Διαφήμιση

Mi Fit v2.3.0 GR - 2.4.1 EN (η εφαρμογή διαχείρισης του Mi band)

  • Application
  • Xiaomi

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H achkap έγραψε:

    Ο/H dimitris. έγραψε:

    παιδια μετά από χαζομάρα μου...έκανα μία καθαρή εγκατάσταση της ρομ..(έσβησα τα πάντα)απλά μετά μέσα από το play store έτσι όπως κατέβασα όλες τις εφαρμογές κατέβασα και το mi fit (να άλλη μία χαζομάρα) συνδέθηκε με το mi band αλλά συνέχεια έκανε σύνδεση αποσύνδεση..Τώρα πλέον με την δικιά μας εφαρμογή 2.2.10 και μετά από την ίδια αρχική εγκατάσταση και των ελληνικών πλέον δεν συνδέεται...Έχω κάνει και επανεκκίνηση και έχω κλείσει ανοίξει το μπλε δόντι τίποτα...Δεν συγχρονίζονται...Έχει κάποιος κάτι να μου προτείνει να κάνω?
    Εγώ πάντως είχα παιδεύτει πολύ για να τα ξανά συνδέσω. Κατέβασα το mifit 2.1.8 γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι συνδέεται πιο εύκολα με αυτήν την έκδοση. Πάντα πρέπει να κάνεις απεγκατασταση κλείσιμο Bluetooth επανεκκίνηση εγκατάσταση σύνδεση. Και πρέπει να προσπαθήσεις αρκετές φορές για να συνδεθεί τελικά

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Ναι έχεις δίκιο.. Όλα τα έκανα μόνο το Mi band ξέχασα... Μήπως εννοείς την 2.2.8.12?

    =============== Ιαν 22nd 2017, 10:08pm ===============
    να ενημερωσω πως τα κατάφερα ..Να αναφέρω τον τρόπο πολύ απλός..
    1) έκανα εκκαθαρηση σε 2 εφαρμογές mi fit και miui bluetooth
    Μετά άνοιξα την εφαρμογή του mi fit πήγα στη έτη επιλογή και πρόσθεσα το mi band ...
    Δεν ξέρω γιατί αλλά το βρήκε μόνο όταν το είχα βγάλει από το χέρι μου...
  • Ο/H maddoctor έγραψε:

    Βλέπω πάντως η 2.2.12 μου αναβάθμισε το firmware σε 1.0.1.34.
    Ξέρεις τι έκανα εεε;;;; απεγκατασταση δικιά σου 2.2.10 έβαλα 2.2.12 έκανανε update firmware και γύρισα πάλι πίσω 2.2.10. ΑΛΛΆ ΔΙΑΦΟΡΆ ΔΕΝ ΚΑΤΆΛΑΒΑ...
    Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα
  • Εγώ ακόμα παλεύω με την μετάφραση...Και δεν έχω καταφέρει τιποτις
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

    Εγώ ακόμα παλεύω με την μετάφραση...Και δεν έχω καταφέρει τιποτις
    Για να δείτε τι τράβαγα και τραβάω εγώ με κοντά 20 εφαρμογές.... :S :whistling:
    Θέλει υπομονή.....τετάρτη ελπίζω να σας δώσω την 12.
  • Τα καταφεραααααα :)
    Το πώς :D

    Είχα την τελευταία που την είχα εγκαταστήσει με τον τρόπο που περιγράφετε απεγκατάσταση κινέζικα κλπ.
    Αλλά Ελληνικά πουθενά ;(

    Βλέπω ότι βγήκε καινούρια και λέω θα το ξανακάνω απο την αρχή.

    Απο την πρώτη σελίδα κατέβασα την 2.2.8.12 νομίζοντας ότι είναι η τελευταία :lol:

    Το κινητό στα Ελληνικά,ανοίγω την εφαρμογή un pair το mi Band έξοδος απο την εφαρμογή και κλείσιμο.
    Μετα πήγα στις εφαρμογές έκανα καθαρισμό δεδομένων δυο φορές κλείσιμο και απεγκατάσταση.Reboot.

    Μόλις άνοιξα,επιλογή γλώσσας Κινέζικα το πρώτο :) και ξανά reboot.
    Εγκατάσταση της 2.2.8.12 και πριν την ανοίξω πήγα στην εφαρμογή απο τις ρυθμίσεις και έδωσα όλα τα δικαιώματα.
    Άνοιγμα της εφαρμογής και σύνδεση.
    Δοκιμή και πάλι ερωτηματικά γτπ X(

    Ξεκολλάει το μυαλό και καταλαβαίνω το λάθος :thumbsup:

    Ξανά η ίδια διαδικασία απεγκατάστασης Ενώ είμαι στα Κινέζικα,reboot

    Κάνω εγκατάσταση τη 2.2.10 δικαιώματα,άνοιγμα και σύνδεση με mi Band
    Κάνει μια ενημέρωση δεν ξέρω τι :D
    Δοκιμή και δούλεψε σωστααααααα :thumbsup:
    Αναγνώριση και λατινικούς και Ελληνικούς χαρακτήρες :thumbup:
    Reboot αλλαγή γλώσσας στα Ελληνικά δοκιμή και όλα καλά!!!! :grin:

    Υ.Γ Δεν θυμάμαι σε πια φάση της απεγκαταστασης έκλεινα το Bluetooth πριν η μετα το un pair :?:

    ΥΓ 2 δεν τολμάω ακόμη να αναβαθμίσω στην 2.2.12 :D
    You may think you can fly - but you better not try
  • Ο/H achkap έγραψε:

    Οσοι έχουν πρόβλημα να ακολουθήσουν τη διαδικασία του γιατρού (ήμουν ένας από αυτούς μέχρι σήμερα που αποφάσισα να το ξανά κάνω) αυτό που έκανα διαφορετικά κι από ότι φαίνεται έπιασε είναι ότι μόλις τα έβαλα στα κινέζικα μπήκα στις πληροφορίες της εφαρμογής κι έδωσα χειροκίνητα όλα τα permissions γιατί κάποια όπως της τοποθεσίας δεν τα εμφανίζει όταν ανοίγει το mifit. Μόλις το έκανα αυτό και μπήκα στην εφαρμογή έκανε την αναβάθμιση (παρόλο που είχα βάλει τη 12 από το play και είχε κάνει ήδη μια αναβάθμιση) και πλέον διαβάζει και τα ελληνικά...
    Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις ακριβός τι έκανες ? με την σειρά Σε ευχαριστώ. Διότι οτι και να κάνω πάει να κάνει αναβαθμίσει και βγάζει ενα τεράστιο Χ κατά τα άλλα δουλεύει άψογα
  • /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3882: error: Public symbol string/appbar_scrolling_view_behavior declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3883: error: Public symbol string/auth_google_play_services_client_facebook_display_name declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3884: error: Public symbol string/auth_google_play_services_client_google_display_name declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3885: error: Public symbol string/bottom_sheet_behavior declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3886: error: Public symbol string/character_counter_pattern declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3887: error: Public symbol string/data_not_supported declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3888: error: Public symbol string/lab_history_12hours_format declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3889: error: Public symbol string/left_parentheses declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3890: error: Public symbol string/percent declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3891: error: Public symbol string/right_parentheses declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3892: error: Public symbol string/running_hour declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3893: error: Public symbol string/running_hour_min declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3894: error: Public symbol string/running_hour_min_sec declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3895: error: Public symbol string/running_hour_sec declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3896: error: Public symbol string/running_main_gps_go declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3897: error: Public symbol string/running_main_normal_gps_prefix declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3898: error: Public symbol string/running_min declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3899: error: Public symbol string/running_min_sec declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3900: error: Public symbol string/running_num_unknown declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3901: error: Public symbol string/running_percent_mark declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3902: error: Public symbol string/running_sec declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3903: error: Public symbol string/running_time_init declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3904: error: Public symbol string/running_today_null declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3905: error: Public symbol string/running_year_null declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3906: error: Public symbol string/sensor_lable_x declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3907: error: Public symbol string/sensor_lable_y declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3908: error: Public symbol string/sensor_lable_z declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3909: error: Public symbol string/tag_distance declared here is not defined.
    /data/user/0/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/files/decoded/res/values/public.xml:3910: error: Public symbol string/tag_view_heart_rate_alarm declared here is not defined.



    @maddoctor αυτό βγάζει στην μετάφραση!!! Τελικά δεν το έχω.... <X <X <X ||
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • Διαφήμιση
  • Το public δεν το πειράζεις,έχει ρυθμίσεις της εφαρμογής. Το strings.xml σίγουρα είναι οκ? Κοίτα τα % και να μην έχεις αποστρόφους.
  • Ο/H maddoctor έγραψε:

    Το public δεν το πειράζεις,έχει ρυθμίσεις της εφαρμογής. Το strings.xml σίγουρα είναι οκ? Κοίτα τα % και να μην έχεις αποστρόφους.


    Όλο έτσι φαίνεται!!
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • παιδια καλησπερα,

    Πριν λιγο παρελαβα το mi band 2 και προσπαθω να το συνδεσω με το mi fit αλλα μου εμφανιζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει(δεν το βρισκει δηλαδη). Μηπως φταιει η εκδοση του mi fit η οποια ειναι 1.7.521; Πρεπει να κατεβασω την τελευταια εκδοση που υπαρχει στο φορουμ;;
  • Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις ακριβός τι έκανες ? με την σειρά Σε ευχαριστώ. Διότι οτι και να κάνω πάει να κάνει αναβαθμίσει και βγάζει ενα τεράστιο Χ κατά τα άλλα δουλεύει άψογα


    Σου γράφω ακριβώς τι έκανα γιατί δεν ξέρω ποιο από όλα έπιασε.
    1. Απεγκατασταση mifit 2.2.10
    2. Εγκατάσταση 2.2.12 από play store
    3. Μόλις έκανα sign in έκανε αναβάθμιση στο mi band
    4. Απεγκατασταση 2.2.12 και εγκατάσταση εκ νέου του 2.2.10 του maddoctor
    5. Μετά το sign in κλείνω την εφαρμογή και κάνω εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής
    6. Αλλαγή γλώσσας σε κινέζικα και επανεκκίνηση
    7. Sign in με κινέζικα πλέον στην εφαρμογή και απαντάω ότι με ρωτάει
    8. Κλείνω την εφαρμογή πάω εφαρμογές-mifit στις πληροφορίες του mifit δοκιμάζω να δω ποια επιλογή είναι τα permissions (είναι κινέζικα να μην ξεχνάμε) και ανοίγω όλα τα permissions. Κάποια δεν τα δίνεις στην εφαρμογή όπως τοποθεσία και μηνύματα.
    9. Πάω στο mifit που είναι κινεζικό και κάνει αναβάθμιση
    10. Αλλαγή γλώσσας στα ελληνικά και επανεκκίνηση.
    Και μετά δούλευε η αναγνώριση
    Ελπίζω να βοήθησα...
    Καλή τύχη
  • Διαφήμιση
  • Κατεβασα την 2.2.10 απο mad doctor και εκανα ζευξη με το mi band 2.Δεν μπορω να ενεργοποιησω την λειτουργια ξεκλειδωματος οθονης απο mi band.Τι πρεπει να κανω;