμήσει να πει ότι η δουλειά που γίνεται είναι στασιμη προς το κακό θα έλεγα αμέσως να τον φάμε. Ευτυχώς που τέτοια θέματα δεν τα έχω δει στο ξένα φόρουμ.. Εισαι μακράν άλλης νοοτροπίας. Αν δεν δέχεσαι εσύ και οι υπόλοιποι παράπονα και διαφορετικές απόψεις τότε κλείστε το το ρημάδι .... Δεν το πιστεύω γράφω και δεν κολλάει το κινητό.. Απίστευτο! Οι κριτικές λογικά θα έπρεπε να σας προβληματισουν ούτως ώστε να γίνεται καλύτερη στην δουλειά σας. Αλλά όχι ο Έλληνας έχει δίκιο σε όλα. Είναι μέσα στην ειρωνεία προκαλεί δεν σέβεται και ρίχνει λάδι στην φωτιά.. Και τέλος δεν μου τεκμηρίωσες τίποτα απολύτως.. ΕΓΩ ΖΗΤΆΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ. ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΚΟΥΦΟ... ότι πείτε λοιπόν είμαι λάθος έχετε δίκιο σε όλα. Η miui είναι η καλύτερη χωρίς bugs κολληματα κτλ.. Κάνετε απίστευτα καλή δουλειά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσάς. Θα είχα ένα κινητό μισό.. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.. Τα γατάκια του εξωτερικού δεν πιάνουν μια μπροστά σας ούτε στην παιδεία σας την μόρφωση την ποιότητα την ευγένεια την κατάρτιση.. Είστε οι καλύτεροι.. Πάρτε παράδειγμα από τον Caeser.. Θα ηθελα πραγματικά όταν επιστρέψω Ελλάδα να βρεθούμε και να κάνουμε την συζήτηση από κοντά και να δεις μόνος σου ποια είναι τα φάουλ σου.. Και το τι ακριβώς εννοοω
  • Διαφήμιση