Διαφήμιση

Mi Fit v2.3.0 GR - 2.4.1 EN (η εφαρμογή διαχείρισης του Mi band)

  • Application
  • Xiaomi

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H dimi1982 έγραψε:


    Για πείτε καμία ιδέα ρε παιδιά.
    Λύση 1) Σύνδεσε το Mi Band με έναν υπολογιστή μέσω USB και αμέσως προσπάθησε να κάνεις το pair (μόλις αρχίσει να αναβοσβήνει) να δεις αν θα το δει!!

    Λύση 2) Εγκατέστησε το Gliderun και δοκίμασε να κάνεις pair. Αν κάνει επιτυχής σύνδεση τότε έχει μια επιλογή για "wipe user data" και μετά "reboot". μετά από αυτό λογικά θα συνδεθεί στο Mi Fit χωρίς πρόβλημα!


    :)
  • Ο/H lallasgr έγραψε:

    Ο/H dimi1982 έγραψε:


    Για πείτε καμία ιδέα ρε παιδιά.
    Λύση 1) Σύνδεσε το Mi Band με έναν υπολογιστή μέσω USB και αμέσως προσπάθησε να κάνεις το pair (μόλις αρχίσει να αναβοσβήνει) να δεις αν θα το δει!!

    Λύση 2) Εγκατέστησε το Gliderun και δοκίμασε να κάνεις pair. Αν κάνει επιτυχής σύνδεση τότε έχει μια επιλογή για "wipe user data" και μετά "reboot". μετά από αυτό λογικά θα συνδεθεί στο Mi Fit χωρίς πρόβλημα!


    :)

    Θα δοκιμάσω από υπολογιστή αύριο.
    Με το gliderun ενώ το βλέπει γράφει συνέχεια conecting!

    Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Πρέπει οπωσδήποτε να αφαιρέσεις όλες τις εφαρμογές που κάναν Pair με το band και να καθαρίσεις το bluetooth history.
    Μπορείς να το κάνεις αυτό μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου εκεί που λέει εφαρμογές να βρείς το bluetooth (συστήματος) και να κάνεις Clear data και cache. Μετά reboot το τηλέφωνο, εγκατάσταση το Mi fit και connect.
    Αν το κάνεις σωστά δε θα το βγάζει στις συνδεδεμένες συσκευές στις ρυθμίσεις του bluetooth μετά το clear.

    Δοκίμασε και την εφαρμογή nRf Connect, αν βρεις το band έχει επιλογή delete bond information.


    Εγώ σας έχω νέα έκδοση GadgetBridge δοκιμασμένη για κλήσεις, sms, whatsapp και viber.
    Ειδοποιήσεις (με αυτόματη μετατροπή σε λατινικά) με όνομα αποστολέα και περιεχόμενο κειμένου σε κομμάτια των 18 χαρακτήρων. Μια μετάφραση λείπει.
    Από εδώ
  • Διαφήμιση
  • εμενα στο play store μου βγζει ακομα την ενημερωση με ημερομηνια 4 Μαιου τι συμβαινει και το δειχνει ετσι , και δεν μπορω να λαβω την νεοτερη ενημερωση;
  • Πάντως η έκδοση της εφαρμογής που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, είναι η μοναδική που δίνει τη δυνατότητα στο miband για αναγνώριση κλήσης με ελληνικούς χαρακτήρες...

    Τόσο η επίσημη έκδοση, όσο και η επίσημα μεταφρασμενη έκδοση του φόρουμ, δε βγάζουν καν την επιλογή, αν είναι στα ελληνικά το τηλέφωνο...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Ο/H mutunas έγραψε:

    Πάντως η έκδοση της εφαρμογής που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, είναι η μοναδική που δίνει τη δυνατότητα στο miband για αναγνώριση κλήσης με ελληνικούς χαρακτήρες...

    Τόσο η επίσημη έκδοση, όσο και η επίσημα μεταφρασμενη έκδοση του φόρουμ, δε βγάζουν καν την επιλογή, αν είναι στα ελληνικά το τηλέφωνο...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Συμφωνώ μαζί σου. Και εγώ θα μείνω με την 2.3.0 μιας και έχει αναγνώριση κλήσεων που το κινητό είναι στα ελληνικά. Η ποιο σημαντική λειτουργία για μένα συν το 0.sec στην καθυστέρηση συν συν.. Η νέα 3.0.2 θέλει ακόμη δουλειά..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


    Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






  • Ο/H mutunas έγραψε:

    Πάντως η έκδοση της εφαρμογής που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, είναι η μοναδική που δίνει τη δυνατότητα στο miband για αναγνώριση κλήσης με ελληνικούς χαρακτήρες...

    Τόσο η επίσημη έκδοση, όσο και η επίσημα μεταφρασμενη έκδοση του φόρουμ, δε βγάζουν καν την επιλογή, αν είναι στα ελληνικά το τηλέφωνο...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν ισχύει. Ελληνικά στις ειδοποιήσεις δείχνουν επίσης το Mi Band Master και to Μι Band Tools.
    Επίσης όπως αναφέρω ελληνικά υποστηρίζονται και στο GadgetBridge (δωρεάν opensource με δικές μου βελτιώσεις) που υποστηρίζει κλήσεις μηνύματα, chat whatsap viber sms κλπ είτε με ελληνικά είτε με αυτόματη μετατροπή σε λατινικούς ώστε να χωράνε περισσότερα στην οθόνη του Mi band μιας και όπως έχει αναφερθεί υποστηρίζει μηνύματα το πολύ των 18 χαρακτήρων (για αυτό έχω βάλει και επιλογή αν θέλει κάποιος να διαβάζει και το κείμενο απ τα sms η chat να το σπάει σε κομμάτια των 18 χαρακτήρων).

    Για όποιον το χρησιμοποιήσει μπορεί είτε μαζί με το Mi fit είτε και χωρίς αυτό, απλά να κλείσει τις ειδοποιήσεις απ το Mi Fit και να κάνει exclude από τον battery saver και το autostart αν έχει XIaomi.

    Δεν έχω κάνει τη μετάφραση και έχει κάποιο θέμα με τις γλώσσες ακόμη άλλα η τελευταία έκδοση είναι ήδη σταθερή.
    Εγώ το χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το Mi Fit το οποίο χρησιμοποιώ μόνο για Sports Activities αφού δε δουλεύει κάτι άλλο όπως το SportsTracker.

    Update: Έχω διορθώσει το θέμα με τις γλώσσες, η μετάφραση εκκρεμεί. Επίσης μια μικρή διόρθωση που βελτιώνει την κατανάλωση. Καλύτερα απεγκαταστήστε την παλιά πριν περάσετε την νέα, βεβαιωθείτε ότι είναι excluded απ το battery saver και το autostart και κάντε και 2 reboot για να δείτε ότι όντως ξεκινάει μόνη της. Πρόσθεσα και κώδικα να συνδέεται αυτόματα όταν ανοίγει κ όταν αποσυνδέεται. Το λίνκ είναι πάντα το ίδιο, η έκδοση ανανεώνεται συχνά:

    ChangeLog:
    Ανανέωσα το λινκ, προστέθηκε κώδικας που ρυθμίζει τις αποσυνδέσεις με το Band και βελτιώνει την κατανάλωση!

    Εδώ
  • Αυτο που δε βρισκω αλλου ειναι το Anti-loss alarm. Μονο μεχρι την 2.3.0 του γιατρου την βρισκω αυτη τη λειτουργια.

    ΥΓ: ο Γιατρος καλα ειναι;
  • Για αναγνώριση βάλτε την γλώσσα του κινητού αγγλικά κάντε αναγνώριση μετά ξανά Ελληνικά και όλα είναι ΚΑΛΆ Μιλαω για την αυθεντικη 3.0.2.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H alnikou έγραψε:

    Για αναγνώριση βάλτε την γλώσσα του κινητού αγγλικά κάντε αναγνώριση μετά ξανά Ελληνικά και όλα είναι ΚΑΛΆ Μιλαω για την αυθεντικη 3.0.2.
    Σε εμένα δε δουλεύει αυτή η μέθοδος...
    Ενώ με τα αγγλικά γίνεται κανονικά η αναγνώριση, όταν γυρίσω τη γλώσσα στα ελληνικά, δεν υπάρχει αναγνώριση

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk